Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες κανα 2 μερες τωρα , αφηνω το κιν να φορτισει το βραδυ και τη μια μερα ξυπνησα και ειχε 92% μπαταρια και σημερα μολις 50%. Εχει κανεις εμπειρια ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα!Πατάω να άνοιξη η κάμερα αλλά με βγάζει ένα παραθύρα και λέει σφάλμα κάμερας.Ξέρει κάνεις τι μπορώ να κάνω για να μην το βγάζει?Όταν κάνω επανακινηση το κινητό δεν το βγάζει για κάποιο διάστημα...

 

Για αρχή κάνε εκκαθάριση δεδομένων της κάμερας. Αν κάνει το ίδιο σβήσε το viber η βγάλε την κάρτα μνήμης αν δεν είναι της Samsung. Είχα το ίδιο πρόβλημα και έφταιγε το viber

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.τα έκανα αλλά ακόμα έχω πρόβλημα..καμιά αλλή ιδέα?

 

Νομίζω το επόμενο βήμα είναι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Από χτες η μπαταρία πέφτει τρελά στο κινητό Edited by marlborakis
Link to comment
Share on other sites

Σου φωνάζει! "Εγώ φταίω"! Πρώτο - πρώτο!

Ψαξε λιγο πιο πισω το νημα! Εχουμε κουβεντιασει εκτενώς γι' αυτό!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το είδα ότι είναι πρώτο...

Έψαξα αλλά όλοι αναφέρονται σε διακομιστή μέσων. Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις;

Edited by marlborakis
Link to comment
Share on other sites

Το είδα ότι είναι πρώτο...

Έψαξα αλλά όλοι αναφέρονται σε διακομιστή μέσων. Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις;

Ναι, ισως ειναι στο νημα της μπαταρίας οπου θα ηταν σωστότερο να μπει και το ποστ σου.

 

Viber, hangouts και instagram ειναι οι βασικοι ύποπτοι.

Εχουμε δωσει και μια εφαρμογουλα που ουσιαστικά μπλοκάρει την κάμερα.

Δυστυχώς δεν υπάρχει κατι συγκεκριμένο που να πουμε "αυτο φταίει" για το συγκεκριμενο battery draining, αφού διαφορετικη εφαρμογή εκανε την ζημιά σε οσους ειχαν θεμα.

Παντως στάνταρ ειναι εφαρμογη που σχετιζεται με την κάμερα, με βασικότερες υποψήφιες τις παραπανω τρεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το κινητο σε safe mode και δες αν δουλευει η καμερα.αν ναι τοτε ειναι καποια εφαρμογη που το δημιουργει.αλλιως ειναι θεμα hardware.

Safe mode κρατωντας το home button πατημενο κανεις power on το κινητο.κατω δεξια θα γραψει ασφαλης λειτουργια.κανεις τον ελεγχο και με μια απλη επανεκκινηση βγαινει απο το safe mode

 

Ευχαριστώ για την βοηθεια.Το έχω σχεδόν 2 μέρες σε safe mode από τότε που με είπες και η κάμερα δεν μου εβγαλε ξανα σφαλμα καμερας...Οπότε κάποια εφαρμογή μου κάνει την ζημία...☺

Edited by Bayern
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Από χτες η μπαταρία πέφτει τρελά στο κινητό

Όποιος έχει πρόβλημα με mm-qcamera-daemon και του βγάζει error η camera ας δοκιμάσει να βάλει σε άλλο φάκελο όλες τις φωτογραφίες και τα βίντεο από το βασικό φάκελο της κάμερας. Αυτό έκανα στο δικό μου και το πρόβλημα λύθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος τροπος να παρω full back up γιατι με το κιες ενω τα επιλεγω ολα χανω καποιες ρυθμισεις κλπ!!

 

 

Επισης εχει βαλει καποιος Ρωσικη η Μαλαισιανη lollipop να μας πει για διαφορες?

 

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βγηκε lollipop για αλβανια,ιταλια,αυστρια,σλοβενια και γερμανια.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε ένα 24ωρο με την 5.0 Ισπανίας, τουλάχιστον στο δικό μου S5 φαίνεται να είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα από την τρίτη 5.0 Πολωνίας. Είχα κάτι καθυστερήσεις και κολλήματα κάποιες φορές στην σύνδεση wifi που τώρα δεν τα έχω. (για την ώρα).. Η μπαταρία θέλω να περάσουν μερικές μέρες για να δω πως θα τα πάει. Με την 5 Πολωνίας έβγαζα 4 ώρες οθόνη μέχρι το 10%.μένει να δούμε πως θα πάει τώρα..
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγω την περασα ΟΤΑ την 2 εκδοση και μετα ειπα να την περασω και με odin

 

Τελικα ηταν πιο smooth με odin!

 

Σε γενικες γραμμες νομιζω ως προς την ταχυτητα στα ιδια ειναι εκτος απο το μαζικο κλεισιμο εφαρμ που εχω μια μικρη καθυστερηση σε σχεση με κιτ κατ

 

Ειδα οντως σημαντικοτατη διαφορα στην μπαταρια προς το καλο παντα!

Αυτό με το lag στο μαζικό κλείσιμο εφαρμογών το έχω και εγώ με crash lollipop

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε κανένα 20 λεπτό θα βάλω το link για την πολονηκη έκδοση που περνάει χωρίς προβλήματα και εννοείται όχι από sammobile SM-G900F
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε κανένα 20 λεπτό θα βάλω το link για την πολονηκη έκδοση που περνάει χωρίς προβλήματα και εννοείται όχι από sammobile SM-G900F

Τι ενοεις οχι απο sm-g900f ?

Link to comment
Share on other sites

Με την ισπανική 5 έχεις μέσα διάφορα bloatware?

 

Υπάρχει κάποια custom με 5 που προτείνετε;

 

(Την ισπανική την κατέβασες από sammobile και την πέρασες με Odin ?)

 

Ευχαριστώ πολύ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση... Πήρα πριν λίγες μέρες το τηλέφωνο

.. Πήρα μια λεπτή θήκη αλλά δεν καλύπτει την κάμερα που προεξεχει.... Παθαίνει τίποτα από την εμπειρία σας που το χετε πιο πολύ καιρό;;;; Πρέπει ντε και καλα να βγάλω χοντρή θήκη να το καλύπτει;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση... Πήρα πριν λίγες μέρες το τηλέφωνο

.. Πήρα μια λεπτή θήκη αλλά δεν καλύπτει την κάμερα που προεξεχει.... Παθαίνει τίποτα από την εμπειρία σας που το χετε πιο πολύ καιρό;;;; Πρέπει ντε και καλα να βγάλω χοντρή θήκη να το καλύπτει;;;

Αν και δεν έχω την εν λόγω συσκευή στη κατοχή μου αλλά επειδή όλες οι Samsung συσκευές πλέον έτσι είναι, όσο δεν το σέρνεις επάνω σε επιφάνειες και γενικότερα δεν το ακουμπάς όπου να'ναι θα είσαι καλυμμένος. Αλλιώς γυαλί φωτογραφικής είναι, αν συρθεί, θα φθαρεί, αν φθαρεί, θα θολώνει η φωτογραφία..

 

Επόμενη ενδιάμεση "λύση" είναι αυτοκόλλητο διαφανές περιμετρικά της κάμερας ώστε το 1χιλ. έστω να προστατεύσει τα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έσβησε καταλάθος η φίλη μου το φάκελο dcim απο το κινητο υπάρχει τρόπος να γίνει ανάκτηση αυτού του φακέλου;
Link to comment
Share on other sites

Sofos ευχαριστώ για την απάντηση.... Βασικά σήμερα το κοιτούσα λόγο καλύτερα και βλέπω ότι έχει μια ζελατίνα από πάνω ο φακός.... Μάλλον είναι αυτή που αφαιρεις όταν είναι καινούργιο.... Θα την αφήσω πάνω κι ο Θεός βοηθός.... Ελπίζω ότι κάτι θα κρατάει.... Θα δείξει.... Πολύ βλακεια πάντως που εξεχει έτσι.... Μεγάλο λάθος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...