Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να τρεξω για DOA δηλαδη?

καλημερα,απο που το πηρες?δεν νομιζω να ειναι κατι,ολες οι συσκευες με τερμα την ενταση προκαλουνν μια δονηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Απο χθες κατοχος του S5 κι εγω κι εχω το εξης προβλημα. Δεν μπορω να αλλαξω τη γλωσσα στο πληκτρολογιο τη στιγμη που γραφω κατι. Ενω σε ολα τα κινητα εχει ενα εικονιδιο το οποιο πατας για εναλλαγη Αγγλικων-Ελληνικων, εδω δεν υπαρχει! Πρεπει να παω στις ρυθμισεις γλωσσας και να αλλαξω απο κει. Καμια βοηθεια???
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες κατοχος του S5 κι εγω κι εχω το εξης προβλημα. Δεν μπορω να αλλαξω τη γλωσσα στο πληκτρολογιο τη στιγμη που γραφω κατι. Ενω σε ολα τα κινητα εχει ενα εικονιδιο το οποιο πατας για εναλλαγη Αγγλικων-Ελληνικων, εδω δεν υπαρχει! Πρεπει να παω στις ρυθμισεις γλωσσας και να αλλαξω απο κει. Καμια βοηθεια???

Ναι μέσα στο μενού Γλώσσα και Εισαγωγή, στο πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς θα πρέπει να δηλώσεις και την 2η γλώσσα εκτός από τα ελληνικά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσα στο μενού Γλώσσα και Εισαγωγή, στο πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς θα πρέπει να δηλώσεις και την 2η γλώσσα εκτός από τα ελληνικά.

 

Το εχω κανει αυτο αλλα δεν μπορω να αλλαξω τη γλωσσα την ωρα που γραφω.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει αυτο αλλα δεν μπορω να αλλαξω τη γλωσσα την ωρα που γραφω.

 

αν το εχεις κανει τοτε σερνεις το δαχτυλο δεξια η αριστερα στο space.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

αν το εχεις κανει τοτε σερνεις το δαχτυλο δεξια η αριστερα στο space.

Κι αυτο το δοκιμασα φιλε μου αλλα δεν αλλαζει...

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτο το δοκιμασα φιλε μου αλλα δεν αλλαζει...

 

τοτε δεν διαλεξες σωστα τις 2 γλωσσες.πας ρυθμισεις-γλωσσα και εισαγωγη-πατας το γραναζακι στο πληκρολογιο samsung .τη γλωσσες σου βγαζει οτι εχεις επιλεξει?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομη προβλημα που εχω ειναι οτι το κινητο ζεματαει απ τα πρωτα 5 λεπτα και η οθονη και το πισω μερος του. Αγορασμενο χθες. Ειναι φυσιολογικο; Το εχει παρατηρησει κι αλλος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τοτε δεν διαλεξες σωστα τις 2 γλωσσες.πας ρυθμισεις-γλωσσα και εισαγωγη-πατας το γραναζακι στο πληκρολογιο samsung .τη γλωσσες σου βγαζει οτι εχεις επιλεξει?

 

Ελληνικα και Αγγλικα μου δειχνει στις ρυθμισεις αλλα δεν αλλαζει το πληκτρολογιο. Τι να πω...:(

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομη προβλημα που εχω ειναι οτι το κινητο ζεματαει απ τα πρωτα 5 λεπτα και η οθονη και το πισω μερος του. Αγορασμενο χθες. Ειναι φυσιολογικο; Το εχει παρατηρησει κι αλλος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ελληνικα και Αγγλικα μου δειχνει στις ρυθμισεις αλλα δεν αλλαζει το πληκτρολογιο. Τι να πω...:(

 

Μηπως εχεις αλλαξει πληκτρολόγιο?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Ειλικρινα πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο!

 

Με ανοικτό πληκτρολόγιο βγαλε ενα screenshot την οθονη του κινητου και ανεβασε την φώτο να την δουμε.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Με ανοικτό πληκτρολόγιο βγαλε ενα screenshot την οθονη του κινητου και ανεβασε την φώτο να την δουμε.

 

Πως βγαινει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,απο που το πηρες?δεν νομιζω να ειναι κατι,ολες οι συσκευες με τερμα την ενταση προκαλουνν μια δονηση.

 

Από το πλαίσιο το πήρα. Η συσκευασία ήταν αψεγάδιαστη. Από ο,τι διαβάζω πάντως στο XDA υπάρχει το συγκεκριμένο issue. Βέβαια άλλοι θεωρούν τη δόνηση ασήμαντη και άλλοι όχι. Εγώ που έρχομαι απο LG G2 μου κάνει εντύπωση η δόνηση στη μέγιστη ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Από το πλαίσιο το πήρα. Η συσκευασία ήταν αψεγάδιαστη. Από ο,τι διαβάζω πάντως στο XDA υπάρχει το συγκεκριμένο issue. Βέβαια άλλοι θεωρούν τη δόνηση ασήμαντη και άλλοι όχι. Εγώ που έρχομαι απο LG G2 μου κάνει εντύπωση η δόνηση στη μέγιστη ένταση.

 

δλδ σου τριζει ολη η συσκευη?λιγο η πολυ ολες η συσκευες εχουν καποια δονηση οταν ο ηχος ειναι στο τερμα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομη προβλημα που εχω ειναι οτι το κινητο ζεματαει απ τα πρωτα 5 λεπτα και η οθονη και το πισω μερος του. Αγορασμενο χθες από exterme-mobile. Ειναι φυσιολογικο; Το εχει παρατηρησει κι αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομη προβλημα που εχω ειναι οτι το κινητο ζεματαει απ τα πρωτα 5 λεπτα και η οθονη και το πισω μερος του. Αγορασμενο χθες από exterme-mobile. Ειναι φυσιολογικο; Το εχει παρατηρησει κι αλλος;

 

και μενα γενικα ζεστενεται,σου ηρθε κομπλε απο το extreme?προελευσης?

Link to comment
Share on other sites

και μενα γενικα ζεστενεται,σου ηρθε κομπλε απο το extreme?προελευσης?

 

Κομπλέ ήρθε. Προέλευση δε γνωρίζω. Έκδοση G900FXXU1ANE2 γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ ήρθε. Προέλευση δε γνωρίζω. Έκδοση G900FXXU1ANE2 γράφει.

αυτα που λενε για τον ηχο δεν εχεις θεμα ε?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Καλημερα,δηλαδη βαζεις το πισω speaker στη μεγιστη ενταση και δε νιωθεις καθολου δονηση στο πισω καπακι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,δηλαδη βαζεις το πισω speaker στη μεγιστη ενταση και δε νιωθεις καθολου δονηση στο πισω καπακι?

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα στο θέμα του ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως πρόβλημα στο θέμα του ήχου.

 

Μόνο που σκέφτομαι το τύπο στο πλαίσιο να το ελέγχει γύρω γύρω και να το εξετάζει γενικότερα μου έρχεται αναγούλα...:p

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που σκέφτομαι το τύπο στο πλαίσιο να το ελέγχει γύρω γύρω και να το εξετάζει γενικότερα μου έρχεται αναγούλα...:p

 

Συμφωνω! Εχω περασει πολλα τετοια τεστ απ τους ειδικους του ΠΛΑΙΣΙΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που σκέφτομαι το τύπο στο πλαίσιο να το ελέγχει γύρω γύρω και να το εξετάζει γενικότερα μου έρχεται αναγούλα...:p

 

Δεν εχεις κανένα πρόβλημα με τη συσκευή σου. Χαρείτε τις συσκευές σας και μην ψειριζετε τα πάντα τοσο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω αν τυχαίνει και σε άλλους αλλά το πιο σπαστικό bug είναι που ΠΑΝΤΑ όταν ανοίγω τις πρόσφατες εφαρμογές, στην αρχή δεν δείχνει καμία και θέλει να ξαναπατήσω 1-2 φορές το κουμπί για να τις δείξει. Πάντα όμως!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...