Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest bossgs3
Όντως δεν κάνει το αποτύπωμα και τόση δουλειά νομίζω κάτι σαν το lg κλείδωμα θα ταν πιο ωραίο νομίζω. .... δεν πιάνει τόσο καλά το αποτύπωμα και ας δούμε κάτι κλτρ επιτέλους με αυτή την αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Να ρωτησω!! Οταν ειμαστε στην συλλογη και βλεπουμε φωτογραφιες και το κινητο ειναι ορθιο και οχι σε landscape, γιατι αργει πολυ να γυρισει απο portrait σε landscape?? παιρνει πανω απο 2 δευτερολεπτα. Ειναι προβληματακι ή ετσι ειναι ολα?? Και στα μηνυματα το κανει αυτο. Για πειτε!!
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί λένε ότι η κάμερα είναι πολύ πιο σβέλτη και στο άνοιγμα και στην εστίαση. Επίσης ο music player έχει μαύρο χρώμα. Ο αισθητήρας δαχτυλικων αποτυπωμάτων λέει τι δεν κάνεις σωστά αν κάνεις λάθος πχ το σέρνεις πολύ αριστερά κλπ. Λίγες μέρες υπομονή και θα την έχουμε όλοι :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι και εγω ενας κατοχος της συσκευης s5 εδω και 7 μερες.

ειμαι πολυ ευχαριστημενος ειχα s4 και iphone αρκετες συσκευες αλλα το s5 ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει λιγο το μεγεθος με ενοχλει αλλα συνηθεια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι και εγω ενας κατοχος της συσκευης s5 εδω και 7 μερες.

ειμαι πολυ ευχαριστημενος ειχα s4 και iphone αρκετες συσκευες αλλα το s5 ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει λιγο το μεγεθος με ενοχλει αλλα συνηθεια ειναι.

Γειά σου φίλε και καλωσηρθες. Θα το συνηθίσεις πολύ γρήγορα :) Αν και πρέπει να έχεις κάνει τεράστια βήματα εσύ στο μέγεθος τον τελευταίο καιρό αν κρίνω από το username :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου δουλεύει η εφαρμογή που μετράει τα βήματα. Λέτε να είναι θέμα ρύθμισης, ή κάτι άλλο;

Υπάρχει άλλη παρόμοια στο store να κατεβάσω; Ευχαριστώ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα...τι να πω και γω που ηρθα απο Symbian...χαχαχα...μη γελατε...ειχα μεινει πισω αλλα καλιο αργα παρα ποτε...οποτε βοηθεια...:lol: δε μ απαντησε κανεις στο ερωτημα μου στη προηγουμενη σελιδα...βοηθατε συνανθρωποι...:lol:
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι,

 

Εχει 24 ώρες που εχω το S5 στα χέρια μου yay!

 

Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη απο τη συσκευή!

Οθονάρα, πολύ καλή κάμερα, εγω προσωπικά έπαθα πλάκα με την ευκρίνεια της κάμερας στις κοντινές λήψεις! Δεν μου εχει λαγγάρει προς το παρόν απενεργοποιησα και τa s voice, my magazine...Δεν πρόλαβα ακόμα να τα δω όλα.

 

Απο οσα εχω δεί μέχρι στιγμής όμως...να πω οτι μια χαρά ζεματάει το κινητό....Με τι ραμ τι φάση? 280 mb free εχω ρε παιδιά και είναι η πρώτη μέρα που το έχω

μετά δηλαδή τι θα γίνει.? Help λίγο σε αυτό....Και πάμε στο τελευταίο που για αυτό βασικά μπήκα να γράψω γιατί πραγματικά...σοκ! Πείτε μου σας παρακαλώ οταν βάζετε ένα τραγούδι σε τέρμα ένταση ας πούμε και ακούτε απο το μεγάφωνο όχι με ακουστικά, το κινητό τρίζει???Εγω τα παιξα πάντως, δεν ξέρω μπορεί για κάποιους να μην είναι πρόβλημα αλλά εμένα με χαλάει! Θέλω να μάθω εάν είναι φυσιολογικό...π.χ στο S2 που εβαλα το ίδιο τραγούδι αυτό το τρίξιμο ήταν ανεπαίσθητο...

 

Διαφωτίστε με παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Γεια σας και πάλι,

 

Εχει 24 ώρες που εχω το S5 στα χέρια μου yay!

 

Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη απο τη συσκευή!

Οθονάρα, πολύ καλή κάμερα, εγω προσωπικά έπαθα πλάκα με την ευκρίνεια της κάμερας στις κοντινές λήψεις! Δεν μου εχει λαγγάρει προς το παρόν απενεργοποιησα και τa s voice, my magazine...Δεν πρόλαβα ακόμα να τα δω όλα.

 

Απο οσα εχω δεί μέχρι στιγμής όμως...να πω οτι μια χαρά ζεματάει το κινητό....Με τι ραμ τι φάση? 280 mb free εχω ρε παιδιά και είναι η πρώτη μέρα που το έχω

μετά δηλαδή τι θα γίνει.? Help λίγο σε αυτό....Και πάμε στο τελευταίο που για αυτό βασικά μπήκα να γράψω γιατί πραγματικά...σοκ! Πείτε μου σας παρακαλώ οταν βάζετε ένα τραγούδι σε τέρμα ένταση ας πούμε και ακούτε απο το μεγάφωνο όχι με ακουστικά, το κινητό τρίζει???Εγω τα παιξα πάντως, δεν ξέρω μπορεί για κάποιους να μην είναι πρόβλημα αλλά εμένα με χαλάει! Θέλω να μάθω εάν είναι φυσιολογικό...π.χ στο S2 που εβαλα το ίδιο τραγούδι αυτό το τρίξιμο ήταν ανεπαίσθητο...

 

Διαφωτίστε με παρακαλώ.

 

εμένα πάντως Άννα δεν τρίζει πάει πολύ καλά σε γενικές γραμμές ίσως έτυχε να τρίζει σε σένα. ...καντο αντικατάσταση όσο είναι νωρίς αν είναι ενοχλητικό. ..απο θέμα αν ζηματαει ίσως επειδή το άνοιξες πρώτη φορά και έκανε τις διάφορες αναβαθμίσεις εφαρμογών. ....Εγώ τώρα το φορτίζω ακούω τραγούδια και γράφω εδώ στο φόρουμ. ...και η μπαταρία από ζέσταμα είναι στο ...39C

Edited by bossgs3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι,

 

Εχει 24 ώρες που εχω το S5 στα χέρια μου yay!

 

Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη απο τη συσκευή!

Οθονάρα, πολύ καλή κάμερα, εγω προσωπικά έπαθα πλάκα με την ευκρίνεια της κάμερας στις κοντινές λήψεις! Δεν μου εχει λαγγάρει προς το παρόν απενεργοποιησα και τa s voice, my magazine...Δεν πρόλαβα ακόμα να τα δω όλα.

 

Απο οσα εχω δεί μέχρι στιγμής όμως...να πω οτι μια χαρά ζεματάει το κινητό....Με τι ραμ τι φάση? 280 mb free εχω ρε παιδιά και είναι η πρώτη μέρα που το έχω

μετά δηλαδή τι θα γίνει.? Help λίγο σε αυτό....Και πάμε στο τελευταίο που για αυτό βασικά μπήκα να γράψω γιατί πραγματικά...σοκ! Πείτε μου σας παρακαλώ οταν βάζετε ένα τραγούδι σε τέρμα ένταση ας πούμε και ακούτε απο το μεγάφωνο όχι με ακουστικά, το κινητό τρίζει???Εγω τα παιξα πάντως, δεν ξέρω μπορεί για κάποιους να μην είναι πρόβλημα αλλά εμένα με χαλάει! Θέλω να μάθω εάν είναι φυσιολογικό...π.χ στο S2 που εβαλα το ίδιο τραγούδι αυτό το τρίξιμο ήταν ανεπαίσθητο...

 

Διαφωτίστε με παρακαλώ.

απο που το πηρες αννα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι,

 

Εχει 24 ώρες που εχω το S5 στα χέρια μου yay!

 

Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη απο τη συσκευή!

Οθονάρα, πολύ καλή κάμερα, εγω προσωπικά έπαθα πλάκα με την ευκρίνεια της κάμερας στις κοντινές λήψεις! Δεν μου εχει λαγγάρει προς το παρόν απενεργοποιησα και τa s voice, my magazine...Δεν πρόλαβα ακόμα να τα δω όλα.

 

Απο οσα εχω δεί μέχρι στιγμής όμως...να πω οτι μια χαρά ζεματάει το κινητό....Με τι ραμ τι φάση? 280 mb free εχω ρε παιδιά και είναι η πρώτη μέρα που το έχω

μετά δηλαδή τι θα γίνει.? Help λίγο σε αυτό....Και πάμε στο τελευταίο που για αυτό βασικά μπήκα να γράψω γιατί πραγματικά...σοκ! Πείτε μου σας παρακαλώ οταν βάζετε ένα τραγούδι σε τέρμα ένταση ας πούμε και ακούτε απο το μεγάφωνο όχι με ακουστικά, το κινητό τρίζει???Εγω τα παιξα πάντως, δεν ξέρω μπορεί για κάποιους να μην είναι πρόβλημα αλλά εμένα με χαλάει! Θέλω να μάθω εάν είναι φυσιολογικό...π.χ στο S2 που εβαλα το ίδιο τραγούδι αυτό το τρίξιμο ήταν ανεπαίσθητο...

 

Διαφωτίστε με. .... εμένα πάντως Άννα δεν τρίζει πάει πολύ καλά σε γενικές γραμμές ίσως έτυχε να τρίζει σε σένα. ...καντο αντικατάσταση όσο είναι νωρίς αν είναι ενοχλητικό. ..απο θέμα αν ζηματαει ίσως επειδή το άνοιξες πρώτη φορά και έκανε τις διάφορες αναβαθμίσεις εφαρμογών. ....Εγώ τώρα το φορτίζω ακούω τραγούδια και γράφω εδώ στο φόρουμ. ...και η μπαταρία από ζέσταμα είναι στο ...39C

 

Οντως έκανα ενημερωσεις τοτε ...οπότε με την θερμοκρασία δεν εχει κάποιο θέμα...Ξενέρωσα τώρα με το ηχείο...Παιδιά πείτε την γνώμη σας...γιατί......Δεν νομίζω να χει doa το κατάστημα που το πήρα....:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο που το πηρες αννα?

 

Από το kaizer store.....

Link to comment
Share on other sites

 

Οντως έκανα ενημερωσεις τοτε ...οπότε με την θερμοκρασία δεν εχει κάποιο θέμα...Ξενέρωσα τώρα με το ηχείο...Παιδιά πείτε την γνώμη σας...γιατί......Δεν νομίζω να χει doa το κατάστημα που το πήρα....:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από το kaizer store.....

το κανει σε ολους του ηχους?

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3

 

Οντως έκανα ενημερωσεις τοτε ...οπότε με την θερμοκρασία δεν εχει κάποιο θέμα...Ξενέρωσα τώρα με το ηχείο...Παιδιά πείτε την γνώμη σας...γιατί......Δεν νομίζω να χει doa το κατάστημα που το πήρα....:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από το kaizer store.....

 

Γύρισε το αν δεις τρίζει σε όλους τους ήχους. ....κάτι άλλο δεν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

το κανει σε ολους του ηχους?

 

Ναι. Μέχρι και στους ήχους κλήσεις.... Και για να σας το εξηγήσω καλύτερα με το που βάζω ένα τραγούδι εάν έχω το χέρι μου στο πίσω μέρος της συσκευής και ειδικά στο κέντρο νιώθω ενα τρίξιμο, μια δόνηση...?Ελπίζω να καταλάβατε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και δύο ημέρες. Εδώ να σημειώσω ότι για 10 μήνες είχα το g2 προερχόμενος από το s4.....Τον τελευταίο μήνα δοκίμασα όλες τις ναυαρχίδες z2, one g3.Το s5 το άφησα τελευταίο επηρεασμένος από τα γενικά σχόλια ότι πρόκειται για το ίδιο σχεδόν τηλέφωνο με τον προκάτοχό του..... Το συμπέρασμα μου είναι ότι πρόκειται για το πιο ισορροπημένο τηλέφωνο που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή..... Εκπληκτική οθόνη, πολύ καλή μπαταρία στα επίπεδα του g2, πολύ καλή αίσθηση στο χέρι (επιτέλους ένα κινητό που δεν χρειάζεται θηκη)., η καλύτερη κάμερα, απροβληματιστη συμπεριφορά και φυσικά αδιάβροχο, τι άλλο να ζητήσει κανείς....... Κλείδωσα λοιπόν στο s5. Και μια ερώτηση..... Πως γίνεται να ενημερώνεται ο καιρός πιο γρήγορα στην οθόνη κλειδώματος?
Link to comment
Share on other sites

 

Γύρισε το αν δεις τρίζει σε όλους τους ήχους. ....κάτι άλλο δεν γνωρίζω

 

πρωτη φορα ακουγετε κατι τετοιο σε s5.

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3

 

πρωτη φορα ακουγετε κατι τετοιο σε s5.

 

Και γω αυτό λέω σε όλα είναι μια χαρά το κινητό. ...το μόνο που με ενοχλεί δεν ακούει καλά στο αποτύπωμα αλλά με τη νέα αναβάθμιση όλα οκ απότι λένε. ....σύντομα

Link to comment
Share on other sites

 

Και γω αυτό λέω σε όλα είναι μια χαρά το κινητό. ...το μόνο που με ενοχλεί δεν ακούει καλά στο αποτύπωμα αλλά με τη νέα αναβάθμιση όλα οκ απότι λένε. ....σύντομα

Υπάρχει ένα ανεπαίσθητο τρίξιμο σε υψηλή ένταση σαν μούδιασμα θα έλεγα το καταλαβαινεις αλλά είναι φυσιολογικό απ'ότι είδα λόγω αδιαβροχοποιησης δημιουργειται κοιλότητα πίσω και προκαλείται ταλάντωση. Τίποτα τραγικό.

 

Για την αναβάθμιση ναι όλοι λένε ότι βελτιώνεται ο αισθητήρας. Σήμερα την πήραν και σε Vodafone Αγγλίας. Περιμένουμε!

 

@zots

Ακριβώς όπως τα λες φίλε. Το πιο αδικημένο κινητό είναι το s5. Και όσοι το θάβουν δεν το έχουν δει καν από κοντά. Κι εγώ όταν βγήκε το έκραζα αλλά όταν το είδα και το δούλεψα άλλαξα κατευθείαν γνώμη

Link to comment
Share on other sites

.........

@zots

Ακριβώς όπως τα λες φίλε. Το πιο αδικημένο κινητό είναι το s5. Και όσοι το θάβουν δεν το έχουν δει καν από κοντά. Κι εγώ όταν βγήκε το έκραζα αλλά όταν το είδα και το δούλεψα άλλαξα κατευθείαν γνώμη

 

Νομιζω οτι θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ με την τελευταία παρατήρηση!

Ισορροπία, ειναι η ιδανική λεξη.

Οι ανταγωνιστές του ολοι εχουν απο κάποιο σοβαρό μειον. Το s5 δεν εχει καποια χτυπητή αδυναμία. Ειναι πολυ καλο παντου. Μπορει οχι τέλειο αλλα πολυ καλο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα ανεπαίσθητο τρίξιμο σε υψηλή ένταση σαν μούδιασμα θα έλεγα το καταλαβαινεις αλλά είναι φυσιολογικό απ'ότι είδα λόγω αδιαβροχοποιησης δημιουργειται κοιλότητα πίσω και προκαλείται ταλάντωση. Τίποτα τραγικό.

 

Για την αναβάθμιση ναι όλοι λένε ότι βελτιώνεται ο αισθητήρας. Σήμερα την πήραν και σε Vodafone Αγγλίας. Περιμένουμε!

 

@zots

Ακριβώς όπως τα λες φίλε. Το πιο αδικημένο κινητό είναι το s5. Και όσοι το θάβουν δεν το έχουν δει καν από κοντά. Κι εγώ όταν βγήκε το έκραζα αλλά όταν το είδα και το δούλεψα άλλαξα κατευθείαν γνώμη

 

Αχ, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Λεω να ηρεμήσω τώρα γιατί απο τι στγμή που το παρατήρησα, αγχώθηκα. :X

Link to comment
Share on other sites

 

Αχ, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Λεω να ηρεμήσω τώρα γιατί απο τι στγμή που το παρατήρησα, αγχώθηκα. :X

Για καλό και για κακό επειδή δεν έχουν όλοι το ίδιο τρίξιμο,δοκίμασε να λύσεις το πίσω καπάκι και να το τοποθετήσεις ξανά κουμπώνοντας το σωστά.Δοκίμασε και πές μας.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε μηπως τα unbranded Ιταλικα τι csc εχουν; Ειναι EUR και αυτα;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...