Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φανατικε εχει και παραεχει θεματα θερμοκρασιας...αρχες φλεβαρη ειχα ενα S 5 που ανεβαζε πανω απο 90-100 βαθμους θερμοκρασια. Αυτος ηταν ο λογος που το εδωσα και πηρα αλλο ( καιγοταν το χερι μου). Αυτο που εχω τωρα ανεβαζει εως 75.

Μεμονωμένες περιπτώσεις μπορούν οπωσδήποτε να υπάρχουν! Μάλλον, παντα θα υπάρχουν! Και για οποιαδήποτε βλαβη.!

Δεν υπάρχουν ομως γενικευμένα παράπονα υπερθερμανσης για το s5. Ούτε εδω έχει αναφερθεί τίποτα περισσότερο από στατιστικά μεμονωμένα προβλήματα.

Όπως πολυ σωστά αναφέρονται κάποιες συσκευές, που εχουν ανοιχθεί και νήματα με αρκετά μαλιστα ποστ, με το πρόβλημα αυτο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα.μια βοήθεια.οταν ενεργοποιώ το one hand,πως μπορω να το κανω να παραμείνει και μετα το κλείδωμα και ξεκλείδωμα του τηλ;ευχαριστω.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.μια βοήθεια.οταν ενεργοποιώ το one hand,πως μπορω να το κανω να παραμείνει και μετα το κλείδωμα και ξεκλείδωμα του τηλ;ευχαριστω.

 

Παίρνεις iphone 5s και λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις iphone 5s και λύθηκε το πρόβλημα.

 

Για το συγκεκριμένο μπορω να κανω τίποτα;ευχαριστω.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια ειμαι μεταξη αυτου και του Nexus 6 της google η οθονη αυτου ειναι 5.2 σε σχεση με το nexus 5.96 οθονη. Απο αποδοση αυτο πως τα παει ; ειστε ευχαριστημενοι , δεν θα το αλλαξατε με κανενα αλλο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια ειμαι μεταξη αυτου και του Nexus 6 της google η οθονη αυτου ειναι 5.2 σε σχεση με το nexus 5.96 οθονη. Απο αποδοση αυτο πως τα παει ; ειστε ευχαριστημενοι , δεν θα το αλλαξατε με κανενα αλλο ;

 

Nα το αλλαξω? ...ουτε με το S6 που μ αρεσει πολυ δεν τ αλλαζω ακομα..S7 και βλεπουμε..ειμαι πολυ ικανοποιημενος ,οσο για αποδοση μπες στο θεμα της μπαταριας (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391841)του και δες μονος..

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

:!:Να θυμίσω οτι υπάρχει σχετικό θέμα που αφορά την επιλογή συσκευης ,προσπαθήστε να μην βγαίνετε off topic . :!::!:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζετε φωτογραφία κάποιο πρόσωπο με την πίσω κάμερα και το πρόσωπο είναι στις άκρες της φωτογραφίας παραμορφώνει το πρόσωπο;
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζετε φωτογραφία κάποιο πρόσωπο με την πίσω κάμερα και το πρόσωπο είναι στις άκρες της φωτογραφίας παραμορφώνει το πρόσωπο;

 

Λιγο ναι.. αλλα δεν νομίζω να ενοχλει και πολλά κινητα το κανουν.. Αν θες καλη καμερα εισαι οκ.. αν θες πολυ καλη καμερα παρε ταινια και κόλλησε το πανω σε μια nikon. .

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!! Πριν 2 μέρες έγινα και εγώ κάτοχος της συσκευής από γνωστό skroutzomagazo...Το κινητό ειναι απλά σουπερ και μπορώ να το πω αν και έχουν περάσει από τα χέρια μου s3 - s4 νομίζω ότι είναι κλάσης ανώτερο απο το προηγούμενο.

Το μ΄νο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το play store εχει κολλησει στην αναβάθμιση της εφαρμογής ταινίες google play και δεν κάνει αναβάθμιση και σε όλες τις άλλες που είναι στην λίστα.. ξέρετε τι πρέπει να κάνω? έκλεισα το κινητό το ξανά άνοιξα 2-3 φορές αλλά το ίδιο

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!! Πριν 2 μέρες έγινα και εγώ κάτοχος της συσκευής από γνωστό skroutzomagazo...Το κινητό ειναι απλά σουπερ και μπορώ να το πω αν και έχουν περάσει από τα χέρια μου s3 - s4 νομίζω ότι είναι κλάσης ανώτερο απο το προηγούμενο.

Το μ΄νο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το play store εχει κολλησει στην αναβάθμιση της εφαρμογής ταινίες google play και δεν κάνει αναβάθμιση και σε όλες τις άλλες που είναι στην λίστα.. ξέρετε τι πρέπει να κάνω? έκλεισα το κινητό το ξανά άνοιξα 2-3 φορές αλλά το ίδιο

Δοκίμασε κάνε clear cache της εφαρμογής και του play store

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι σκεφτομαι λεω να το αγορασω θα ηθελα να ξερω θα παρει το 5.1.1 αν ναι ποτε ή θα χει το 5.0.2 ; Παντος σε σχεση με το Motorola Moto G 2nd το βρησκω αρκετα καλυτερο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτήσω, σας εχει τυχει να κολλήσει η καμερα ? παταω την καμερα και μου βγαζει ενα μήνυμα οτι δεν ανταποκρινεται και δεν ανοιγει . πρεπει να κανω reboot για να ανοιξω τελικα την καμερα! ξερετε τι μπορει να ειναι ? το ειχα κανει αναβάθμιση πριν λιγο καιρο απο την samsung (service) σε android v5 lolipop !

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι σκεφτομαι λεω να το αγορασω θα ηθελα να ξερω θα παρει το 5.1.1 αν ναι ποτε ή θα χει το 5.0.2 ; Παντος σε σχεση με το Motorola Moto G 2nd το βρησκω αρκετα καλυτερο.

 

:dizzy:

:lol:

5.1.1???

Κάτσε να πάρει την 5.0.Χ!!! Ακόμη στην 5.0 είναι!

 

Προσωπικά ούτε για πλάκα δεν το βλέπω! Δεν καταλαβαίνω όμως και την αγωνία για την αναβάθμιση!:rolleyes:

 

παιδια να ρωτήσω, σας εχει τυχει να κολλήσει η καμερα ? παταω την καμερα και μου βγαζει ενα μήνυμα οτι δεν ανταποκρινεται και δεν ανοιγει . πρεπει να κανω reboot για να ανοιξω τελικα την καμερα! ξερετε τι μπορει να ειναι ? το ειχα κανει αναβάθμιση πριν λιγο καιρο απο την samsung (service) σε android v5 lolipop !

ευχαριστω

 

:shock:

Έχω μια απορία! Το νήμα το ψάχνετε/διαβάζετε καθόλου βρε παιδιά πριν ρωτήσετε κάτι? Ή έτσι απλά μπένετε γράφετε και ξανά δρόμο?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

:dizzy:

:lol:

5.1.1???

Κάτσε να πάρει την 5.0.Χ!!! Ακόμη στην 5.0 είναι!

 

Προσωπικά ούτε για πλάκα δεν το βλέπω! Δεν καταλαβαίνω όμως και την αγωνία για την αναβάθμιση!:rolleyes:

Εχεις δικαιο φιλε μου :) ουτε 5.0.2 δεν πειρα ουτε 5.0.1 ακομα

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι δεν είχατε ποτέ Samsung μη μιλάτε! Προσωπικά πιστεύω ότι θα πάρει 5.1 επειδή είχα Samsung ξέρω ότι η συσκευή θα υποστηρίζετε μέχρι τους τελευταίους μήνες του χρόνου! Για Android Μ που βγαίνει τώρα κοντά δεν ξέρω... 50-50!

 

Για την κάμερα πρόκειται για bug του Android, η πιο ανώδυνη λύση είναι να πας ρυθμίσεις- διαχείριση εφαρμογών- όλα κάμερα -εκκαθάριση δεδομένων, αν δεν φτιάξει έτσι η άλλη ανώδυνη λύση είναι αφαίρεση εφαρμογών στυλ viber που έχουν πρόσβαση στην κάμερα, αν δεν θες ή δεν πιάσει τπτ από αυτά περιμένεις αναβάθμιση ή το πας σε κάποια μαγαζιά που αναφέρονται στο θέμα για την μπαταρία του s5! Εννοείται ότι όταν έρχεται η αναβάθμιση κάνεις τουλάχιστον επαναφορά ρυθμίσεων!

Edited by warlock7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι δεν είχατε ποτέ Samsung μη μιλάτε! Προσωπικά πιστεύω ότι θα πάρει 5.1 επειδή είχα Samsung ξέρω ότι η συσκευή θα υποστηρίζετε μέχρι τους τελευταίους μήνες του χρόνου! Για Android Μ που βγαίνει τώρα κοντά δεν ξέρω... 50-50!

 

Για την κάμερα πρόκειται για bug του Android, η πιο ανώδυνη λύση είναι να πας ρυθμίσεις- διαχείριση εφαρμογών- όλα κάμερα -εκκαθάριση δεδομένων, αν δεν φτιάξει έτσι η άλλη ανώδυνη λύση είναι αφαίρεση εφαρμογών στυλ viber που έχουν πρόσβαση στην κάμερα, αν δεν θες ή δεν πιάσει τπτ από αυτά περιμένεις αναβάθμιση ή το πας σε κάποια μαγαζιά που αναφέρονται στο θέμα για την μπαταρία του s5!

 

Καλά ντε μην βαράς.Αλλοι που είχαμε samsung βαρεθήκαμε να περιμένουμε αν θα βγει αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα με κακία αλλά μη λέμε και χαζά πράγματα, τώρα σχετικά με την καθυστέρηση, ειδικά εμείς που πήραμε s5 by cosmote πρέπει να κάνουμε προσευχές και ταματα για να πάρουμε αναβάθμιση! Παραδόξως και προφανώς χωρίς να το θέλει έδωσε πολύ γρήγορα την αναβάθμιση σε lollipop αλλά πιστεύω ότι τέτοια καλά γίνονται μόνο μια φορά, μακάρι βέβαια να βγω ψεύτης, αλλά τις μικρό αναβαθμίσεις δεν τις έχει δώσει οπότε δεν κάνω λάθος! Όπως και να έχει για αναβάθμιση χρειάζεται υπομονή αλλά πες μου μία εταιρεία τύπου samsung που δίνει γρήγορα αναβαθμίσεις, από τα λίγα που ξέρω δεν υπάρχει πλην των nexus και motorola! Edited by warlock7
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα ηταν συνετό να αποφεύγουμε χαρακτηρισμους και κοσμιτικα επίθετα στα γραπτά μας. Ή αν τα λέμε με καποια ανάλαφρη διάθεση να βάζουμε καμιά φατσουλα παραδιπλα!

Εκτός αν τα εννοούμε οπότε αλλαζουν τα πράγματα! Με την επιθετικοτητα δεν δίνουμε κάποιο ιδιαίτερο κύρος στο τι γράφουμε. Αντίθετα μαλιστα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια απο σημερα ειμαι και εγω μελος στην παρεα σας αγορασα το Samsung Galaxy S5 GOLD ομως. Για αρχη μου φενεται καλο το κινητο αλλα ζεστενεται ρε παιδια και δεν ξερω το γιατι το κανει και σε σας το ιδιο ; Εχει πανω το Lollipop 5.0 απο την μανα του επισης μου εμφανιζει και ενημερωση συστηματος 390,35ΜΒ τι ειναι ακριβως ; Επισης μου εμφανιζει σφαλμα σε καποιες ενημερωσεις τι να κανω ;

Πως κατεβαζω το προγραμμα για τον υπολογιστη ;

Εικονες:

 

http://s15.postimg.org/jymoo3m9n/image.jpg

http://s15.postimg.org/ley768p6j/image.jpg

http://s15.postimg.org/c4m32pegr/image.jpg

http://s15.postimg.org/vg31fk29n/image.jpg

http://s15.postimg.org/g140cfou3/image.jpg

http://s15.postimg.org/l7ak9qe7v/image.jpg

http://s15.postimg.org/rifrq5fgb/image.jpg

http://s15.postimg.org/4h3ry556j/image.jpg

http://s15.postimg.org/dsl8hcscb/image.jpg

http://s15.postimg.org/dh8dic1a3/image.jpg

http://s15.postimg.org/as8zek6ez/image.jpg

http://s15.postimg.org/aof5yb0xn/image.jpg

http://s15.postimg.org/kgmfhp18b/image.jpg

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το ραδιο fm βρηκαμε κανενα εναλακτικο προγραμμα ρε παιδια ; Επισης στο google play μου εμφανιζει τουρκο ελληνικα τι μπορω να κανω για να το φτιαξω και αυτο ; το earth της google λεει πως δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου.

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by truckman

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το ραδιο fm βρηκαμε κανενα εναλακτικο προγραμμα ρε παιδια ; Επισης στο google play μου εμφανιζει τουρκο ελληνικα τι μπορω να κανω για να το φτιαξω και αυτο ; το earth της google λεει πως δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου.

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Βαλε το στα ελληνικα+για ραδιο εχω κατεβασει το greek radios(για κυπρο δν ξερω αμα υπαρχει καποιο).Μπορεις να δεις το e-radio

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το ραδιο fm βρηκαμε κανενα εναλακτικο προγραμμα ρε παιδια ; Επισης στο google play μου εμφανιζει τουρκο ελληνικα τι μπορω να κανω για να το φτιαξω και αυτο ; το earth της google λεει πως δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου.

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Αν με το ράδιο εννοείς FM Radio, δεν έχει το τηλέφωνο, μόνο ιντερνετικά μπορείς να κατεβάσεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια απο σημερα ειμαι και εγω μελος στην παρεα σας αγορασα το Samsung Galaxy S5 GOLD ομως. Για αρχη μου φενεται καλο το κινητο αλλα ζεστενεται ρε παιδια και δεν ξερω το γιατι το κανει και σε σας το ιδιο ; Εχει πανω το Lollipop 5.0 απο την μανα του επισης μου εμφανιζει και ενημερωση συστηματος 390,35ΜΒ τι ειναι ακριβως ; Επισης μου εμφανιζει σφαλμα σε καποιες ενημερωσεις τι να κανω ;

Πως κατεβαζω το προγραμμα για τον υπολογιστη ;

Καλορίζικο.

Για αρχή, εγω θα έκανα factory reset, την αναβάθμιση σιγουρα, ξανα reset και θα εστηνα καθαρα το κινητο.

Εννοειται οτι πριν τα ρισετ θα εκανα σιχρονισμους επαφες, link, μυνηματα κλπ.

Το κινητό, νορμαλ δεν ζεστενεται. Εκτος αν εννοείς στα παιχνίδια. Εκει ολα λιγο-πολυ ζεστενονται.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Για αρχή, εγω θα έκανα factory reset, την αναβάθμιση σιγουρα, ξανα reset και θα εστηνα καθαρα το κινητο.

Εννοειται οτι πριν τα ρισετ θα εκανα σιχρονισμους επαφες, link, μυνηματα κλπ.

Το κινητό, νορμαλ δεν ζεστενεται. Εκτος αν εννοείς στα παιχνίδια. Εκει ολα λιγο-πολυ ζεστενονται.

και έπρεπε να κάνεις παράθεση όλες τι φωτό ;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...