Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια προσπαθησα να εγκαταστησω την official ελληνικη της vodafone απο sammobile και στο οντιν μου βγαζει μηνυμα ext4 fail .To κινητο ειναι ελληνικο.Ξερει κανεις κατι?

 

Ναι ξέρω, λοιπόν αστα όλα και μην προσπαθεις άλλο να περάσεις κάποια Ελληνική, μπορείς να περάσεις την http://www.sammobile.com/firmwares/confirm/41502/G900FXXU1BOA3_G900FOXA1BOA4_BTU.zip που είναι αγγλική και δεν ανήκει σε κάποιο δικτυο (δεν εχει εξτρα σκουπιδο εφαρμογές)

 

Εχει πλήρη ελληνικά και ειναι και η ΠΙΟ προσφατη

 

Εχτες πεδευόμουν απο τις 12 το μεσημέρι μέχρι το βράδυ με διαφορα τρικ και μπολικες σελιδες xda για να αντιμετοπίσω αυτο που σου συμβαίνει.

 

Για να μην χάνεις τον καιρό σου λοιπόν φίλε μου, κατέβασε αυτή που σου λέω και θα είσαι τέλειως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν βαλω αυτη την αγγλικη θελει και παλι το πιτ?αν μπορεις να μου εξηγησεις λιγο τι ειναι αυτο και που το βρισκω?Ευχαριστω.

 

όχι δεν θέλει pit file αν περάσεις την αγγλική, κατεβάζεις το zip το κάνεις unzip με το 7zip κατα προτήμιση και το περνάς με Odin.

 

(το pit file ειναι ΜΟΝΟ σε περίπτωση που περάσεις λάθος firmware σε λάθος συσκευη... μετά απο πολύ χρόνο έμαθα...:D)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ναι ξέρω, λοιπόν αστα όλα και μην προσπαθεις άλλο να περάσεις κάποια Ελληνική, μπορείς να περάσεις την http://www.sammobile.com/firmwares/confirm/41502/G900FXXU1BOA3_G900FOXA1BOA4_BTU.zip που είναι αγγλική και δεν ανήκει σε κάποιο δικτυο (δεν εχει εξτρα σκουπιδο εφαρμογές)

 

Εχει πλήρη ελληνικά και ειναι και η ΠΙΟ προσφατη

 

Εχτες πεδευόμουν απο τις 12 το μεσημέρι μέχρι το βράδυ με διαφορα τρικ και μπολικες σελιδες xda για να αντιμετοπίσω αυτο που σου συμβαίνει.

 

Για να μην χάνεις τον καιρό σου λοιπόν φίλε μου, κατέβασε αυτή που σου λέω και θα είσαι τέλειως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

όχι δεν θέλει pit file αν περάσεις την αγγλική, κατεβάζεις το zip το κάνεις unzip με το 7zip κατα προτήμιση και το περνάς με Odin.

 

(το pit file ειναι ΜΟΝΟ σε περίπτωση που περάσεις λάθος firmware σε λάθος συσκευη... μετά απο πολύ χρόνο έμαθα...:D)

 

εμενα το κινητο εινια γερμανικο αλλα δεν εχει βγει ακομα lollipo γερμανιας μπορω να βαλω την αγγλικη χωρις να γραψει το Knox και χασω την εγγυηση? θελω να περνω μεσω ΟΤΑ μετα

Link to comment
Share on other sites

εμενα το κινητο εινια γερμανικο αλλα δεν εχει βγει ακομα lollipo γερμανιας μπορω να βαλω την αγγλικη χωρις να γραψει το Knox και χασω την εγγυηση? θελω να περνω μεσω ΟΤΑ μετα

 

Μπορεις να βάλεις την αγγλική, δεν θα γράψει ο knox, και θα παίρνεις ota τις αγγλικές ενημερώσεις από εκεί και πέρα.. Έτσι έγινε σε εμένα περνώντας της Πολωνίας σε κινητό Βουλγαρίας.. Τώρα δεν πιστεύω να αλλάζει κάτι αν περάσεις την αγγλικη σε κινητό Γερμανίας..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

προσπαθώ να αναβαθμίσω μέσω KIES στη Lollipop,

αλλά μου βγάζει το εξής:

 

Cannot access the model information server.

Try later.

 

Ξέρετε τι παίζει και πως λύνεται μήπως;

 

Έχω κάνει πάνω από 20 προσπάθειες αλλά τίποτα.

Απενεργοποίησα και antivirus/firewall, αλλά δεν έφταιγε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με factory reset και από τις ρυθμίσεις και από το recovery μετά που φλάσαρα την BTU (Αγγλική) το CSC έχει μείνει στο XEO (Πολωνική)...

Δεν θα ξαναλάξει μάλλον...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

προσπαθώ να αναβαθμίσω μέσω KIES στη Lollipop,

αλλά μου βγάζει το εξής:

 

Cannot access the model information server.

Try later.

 

Ξέρετε τι παίζει και πως λύνεται μήπως;

 

Έχω κάνει πάνω από 20 προσπάθειες αλλά τίποτα.

Απενεργοποίησα και antivirus/firewall, αλλά δεν έφταιγε αυτό.

 

Υπομονη...σερνονται οι server εχουν πεσει ολοι πανω για αναβαθμιση...προσπαθησε ξανα αλλα αυτο ειναι που λεω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για πειτε πως παει η Εγγλεζικη εσεις που βαλατε ? μπηκα στο πειρασμο και τη κατεβασα..ειμαι ετοιμος να "πυροδοτησω"...αλλα να παρω καμια αποψη ακομα η να περιμενω...ευχαριστω..

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη...σερνονται οι server εχουν πεσει ολοι πανω για αναβαθμιση...προσπαθησε ξανα αλλα αυτο ειναι που λεω..

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μακάρι να είναι αυτό, γιατί έχω φάει τον κόσμο και δε βρίσκω κάτι άλλο να είναι.

Ακόμα προσπαθώ, αλλά τίποτα.

Θα δοκιμάσω και αργά τη νύχτα. Αν ούτε τότε, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μακάρι να είναι αυτό, γιατί έχω φάει τον κόσμο και δε βρίσκω κάτι άλλο να είναι.

Ακόμα προσπαθώ, αλλά τίποτα.

Θα δοκιμάσω και αργά τη νύχτα. Αν ούτε τότε, τι να πω...

 

Να ψαξει firmware στο sammobile του εβαλα τωρα που σου γραφω και ουτε αυτο μπορει τουλαχιστον για το δικο μου που πριν απο 2 μερες μου το εβγαλε διαθεσιμο...τωρα αφαντο 2 μερες περιμενω...αχαχαχ...και παλι απο τυχη κατεβασα μια αλλη που λεει ενας φιλος πιο πισω...αφου μιση ωρα και παιδευομουν για διαθεσιμο download...οποτε καταλαβαινεις...:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρήκα κατι, υπάρχει κατι αντίστοιχο του Odin για Mac ;

 

Για δες εδω http://blog.gsmarena.com/jodin3-flash-tool-for-samsung-androids-runs-on-windows-mac-and-linux/

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ αλλά το δοκίμασα και δεν ανοίγει καν το πρόγραμμα. Οπότε περιμένω για OTA update.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

προσπαθώ να αναβαθμίσω μέσω KIES στη Lollipop,

αλλά μου βγάζει το εξής:

 

Cannot access the model information server.

Try later.

 

Ξέρετε τι παίζει και πως λύνεται μήπως;

 

Έχω κάνει πάνω από 20 προσπάθειες αλλά τίποτα.

Απενεργοποίησα και antivirus/firewall, αλλά δεν έφταιγε αυτό.

 

Καλησπέρα!!Πως κάνω αναβαθμίσει με kies??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με factory reset και από τις ρυθμίσεις και από το recovery μετά που φλάσαρα την BTU (Αγγλική) το CSC έχει μείνει στο XEO (Πολωνική)...

Δεν θα ξαναλάξει μάλλον...

Και μένα έμεινε στο γαλλικό....ενώ πέρασα αγγλική?Γιατί συμβαίνει αυτό? Θα έχει κάποιο θέμα η όχι?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με factory reset και από τις ρυθμίσεις και από το recovery μετά που φλάσαρα την BTU (Αγγλική) το CSC έχει μείνει στο XEO (Πολωνική)...

Δεν θα ξαναλάξει μάλλον...

Τα ίδια ακριβώς και εδώ.

Απλά ξέχασα να το αναφέρω όταν τη πέρασα

Και μένα έμεινε στο γαλλικό....ενώ πέρασα αγγλική?Γιατί συμβαίνει αυτό? Θα έχει κάποιο θέμα η όχι?

Αν θυμάμαι καλά απ τα note που είχα αν δε ταιριάζει και το csc δε παίρνεις OTA update, ας πει και κάποιος άλλος εμπειρία.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Άμα δε βγει άκρη μόλις βγει η γαλλική 5αρα περνάω εκείνη και τελείωσε.Δε θα σκάσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος παρατήρησε ότι στο s5 του το πίσω καπάκι κάτω απ το φλας παίζει ελάχιστα όταν το πιέσεις.. Μπορεί από εκεί να πάρει νερό? Είναι σε όλους έτσι η να το πάει για σέρβις?
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα..εβαλα τελικα την εγγλεζικη..ολα καλα,οσο για το CSC γυρισε σε αγγλικο...(ηταν Ελβετικο AUT).
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος από εδώ (με Lollipop ) να μου κάνει την χάρη και να μου πει τι γίνεται με το gps ?

 

Έχω gps μόνο κατά προσέγγιση (από κεραία δικτύου) ενώ έχω κάνει την ρύθμιση στο Android για το gps.

 

Το εικονίδιο επάνω αριστερά που αναβωσβυνει και μετά σταθεροποιειται? Σας βγάζει τέτοιο εικονίδιο?

 

Εμένα ούτε καν βγάζει τέτοιο εικονίδιο, και δεν φταίει το ΛΟΛΙΠΟΠ και πριν μου το έκανε

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος από εδώ (με Lollipop ) να μου κάνει την χάρη και να μου πει τι γίνεται με το gps ?

 

Έχω gps μόνο κατά προσέγγιση (από κεραία δικτύου) ενώ έχω κάνει την ρύθμιση στο Android για το gps.

 

Το εικονίδιο επάνω αριστερά που αναβωσβυνει και μετά σταθεροποιειται? Σας βγάζει τέτοιο εικονίδιο?

 

Εμένα ούτε καν βγάζει τέτοιο εικονίδιο, και δεν φταίει το ΛΟΛΙΠΟΠ και πριν μου το έκανε

 

Καλημερα,οχι δε μου βγαζει εικονιδιο( μενει στη μπαρα σταθερα αναμμενο)...παντως στη ρυθμιση εγω το εχω μεθοδο εντοπισμου "μεγαλη ακριβεια"...και πιανει και μεσα απ το σπιτι...

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,οχι δε μου βγαζει εικονιδιο( μενει στη μαπαρα σταθερα αναμμενο)...παντως στη ρυθμιση εγω το εχω μεθοδο εντοπισμου "μεγαλη ακριβεια"...και πιανει και μεσα απ το σπιτι...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αν και με μπέρδεψες λίγο. ..

Τελικά βγάζει εικονίδιο ή όχι?

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αν και με μπέρδεψες λίγο. ..

Τελικά βγάζει εικονίδιο ή όχι?

Οχι αν λες οπως δειχνει πχ wi-fi ξυπνητηρι σημα μπαταρια ωρα...μου δεχνει το εικονιδιο τερμα αριστερα τω

ρα μονο που ανοιξα το Sygic...

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...