Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέω τέσσερα εννοώ ένα για συσκευή vodafone, ένα για t-mobile,O2C και ΕTL...

Δεν έχει ένα με τέσσερις αναβαθμίσεις για να διαλέξω το ποιο πρόσφατο όπως μου είπες!:(

Δες αν έχει κάποιο unbranded αλλιώς βάλε οποίας χώρας βρεις δε νομίζω να χεις θέμα. Αφού είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπίας λογικά ότι ρομ έχεις κομπλέ θα σαι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

ενας κυριος λογος που το συζητω ειναι και το γεγονος οτι ειναι αδιαβροχο... αλλιως σκεφτομουν να παω και στο note 4 αλλα διαβασα τις σελιδες του φορουμ και ειδα πολυ γκρινια για διαφορα θεματακια και ξενερωσα να σου πω την αληθεια.

ευχαριστω παντως ολα τα παιδια για τις απαντησεις.,

 

Εχω το s5 και μπορω να πω οτι το μέγεθος για την full καθημερινότητα ειναι τέλειο.η συσκευή τα έχει ολα.θα διάλεγα το note 3 μονο αν είχε ois στην καμερα.κατα τα αλλα αδιάβροχο,usb 3,καλύτερα ppi στην οθονη και γενικώς ζυγισμένη συσκευή χωρις γενικά προβλήματα (εκτός το bug με την καμερα που δεν εμφανίζεται πάντα).ελπιζω να βοήθησα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το s5 και μπορω να πω οτι το μέγεθος για την full καθημερινότητα ειναι τέλειο.η συσκευή τα έχει ολα.θα διάλεγα το note 3 μονο αν είχε ois στην καμερα.κατα τα αλλα αδιάβροχο,usb 3,καλύτερα ppi στην οθονη και γενικώς ζυγισμένη συσκευή χωρις γενικά προβλήματα (εκτός το bug με την καμερα που δεν εμφανίζεται πάντα).ελπιζω να βοήθησα.

 

Sory αν ρωτησω χαζομαρα αλλα τωρα τα κοιταω... Υποθετω το ois της καμερας το αναφερεις σαν διαφορα επειδη το s5 εχει σωστα?

επισης το bug στην καμερα που λες τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Sory αν ρωτησω χαζομαρα αλλα τωρα τα κοιταω... Υποθετω το ois της καμερας το αναφερεις σαν διαφορα επειδη το s5 εχει σωστα?

επισης το bug στην καμερα που λες τι ειναι?

Δεν έχει το σ5 οις, το λέει το παιδί γιατί είναι ίδια στην ουσία άρα δεν κερδίζει κάτι σε κάμερα το νοτε 3 αυτό εννοεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει το σ5 οις, το λέει το παιδί γιατί είναι ίδια στην ουσία άρα δεν κερδίζει κάτι σε κάμερα το νοτε 3 αυτό εννοεί.

 

Μάλιστα, ετσι κ αλλιως στα χαρτια εχει πιο μεγαλη καμερα οποτε και πιο καλη ποιοτητα???? Ισως. Αλλα το bug που αναφέρθηκε πιο ειναι? Ειδα στο google κατι για camera failure στην εκκινηση, αυτο εννοούμε?

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ετσι κ αλλιως στα χαρτια εχει πιο μεγαλη καμερα οποτε και πιο καλη ποιοτητα???? Ισως. Αλλα το bug που αναφέρθηκε πιο ειναι? Ειδα στο google κατι για camera failure στην εκκινηση, αυτο εννοούμε?

Θεωρητικα ειναι καλυτερη λογω περισσοτερων mega pixel αλλα αυτο στην ουσια δεν φαινεται μιας και ο αλγοριθμος μετραει πιο πολυ στην καμερα και οχι τα ΜΡ, παρε παραδειγμα της σονυ τις 20,7 που ειναι αισχος. Ναι αυτο με το camera fail λενε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να βαλω την ελληνική επίσημη έκδοση της samsung για το S5 ? δεν θελω να βαλω αλλη rom, αυτη που εχω τωρα βγαζει ενα logo μια ισπανικής εταιριας .

Αν γίνετε πως μπορω να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την αγγλική btu για να παίρνεις πιο γρήγορα αναβαθμίσεις. Την κατεβάζεις απο sammobile.

 

υπαρχουν καπου οδηγίες γιατι δεν το εχω κανει ποτε ? και αν το κανω θα βγει το logo που τρεχει στην αρχη ?

υπαρχει πιθανότητα να χασω τιποτα απο την εγγύηση ?

 

δηλαδη απο αυτην την σελιδα να βαλω την 1η ?

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/BTU/

Edited by skafetzakis
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν καπου οδηγίες γιατι δεν το εχω κανει ποτε ? και αν το κανω θα βγει το logo που τρεχει στην αρχη ?

υπαρχει πιθανότητα να χασω τιποτα απο την εγγύηση ?

 

δηλαδη απο αυτην την σελιδα να βαλω την 1η ?

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/BTU/

Δεν χάνεις εγγύηση, κατέβασε το πρώτο ναι, και ακολούθησε τις οδηγίες κάτω από την ρομ. Το λογότυπο θα φύγει ναι

Link to comment
Share on other sites

ωραια έβαλα να κατεβαίνει η πρωτη και οι οδηγίες ειναι αυτες

http://www.sammobile.com/firmwares/download/45921/G900FXXU1BOD3_G900FOXA1BOD3_BTU/

 

σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

ωραια έβαλα να κατεβαίνει η πρωτη και οι οδηγίες ειναι αυτες

http://www.sammobile.com/firmwares/download/45921/G900FXXU1BOD3_G900FOXA1BOD3_BTU/

 

σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντήσεις

Ναι οι οδηγίες είναι αυτές, κατεβάζεις οντιν, βάζεις το unrar της ρομ στο ΑΡ κλπ. Και όλα κομπλέ μετά

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει το σ5 οις, το λέει το παιδί γιατί είναι ίδια στην ουσία άρα δεν κερδίζει κάτι σε κάμερα το νοτε 3 αυτό εννοεί.

 

Καλημερα.ακριβως αυτό.δυστηχως τα note ειναι μεγάλα για τις ανάγκες μου αλλα θα ηταν στις επιλογές μου αυτές οι ίντσες μονο οταν βγει ρολόι με κινητό και ικανοποιητική αυτονομία.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια....

μετα τη τελειυταια αναβαθμιση που εκανα στο λογισμικο το 5,0 το κινητο μου παρουσιασε πολλα προβληματα... αργει πολυ, μου τερματιζει εφαρμογες καθως και αλλες που δεν τις ειχα ανοιξει καν... και πολλα αλλα κουλα.... κατεβασα απο το playstore το AVG αλλα μου λεει πως ολα ειναι OK.... η αυτο η εγω... καποιος απο τους δυο μας λαλησε!!! :wacko::wacko::wacko:

τι κανουμε εδω περα ρε παιδια;;;

Link to comment
Share on other sites

hard reset..κλεισε το κινητο και πατησε

menu+power+volume up πατημενα και μολις ανοιξει τα αφηνεις και του κανεις factory reset απο εκει

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

χανω τιποτα ετσι;;; επαφες φωτο και αλλα;;;

 

Τα πάντα. Του κουτιού που λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα! Μονον ότι έχεις στην sd σώνεται. Πάρε backup.

Όμως θα έπρεπε να τα γράψεις στο επίσημο νήμα του S5 και όχι ν' ανοίξεις άλλο. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μακρυα απο s5 .. μου το χει δωσει η εταιρεία και το κινητο ειναι η δυσφήμηση του Android. . Κολλάει σε ολα.. βγαζει προβλημα mmq deamon camera συνεχεια που σου τελειωνει την μπαταρια σε 3 ωρες και δεν το παιρνεις χαμπαρι.. Ειχα htc m7 και τωρα που το χω στα χερια μου νιωθω λες και κραταω κινέζικο των 100 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μακρυα απο s5 .. μου το χει δωσει η εταιρεία και το κινητο ειναι η δυσφήμηση του Android. . Κολλάει σε ολα.. βγαζει προβλημα mmq deamon camera συνεχεια που σου τελειωνει την μπαταρια σε 3 ωρες και δεν το παιρνεις χαμπαρι.. Ειχα htc m7 και τωρα που το χω στα χερια μου νιωθω λες και κραταω κινέζικο των 100 ευρω

Αριθμησε μας λίγο σε τι κερδίζει το μ7 γιατί θα τρελαθούμε τελείως σε λίγο εδώ μέσα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μακρυα απο s5 .. μου το χει δωσει η εταιρεία και το κινητο ειναι η δυσφήμηση του Android. . Κολλάει σε ολα.. βγαζει προβλημα mmq deamon camera συνεχεια που σου τελειωνει την μπαταρια σε 3 ωρες και δεν το παιρνεις χαμπαρι.. Ειχα htc m7 και τωρα που το χω στα χερια μου νιωθω λες και κραταω κινέζικο των 100 ευρω

 

και το δικο μου που το λιωνω ολη την ημερα γιατι αντεχει η μπαταρια 10 ωρες ;;;; ρε φιλε πες τα αλλου αυτα δεν ειμαστε απο χωριο.

Εδω σου μιλαει ο χειροτερος user των κινητων, 3 ωρες οθονη S 5 με φουλ H+ και μερικες φορες 4G ( οπου πιανει) .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου που το λιωνω ολη την ημερα γιατι αντεχει η μπαταρια 10 ωρες ;;;; ρε φιλε πες τα αλλου αυτα δεν ειμαστε απο χωριο.

Εδω σου μιλαει ο χειροτερος user των κινητων, 3 ωρες οθονη S 5 με φουλ H+ και μερικες φορες 4G ( οπου πιανει) .

 

Ειπαμε mmq deamon camera κανε ενα search να δεις τι εννοώ. .

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αριθμησε μας λίγο σε τι κερδίζει το μ7 γιατί θα τρελαθούμε τελείως σε λίγο εδώ μέσα

 

Τι να αριθμησω.. βιβλιο γραφω.. παιδια οκ δεν τρολαρω μιλαω πολυ σοβαρα.. σημερα επιασα ενα lg των 150 ευρω και πηγαινε απροβληματιστα δεν το πιστευα.. τωρα μολις εκλεισα το τηλ. που μιλουσα παταω το κοκκινο να κλεισει και δεν κλεινει.. του εχω κανει ηδη μια φορα εργοστασιακες ρυθμίσεις και μιλαω και με αλλους που το εχουν .. ακριβως τα ιδια θεματα.. αλλος γνωστος μου εχει βαρεθει να βγαζει τη μπαταρια επειδη κολλάει. . Απλα απαράδεκτο. . Ειχα αρκετα android συσκευες στη ζωη μου με διαφορα η χειροτερη.. το μονο που εχει καλο ειναι η οθονη.. η καμερα ωραια φωτο αλλα στις ακρες παραμορφωνει προσωπα.. το βίντεο ωραια ποιοτητα αλλα λιγο να φυσάει η να κουνηθεί το χερι κανει 20 ριχτερ.. και αυτα θα τα προσπερνουσα αν ηταν ενα κανονικο κινητο αυτο το πραμα κινητο δεν το λέω. .

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε mmq deamon camera κανε ενα search να δεις τι εννοώ. .

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι να αριθμησω.. βιβλιο γραφω.. παιδια οκ δεν τρολαρω μιλαω πολυ σοβαρα.. σημερα επιασα ενα lg των 150 ευρω και πηγαινε απροβληματιστα δεν το πιστευα.. τωρα μολις εκλεισα το τηλ. που μιλουσα παταω το κοκκινο να κλεισει και δεν κλεινει.. του εχω κανει ηδη μια φορα εργοστασιακες ρυθμίσεις και μιλαω και με αλλους που το εχουν .. ακριβως τα ιδια θεματα.. αλλος γνωστος μου εχει βαρεθει να βγαζει τη μπαταρια επειδη κολλάει. . Απλα απαράδεκτο. . Ειχα αρκετα android συσκευες στη ζωη μου με διαφορα η χειροτερη.. το μονο που εχει καλο ειναι η οθονη.. η καμερα ωραια φωτο αλλα στις ακρες παραμορφωνει προσωπα.. το βίντεο ωραια ποιοτητα αλλα λιγο να φυσάει η να κουνηθεί το χερι κανει 20 ριχτερ.. και αυτα θα τα προσπερνουσα αν ηταν ενα κανονικο κινητο αυτο το πραμα κινητο δεν το λέω. .

Τότε μείνε με το lg των 150€ αφού σε βολεύει τόσο πολύ κι ασε εμάς που ξέρουμε να χουμε την κινηταρα

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά! Οκ.

Καταγράφηκε η άποψη του φίλου και ειναι αποδεκτή! Εχει κακή εμπειρία απο το τηλέφωνό του, αν και θα μπορούσε στο πρώτο του ποστ στο νήμα να εκφραστεί κάπως πιο ήρεμα!

Δεκτά όλα! Μην ανοίγουμε flame τώρα χωρίς λόγο!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι με την ελευση του 5.0 το S 5 " χαλασε" καπως αλλα δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα...

τωρα το προβλημα με την καμερα σε εμενα εμφανιστηκε μια φορα στα stats της μπαταριας αλλα απο τοτε δεν εμφανιστηκε ποτε και ουτε εκανε καποιο restart το κινητο.

 

Δεν μπορει ομως η συσκευη αυτη να συγκριθει με κανενα lg διοτι τα lg ειναι απαραδεκτα ( εκτος ισως του G2 ) .

Επισης ουτε τα htc ειναι καλα. Αν ηταν καλα θα ηταν πρωτα σε πωλησεις και δεν θα ηταν πρωτα τα iphone !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...