Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπερα και παλι! Επειδη δεν γνωριζω που ρυθμιζω ποιες εφαρμογες θα κανει εγκατασταση στη εξωτερικη μνηνη και ποιες στην εσωτερικη;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι! Επειδη δεν γνωριζω που ρυθμιζω ποιες εφαρμογες θα κανει εγκατασταση στη εξωτερικη μνηνη και ποιες στην εσωτερικη;

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - λήψεις, πάτησε επάνω σε κάθε εφαρμογή και σε όποια δεις επιλογή "μετακίνηση στην κάρτα μνήμης" μπορείς να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - λήψεις, πάτησε επάνω σε κάθε εφαρμογή και σε όποια δεις επιλογή "μετακίνηση στην κάρτα μνήμης" μπορείς να το κάνεις.

 

Ναι το εκανα αλλα ο φακελος της απο την εσωτερικη μνημη δεν μεταφερθηκε στην SD....γιατι αυτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως επειδη δεν την χρησιμοποιησα ακομα δεν φαινεται ο καινουριος φακελος και μου φαινεται ο παλιος της;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εκανα αλλα ο φακελος της απο την εσωτερικη μνημη δεν μεταφερθηκε στην SD....γιατι αυτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως επειδη δεν την χρησιμοποιησα ακομα δεν φαινεται ο καινουριος φακελος και μου φαινεται ο παλιος της;

Μεταφέρεται μόνο κάποιο μικρό μέρος της εφαρμογής και όχι όλα τα δεδομένα της. Για να κάνεις πλήρη μεταφορά χρειάζεται να είσαι ρουτ και μια διαδικασία μέσω τρίτης εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να μου πείτε, που βρίσκεται η ρύθμιση, όταν πατάω το κουμπί του ακουστικού Hands Free , να μου καλεί το τελευταίο νούμερο και οχι να αρχίζει να παίζει μουσικη?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλό και κακό νέο μαζί...

http://www.sammobile.com/2015/12/27/android-6-0-1-marshmallow-beta-probably-released-by-mistake-for-the-galaxy-s5/

...

Αν είναι όντως αυτό το update, τότε το interface είναι ακριβώς το ίδιο με πριν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.... Εμείς την 6 ποτε θα την πάρουμε? Έχουμε μείνει παρα πολύ στασιμοι σε θέμα update....

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.... Εμείς την 6 ποτε θα την πάρουμε? Έχουμε μείνει παρα πολύ στασιμοι σε θέμα update....

Μέχρι ανοιξη περιπου συμφωνα οτι ακουγεται. Προσωπικα θεωρω το καλοκαιρι σχεδον οτι ειναι αρκετα πιθανο να φτάσει

Link to comment
Share on other sites

Τον αυτόματο εντοπισμό νύχτας εννοούσα

 

Ψαχνω αλλα δεν βρισκω που ειναι αυτη η επιλογη ...:(:(

 

Διόρθωση:

 

Την βρήκα αλλα πάλι καθυστερεί να βγάλει φωτογραφία αν και πιό λιγο

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

https://www.fastcardtech.com/Samsung-S5-G900f-Android-Phone.html

 

εχει αγορασει κανεις το κινητο απο αυτό το site ;

 

ειναι αυθεντικό;

 

παίρνει updates;

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γράφει για IPS οθόνη και αν δε κάνω λάθος Mediatek επεξεργαστή. Αντίγραφο είναι. Βασικός λόγος να πάρεις το τηλέφωνο είναι η amoled οθόνη του που δεν κοπιαρεται
Link to comment
Share on other sites

Επεσε στα χερια μου σημερα ενα samsung galaxy s5 g900v της verizon δηλαδη. Ενω βαζω καρτα cosmote και μπορω να παρω τηλεφωνα η να στειλω μηνυματα δεν μπορω να συνδεθω με 3g και γενικα να εχω ανοιχτα δεδομενα.. Επισης δεν εχει ελληνικα εχει μονο 4-5 γλωσσες. Θα ηθελα να μαθω λοιπον αν ξερει καποιος καποιον τροπο για να εχω εστω μβ.. Τα αλλα προεραιτικα αλλα αν υπαρχει λυση με ενδιαφερει.
Link to comment
Share on other sites

Επεσε στα χερια μου σημερα ενα samsung galaxy s5 g900v της verizon δηλαδη. Ενω βαζω καρτα cosmote και μπορω να παρω τηλεφωνα η να στειλω μηνυματα δεν μπορω να συνδεθω με 3g και γενικα να εχω ανοιχτα δεδομενα.. Επισης δεν εχει ελληνικα εχει μονο 4-5 γλωσσες. Θα ηθελα να μαθω λοιπον αν ξερει καποιος καποιον τροπο για να εχω εστω μβ.. Τα αλλα προεραιτικα αλλα αν υπαρχει λυση με ενδιαφερει.

 

Δοκίμασες να βάλεις άλλη ρομ? Από Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να βάλεις άλλη ρομ? Από Ελλάδα

Τα apn του λείπουν, αν του δώσει κάποιος από εσάς με cosmote τις ρυθμίσεις, θα δουλέψουν τα data.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι τελειως ασχετος αν μπορω να βαλω ρομ δωστε μου το λινκ... Τα αγγλικα δεν ειναι το βασικο προβλημα το οτι δεν εχω μβ ειναι.. Οποτε αυτο εξηγηστε μου ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι τελειως ασχετος αν μπορω να βαλω ρομ δωστε μου το λινκ... Τα αγγλικα δεν ειναι το βασικο προβλημα το οτι δεν εχω μβ ειναι.. Οποτε αυτο εξηγηστε μου ευχαριστω

Πήγαινε ρυθμίσεις-δίκτυα-δίκτυα κινητής τηλεφωνίας-σημεία πρόσβασης, εκεί λογικά δεν πρέπει να έχεις κάτι, πάτησε τις τελίτσες πάνω δεξιά, "νέα APN". Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote και θα σου πουν κάποιες ρυθμίσεις που θα πρέπει να βάλεις σε ορισμένα πεδία. Reboot το κινητό και λογικά θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τρόπος - ρύθμιση, να πω στο τηλέφωνο, να ανοίξει μόνο του στις 6 το πρωί κ να κλεισει στις 12 το βράδυ?

Δεν είμαι root

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τρόπος - ρύθμιση, να πω στο τηλέφωνο, να ανοίξει μόνο του στις 6 το πρωί κ να κλεισει στις 12 το βράδυ?

Δεν είμαι root

Τι ώρα ν σου κάνει τον καφέ;

Link to comment
Share on other sites

Εαν υπαρχει κ τέτοια επιλογη, θα με ενδιέφερε

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εαν υπαρχει κ τέτοια επιλογη, θα με ενδιέφερε

χαχα κι εγω θα θελα, επι εποχης sony k700i το περιμενω αλλα ματαια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...