Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tην περασε κανεις? G900FXXU1BOA3

 

Ναι...αρκετοι οπως και εγω...Αγγλικη ειναι,και αν ρωτας αν εχει κανα θεμα απο μενα ολα μια χαρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω την 4.4.2 έχει κατεβάσει την 5.0 και συνέχεια την αναβάλλω και η ερωτησή μου είναι να την κανω την ενημέρωση η όχι θα υπάρχουν προβλήματα ή να περιμένω κάποια καλύτερη ενημέρωση..??

 

Γιατι να μην την κανεις?...σου εχει ερθει ΟΤΑ? εκτος αν δεν σ αρεσει το λευκο πλεον χρωμα που επικρατει...δες πιο πισω ενας φιλος εχει κανει και ενα βιντεακι με τη 5.0...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

ναι οτα ηρθε αλλά διαβασα οτι εχει κολλήματα ..!

 

Προσωπικα εγω κανενα...κι αλλαξα απο Ελβετικη σε Αγγλικη περασμενη με odin..ακολουθησα τα εξης: ενα factory reset πριν τη βαλω και ενα μετα αφου την περασα κι ολα καλα...*(προσοχη factrory reset = το τηλεφωνο οπως το πηρες σβυνονται τα παντα...)*

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Περασα κι εγω χθες την Λολιποπ στην συσκευη μου και η αληθεια ειναι οτι με εχει ψιλοαπογοητευσει για την ωρα.Απο εκει που ειχα ενα απροβληματιστο κινητο χωρις κοληματα και καθυστερησεις,πλεον ειναι σαν να εχω αλλο κινητο.Hard Reset εκανα μετα την αναβαθμιση και το εστησα ξανα απο την αρχη το κινητο..πολλες εφαρμογες δεν του εχω βαλει...προσπαθωντας με μερικα τρικ να κανω τον χρονο αποκρισης της συσκευης πιο συντομο, δοκιμαζω να αφαιρεσω την λειτουργια του S voice με το κεντρικο πληκτρο.Εχω απενεργοποιησα την επιλογη απο τις ρυθμισεις, αυτη συνεχιζει να υφισταται...το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο το πραγμα; Ευχαριστω..

Οπα παιδια λαθος..δουλευει τελικα...εγω το κρατουσα πατημενο και μου ανοιγε το google...δεν το πατουσα δυο φορες..false alarm...

αν εχετε παντως κατι να προτεινετε για να φυγει η σαβουρα απο μεσα και να γινει η συσκυη πιο γρηγορη θα ηταν ευπροσδεκτο...

Καλο βραδυ

Edited by evripidis4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους την βοήθεια σας παιδιά! Μετά το update 5.0 απο odin με πριν και μετά factory reset έχω τεράστιο πρόβλημα με wifi με πετάει συνεχώς έξω και ξανασυδεεται μετά. Δοκιμασμένα και τα άλλα κινητά στο σπίτι καθώς και tablet.όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά. Μπορεί κανείς να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους την βοήθεια σας παιδιά! Μετά το update 5.0 απο odin με πριν και μετά factory reset έχω τεράστιο πρόβλημα με wifi με πετάει συνεχώς έξω και ξανασυδεεται μετά. Δοκιμασμένα και τα άλλα κινητά στο σπίτι καθώς και tablet.όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά. Μπορεί κανείς να βοηθησει;
Κάνε ένα reboot το το ρούτερ και το κινητό για αρχή και αν δεν...κατεβάζεις το phone info από το store και τσεκάρεις αν σου έχει περαστεί ο bootloader και το modem από την lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα reboot το το ρούτερ και το κινητό για αρχή και αν δεν...κατεβάζεις το phone info από το store και τσεκάρεις αν σου έχει περαστεί ο bootloader και το modem από την lollipop.

Ευχαριστώ πολύ τα είχε η lollipop έκανα ένα reboot και στα δύο και για αρχή δείχνει να δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα πέρασα την 5 μου ειρθε ΟΤΕ το τηλέφωνο έγινε πιο αργό και λαγκαρει συνέχεια έκανα επαναφορά το έστεισα από την αρχή αλλά τίποτα και πως μπορώ ρε παιδιά να βάλω αθόρυβο; μου είναι απαραίτητη αυτή η λειτουργία έχω την έκδοση G900FXXU1BNL9 ας μου απαντήσει κάποιος φίλος σας παρακαλώ γιατί έχω σκάσει και κάτι άλλο ρε παιδιά πως μπορώ να αποριψω από κάποια επαφή μου να μην μου στέλνει μήνυμα; την κλήση την έχω απορρίψει όμως δεν μπορώ να βρω πως μπορώ να αποριψω και το μήνυμα του ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τα είχε η lollipop έκανα ένα reboot και στα δύο και για αρχή δείχνει να δουλεύει
Πολύ ωραία. Σε περίπτωση που στο ξανακάνει άλλαξε κανάλι στο ρούτερ.

 

 

@setter Θα σου πρότεινα να ξανακάνεις άλλη μια φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Για το θέμα του αθόρυβου πας ρυθμίσεις - συσκευή - ήχοι και ειδοποιήσεις - διακοπές

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη που θα ρωτήσω κάτι που θα έχει αναφερθεί σίγουρα αλλά δεν έχω το χρόνο να ψάξω όλο το Thread για να βρω απαντήσεις...

 

Μετά από 8 μήνες μου έβγαλε το γνωστό "camera fail". Με restart έφτιαξε (δούλευε η κάμερα) αλλά μετά από 2 μέρες μου το ξανά έβγαλε...

 

Η μόνη λύση να φανταστώ είναι το service έτσι?

Και αν ναι, υπάρχει περίπτωση να το φλασάρουν, να το δοκιμάσουν λίγο κ να μην τους κάνει κ να μου το στείλουν πίσω χωρίς επισκευή κ να μου το ξανακάνει κ να ταλαιπωρούμαι με τα πάνω κάτω? Γιατί αφού δεν το κάνει συνέχεια, μπορεί όταν το εξετάζουν αυτοί να μην βγάλει το περιβόητο "camera fail"...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη που θα ρωτήσω κάτι που θα έχει αναφερθεί σίγουρα αλλά δεν έχω το χρόνο να ψάξω όλο το Thread για να βρω απαντήσεις...

 

Μετά από 8 μήνες μου έβγαλε το γνωστό "camera fail". Με restart έφτιαξε (δούλευε η κάμερα) αλλά μετά από 2 μέρες μου το ξανά έβγαλε...

 

Η μόνη λύση να φανταστώ είναι το service έτσι?

Και αν ναι, υπάρχει περίπτωση να το φλασάρουν, να το δοκιμάσουν λίγο κ να μην τους κάνει κ να μου το στείλουν πίσω χωρίς επισκευή κ να μου το ξανακάνει κ να ταλαιπωρούμαι με τα πάνω κάτω? Γιατί αφού δεν το κάνει συνέχεια, μπορεί όταν το εξετάζουν αυτοί να μην βγάλει το περιβόητο "camera fail"...

Δες ποια εφαρμοφη εβαλες τελευταια που χρειαζεται καμερα ..καποια εφαρμογη τη κανει τη ζημια και συνηθως το Viber...εκανες αναβαθμιση σε Lolipop?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά με την lollipop πως μπαίνει στο αθόρυβο χωρίς δόνηση?

 

4 ποστ παραπανω ειναι η απαντηση..:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με την lollipop πως μπαίνει στο αθόρυβο χωρίς δόνηση?

Στις επιλογές έχει μόνο ήχος και αθόρυβο. Θα κάνω ό.τι ειπώθηκε πιο πάνω.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Δες ποια εφαρμοφη εβαλες τελευταια που χρειαζεται καμερα ..καποια εφαρμογη τη κανει τη ζημια και συνηθως το Viber...εκανες αναβαθμιση σε Lolipop?

 

Ναι είναι σε lolipop... Δηλαδή λες ότι οφείλεται σε εφαρμογή?

Γιατί το camera fail νομίζω ήταν από την αρχή θέμα του S5 και η Samsung προχωρούσε σε επισκευή/αντικατάσταση... Υπήρχε δηλαδή σαν hardware πρόβλημα από KitKat εποχή...

 

Αλλά αν υπάρχει το ενδεχόμενο να φταίει το Viber ή κάποια άλλη εφαρμογή και να γλιτώσω το πήγαινε έλα...

Γιατί κ μένα μου φαίνεται παράξενο να μου το παρουσιάζει μετά από 8 μήνες...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι σε lolipop... Δηλαδή λες ότι οφείλεται σε εφαρμογή?

Γιατί το camera fail νομίζω ήταν από την αρχή θέμα του S5 και η Samsung προχωρούσε σε επισκευή/αντικατάσταση... Υπήρχε δηλαδή σαν hardware πρόβλημα από KitKat εποχή...

 

Αλλά αν υπάρχει το ενδεχόμενο να φταίει το Viber ή κάποια άλλη εφαρμογή και να γλιτώσω το πήγαινε έλα...

Γιατί κ μένα μου φαίνεται παράξενο να μου το παρουσιάζει μετά από 8 μήνες...

 

Nαι οντως ηταν σε καποιες παρτιδες (hardware error) S5 με Κιτ κατ...τωρα ομως δεν υπαρχει..οποτε αυτο που θα εκανα εγω πριν τη τελικη του service θα ηταν...ποια εφαρμογη εβαλες τελευταια πριν σου παρουσιαστει το σφαλμα? ..διαγραφη ...δες πως θα παει..αν δε και αλλες που χρισημοποιουν καμερα...αν παλι δε ..ενα hard reset ...και βαλε επιλεγμενες εφαρμογες που οντως χρειαζεσαι...(κανα καθαρισμο cashe κανεις που και που?)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

το hard reset ειναι απο το menu-ρυθμισεις-αντιγραφα ασφαλειας-επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η το κανουμε απο αλλου???? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

το hard reset ειναι απο το menu-ρυθμισεις-αντιγραφα ασφαλειας-επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η το κανουμε απο αλλου???? ευχαριστω

 

Απο εκει ναι ...προσεχε σβυνουν τα παντα απ τη μνημη του τηλ...οχι της sd..

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε κάνεις τη Romania rom lolipop;

Από το πρωί, όταν είπα και ότι βγήκε. Χωρίς reset, κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Nαι οντως ηταν σε καποιες παρτιδες (hardware error) S5 με Κιτ κατ...τωρα ομως δεν υπαρχει..οποτε αυτο που θα εκανα εγω πριν τη τελικη του service θα ηταν...ποια εφαρμογη εβαλες τελευταια πριν σου παρουσιαστει το σφαλμα? ..διαγραφη ...δες πως θα παει..αν δε και αλλες που χρισημοποιουν καμερα...αν παλι δε ..ενα hard reset ...και βαλε επιλεγμενες εφαρμογες που οντως χρειαζεσαι...(κανα καθαρισμο cashe κανεις που και που?)

 

Το σκεπτικό μου ότι είναι hardware πρόβλημα, βασίζεται στο ότι αν ήταν θέμα εφαρμογής θα το είχαν όλα τα S5.

Το Skype κ το Viber, Hangouts, Whatsapp έχω μέσα που χρησιμοποιούν την κάμερα. φαντάζομαι ότι αυτές τις εφαρμογές τις έχει η πλειοψηφία των κατόχων S5.

Για αυτό νομίζω ότι είναι περισσότερο hardware το πρόβλημα. Αλλιώς θα είχε βγει στη φόρα ότι η τάδε εφαρμογή (που έχει πρόσβαση στην κάμερα) προκαλεί προβλήματα με camera fail στα S5 που έχουν Lollipop.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Το σκεπτικό μου ότι είναι hardware πρόβλημα, βασίζεται στο ότι αν ήταν θέμα εφαρμογής θα το είχαν όλα τα S5.

Το Skype κ το Viber, Hangouts, Whatsapp έχω μέσα που χρησιμοποιούν την κάμερα. φαντάζομαι ότι αυτές τις εφαρμογές τις έχει η πλειοψηφία των κατόχων S5.

Για αυτό νομίζω ότι είναι περισσότερο hardware το πρόβλημα. Αλλιώς θα είχε βγει στη φόρα ότι η τάδε εφαρμογή (που έχει πρόσβαση στην κάμερα) προκαλεί προβλήματα με camera fail στα S5 που έχουν Lollipop.

Άμα ήταν hardware φίλε μου δεν θα έφτιαχνε με ένα απλό restart του κινητού. Το κακό είναι ότι μετά επανέρχεται σε ακαθόριστο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...