Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,εχω το s5,

ενω στην αρχη τα αποθηκευμενα δικτυα που ειχα (δλδ αποθηκευμενους κωδικους) συνδεοντουσαν αυτοματα και κατα την ενεργοποιηση του wifi αλλα και κατα την εκκινηση του κινητου και με ηδη υπαρχον ανοιχτο wifi,

εδω και αρκετες μερες αν κλεισω το κινητο με ανοιχτο wifi και το ξανανοιξω οι κωδικοι χανονται και ειμαι υποχρεωμενος να ψαχνω παλι τους κωδικους :/

ξερει κανεις τιποτα για αυτο;

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπερα,εχω το s5,

ενω στην αρχη τα αποθηκευμενα δικτυα που ειχα (δλδ αποθηκευμενους κωδικους) συνδεοντουσαν αυτοματα και κατα την ενεργοποιηση του wifi αλλα και κατα την εκκινηση του κινητου και με ηδη υπαρχον ανοιχτο wifi,

εδω και αρκετες μερες αν κλεισω το κινητο με ανοιχτο wifi και το ξανανοιξω οι κωδικοι χανονται και ειμαι υποχρεωμενος να ψαχνω παλι τους κωδικους :/

ξερει κανεις τιποτα για αυτο;

Το είχα παρατηρήσει το καλοκαίρι. 2 φορές που συνδέθηκα με vpn μου έσβησε όλα τα δίκτυα. Έκτοτε δεν συνδέθηκα και δεν το ξαναεμφανισε. Μήπως έκανες το ίδιο? Γιατί κι εγώ πολλές φορές το κλείνω με ανοιχτό wifi αλλά δεν έχω πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Το είχα παρατηρήσει το καλοκαίρι. 2 φορές που συνδέθηκα με vpn μου έσβησε όλα τα δίκτυα. Έκτοτε δεν συνδέθηκα και δεν το ξαναεμφανισε. Μήπως έκανες το ίδιο? Γιατί κι εγώ πολλές φορές το κλείνω με ανοιχτό wifi αλλά δεν έχω πρόβλημα

δεν συνδεομαι μεσω vpn,κανονικα συνδεομαι.εγω ομως αλλο λεω,οτι οταν εχω ανοιχτο wifi και κανω restart το κινητο,το wifi κλεινει στο ανοιγμα του κινητου και ταυτοχρονα χανονται οι κωδικοι :/ κατι που δεν το εκανε

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, αντε παλι..

Χτες με τους σεισμους το βραδυ (εδω στην Αθηνα-Χαλκιδα) και πανω στην περιεργεια μου περι ριχτερ κτλ μπηκα και κατεβασα δυο εφαρμογες με Earthquakes.

Σημερα με το που το βγαζω απο τη πριζα, μεσα σε 3 ωριτσες παπαλα η μπαταρια, την ψιλιαστηκα για το mm-qcamera-daemon ΠΑΛΙ.

Ευτυχως, στην απεγκατασταση των τελευταιων εφαρμογων εξαφανιστηκε και αυτο..

Παντως Skype εχω, αλλα Instagram το δουλευω αρκετα και δεν πρεπει να εχει να κανει με αυτο το bug!

 

Για να δουμε παλι, φορτιση :ninja:

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, αντε παλι..

Χτες με τους σεισμους το βραδυ (εδω στην Αθηνα-Χαλκιδα) και πανω στην περιεργεια μου περι ριχτερ κτλ μπηκα και κατεβασα δυο εφαρμογες με Earthquakes.

[...]

 

Άσχετο , σας έβγαλε το τηλέφωνο ειδοποίηση απο το Geo News ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο , σας έβγαλε το τηλέφωνο ειδοποίηση απο το Geo News ?

 

Ναι, μου έβγαλε και την εκανα. Παρεμπιπτόντως, σας έχει δουλεψει ποτέ το geo news? Δηλαδή σας εχει ενημερώσει για σημαντικά ή επικίνδυνα συμβάντα στην περιοχη σας;

Ρωταω γιατι δεν μου εχει δείξει τιποτα ποτέ. Μονιμως χαμογελαστη ειναι η φατσούλα. Ακομη και τώρα, ειμαι σε περιοχη που αναμένονται επικίνδυνα καιρικα φαινομενα, αλλα αυτο τπτ. Η χαζοφατσουλα γελαστη ειναι.

Μηπως πρέπει να κανω καποια ρύθμιση (εκτος απο αυτη με το νουμερο που ζηταει), που δεν την εχω κανει;

Δουλεύει η εφαρμογη εδω στο Ελλαδιστάν?

 

EDIT: Άκυρο! Δούλεψε! Χρειάζονταν απλα να προσθεσω μέρος, εκτος βέβαια της τωρινης θέσης! Μολις έβαλα την Αθηνα, εδωσε για τον σεισμό.

 

 

P.S.: Τελικά με την μπαταρία τι έκανες? Βρηκες καποια άκρη? Ποια στη τρώει?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου έβγαλε και την εκανα. Παρεμπιπτόντως, σας έχει δουλεψει ποτέ το geo news? Δηλαδή σας εχει ενημερώσει για σημαντικά ή επικίνδυνα συμβάντα στην περιοχη σας;

Ρωταω γιατι δεν μου εχει δείξει τιποτα ποτέ. Μονιμως χαμογελαστη ειναι η φατσούλα. Ακομη και τώρα, ειμαι σε περιοχη που αναμένονται επικίνδυνα καιρικα φαινομενα, αλλα αυτο τπτ. Η χαζοφατσουλα γελαστη ειναι.

Μηπως πρέπει να κανω καποια ρύθμιση (εκτος απο αυτη με το νουμερο που ζηταει), που δεν την εχω κανει;

Δουλεύει η εφαρμογη εδω στο Ελλαδιστάν?

 

EDIT: Άκυρο! Δούλεψε! Χρειάζονταν απλα να προσθεσω μέρος, εκτος βέβαια της τωρινης θέσης! Μολις έβαλα την Αθηνα, εδωσε για τον σεισμό.

 

 

P.S.: Τελικά με την μπαταρία τι έκανες? Βρηκες καποια άκρη? Ποια στη τρώει?

 

Εμένα , όταν είχε γίνει σεισμός στην Κρήτη , το GEO news με ειδοποίησε με καθυστέριση 30 λεπτων ... γιαυτό ρώτησα αν σας δουλεύει

Τώρα με την μπαταρία , έχω βάλει ενα προγραμματάκι που μπλοκάρει την κάμερα και έτσι η μπαταρία μου κρατάει περίπου 18 - 20 ώρες με 1,30 ώρα οθόνη , 30 λεπτα κλήσεις 1 ώρα Wifi και 20 λεπτά 3G .. Υπερβολικό δεν το λές αλλα ούτε και άσχημο ...

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Εμένα , όταν είχε γίνει σεισμός στην Κρήτη , το GEO news με ειδοποίησε με καθυστέριση 30 λεπτων ... γιαυτό ρώτησα αν σας δουλεύει

Τώρα με την μπαταρία , έχω βάλει ενα προγραμματάκι που μπλοκάρει την κάμερα και έτσι η μπαταρία μου κρατάει περίπου 18 - 20 ώρες με 1,30 ώρα οθόνη , 30 λεπτα κλήσεις 1 ώρα Wifi και 20 λεπτά 3G .. Υπερβολικό δεν το λές αλλα ούτε και άσχημο ...

Εμένα μου φαίνονται χαμηλοί οι χρόνοι σου. Μήπως έχεις ανοικτή την τοποθεσία?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνονται χαμηλοί οι χρόνοι σου. Μήπως έχεις ανοικτή την τοποθεσία?

Ανοικτή τοποθεσία εννοείς GPS ? Ναι , μόνιμα ανοιχτό το έχω στην πιο ''ακριβής'' επιλογή

που έχει ... Αμα το κλείσω θα κερδίσω πολλά ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ανοικτή τοποθεσία εννοείς GPS ? Ναι , μόνιμα ανοιχτό το έχω στην πιο ''ακριβής'' επιλογή

που έχει ... Αμα το κλείσω θα κερδίσω πολλά ?

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που το θέλεις ανοικτό? Τρώει μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Καταναλώνει μόνο όταν χρησιμοποιείται από κάποια εφαρμογή.

Δηλαδή όταν δεις το εικονίδιο στο notification.

Αν είναι απλά ενεργοποιημένο, αλλά δεν χρησιμοποιείται, δεν καταναλώνει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που το θέλεις ανοικτό? Τρώει μπαταρία!

Για το Facebook και για περιστασιακή χρήση του Sygic ... Γενικά δεν ανάβει το εικονίδιο αλλα ώρες ώρες μπορεί να ανάβει και 5 λεπτά ...

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

υπάρχει τρόπος να αντικαταστήσω / απενεργοποιήσω(?) το email application που υπάρχει στο τηλέφωνο με κάποιο άλλο;

Έχω βρει το Κ-9 αλλά τρέχουν και τα δύο παράλληλα.

 

ευχαριστώ πολύ

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

υπάρχει τρόπος να αντικαταστήσω / απενεργοποιήσω(?) το email application που υπάρχει στο τηλέφωνο με κάποιο άλλο;

Έχω βρει το Κ-9 αλλά τρέχουν και τα δύο παράλληλα.

 

ευχαριστώ πολύ

 

Κατέβασε το cloudmagic περνά εκεί το email σου και σβήσε το λογαριασμό από την στοκ εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το cloudmagic περνά εκεί το email σου και σβήσε το λογαριασμό από την στοκ εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση...

Αν δηλαδή σβήσω τα email accounts από settings>applications>email>manage accounts θα σταματήσει να τρέχει η στοκ εφαρμογή?

 

θα δοκιμάσω και το cloudmagic που πρότεινες.

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κι άλλο leak σήμερα. Η τελική έκδοση είναι πολύ κοντά! :D Δείτε πόσο ομαλά δουλεύει το κινητό. http://www.sammobile.com/2014/11/21/exclusive-second-preview-android-5-0-lollipop-on-the-galaxy-s5/
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι δεν εκμεταλλευτηκαν την ευκαιρία να φτιάξουν ένα τελείως διαφορετικό design και θα φάμε μια από τα ίδια πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Το duos να φανταστώ δεν θα κυκλοφορήσει Ελλάδα!?

Υπάρχει κάπου αξιόπιστα να το προμηθευτούμε? Εκτός ebay...

Link to comment
Share on other sites

Το duos να φανταστώ δεν θα κυκλοφορήσει Ελλάδα!?

Υπάρχει κάπου αξιόπιστα να το προμηθευτούμε? Εκτός ebay...

 

φιλος μου το παρήγγειλε απο ενα μαγαζι στο best price.μολις παραλάβει μπορω να σου πω.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

To duos το έχω εδώ και ένα μήνα και δουλεύει απροβλημάτιστα, έχει ακριβώς τις ίδιες λειτουργίες με το S5 με τη μία κάρτα. Το είχα βρει στο best price και το παρείγγηλα από το mobileshop.eu και έχει 2 χρόνια εγγύηση από το site. Το κινητό είναι από το DUBAI και είναι ακριβώς το ίδιο με της ελληνικής αντιπροσωπίας που είχα!!!
Link to comment
Share on other sites

φιλος μου το παρήγγειλε απο ενα μαγαζι στο best price.μολις παραλάβει μπορω να σου πω.

 

Περιμένω να μου πεις κ μαγαζι!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο , σας έβγαλε το τηλέφωνο ειδοποίηση απο το Geo News ?

 

Ναι κανονικα, μου εχει ξαναβγαλει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα καθως οδηγουσα (το κινητο διπλα στο καθισμα με κλειστη οθονη) εκανε μονο του Restart

Εγω το καταλαβα απο τον ηχο εισαγωγης, λεω ετυχε (αν και δεν εχει ξαναγινει), βαζω pin και μπαινω κανονικα.

 

Μετα απο 2 ωρες μπιπ-μπιπ μπαταρια.. ΞΑΝΑμπαινω και να παλι το παλιο καλο bug, αυτη τη φορα ΧΩΡΙΣ να βαλω κανενα προγραμμα και χωρις να κανω καποιο update σε app, απλα εμφανιστηκε..

 

Λεπον, για δωστε καποια βοηθεια, πιο προγραμματακι λετε οτι μπορει να το μπλοκαρει αυτο? αξιζει να το βαλω ή οχι?

Με κανα Hard Reset εχει δοκιμασει κανεις?

Αν και οσο βλεπω οτι κλεινει μηνας και η Samsung ΔΕΝ εχει βγαλει κανενα Updated για αυτο, ουτε καν ανακοινωση (εκτος και αν μου ξεφυγε) σκεφτομαι ΠΟΛΥ σοβαρα την αλλαγη εταιρειας και τηλεφωνου συντομα

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα, μου εχει ξαναβγαλει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα καθως οδηγουσα (το κινητο διπλα στο καθισμα με κλειστη οθονη) εκανε μονο του Restart

Εγω το καταλαβα απο τον ηχο εισαγωγης, λεω ετυχε (αν και δεν εχει ξαναγινει), βαζω pin και μπαινω κανονικα.

 

Μετα απο 2 ωρες μπιπ-μπιπ μπαταρια.. ΞΑΝΑμπαινω και να παλι το παλιο καλο bug, αυτη τη φορα ΧΩΡΙΣ να βαλω κανενα προγραμμα και χωρις να κανω καποιο update σε app, απλα εμφανιστηκε..

 

Λεπον, για δωστε καποια βοηθεια, πιο προγραμματακι λετε οτι μπορει να το μπλοκαρει αυτο? αξιζει να το βαλω ή οχι?

Με κανα Hard Reset εχει δοκιμασει κανεις?

Αν και οσο βλεπω οτι κλεινει μηνας και η Samsung ΔΕΝ εχει βγαλει κανενα Updated για αυτο, ουτε καν ανακοινωση (εκτος και αν μου ξεφυγε) σκεφτομαι ΠΟΛΥ σοβαρα την αλλαγη εταιρειας και τηλεφωνου συντομα

 

 

Camera block:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bettertomorrowapps.camerablockfree

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...