Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω. Εσείς που περάσατε με odin την 5άρα είδατε διαφορά ως προς την ταχύτητα; Λειτουργούν πιο ομαλά τα πράγματα; Το περίφημο android art κάνει δουλειά ή δεν έχετε καταλάβει τπτ; Έχετε καλύτερη αυτονομία ; Έχω το note4 και ρωτάω να δω τι να περιμένουμε κι εμείς..:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

παιδια στο sammobile Που παω να κατεβασω την 5αρα μου βγαζει error σε ολα τα firmware ειτε ισπανικη ειτε πολωνικη... ξερει κανεις τι παιζει? και αν μπορειτε ανεβαστε το firmware να το παρουμε και εμεις :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω. Εσείς που περάσατε με odin την 5άρα είδατε διαφορά ως προς την ταχύτητα; Λειτουργούν πιο ομαλά τα πράγματα; Το περίφημο android art κάνει δουλειά ή δεν έχετε καταλάβει τπτ; Έχετε καλύτερη αυτονομία ; Έχω το note4 και ρωτάω να δω τι να περιμένουμε κι εμείς..:D

Εγω την περασα ΟΤΑ την 2 εκδοση και μετα ειπα να την περασω και με odin

 

Τελικα ηταν πιο smooth με odin!

 

Σε γενικες γραμμες νομιζω ως προς την ταχυτητα στα ιδια ειναι εκτος απο το μαζικο κλεισιμο εφαρμ που εχω μια μικρη καθυστερηση σε σχεση με κιτ κατ

 

Ειδα οντως σημαντικοτατη διαφορα στην μπαταρια προς το καλο παντα!

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω με τα χιλια ζορια την πολωνικη xeo γιατι ειναι 1.4 gb ρε παιδια? γυρω στα 350 δεν πρεπει να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Για την Πολωνική διαβάζω προβλήματα memory leakage. Δεν ξερω βέβαια αν ισχυουν ακόμη γιατι μιλανε για 2-3 νέα updates αλλα λογικά η Ισπανική που κυκλοφόρησε μετά τις Πολωνικες θα το εχει λυμένο το πρόβλημα.

 

Πηγή εδώ: http://www.gsmarena.com/android_lollipop_has_a_memory_leak_bug_fix_is_on_the_way-news-10622.php

 

Γνωμη μου ειναι, να μην βιαζόμαστε. Σιγουρα οι πρώτες εκδόσεις θα εχουν προβλήματα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

το youtube στην κάνει την δουλειά πάνε στις ενεργές εφαρμογές και κλειστο.

 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε όμως πεσμου σε παρακαλώ πώς θα το κάνω αυτό; αν έχεις την καλοσύνη πεσμου βήμα βήμα πως θα κλείσω την εφαρμογή εννοείς απεγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Εχει καταφέρει κανεις να χρησιμοποιήσει το watch on με τον αποκωδικοποιητή της Nova;

 

https://www.dropbox.com/sc/4xb5w644xqf9z7w/AABl4PfG8VsWWOf3gKD9C1r-a

Link to comment
Share on other sites

Για την Πολωνική διαβάζω προβλήματα memory leakage. Δεν ξερω βέβαια αν ισχυουν ακόμη γιατι μιλανε για 2-3 νέα updates αλλα λογικά η Ισπανική που κυκλοφόρησε μετά τις Πολωνικες θα το εχει λυμένο το πρόβλημα.

 

Πηγή εδώ: http://www.gsmarena.com/android_lollipop_has_a_memory_leak_bug_fix_is_on_the_way-news-10622.php

 

Γνωμη μου ειναι, να μην βιαζόμαστε. Σιγουρα οι πρώτες εκδόσεις θα εχουν προβλήματα.

Αυτο εννοεις φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μαλλον. Απ' οτι λέει μπορει να φτασει και το 1.2gb. Θα μείνεις να δουλεύεις με 300-400mb. Στα επίπεδα του s3!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μαλλον. Απ' οτι λέει μπορει να φτασει και το 1.2gb. Θα μείνεις να δουλεύεις με 300-400mb. Στα επίπεδα του s3!

Εχω ριξει και λιγο το ποσοστο με greenify

 

Παντως αν κανεις προσθεση αυτες που λεει στην λιστα δεν βγαινουν 1000μβ

Μηπως ειναι πλασματικο?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ριξει και λιγο το ποσοστο με greenify

 

Παντως αν κανεις προσθεση αυτες που λεει στην λιστα δεν βγαινουν 1000μβ

Μηπως ειναι πλασματικο?

 

Όχι δυστυχώς, αυτό είναι ακριβώς το πρόβλημα. Άρα μάλλον είναι σωστά αυτά που γράφονται.:(

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά, χθες παρατήρησα στο πλαίσιο της συσκευής στις γωνίες να έχει μικρά βαθουλωματα ενώ απο την πρώτη στιγμή είναι με θήκη καλής ποιότητας και πότε δεν μου έχει πέσει κάτω! Είναι τόσο ευαίσθητο το πλαίσιο που με το παραμικρο ζόρι να παραμορφωνεται;;
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα εδώ!

Μόνο η πλαστική τάπα του USB έχει κάπως γδαρθη απ το βάλε βγάλε με το νύχι αλλά 1 απ το ebay δε κοστίζει τίποτα και τη περνάς στο τσακ μπαμ

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους !!! Ξέρει κανείς τι παίζει με τον διακομιστή μέσων σε GALAXY s5 που ξαφνικά εδώ και λίγες μέρες έχει βαρέσει 34 % και μου πίνει τη μπαταρία σαν τρελός ? Ποιες διεργασίες κρύβονται πίσω από αυτόν ? Φανταστείτε ότι εχθές βγήκα από το σινεμά με 15% μπαταρία και μέχρι να παραγγείλω καφέ στο διπλανό μαγαζί μου έσβησε ... Αυτό δεν έχει συμβεί ποτέ από τον Μάιο που πήρα την συσκευή. .. Η οθόνη καταναλώνει 14% και έρχεται 2η σε κατανάλωση και την φωτεινότητα της έχω πάντα κάτω από 30% ... Ευχαριστώ πολύ !!! ( Σήμ. Δεν έχει γίνει καμία αναβάθμιση της συσκευής )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους !!! Ξέρει κανείς τι παίζει με τον διακομιστή μέσων σε GALAXY s5 που ξαφνικά εδώ και λίγες μέρες έχει βαρέσει 34 % και μου πίνει τη μπαταρία σαν τρελός ? Ποιες διεργασίες κρύβονται πίσω από αυτόν ? Φανταστείτε ότι εχθές βγήκα από το σινεμά με 15% μπαταρία και μέχρι να παραγγείλω καφέ στο διπλανό μαγαζί μου έσβησε ... Αυτό δεν έχει συμβεί ποτέ από τον Μάιο που πήρα την συσκευή. .. Η οθόνη καταναλώνει 14% και έρχεται 2η σε κατανάλωση και την φωτεινότητα της έχω πάντα κάτω από 30% ... Ευχαριστώ πολύ !!! ( Σήμ. Δεν έχει γίνει καμία αναβάθμιση της συσκευής )

Εχουν αναφερει παιδια, οτι μαλλον φταιει το youtube (μετα την τελευταια ενημερωση)..... Γενικως σε πολλα παρομοια θεματα ευθυνεται η Google....

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αναφερει παιδια, οτι μαλλον φταιει το youtube (μετα την τελευταια ενημερωση)..... Γενικως σε πολλα παρομοια θεματα ευθυνεται η Google....

 

Σίγουρα κάτι γίνεται με το youtube. Μερικές φορές η μπαταρία είναι φυσιολογική και μετά απο χρήση youtube ακόμα και σε sleep να είναι καταπίνει τη μπαταρία για πλάκα. Έχει βελτιωθεί δεν είναι τόσο έντονο όσο ήταν τις προηγούμενες μέρες (απο τότε που έκλεισα τα notifications του youtube) αλλά ακόμη δε λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε εμένα ενώ είχε εξαφανισθεί για μερικές μέρες, χθές επανήλθε. Κι έχω απενεργοποιημένες τις ειδιποοιήσεις. Με ένα restart φαίνεται να λύθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Από χτες το βράδυ πέρασα την 5 Ισπανική . Δεν είμαι root Δεν έκανα wipe data(factory reset) μόνο wipe cache. Ξεκίνησα την διαδικασία αλλαγής με 100% μπαταρία.Έκανα update. Το σκαλισα κτλ.Όλο το βράδυ το άφησα με wifi ανοιχτό και ενεργό συγχρονισμό. Η μπαταρια τωρα ειναι στο 33%. (3,5 ωρες οθονη) Δουλεύει άψογα με nova launcher (αυτό είχα και πριν) . Το μόνο που δεν έχει είναι το silent mode. Έχει μόνο ήχο και δόνηση. Αυτά από μένα..
Link to comment
Share on other sites

Από χτες το βράδυ πέρασα την 5 Ισπανική . Δεν είμαι root Δεν έκανα wipe data(factory reset) μόνο wipe cache. Ξεκίνησα την διαδικασία αλλαγής με 100% μπαταρία.Έκανα update. Το σκαλισα κτλ.Όλο το βράδυ το άφησα με wifi ανοιχτό και ενεργό συγχρονισμό. Η μπαταρια τωρα ειναι στο 33%. (3,5 ωρες οθονη) Δουλεύει άψογα με nova launcher (αυτό είχα και πριν) . Το μόνο που δεν έχει είναι το silent mode. Έχει μόνο ήχο και δόνηση. Αυτά από μένα..

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Πάντως εγώ είχα την πολωνική , στην πρώτη δεν είχα κανένα θέμα ,

Αλλά στην δεύτερη έκδοση χάλια μαύρα (πολλά κολλήματα στις εφαρμογές, και πολλές φορές τις τελευταίες μέρες δεν έβλεπε την microsd).

Τώρα περνάω από Μαλαισία μήπως και δούμε φως.

 

Αλλιώς kitkat και update κατά το καλοκαίρι με βλέπω με τόσα bugs. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Πάντως εγώ είχα την πολωνική , στην πρώτη δεν είχα κανένα θέμα ,

Αλλά στην δεύτερη έκδοση χάλια μαύρα (πολλά κολλήματα στις εφαρμογές, και πολλές φορές τις τελευταίες μέρες δεν έβλεπε την microsd).

Τώρα περνάω από Μαλαισία μήπως και δούμε φως.

 

Αλλιώς kitkat και update κατά το καλοκαίρι με βλέπω με τόσα bugs. :lol:

Υπαρχει 5 Μαλαισιας?

Αν θες μας λες πως παει σε συγκριση με την πολωνικη για να εχουμε εικονα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Πάντως εγώ είχα την πολωνική , στην πρώτη δεν είχα κανένα θέμα ,

Αλλά στην δεύτερη έκδοση χάλια μαύρα (πολλά κολλήματα στις εφαρμογές, και πολλές φορές τις τελευταίες μέρες δεν έβλεπε την microsd).

Τώρα περνάω από Μαλαισία μήπως και δούμε φως.

 

Αλλιώς kitkat και update κατά το καλοκαίρι με βλέπω με τόσα bugs. :lol:

 

Εγω αντιθέτως με τη 2 Πολωνιας δεν εχω κανενα τετοιο θεμα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ 5.0 LOLLIPOP στο galaxy s5 ολα μια χαρα το μονο και μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι δειχνη οτι εχει σημα αλλα λεει οτι δεν υπαρχει sim ουτε καν μου ζηταει το pin τι μπορει να φταιει ?? (εχω κανει εργοστασιακες ρυθμισεις και clear cache και safe mode ) SM-G900F
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Πατάω να άνοιξη η κάμερα αλλά με βγάζει ένα παραθύρα και λέει σφάλμα κάμερας.Ξέρει κάνεις τι μπορώ να κάνω για να μην το βγάζει?Όταν κάνω επανακινηση το κινητό δεν το βγάζει για κάποιο διάστημα... Edited by Bayern
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...