Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παλι παιδιά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τη Lolipop. Τουλάχιστον για όσες μέρες την έχω δηλαδή καμια βδομάδα. Το τηλεφωνο είναι πολύ σταθερό και η μπαταρία κρατά το ίδιο και νομίζω ελαφρως παραπάνω τώρα από την Kitekat. Έκανα Hard reset πριν και μετά το update. Δεν ξέρω αν ειμαι εξαίρεση αλλά η συσκευή είναι πραγματικά μία χαρά.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλημερα παιδες κατοχως προ ημερων του S5 αλλα για κακη μου τυχη μου επεσε απο το μηχανακι και η οθονη τα επαιξε ακουω ηχο βλεπω το φωτακι οταν ανοιγει αλλα εως εκει ολα μαυρα και αραχνα.Ξαναπερασα την lolipop μπας και ειχε chasharei τελειως η ρομ απο το πεσιμο και γινονταν το θαυμα να ανοιξει την περασα ολα καλα αλλα τωρα μονο την δονηση νιωθω οταν ανοιγει ουτε φωτακι ουτε τιποτα ε ρε τυχερος που ειμαι

wipe data/factore reset χωρις να ανοιγει η οθονη πως μπορω να κανω ωστε τουλαχιστον να δουλεψει η ρομ

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει χαλάσει η οθόνη πως θα φτιάξει με αυτά που λες;

 

Το δευτερο κομματι πηγαινε για την ρομ που μιλησα αλλα να μου πεις ειναι το τελευταιο που πρεπει να με νοιαζει κριμα παντως δεν προλαβα να το χαρω ουτε βδομαδα! Εχει να προτεινει καποιος ενα σωστο οικονομικο service μιας και ερχομουνα απο xperia και ειμαι ασχετως με της samsung

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα προσωπικά με το camera block λύνεται το πρόβλημα!! Το έχεις δοκιμάσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα και δεν σου κάνει δουλειά?

Το είχα βάλει δεν είχε σταματήσει το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα βάλει δεν είχε σταματήσει το πρόβλημα...

 

Εμενα παντα το facebook messenger μου δημιουργουσε αυτο το προβλημα μολις το εβγαζα εφευγε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω τα φώτα σας ειμαι ανάμεσα στο S5 note 3 k G3 και θέλω να μάθω τι αξίζει από αυτά για να αγοράσω? Με ενδιαφέρει κυρίως το θέμα αυτονομίας ,πόσες ώρες σας βγάζει το s5? Έχει ένας φίλος μου το S4 και κάπως με φοβίζει... Επίσης αν ξέρετε τι υσχυει με τι Samsung και την εγγύηση για ευρωπαϊκές συσκευές ,γιατί η LG άλλες τις κάλυπτε άλλες όχι.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω τα φώτα σας ειμαι ανάμεσα στο S5 note 3 k G3 και θέλω να μάθω τι αξίζει από αυτά για να αγοράσω? Με ενδιαφέρει κυρίως το θέμα αυτονομίας ,πόσες ώρες σας βγάζει το s5? Έχει ένας φίλος μου το S4 και κάπως με φοβίζει... Επίσης αν ξέρετε τι υσχυει με τι Samsung και την εγγύηση για ευρωπαϊκές συσκευές ,γιατί η LG άλλες τις κάλυπτε άλλες όχι.

Ολες οι ευρωπαικες συσκευες καλυπτονται κανονικα!!!

 

Εγω με μπαταρια ειμαι υπερευχαριστημενος και με κκ και με λολλιποπ

 

7 ωρες οθονη εφτασα και μιαμιση μερα εντονης χρησης!!

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο κομματι πηγαινε για την ρομ που μιλησα αλλα να μου πεις ειναι το τελευταιο που πρεπει να με νοιαζει κριμα παντως δεν προλαβα να το χαρω ουτε βδομαδα! Εχει να προτεινει καποιος ενα σωστο οικονομικο service μιας και ερχομουνα απο xperia και ειμαι ασχετως με της samsung

Στην smartec που ρωτησα εγω, 140 ευρω με στεγανοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Στην smartec που ρωτησα εγω, 140 ευρω με στεγανοποιηση

 

Ευχαριστω φιλε μου θα παω λογικα αυριο να το αφησω και να διαβεβαιωσουν οτι δεν υπαρχει καποια εξτρα ζημια

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πριν κανα μηνα (μου ειχε σπασει και εμενα η οθονη) στη smartec μου λέγανε κατι παλαβα. Απο 160€ αλλα μαλλον θα θελει και στεγανοποιηση, και εξαρτάται και τι αλλο θα βρουμε κλπ. Βασικά αλλον που ρωτησα του ειχαν βγαλει 220€. Βέβαια αυτα παίζουν συνεχεια οι τιμές πεφτουν.

Εγω τη φθηνότερη τιμή τοτε, 170€ ολα μαζι με μεταφορικα για επαρχια στο easy bye world. Εχε site. Μιλησα με πολλούς πριν καταληξω εκει..

Εύχομαι να βρεις φθηνότερα πλέον..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πριν κανα μηνα (μου ειχε σπασει και εμενα η οθονη) στη smartec μου λέγανε κατι παλαβα. Απο 160€ αλλα μαλλον θα θελει και στεγανοποιηση, και εξαρτάται και τι αλλο θα βρουμε κλπ. Βασικά αλλον που ρωτησα του ειχαν βγαλει 220€. Βέβαια αυτα παίζουν συνεχεια οι τιμές πεφτουν.

Εγω τη φθηνότερη τιμή τοτε, 170€ ολα μαζι με μεταφορικα για επαρχια στο easy bye world. Εχε site. Μιλησα με πολλούς πριν καταληξω εκει..

Εύχομαι να βρεις φθηνότερα πλέον..

 

αυτη την στιγμη φιλε μου χωρις να κανω διαφημισεις και τετοια κοστιζει στο συγκεκριμενο που μου ειπες 135,93€ το θεμα ειναι δεν ξερω και δεν περνω το ρισκο να την βαλω εγω τους εστειλα email και περιμενω καποιες διευκρινησεις ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γυρησα απο lollipop σε kit kat πως φευγει απο το status bar η αναβαθμηση για την lollipop ενω δεν το ειχα να κανει αυτοματες ενημερωσεις τι κανωω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γυρησα απο lollipop σε kit kat πως φευγει απο το status bar η αναβαθμηση για την lollipop ενω δεν το ειχα να κανει αυτοματες ενημερωσεις τι κανωω;

Ρυθμίσεις/ πληροφορίες συσκευής/ ενημερώσεις λογισμικού/ ξετικαρεις το αυτόματη ενημερωση.

 

Πως γύρισες πίσω? Απλά πέρασες με odin το firmware της 4.4.2? Έκανες κάτι παραπάνω? Το knox είναι 0x0?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/ πληροφορίες συσκευής/ ενημερώσεις λογισμικού/ ξετικαρεις το αυτόματη ενημερωση.

 

Πως γύρισες πίσω? Απλά πέρασες με odin το firmware της 4.4.2? Έκανες κάτι παραπάνω? Το knox είναι 0x0?

 

Πώς γίνεται να ξαναγυρίσει στην kit Kat; αν δεν μπορέσω να το κάνω θα το πουλήσω και είναι καινούργιο το τηλέφωνο την πάτησα και τώρα δεν ξέρω πως θα γυρίσω πίσω μένω επαρχία και δεν έχουμε κάποιο Σέρβις που να ξέρουν να το επαναφέρουν εγώ μόνος μου μπορώ να το κάνω ; μήπως μπορείς να μου πεις βήμα βήμα τι να κάνω με ελληνικούς χαρακτηρισμους και όχι με αγγλικές ορολογιες; όποιος μπορεί να με βοηθήσει να επιστρέψω στην κιτ κατ θα του είμαι υποχρεώσεις σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να ξαναγυρίσει στην kit Kat; αν δεν μπορέσω να το κάνω θα το πουλήσω και είναι καινούργιο το τηλέφωνο την πάτησα και τώρα δεν ξέρω πως θα γυρίσω πίσω μένω επαρχία και δεν έχουμε κάποιο Σέρβις που να ξέρουν να το επαναφέρουν εγώ μόνος μου μπορώ να το κάνω ; μήπως μπορείς να μου πεις βήμα βήμα τι να κάνω με ελληνικούς χαρακτηρισμους και όχι με αγγλικές ορολογιες; όποιος μπορεί να με βοηθήσει να επιστρέψω στην κιτ κατ θα του είμαι υποχρεώσεις σας ευχαριστώ

Εγω δεν ειμαι σε lollipop. Ο φιλος παραπάνω το γύρισε σε κκ, οποτε αυτος θα σου πει.

Προσωπικα εχω πολλες ενστάσεις για το γλειφιτζούρι και θα το δοκιμαζα μονο αν θα ειχα σιγουρο τρόπο επιστροφης. Γι' αυτο ρωταω και εγω, τι εκανε για να γυρισει σε κκ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέτε γυρίζει κανονικά σε kikat απο lollipop με odin χωρίς να γράφει το Knox μην λέτε ότι είναι αδύνατον
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέτε γυρίζει κανονικά σε kikat απο lollipop με odin χωρίς να γράφει το Knox μην λέτε ότι είναι αδύνατον

 

Εισαι 100% σίγουρος; ;;

Link to comment
Share on other sites

μια ισως ηλιθια ερωτηση αλλα πως βλεπουμε αν ειναι πειραγμενο knox?

 

Κατέβασε αυτην εδω την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=el και θα μαθεις οτιμθελεις για την Samsung συσκευή σου

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτην εδω την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=el και θα μαθεις οτιμθελεις για την Samsung συσκευή σου

 

 

ευχαριστω παρα πολυ και πρεπει να ειναι 0χ0 για να ισχυει η εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γυρησα απο lollipop σε kit kat πως φευγει απο το status bar η αναβαθμηση για την lollipop ενω δεν το ειχα να κανει αυτοματες ενημερωσεις τι κανωω;

 

Πάνο πες μας τι έκανες ακριβώς και γύρισες. Το Knox δεν έγραψε τίποτα? Δες λίγο τι ρωτάνε τα παιδιά.

Κάτι ακόμη. Πριν κάνεις αναβάθμιση σου λέει ότι η lollipop θα πιάσει περίπου 1 Gb επιπλέον από την μνήμη του κινητού. Όχι την ram. Το πρόσεξες αυτό Μήπως? Τώρα πού γύρισες στην παλιά, το 1Gb σου το έδωσε πίσω?

Εμένα βασικά το μεγαλύτερο πρόβλημα μου με την Lollipop, είναι ότι ρουφάει την μπαταριά μέσα σε μισή μέρα. Έχω και το S5 mini, το οποίο κρατάει τον διπλάσιο,χρόνο. Και τάχα το S5 έχει μεγαλύτερη μπαταρία και κρατάει περισσότερο. Τι να πω. Δεν χρειάστηκε να κάνω επαναφορά τα πάντα, γιατί το κινητό ήταν τελείως καινούργιο. Χωρίς κανένα πρόγραμμα περασμένο. Και μετά έγινε 2 φορές επαναφορά. Αναμονή 6-7 ώρες με 2,5 ώρες ανοιχτή οθόνη.

Τι να το κάνω?

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Αν κρατάει +1GB τότε θα θελει στάνταρ και repartition. Δηλαδή και το pit file. Αποκλείεται να τα δινει πισω ετσι.

Έστω ομως και χωρις αυτο το GB, αφου καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα φτιαξουν τα πράγματα σε επόμενες αναβαθμίσεις της 5.0, η επιστροφή γινεται αναίμακτα?

Προσωρινά δηλαδη, μέχρι να δωσουν σοβαρή έκδοση και μετα παμε στην 5.Χ που θα εχει βγει.

!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...