Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από το update σε Lolipop, κολλάει το WiFi, δεν ανοίγει καθόλου από τις ρυθμίσεις, μαυρίζει η οθόνη και βγαίνει μήνυμα "settings has stopped responding". Έκανα wipe cash από το boot menu, αλλά το wifi δεν εφτιαξε, έχετε καμιά ιδέα τι άλλο να κάνω; Αν κάνω full reset to factory setings θα φτιάξει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αν δεν βρούμε καμιά άλλη ιδέα, νομίζω μόνο αυτό μένει. Αν πάρω backup τα πάντα, κάνω reset και τα ξαναρίξω, θα έρθω στην τωρινή κατάσταση; Εννοώ θα έχω και τις τωρινές εφαρμογές μου;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρούμε καμιά άλλη ιδέα, νομίζω μόνο αυτό μένει. Αν πάρω backup τα πάντα, κάνω reset και τα ξαναρίξω, θα έρθω στην τωρινή κατάσταση; Εννοώ θα έχω και τις τωρινές εφαρμογές μου;

Φαντάζομαι με το kies εεννοείς backup.. Καλύτερα να απαντήσει καποιος αλλος γιατι δεν το χρησιμοποιω. Μη μεταφερεις παντως με το backup εφαρμογές συστηματος. Μονο οτι εχεις εγκαταστήσει εσυ. Αν καποια εφαρμογη σου βγαζει πρόβλημα μετά, πηγαινε ρυθμίσεις - διαχειριστής εφαρμογών, βρες την εφαρμογη που σου δημιουργει πρόβλημα, πατα διακοπη εφαρμογής, περίμενε μεχρι να μπορεις να πατησεις το διαγραφη δεδομένων. 99% η εφαρμογή θα φτιάξει εκτος αν ειναι ασυμβατη με lolipop.

Δοκιμασε αν θες αντι για συγκεκριμένη εφαρμογη να σβησεις τα δεδομένα από το ρυθμίσεις ή οτιδήποτε εχει σχεση με το wifi. Μπορει να φτιάξει, αλλά η ρομ σου γενικα έχει πρόβλημα. Αργα η γρήγορα δε το γλυτωνεις το factory reset..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

 

Τέλος καλό όλα καλά όντως, αλλά μια τελευταία απορία. Μπορεί στα καλά καθούμενα να φρικάρει έτσι το EFS?

Σε φάση μιλάω στο κινητό, το αφήνω στο τραπέζι, και μετά που πήγα να τηλεφωνήσω πάλι, είχε null imei.

Ούτε έπεσε ούτε τπτ :confused:

Απο τη στιγμή που ήσουν με στοκ ρομ,είναι λίγο κουφό να συμβεί κάτι τέτοιο...όλα μες το πρόγραμμα είναι όμως :wacko: Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μετα την ενημερωση που πηρε η Lollipop ξαφνικα χαθηκε η φωτογραφια που ειχα στο κλειδωμα της οθονης...Εχω προσπαθησει αρκετες φορες να την ξαναπροσθεσω αλλα συνεχως μου βγαζει μαυρη οθονη...any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο περασμα μεσω ODIN του lolipop το κινητο πεταει τα προβληματα με την μπαταρια διορθωθηκαν εν μερη οταν αλλαξα απο 4G σε HSPA . Τωρα το μεγαλυτερο προβλημα μου ειναι οτι ζεσταινεται αρκετα το κινητο αμα το εχω σε θηκη φτανει 36 βαθμους . Ειναι φυσιολογικο ? Εσας τι θερμοκρασιες ανεβαζει ? Αν ειναι να κανω μια επισκεψη στο service ......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο περασμα μεσω ODIN του lolipop το κινητο πεταει τα προβληματα με την μπαταρια διορθωθηκαν εν μερη οταν αλλαξα απο 4G σε HSPA . Τωρα το μεγαλυτερο προβλημα μου ειναι οτι ζεσταινεται αρκετα το κινητο αμα το εχω σε θηκη φτανει 36 βαθμους . Ειναι φυσιολογικο ? Εσας τι θερμοκρασιες ανεβαζει ? Αν ειναι να κανω μια επισκεψη στο service ......

 

36 εννοεις μπαταρια η το CPU ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μετα την ενημερωση που πηρε η Lollipop ξαφνικα χαθηκε η φωτογραφια που ειχα στο κλειδωμα της οθονης...Εχω προσπαθησει αρκετες φορες να την ξαναπροσθεσω αλλα συνεχως μου βγαζει μαυρη οθονη...any ideas?

Ναι. Factory reset. Σβησιμο των πάντων. Αμα σου κανει τετοια η ρομ, σου κανει και πολλα αλλα που δεν τα βλεπεις καν. Στη συνέχεια θα γραφεις για το ποσο μπαταρία καταναλώνει, οτι παει ποιο αργα, καποιες εφαρμογές δε δουλευεουν σωστα κλπ? Οτι και να λέει ο οποιοσδήποτε ητε ειναι moderator ητε δουλευει σε service, όποιος θελει ας με ακούσει και δε θα χάσει. Ota update απο κιτκατ σε lolipop χωρίς Factory reset =μια τρυπα στο νερο.. Θα κλαιγεστε συνέχεια για προβλήματα και θα θαβετε τη lolipo.

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια εννοω .

 

Δεν ειναι πολυ φιλε,δες και το Cpu και πες μας. Εμενα το Cpu φτανει και τους 90 καποιες φορες.:lol:

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Factory reset. Σβησιμο των πάντων. Αμα σου κανει τετοια η ρομ, σου κανει και πολλα αλλα που δεν τα βλεπεις καν. Στη συνέχεια θα γραφεις για το ποσο μπαταρία καταναλώνει, οτι παει ποιο αργα, καποιες εφαρμογές δε δουλευεουν σωστα κλπ? Οτι και να λέει ο οποιοσδήποτε ητε ειναι moderator ητε δουλευει σε service, όποιος θελει ας με ακούσει και δε θα χάσει. Ota update απο κιτκατ σε lolipop χωρίς Factory reset =μια τρυπα στο νερο.. Θα κλαιγεστε συνέχεια για προβλήματα και θα θαβετε τη lolipo.
Διάβασες πουθενά να προτείνει κάποιος moderator να μην κάνετε hard reset μετά από update???

 

Μήπως συμβαίνει το αντίθετο??

 

Μήπως έχει βγάλει μαλλί η γλώσσα μας να λέμε συνέχεια ότι επιβάλλεται το hard reset και ειδικά σε τόσο σημαντικό update??

 

Μην γράφεις λοιπόν ότι να'ναι!!!!

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Διάβασες πουθενά να προτείνει κάποιος moderator να μην κάνετε hard reset μετά από update???

 

Μήπως συμβαίνει το αντίθετο??

 

Μήπως έχει βγάλει μαλλί η γλώσσα μας να λέμε συνέχεια ότι επιβάλλεται το hard reset και ειδικά σε τόσο σημαντικό update??

 

Μην γράφεις λοιπόν ότι να'ναι!!!!

Πλεονασμος ηταν το moderato, έβαλα πολλούς μεσα!! :lol:

Αλλα αμα νομισες οτι εννοούσα κατι για σενα, δεκτο το σχολιο, οκ. Παντως για την ιστορία δεν αναφερόμουν καθολου σε σενα, υπάρχουν και αλλοι moderator σε άλλα φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

παιδία το smart scroll στην lollipop υπάρχει??

Σου παραθέτω το σχόλιο μου απ'το S4 μιας και μάλλον ισχύει το ίδιο στα περισσότερα μοντέλα.

 

Πιστεύω πως υπάρχει αλλά κρυμμένο γιατί δεν λειτουργούν σωστά όλες οι επιλογές του.. Παρ'όλα αυτά ο τρόπος για να τις εμφανίσεις φαίνεται εδώ (θέλω να πιστεύω πως θα δουλέψει και στο S4)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με το 4g?

έχω περάσει μέσω odin 5.0 την αγγλική πριν μια εβδομάδα και το ota update .είμαι στο δίκτυο της wind με καρτοσυνδεση και ενώ μαζί με παρέα όλοι μας στο ίδιο δυτικό όλοι με άλλες συσκευές έχουν 4g εγώ δίπλα τους μόνο H+ έχει κάποιος καμιά ιδέα? Από τις ρυθμίσεις έχω επιλεγμένη auto lte.....κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ανακοίνωσε το 4g η wind. Υπομονή λίγο ακόμη.

 

Το 4g της wind τρέχει μια εβδομάδα. Η γυναίκα μου δουλεύει στα κεντρικά της wind.πριν 10 λεπτά ήμασταν μαζί λ.Αθηνών έξω από την wind αυτή με nexus5 εγώ με samsung galaxy s5 και δύο με wind αυτή 4g εγω H+.αυτή χαμογελά κι εγώ λέω τι μαλακά που της έδωσα το nexus μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι το 4g όπως και όλα τα υπόλοιπα δίκτυα έχει διάφορες συχνότητες,

 

μήπως είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης συχνότητας για το S5;

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι το 4g όπως και όλα τα υπόλοιπα δίκτυα έχει διάφορες συχνότητες,

 

μήπως είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης συχνότητας για το S5;

 

Πιθανόν αλλά πως το ελέγχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω παρατηρήσει ότι μετα την αναβάθμιση σε lollipop συμβαίνει κάτι περίεργο. Ανάβει το κόκκινο φωτάκι στο φλας της συσκευής όποτε το καλύπτω με το δάχτυλο μού ή όποτε το ακουμπάω το κινητό σε κάποια επιφάνεια και καλύπτεται εκεί κάποιος αισθητήρας (φαντάζομαι). Αυτό συμβαίνει μόνο όταν είναι ανοιχτή η οθόνη του κινητού. Με μια επανεκκίνηση στρώνει και δεν το ξανακάνει για κάμποσες μέρες μέχρι να αρχίσει πάλι. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?? Edited by _xara_
Link to comment
Share on other sites

Καρτα SIM 4G εχετε?

 

τι να την κανουμε ; H wind λεει οτι στη θεσσαλονικη 4G δεν υπαρχει ,εκει ημουν το πρωι σε καταστημα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Factory reset. Σβησιμο των πάντων. Αμα σου κανει τετοια η ρομ, σου κανει και πολλα αλλα που δεν τα βλεπεις καν. Στη συνέχεια θα γραφεις για το ποσο μπαταρία καταναλώνει, οτι παει ποιο αργα, καποιες εφαρμογές δε δουλευεουν σωστα κλπ? Οτι και να λέει ο οποιοσδήποτε ητε ειναι moderator ητε δουλευει σε service, όποιος θελει ας με ακούσει και δε θα χάσει. Ota update απο κιτκατ σε lolipop χωρίς Factory reset =μια τρυπα στο νερο.. Θα κλαιγεστε συνέχεια για προβλήματα και θα θαβετε τη lolipo.

 

Μολις βρω χρονια θα την ξαναπαερασω την lollipop μεσω odin. Την αναβαθμιση την εκανα ΟΤΑ και factory reset μονο αμεσως μετα..η συσκευη εχει διαφορα σε συγκριση με κιτ κατ..πρωτα ηταν τουμπανο τωρα ειναι σε επιπεδα s4...την φωτο τελικα μου την πηρε μετα απο αρκετες προσπαθειες..thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω παραγγειλει το κινητο και αυριο λογικα θα μου ερθει. Υπαρχει κατι που πρεπει να δω οταν το πρωτο ανοιξω, ισως τυχον bug που μπορει να εχει; Φορτιση απο το 10% μεχρι το 100% κλειστο τις πρωτες φορες ή καπως αλλιως ειναι καλυτερα; Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...