Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2716151 εδω φιλε δες αυτο χρησιμοποιησα εγω--> G900Fonly_KLTE_EUR_OPEN.rar

Οκ!!Ευχαριστω Πολυ!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά διαβάζω κάτι για την έκδοση 5.1.1 για το S5. Γνωρίζουμε τίποτα για τις αλλαγές που φέρνει, ημερομηνίες κλπ;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω κάτι για την έκδοση 5.1.1 για το S5. Γνωρίζουμε τίποτα για τις αλλαγές που φέρνει, ημερομηνίες κλπ;

 

Την εχουν παρει μονο στο εξωτερικο που εχουν επεξεργαστη Exynos και οχι σαν τον δικο μας να δουμε εμας θα μας θυμηθουνε..

Link to comment
Share on other sites

Την εχουν παρει μονο στο εξωτερικο που εχουν επεξεργαστη Exynos και οχι σαν τον δικο μας να δουμε εμας θα μας θυμηθουνε..

 

Ρωτάω διότι έχω μπουχτίσει λίγο και είμαι στο τσακ να αρχίσω να ψάχνομαι για CyanogenMod 12.1. Και διάβασα γι'αυτήν και λέω "μήπως να περιμένω λίγο;". Απ'ότι φαίνεται όχι. Thanks πάντως

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

παντως αν ρουταρετε την συσκευη σας θα δειτε ενα αλλο κινητο..και με titanium back up μεσα αλλο κινητο
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παντως αν ρουταρετε την συσκευη σας θα δειτε ενα αλλο κινητο..και με titanium back up μεσα αλλο κινητο

 

Τι άλλο του χεις κάνει μαζί με το ροοτ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι γίνεται τελευταία με το sammobile? χθες μου ρθε οτα η boj1 EUR και στο sammobile δεν έχει ανέβει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα benchmark στο untutu (αλλα και σε αλλα),το s5 μου με officiall rom βγαζει 45.000+ ενω στα average του untutu ειναι καταχωρημενο με 41.000+ .

Πιστευω πως δεν τα παει ασχημα και στα νουμερα.Ειμαι νεος κατοχος της συσκευης και την λιωνω αρκετα να δω πως θα τα παει αλλα δεν με εχει απογοητευσει σε τιποτα ως τωρα και ουτε καν στα πιο hd games οπως gta,asphalt,dead trigger κ.λ.π .

Επισης multitasking βαρυ με τα 2gb ram,κανενα προβλημα απολυτως και σε πραγματικες συνθηκες (εργασια) .

 

Ελπιζω (επειδη μολις την αγορασα), οπως βλεπω απο πλευρας αποδοσης να την βγαλω το 2016 που ερχεται μακαρι και παραπανω γιατι μου αρεσει πολυ το s5 !!

Link to comment
Share on other sites

Επισης το εβαλα μολις τωρα εντελως στο ασχετο για ελεγχο updates και βρηκε αναβαθμιση 270.32mb. Τι ειναι αυτο παλι;
Link to comment
Share on other sites

Επισης το εβαλα μολις τωρα εντελως στο ασχετο για ελεγχο updates και βρηκε αναβαθμιση 270.32mb. Τι ειναι αυτο παλι;

 

το γραφει στο σιτε αλλα δεν βλεπω πουθενα το update oyte ΟΤΑ ουτε για download εδω το γραφει http://www.sammobile.com/2015/10/26/10-26-2015-firmware-updates-galaxy-s5-galaxy-tab-s-10-5-galaxy-a5-and-more/

Link to comment
Share on other sites

το γραφει στο σιτε αλλα δεν βλεπω πουθενα το update oyte ΟΤΑ ουτε για download εδω το γραφει http://www.sammobile.com/2015/10/26/10-26-2015-firmware-updates-galaxy-s5-galaxy-tab-s-10-5-galaxy-a5-and-more/

Τοτε αυτο ειναι μολις το ελαβα ΟΤΑ επειτα απο manual check for updates αλλα στην λιστα που δινει δεν το εχει για την rom μου ,δεν ξερω.. .εχω ουγγαρικη rom (XEH)

Edited by dan81
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....οταν κατεβαζουμε νια εφαρμογη απο το play υπαρχει δυναντοτητα να απουηκευεται ανεσως στην καρτα μνημης και οχι στο τηλεφωνο???

Η αποθηκευεται στο τηλεφωνο και μετα την κανουμε μεταφορα απο την διαχειρηση εφαρμογων...

Γενικα που ειναι καλυτερα να εχουμε τις εφαρμογες....στο τηλ η στην καρτα μνημης???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δε γίνεται απευθείας στην κάρτα μνήμης. Τώρα για καλύτερα, δεν νομίζω να υπάρχει διαφορά αν μια εφαρμογή είναι εγκατεστημένη στην κάρτα μνήμης ή στην μνήμη της συσκευής. Βασικό πλεονέκτημα της πρώτης λύσης είναι σαφώς πως εξοικονομείς χώρο από τη συσκευή. Δυστυχώς όμως ούτε γίνεται να μεταφέρεις όλες τις εφαρμογές, ούτε όσες μεταφέρονται μεταφέρονται πλήρως.

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....οταν κατεβαζουμε νια εφαρμογη απο το play υπαρχει δυναντοτητα να απουηκευεται ανεσως στην καρτα μνημης και οχι στο τηλεφωνο???

Η αποθηκευεται στο τηλεφωνο και μετα την κανουμε μεταφορα απο την διαχειρηση εφαρμογων...

Γενικα που ειναι καλυτερα να εχουμε τις εφαρμογες....στο τηλ η στην καρτα μνημης???

Ευχαριστω

Μονον αν έτσι το εχει ρυθμίσει ο developer. Αλλιως εγκαθίσταται στο τηλέφωνο και την μεταφέρεις απο την διαχείριση.

Βέβαια οπως πάντα δεν μεταφέρονται ουτε όλες αλλα και ουτε ολόκληρες.

 

Οσο για το που ειναι καλύτερα να τις έχεις, εγω πιστεύω στο τηλέφωνο, εφοσον ομως δεν εχεις πρόβλημα μνήμης. Γιατί να σου καθυστερεί και να την φορτώσει αλλα και να μπουταρει το κινητό, φορτώνοντας απο την αργή sd.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια αγορασα το samsung galaxy s5 απο Fastcardtech κινεζικο μαγαζι.Τα χαρακτηριστικα του μεσω εφαρμογης antutu και cpu z ειναι τα κανονικα.Το recovery και download mode ειναι της samsung γνησιο.Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι φοραει 4.4.2 G900FZHU1AND1 και δεν βρισκει αναβαθμιση lollilop ουτε με samsung kies ουτε μεσω κινητου.Η ερωτηση μου ειναι τι αλλο μπορω να δω για να διαπιστωσω αν ειναι αυθεντικο?Γιατι αν ειναι μαιμου πρεπει να ειναι πολυ καλη μαιμου

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια αγορασα το samsung galaxy s5 απο Fastcardtech κινεζικο μαγαζι.Τα χαρακτηριστικα του μεσω εφαρμογης antutu και cpu z ειναι τα κανονικα.Το recovery και download mode ειναι της samsung γνησιο.Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι φοραει 4.4.2 G900FZHU1AND1 και δεν βρισκει αναβαθμιση lollilop ουτε με samsung kies ουτε μεσω κινητου.Η ερωτηση μου ειναι τι αλλο μπορω να δω για να διαπιστωσω αν ειναι αυθεντικο?Γιατι αν ειναι μαιμου πρεπει να ειναι πολυ καλη μαιμου

Κατέβασε phone info από το store.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε phone info από το store.

μπορεις να βοηθησεις?Αυτα λεει

 

GENERAL INFO

Manufacturer: samsung

Brand: samsung

Phone Model: SM-G900F

Device Type: klte

Product Name: kltezh

Country of Origin:

Manufacturing Date: 2014.03.29

Knox Warranty Void: 0x0

Colour:

Internal Storage: 32 GB

 

CSC INFO

Product Code: Not Active

Original CSC Code: TGY

Firmware's CSC Code: TGY

Active CSC Code: TGY

Available CSC Codes: TGY

CSC Country: Hong Kong

CSC Country ISO: HK

Mobile Operator: 62404

 

FIRMWARE INFO

Bootloader Version: G900FZHU1AND1

PDA Version: G900FZHU1AND1

CSC Version: G900FZZH1AND1

Baseband Version: G900FZHU1ANCD

Latest Firmware: G900FZHU1BOH3/G900FZZH1BOH3/G900FZHU1BOH3

Kernel Version: 3.4.0-1191696 dpi@SWDD5805 #1 32-bit

Java Virtual Machine: Dalvik 1.6.0

 

OS INFO

Root Existence: Yes

Android Version: 4.4.2

Build Number: KOT49H.G900FZHU1AND1 (G900FZHU1AND1)

Build Fingerprint: samsung/kltezh/klte:4.4.2/KOT49H/G900FZHU1AND1:user/release-keys

Build Description: kltezh-user 4.4.2 KOT49H G900FZHU1AND1 release-keys

Build Date: Mon Mar 31 22:55:49 KST 2014

Changelist: 1191696

 

HARDWARE INFO

Hardware: qcom

Board: MSM8974 [32-bit]

Platform: msm8974

Chip: MSM8974PRO

 

GPU:

Modem Board: MSM8974PRO

Hardware Revision: MP 0.800

Total RAM: 1.81 GB

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Επισης το εβαλα μολις τωρα εντελως στο ασχετο για ελεγχο updates και βρηκε αναβαθμιση 270.32mb. Τι ειναι αυτο παλι;

Το ιδιο και σε εμενα.Το τηλεφωνο μου ειναι ελληνικο εαν ξερει κανεις τι αλλαγες εχουν γινει ας το αναφερει

Link to comment
Share on other sites

:mad:Μ

μπορεις να βοηθησεις?Αυτα λεει

 

GENERAL INFO

Manufacturer: samsung

Brand: samsung

Phone Model: SM-G900F

Device Type: klte

Product Name: kltezh

Country of Origin:

Manufacturing Date: 2014.03.29

Knox Warranty Void: 0x0

Colour:

Internal Storage: 32 GB

 

CSC INFO

Product Code: Not Active

Original CSC Code: TGY

Firmware's CSC Code: TGY

Active CSC Code: TGY

Available CSC Codes: TGY

CSC Country: Hong Kong

CSC Country ISO: HK

Mobile Operator: 62404

 

FIRMWARE INFO

Bootloader Version: G900FZHU1AND1

PDA Version: G900FZHU1AND1

CSC Version: G900FZZH1AND1

Baseband Version: G900FZHU1ANCD

Latest Firmware: G900FZHU1BOH3/G900FZZH1BOH3/G900FZHU1BOH3

Kernel Version: 3.4.0-1191696 dpi@SWDD5805 #1 32-bit

Java Virtual Machine: Dalvik 1.6.0

 

OS INFO

Root Existence: Yes

Android Version: 4.4.2

Build Number: KOT49H.G900FZHU1AND1 (G900FZHU1AND1)

Build Fingerprint: samsung/kltezh/klte:4.4.2/KOT49H/G900FZHU1AND1:user/release-keys

Build Description: kltezh-user 4.4.2 KOT49H G900FZHU1AND1 release-keys

Build Date: Mon Mar 31 22:55:49 KST 2014

Changelist: 1191696

 

HARDWARE INFO

Hardware: qcom

Board: MSM8974 [32-bit]

Platform: msm8974

Chip: MSM8974PRO

 

GPU:

Modem Board: MSM8974PRO

Hardware Revision: MP 0.800

Total RAM: 1.81 GB

 

Εν το μεταξύ έκανα και εγώ ενημερωση λογισμικού και μου έβγαλε διαθέσιμη αναβαθμηση 270,32 ΜΒ....

Τώρα την περνάω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενω ειναι Ευρωπαικη συσκευη SM 900F φοραει firmware μαλλον του Hong Kong οπως και τα CSC codes ειναι Hong Kong....

Ακομα.βλεπεω οτι λεει root excisted yes αλλα δεν εχει γραμμενο knox

Οπως και στο Product code λεει Not active ενω επρεπ να.ειχε ενα κωδικο απο την ονομασια της συσκευης το firmware και το CSC code που φοραει...

Παντος μια χαρα αυθεντικο ειναι....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βαλω ρομ απο αλλη χωρα πχ τωρα χρησιμοποιω την G900FXXU1BOJ1 απο Ελλαδα vodafone και θα ηθελα να βαλω απο Πολωνια η Αγγλια που περνουν πρωτες συνηθως τα update.

Τι διαφορες θα εχει?

Edited by NecromantiA
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βαλω ρομ απο αλλη χωρα πχ τωρα χρησιμοποιω την G900FXXU1BOJ1 απο Ελλαδα vodafone και θα ηθελα να βαλω απο Πολωνια η Αγγλια που περνουν πρωτες συνηθως τα update.

Τι διαφορες θα εχει?

 

Μπορεις επισημη παντα...καμια διαφορα απλα η BTU η αγγλικη παιρνει πρωτη update αυτην "φοραω".

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Τοτε αυτο ειναι μολις το ελαβα ΟΤΑ επειτα απο manual check for updates αλλα στην λιστα που δινει δεν το εχει για την rom μου ,δεν ξερω.. .εχω ουγγαρικη rom (XEH)

 

Είναι security update για το Stagefright...

 

Το update για 5.1.1 είναι πιο μεγάλο (γύρω στα 635mb)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... ερώτηση. Έχω μια εφαρμογή (Fuel log) η οποία στην οθόνη της εφαρμογής, δεν μου είχε κάπου να πατήσω ρυθμίσεις κτλ ούτε αυτές τις 3 κάθετες τελείες. Στο προηγούμενο τηλέφωνο πατούσα ένα από τα κουμπιά του τηλεφώνου κάτω

%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE1.JPG

και μου έβγαζε ένα μενού με ρυθμισεις κτλ της εφαρμογής.

Στο S5 όταν πατάω το ίδιο κουμπί μου βγάζει το τι εφαρμογές είναι ανοιχτές και έχω επιλογή ή να επιλέξω κάποια, ή να της αφαιρέσω από τις πρόσφατες εφαρμογές και τίποτα άλλο που να αφορά την εφαρμογή που τρέχω.

Το άλλο τηλ μου το έκανε αυτό όταν κρατούσα παρατεταμένα το ίδιο κουμπί, αλλά στο άμεσο πάτημα, μου εμφάνιζε μενού ρυθμίσεων της εφαρμογής που έτρεχε. Πώς το κάνουμε αυτό στο S5?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω την εφαρμογη αυτη (Fuel log) και στο προηγούμενο τηλεφωνο , εβγαιναν οπως λες κουμπακια για τις ρυθμισεις.

Για να πας με το νεο μας τηλεφωνο στις ρυθμισεις του Fuel log, πατας παρατεταμενα το κατω αριστερο κουμπι (των ενεργων εφαρμογων)

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ρε συ αλλα δε γινεται!

Οταν παταω παρατεταμενα μου βγαινει μια αλλη οθονη μου λεει η τρεχουσα οθονη δσν υποστηριζει την διαχωρισμενη οθονη και απο κατω μου εχει διαφορες εφαρμογες να επιλεξω.

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Είναι security update για το Stagefright...

 

Το update για 5.1.1 είναι πιο μεγάλο (γύρω στα 635mb)

 

Το οποιο φιλε μ ποτε θα το δουμε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...