Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Υπάρχει τρόπος μέσα από το λειτουργικό του κινητού να απενεργοποιήσω το απότομο "ανέβασμα" της έντασης κλήσης του ringtone, χωρίς τη χρήση ειδικού app, όπως π.χ. το "Disable Increasing Ring";

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα σας.

Υπάρχει τρόπος μέσα από το λειτουργικό του κινητού να απενεργοποιήσω το απότομο "ανέβασμα" της έντασης κλήσης του ringtone, χωρίς τη χρήση ειδικού app, όπως π.χ. το "Disable Increasing Ring";

Αν εννοείς να το κάνεις απλά μέσα από τις ρυθμίσεις, η απάντηση είναι όχι,δεν γίνεται.Εκτός αν είσαι ρούτ και κάνεις μία μικρή επέμβαση στο σύστημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατα την γνωμη σας ποιο ειναι το καλυτερο λογισμηκο για kit kat ποια χωρα προελευσης να ειναι σε θεμα μπαταρια να κραταει ποιο πολυ εχω περασει την πολονικη ειναι καποια καλυτερη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πάρει το samsung galaxy s5 SM-G900F και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το 3G/4G με τίποτα!! Είμαι στην cosmote με what's up χρειάζεται να κάνω κάτι με το δίκτυο ή κάνω κάτι λάθος στις ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πάρει το samsung galaxy s5 SM-G900F και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το 3G/4G με τίποτα!! Είμαι στην cosmote με what's up χρειάζεται να κάνω κάτι με το δίκτυο ή κάνω κάτι λάθος στις ρυθμίσεις;

 

Καλησπέρα!Για να έχεις 4G πρέπει να πάρεις τηλεφωνώ στην κόσμος ή να στείλεις μήνυμα για να έχεις 4G.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει και συγκεκριμένο προγραμμα για να σου ανοίξουν το 4G.

Θα στα πουν στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και με την 5 πολλά προβλήματα έχω κάνει επαναφορά την μπαταρία την τρώει αυτό mm-qcamera-daemon τι είναι αυτό ρε παιδιά; ένα άλλο πρόβλημα είναι το Wi-Fi φεύγει συνέχεια αν το στείλω στην Smartec θα μπορέσουν να γυρίσουν στην kitkat;

 

Φίλε μου στη smartec δεν πρόκειται να σου το γυρισουν σε kitkat...Το πήγα και εγω μετα την αναβάθμιση σε lollipop γιατί το κινητό πραγματικά έγινε χάλια και τους ζήτησα να το γυρίσουν σε kitkat...Ως επίσημο service είναι υποχρεωμένοι να σου περάσουν το τελευταίο λογισμικό που υπάρχει εκείνη τη στιγμή για το csc του κινητού...Πάντως σου ξαναπερνάνε lollipop αφού σβήσουν τα ΠΑΝΤΑ από μέσα (δεν εννοώ hard reset απλά, σβήνουν όλη τη rom και την περνάνε από την αρχή...). Η αλήθεια είναι οτι βελτιώθηκε αρκετά με το νέο πέρασμα αλλά οτι έχει κάποια προβλήματα ως rom τα έχει και ας λένε ότι θέλουν μερικοί οτι είναι όλα τέλεια άμα κάνεις reset πριν και μετά και διάφορα άλλα τέτοια...Και μη μου πει κανείς οτι πέρασε τη rom μέσω odin καλύτερα από το service γιατί θα τρελαθούμε...Άρα όποιος δε βιάζεται καλύτερα να περιμένει λιγάκι νέα rom από τη samsung που θα βελτιώνει τη lollipop ακόμα περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Θέλει και συγκεκριμένο προγραμμα για να σου ανοίξουν το 4G.

Θα στα πουν στο κατάστημα.

 

Δεν μου ειπαν τιποτα στο καταστημα ουτε για προγραμμα ουτε για 4g.Επισης στο s5 δεν ξερω πως θα εχω 3g ψιλοαγανακτησα με αυτα δεν ασχολουμε και πολυ γενικα και καταλαβαινεις.

 

Υ.Γ. οταν ανοιγω δεδομενα μου δειχνει H αντι για 3g/4g

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ειπαν τιποτα στο καταστημα ουτε για προγραμμα ουτε για 4g.Επισης στο s5 δεν ξερω πως θα εχω 3g ψιλοαγανακτησα με αυτα δεν ασχολουμε και πολυ γενικα και καταλαβαινεις.

 

Υ.Γ. οταν ανοιγω δεδομενα μου δειχνει H αντι για 3g/4g

 

H σημαίνει HSPA είναι ανώτερο του 3G. Και το Η+ είναι ανώτερο του H. Αν θες 4G πας στο κατάστημα λες θέλω να ενεργοποιήσω το 4G και σου λένε τι πρέπει να στείλεις. Εγώ είχα στείλει ένα μήνυμα και το ενεργοποίησαν αλλά πέρασε καιρός και ξέχασα τι έστειλα και που

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ειπαν τιποτα στο καταστημα ουτε για προγραμμα ουτε για 4g.Επισης στο s5 δεν ξερω πως θα εχω 3g ψιλοαγανακτησα με αυτα δεν ασχολουμε και πολυ γενικα και καταλαβαινεις.

 

Υ.Γ. οταν ανοιγω δεδομενα μου δειχνει H αντι για 3g/4g

 

Μια χαρά είσαι φίλε μου. Μην σκας!

Google is your friend!

Δες εδώ!

http://galaxys5guide.com/samsung-galaxy-s5-how-to-guides/meaning-of-the-notification-icons-on-samsung-galaxy-s5/

 

Τώρα ως αναφορά το 4G ίσως να μην είναι συμβατό με το πρόγραμμά σου. Πρέπει να έχεις συγκεκριμένα πράγματα. Μην τρελένεσαι πάντως και με το Η ή Η+ είσαι μια χαρούλα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι φίλε μου. Μην σκας!

Google is your friend!

Δες εδώ!

http://galaxys5guide.com/samsung-galaxy-s5-how-to-guides/meaning-of-the-notification-icons-on-samsung-galaxy-s5/

 

Τώρα ως αναφορά το 4G ίσως να μην είναι συμβατό με το πρόγραμμά σου. Πρέπει να έχεις συγκεκριμένα πράγματα. Μην τρελένεσαι πάντως και με το Η ή Η+ είσαι μια χαρούλα!

 

Καλώς ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και το link!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο thread!

Θελω να κανω μια ερωτηση: μολις παρελαβε ο ξαδερφος μου ενα s5 το οποιο στο κουτι γραφει αριθμος μοντελου sm-g900 αλλα το κινητο στις πληροφοριες συσκευης γραφει sm-g900h. Ξερει κανεις ποια εκδοση ειναι και τι παιζει μ αυτο το μοντελο(εχω την αισθηση οτι ειναι το octa core). Ψαχνω εδω στο myphone να βρω το επισημο forum αλλα δε το βρισκω...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο thread!

Θελω να κανω μια ερωτηση: μολις παρελαβε ο ξαδερφος μου ενα s5 το οποιο στο κουτι γραφει αριθμος μοντελου sm-g900 αλλα το κινητο στις πληροφοριες συσκευης γραφει sm-g900h. Ξερει κανεις ποια εκδοση ειναι και τι παιζει μ αυτο το μοντελο(εχω την αισθηση οτι ειναι το octa core). Ψαχνω εδω στο myphone να βρω το επισημο forum αλλα δε το βρισκω...

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5_(octa_core)-6237.php

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο thread!

Θελω να κανω μια ερωτηση: μολις παρελαβε ο ξαδερφος μου ενα s5 το οποιο στο κουτι γραφει αριθμος μοντελου sm-g900 αλλα το κινητο στις πληροφοριες συσκευης γραφει sm-g900h. Ξερει κανεις ποια εκδοση ειναι και τι παιζει μ αυτο το μοντελο(εχω την αισθηση οτι ειναι το octa core). Ψαχνω εδω στο myphone να βρω το επισημο forum αλλα δε το βρισκω...

 

καλα το φανταστηκες,ειναι το octa core,

το ιδιο μοντελο εχουμε,το εφερα απ'εξω.

πραγματικα πολυ καλο σε επιδοση το g900H.

το μοντελο ειναι ηδη ξεκλειδωτο σε ολους τους παροχους οποτε για εδω ελλαδα μην αγχωνεσαι ;)

απλα να ξερεις πως δεν εχει 4g (κατι το οποιο μεχρι στιγμης δεν καλυπτεται απο τα δικτυα σε ολη την ελλαδα οποτε λιγο αχρηστο ειναι+ τρωει μπαταρια).

 

ακομα το συγκεκριμενο μοντελο δεν εχει θεματα υπερθεμανσης οπως ειχαν-εχουν(;) τα περισσοτερα ευρωπαικα μοντελα ;)

 

προσωπικη μου αποψη: g900H>g900F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω λίγο τα φώτα σας σε ένα θέμα..

Τελευταία κάτι με τρώει να το δώσω παρόλο που είμαι ευχαριστημένος.

Να το ανταλλαξω με κάποιο m8,z3,G3 32gb, η στην καλύτερη περίπτωση με note 4.

Έχει η είχε κάνεις στην κατοχή του κάποιο από τα παραπάνω για να μου πείτε την γνώμη σας?

Γλυκό κοιτάω τις φήμες για το s6 αλλά φέτος, ενώ κάθε χρόνο παίρνω το galaxy s που βγαίνει, με έπιασε νωρίτερα το θέμα της αλλαγής και το s6 αργεί.

Να προχωρήσω σε ανταλλαγή η να καθησω στα αυγά μου κανένα 2μηνο μέχρι να βγουν τα καινούργια s6 και m9?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω λίγο τα φώτα σας σε ένα θέμα..

Τελευταία κάτι με τρώει να το δώσω παρόλο που είμαι ευχαριστημένος.

Να το ανταλλαξω με κάποιο m8,z3,G3 32gb, η στην καλύτερη περίπτωση με note 4.

Έχει η είχε κάνεις στην κατοχή του κάποιο από τα παραπάνω για να μου πείτε την γνώμη σας?

Γλυκό κοιτάω τις φήμες για το s6 αλλά φέτος, ενώ κάθε χρόνο παίρνω το galaxy s που βγαίνει, με έπιασε νωρίτερα το θέμα της αλλαγής και το s6 αργεί.

Να προχωρήσω σε ανταλλαγή η να καθησω στα αυγά μου κανένα 2μηνο μέχρι να βγουν τα καινούργια s6 και m9?

Εγω θα περιμενα το s6 ασυζητητι!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα περιμενα το s6 ασυζητητι!

 

ok σε ευχαριστω για την γνωμη!ειδικα αν ησχυουν οι φημες η επιλογη αναμεσα σε s6 και m9 θα ειναι δυσκολη..αλλαζω μια θηκουλα τωρα να μοιαζει λιγο διαφορετικο και καθομαι στα αυγα μου! :rolleyes:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

ok σε ευχαριστω για την γνωμη!ειδικα αν ησχυουν οι φημες η επιλογη αναμεσα σε s6 και m9 θα ειναι δυσκολη..αλλαζω μια θηκουλα τωρα να μοιαζει λιγο διαφορετικο και καθομαι στα αυγα μου! :rolleyes:

Βγαινουμε οφφ αλλα τωρα ειδικα δεν αξιζει να πας σε συσκευη προηγουμενης "κοπης".

 

υπομονη μια θηκη και πας στο τερας!

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!::!:

Να υπενθυμίσω για άλλη μια φορά οτι υπάρχει σχετικό θέμα που αφορά την επιλογη συσκευής ,δεν χρειαζεται να βγαίνετε off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Attilas24 εχεις το octacore...ειναι πολυ καλο,δουλευουν και οι 8 πυρηνες,πολυ καλη αυτονομια μπαταριας,καλυτερο chip ηχου wolfson,exynos 5422 octacore..μειον 4g.αλλα σιγα το προβλημα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος ποτέ βγαίνει η 5.1 για το s5 γιατί έτσι όπως είναι τώρα δεν παλεύεται....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειδικά το WiFi είναι για τα πανηγύρια.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας!

 

Δεν έχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος με την lolipop. Το τηλέφωνό μου,πρώτα πετούσε,ενώ τώρα σαφέστατα έγινε πιο αργό. Η μπαταρία επίσης τελειώνει πιο γρήγορα. Αυτό που με πειράζει όμως περισσότερο από όλα,είναι αυτό το κάτασπρο χρώμα στις ρυθμίσεις του,καθώς και στις επαφές μου. Μου άρεσαν τόσο πολύ οι προηγούμενες καλαίσθητες μαύρες οθόνες και είναι ένας από τους λόγους που το αγόρασα. Τώρα είμαι πολύ απογοητευμένος,γιατί έχω ευαισθησία στα μάτια και με ενοχλεί αυτή η ασπρίλα. Επικοινώνησα με την samsung πολλές φορές,τους παρακάλεσα να μου το γυρίσουν στην προτέρα κατάσταση,κάνοντας μια εξαίρεση,λόγω της δεδομένης ευαισθησίας στα μάτια μου,αλλά μου το αρνήθηκαν κατηγορηματικά. Το μόνο που μου είπαν ήταν να δοκιμάσω κάποιον launcher. Δοκίμασα δύο,τον nova launcher καi τον dodol,παραμετροποιείς όμως μ' αυτούς μόνον τις αρχικές οθόνες,αλλά η ασπρίλα παραμένει. Σκέφτομαι να το πουλήσω,γιατί δεν θέλω να το ''γυρίσω''μόνος μου σε kitkat και να χάσω την εγγύηση. Είναι κινητό δύο μηνών...Μήπως ξέρει κάποιος,κάποιον launcher,με τον οποίο να μπορείς να αλλάξεις το άσπρο χρώμα απο τα μενού του κινητού και από τις επαφές; Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας!

 

Δεν έχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος με την lolipop. Το τηλέφωνό μου,πρώτα πετούσε,ενώ τώρα σαφέστατα έγινε πιο αργό. Η μπαταρία επίσης τελειώνει πιο γρήγορα. Αυτό που με πειράζει όμως περισσότερο από όλα,είναι αυτό το κάτασπρο χρώμα στις ρυθμίσεις του,καθώς και στις επαφές μου. Μου άρεσαν τόσο πολύ οι προηγούμενες καλαίσθητες μαύρες οθόνες και είναι ένας από τους λόγους που το αγόρασα. Τώρα είμαι πολύ απογοητευμένος,γιατί έχω ευαισθησία στα μάτια και με ενοχλεί αυτή η ασπρίλα. Επικοινώνησα με την samsung πολλές φορές,τους παρακάλεσα να μου το γυρίσουν στην προτέρα κατάσταση,κάνοντας μια εξαίρεση,λόγω της δεδομένης ευαισθησίας στα μάτια μου,αλλά μου το αρνήθηκαν κατηγορηματικά. Το μόνο που μου είπαν ήταν να δοκιμάσω κάποιον launcher. Δοκίμασα δύο,τον nova launcher καi τον dodol,παραμετροποιείς όμως μ' αυτούς μόνον τις αρχικές οθόνες,αλλά η ασπρίλα παραμένει. Σκέφτομαι να το πουλήσω,γιατί δεν θέλω να το ''γυρίσω''μόνος μου σε kitkat και να χάσω την εγγύηση. Είναι κινητό δύο μηνών...Μήπως ξέρει κάποιος,κάποιον launcher,με τον οποίο να μπορείς να αλλάξεις το άσπρο χρώμα απο τα μενού του κινητού και από τις επαφές; Σας ευχαριστώ!

 

νομίζω έχει αναφερθεί σε προηγούμενη σελίδα ότι δεν χάνεις την εγγύηση αν το γυρίσεις σε κιτ κατ με οντιν. ρίξε μια ματιά μερικές σελίδες πίσω για να σιγουρευτείς. αλλιώς μόνο με κάστομ ρομ μπορείς να κάνεις αυτό που ζητάς

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα ριχνουμε ολα στην Σαμμυ, λιγο πολυ ολες οι ναυαρχιδες που πηραν 5.0 ολες εχουν προβλήματα. Αλλες μικρότερα και αλλες (καλη ώρα) μεγαλύτερα.

Η κακογουστιά ομως της απανταχού ασπριλας, έχει υπογραφή και δεν ειναι αυτη της google.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...