Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@jimlost

 

προς τα πισω δεν εχω παει ... εχω κανει 2 αναβαθμισεις χωρις αποτελεσμα ...

με προηγουμενη εκδοση χανω παλι ιστορικο, chat κλπ ? Πως γινεται ?

 

ευχαριστω

 

GL

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

@jimlost

 

προς τα πισω δεν εχω παει ... εχω κανει 2 αναβαθμισεις χωρις αποτελεσμα ...

με προηγουμενη εκδοση χανω παλι ιστορικο, chat κλπ ? Πως γινεται ?

 

ευχαριστω

 

GL

 

Νομιζω οτι τα χανεις...βασικα πρρπει να βρεις προηγουμενο apk και να το περασεις....Αν καποιος εχει κανει downgrade στο viber ας γραψει τι ακριβως γντ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή το viber και παλιότερα είχε δημιουργήσει πρόβλημα (με την κάμερα του κινητού όμως), υπάρχει στο παρακάτω λινκ μια παλιότερη έκδοση, η οποία αποδεδειγμένα δεν είχε κανένα πρόβλημα. Προσοχή λοιπόν πια έκδοση θα βάλετε ώστε μην προσπαθώντας να γλυτώσετε από το ένα πρόβλημα, πέσετε στο άλλο. ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=416768

 

Στο πρώτο ποστ έχει τα λινκ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εκει που σκαλιζα το κινητο βρηκα την ασφαλης λειτουργια και την κρυπτογραφηση της συσκευειες και της καρτας μνημης.Εχετε κανει εσεις κρυπτογραφηση το κινητο σας??Αξιζει να το κανει κανεις??

 

fanatikos:Δεν εχω το geo news.Το εσβησα μολις εκανα ροοτ.

Edited by Bayern
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να στειλω μηνυμα σε εναν ραδιοφωνικο σταθμο (για εναν διαγωνισμο) και μου εβγαλε μηνυμα οτι θα χρεωθω,μου εβγαλε μηνυμα: να επιτρεπεται να στελνω μηνυματα η οχι (προφανως σε 5 ψηφιους αριθμους μονο) και κατα λαθος πατησα "οχι" με αποτελεσμα να μην μπορω να στελνω μηνυματα ( σε 5 ψηφιους).. Ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω αυτην την επιλογη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Δεν ξέρω εάν σωστα ρωτάω εδώ, αλλά έχετε κάποια άποψη για το S5 Duos? Αξίζει τον κόπο και εάν ναι τι θα πρέπει να προσέξω στην αγορά του? Πρέπει να πάρω κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο?
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ το Duos αλλά το αγόρασα και χρησιμοποιώ εκτός Ελλάδας. Η καλύτερη οθόνη που έχω δει σε κινητό ειδικά στον ήλιο. Δεν το έχω πειράξει το έχω γνήσιο. Η κάμερα πιστεύω είναι ένα κλικ παραπάνω από όσα κινητά έχω δει. "παράπονο" το φτηνιάρικο πλαστικό περιμετρικά και η αρκετή κατανάλωση μπαταρίας στην αναμονή (βελτιώθηκε πολύ στην τελευταία αναβάθμιση. Ακόμη είναι σε lolipop 5.0). Αρκετά γρήγορο αλλά ακόμη ζηλεύω το Oneplus 1 που έδωσα στη γυναίκα μου. Και σπαστικό το πορτάκι στη usb 3.0 θύρα του λόγω "αδιαβροχοποίησης"
Link to comment
Share on other sites

ελληνικά "δεν παίζει", για να το βγάλεις τσιμπάς με τα δυο δάχτυλα την αρχική οθόνη, πατάς ρυθμίσεις αρχικής και εκεί το ξετικάρεις

 

Ευχαριστω.Κατι ειναι κι αυτο !!!:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,για να ε εργοποιησουμε το knox απο το play store κατεβαζουμε μια εφαρμογη που λεγετε MY KNOX και εχει σαν εικονιδιο ενα κιτρινο λουκετο σε μπλε φοντο;;;;;Ειμαι περιεργος να δω πως δουλευει και τι σοι ασφαλεια σου παρεχει.....

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω μερικες επαφες που ειναι αποθηκευμςνες στη συσκευη και θελω να τις βαλω στον λογαριασμο μου google.

Γινετε???

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω μερικες επαφες που ειναι αποθηκευμςνες στη συσκευη και θελω να τις βαλω στον λογαριασμο μου google.

Γινετε???

 

Ευχαριστω

Με τον "μαμα" dialer, ανοιγεις τις "επαφες" κ οταν σου βγαλει ολη τη λιστα, πατάς παρατεταμένα το κατω αριστερο κουμπι touch και σου βγάζει την επιλογή "μετακίνηση επαφών από τη συσκευή"

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,για να ε εργοποιησουμε το knox απο το play store κατεβαζουμε μια εφαρμογη που λεγετε MY KNOX και εχει σαν εικονιδιο ενα κιτρινο λουκετο σε μπλε φοντο;;;;;Ειμαι περιεργος να δω πως δουλευει και τι σοι ασφαλεια σου παρεχει.....

Ευχαριστω

Εάν δεν είναι προεγκατεστημένη η εφαρμογή ήδη στη συσκευή σου τότε ναι.

Καλησπερα.εχω μερικες επαφες που ειναι αποθηκευμςνες στη συσκευη και θελω να τις βαλω στον λογαριασμο μου google.

Γινετε???

 

Ευχαριστω

Φυσικά. Επειδή όμως δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή στη κατοχή μου δοκίμασε να πας Επαφές - Ρυθμίσεις και ψάξε για τυχόν επιλογή όπως Μεταφορά επαφών σε λογαριασμό Google ή Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει επιλογη αν οι επαφες ειναι στην συσκευη να τις περασεις στον λογαριασμο google.

Ανοιγεις τις επαφες πατας τις τρεις τελιες και εκει εχει σαν επιλογη και την μετακινηση σε λογαριασμο google

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θέλω να συνδέσω ένα bluetooth handsfree, το οποίο, όμως, έχει και nfc.

 

Με ποια μέθοδο θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να γίνει η σύνδεση [από άποψη καλής συνδεσιμότητας (χωρίς διακοπές), κατανάλωσης μπαταρίας].

 

Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Το nfc χρησιμευει για να γίνεις η αρχικη συνδεση των συσκευων, κανενα ρολο δεν παιζει παραπανω στην καταναλωση μπαταριας,ποιοτητα συνδεσης κτλ. Μπορεις να το κλεινεις μαλιστα αφου συνδεθουν οι συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που στο νησι επιασα σημα 4G. Μεχρι τωρα μονο Η και Η+ ειχα πιασει και απο το μεσημερι εχω και 4G σαν συμβολο πανω στην μπαρα.

Εχω δει κιολας μεγαλη διαφορα στο σερφαρισμα σε σχεση με πριν.

Το θεμα ειναι ποσο περισσοτερα δεδομενα χρησιμοποιουνται τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που στο νησι επιασα σημα 4G. Μεχρι τωρα μονο Η και Η+ ειχα πιασει και απο το μεσημερι εχω και 4G σαν συμβολο πανω στην μπαρα.

Εχω δει κιολας μεγαλη διαφορα στο σερφαρισμα σε σχεση με πριν.

Το θεμα ειναι ποσο περισσοτερα δεδομενα χρησιμοποιουνται τωρα.

 

Δεν νομιζω να ειναι παραπανω, μιας και το 4γ εχει να κανει με την ταχυτητα, δηλαδη ποσο γρηγορα θα κατεβει κατι ή ποσο γρηγορα θ ανοιξει μια σελιδα. Αν ανοιξει μια σελιδα πιο γρηγορα απ οτι με Η+ σημα, δε σημαινει απαραιτητα οτι θα καταναλωσει παραπανω δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι παραπανω, μιας και το 4γ εχει να κανει με την ταχυτητα, δηλαδη ποσο γρηγορα θα κατεβει κατι ή ποσο γρηγορα θ ανοιξει μια σελιδα. Αν ανοιξει μια σελιδα πιο γρηγορα απ οτι με Η+ σημα, δε σημαινει απαραιτητα οτι θα καταναλωσει παραπανω δεδομενα

 

Ωραιος εγω πρεπει να αλλαξω σιμ γιατι την εχω πανω απο 13 χρονια και δυστηχως δεν πιανω 4G ενω θα επρεπε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει ένας φίλος το S5 και του κάνει συχνά επανεκκινήσεις χωρίς κάποιο λόγο. Για να καταλαβετε, κάνει σίγουρα 1 τη μέρα και κυρίως όταν έχει αρκετή ώρα να το χρησιμοποιήσει. Εχουμε καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει ένας φίλος το S5 και του κάνει συχνά επανεκκινήσεις χωρίς κάποιο λόγο. Για να καταλαβετε, κάνει σίγουρα 1 τη μέρα και κυρίως όταν έχει αρκετή ώρα να το χρησιμοποιήσει. Εχουμε καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ας κανει μια επαναφορά ερoγοστασιακων και αν δεν φτιαξει στο service.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ας κανει μια επαναφορά ερoγοστασιακων και αν δεν φτιαξει στο service.

 

Μήπως φίλε έχει αλλάξει kernel ο φίλος σου?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Εντελώς μαμά η συσκευή.

 

Να ΤΟ παει στο σερβισε κατευθυαν κατι παιζει με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει ένας φίλος το S5 και του κάνει συχνά επανεκκινήσεις χωρίς κάποιο λόγο. Για να καταλαβετε, κάνει σίγουρα 1 τη μέρα και κυρίως όταν έχει αρκετή ώρα να το χρησιμοποιήσει. Εχουμε καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

Του το κάνει και με γεμάτη μπαταρία? Γενικά πως τα πάει απο μπαταρία?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να ΤΟ παει στο σερβισε κατευθυαν κατι παιζει με το κινητο

 

Θα του κάνει μια επαναφορά και βλέπουμε.

 

Του το κάνει και με γεμάτη μπαταρία? Γενικά πως τα πάει απο μπαταρία?

 

Μια χαρά είναι από διάρκεια μπαταρίας. Αν είχε θέμα θα μου το είχε πει. Τις επανεκκινήσεις τις κάνει άσχετα με το πόση μπαταρία έχει. Κατά τα άλλα το κινητό δεν έχει κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...