Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδες!!! τελικα εγινα και εγω κατοχος του SM-G900F απο scroutz εννοειται!!το κινητο ως τωρα ειναι απροβληματιστο δεν εχω εντοπισει κατι το μονο που με παραξενεψε ειναι οτι δεν ηρθε με usb 3.0 εσεις εχετε??

 

 

 

σορρυ αλλα ποιο ειναι αυτο το θεμα γιατι δεν βλεπω κατι στην καταναλωση μπας και το εχω και εγω!!

Μεγεια σου φίλε! Μην αγχώνεσαι το καλώδιο usb 3 είναι έξτρα δεν το έχει η συσκευασία μέσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

ευχαριστω φιλε μου...ελεος... για μια ναυαρχιδα κανονικα θα επρεπε να το εχει μεσα... ξενερωτο... επισης εχει βγει η 4.4.4? και αν ναι ποιοι την εχουν παρει??(branded?)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου...ελεος... για μια ναυαρχιδα κανονικα θα επρεπε να το εχει μεσα... ξενερωτο... επισης εχει βγει η 4.4.4? και αν ναι ποιοι την εχουν παρει??(branded?)

 

Εδώ άλλα κινητά δεν έχουν καν ακουστικά :lol:

 

Δεν βγήκε η 4.4.4 και ούτε πρόκειται. Ασχολείται με την 5 η samsung. Πιστεύω μέχρι τέλη του έτους θα βγει για το S5 (αφού παρουσιαστεί επίσημα μέσα απο το nexus 6)

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολλοί γνωρίζετε όλοι την ιστορία μου με το κινητό....αντε βρε.....καλώς τα δέχτηκα για 3 φορά πάλι και τώρα μόλις το μαύρο. ...

 

κάποιος να τα συγχωνευσει γιατί είμαι από κινητό.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

το μονο που με παραξενεψε ειναι οτι δεν ηρθε με usb 3.0 εσεις εχετε??

 

Μπορείς να βρεις φθηνό καλώδιο usb 3. Αλλά και αν έχεις εξωτερικό δίσκο usb 3, το καλώδιο του κάνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολλοί γνωρίζετε όλοι την ιστορία μου με το κινητό....αντε βρε.....καλώς τα δέχτηκα για 3 φορά πάλι και τώρα μόλις το μαύρο. ...

 

κάποιος να τα συγχωνευσει γιατί είμαι από κινητό.

 

Απλα ΑΠΑΊΤΗΣΕ αντικατασταση με αλλο καινουργιο! Νομιζω οτι πλεον εχεις και τυπικα το δικαίωμα!

Edited by m7ixalis

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

κάποιος να τα συγχωνευσει γιατί είμαι από κινητό.

 

Απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για τετοιο κινητο τετοια bugs και απλα αθλια η (μη) υποστηριξη που σου παρειχε το καταστημα...Κριμα και ψηνομουν για την αγορα του κατα Χριστουγεννα μερια,αλλα με βλεπω να πηγαινω για G3 ή Z2....

Edited by m7ixalis
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για τετοιο κινητο τετοια bugs και απλα αθλια η (μη) υποστηριξη που σου παρειχε το καταστημα...Κριμα και ψηνομουν για την αγορα του κατα Χριστουγεννα μερια,αλλα με βλεπω να πηγαινω για G3 ή Z2....

Για την υποστήριξη θα συμφωνήσω έπρεπε να γίνει άμεση αντικατασταση από την αρχή ήδη. Αλλά για τα bugs διαφωνώ 1-2 περιπτώσεις είχαμε εδώ μέσα και μόνο γι αυτό το θέμα. Για περνα μια βόλτα από το νήμα του g3 να δεις τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολλοί γνωρίζετε όλοι την ιστορία μου με το κινητό....αντε βρε.....καλώς τα δέχτηκα για 3 φορά πάλι και τώρα μόλις το μαύρο. ...

 

κάποιος να τα συγχωνευσει γιατί είμαι από κινητό.

Δεν γίνεται να σου άλλαξαν πακέτα και κάμερα και να ξανακάνει το ίδιο... κάτι δεν κολλάει...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι θέμα software?Όσο για αντί κατάσταση μου λένε ότι δεν παίζει τέτοιο σενάριο και όταν τους ρώτησα δηλαδή άμα δεν φτιάχνεται τι θα κάνω? Και μου λένε θα το φέρνετε συνέχεια.Τις βενζίνες μαλακές θα μου τις πληρώνετε εσείς η έχω όρεξη να τρέχω για ένα κινητό και όλα αυτά λόγο της ανικανότητας σας?Την επόμενη φορά που δεν θα φτιαχτεί θα φωνάξω προστασία καταναλωτή. Μου λένε οκ θα το κρατήσουμε μια μέρα και τους λέω όχι θα το κρατήσετε μια βδομάδα να είστε 10000% σίγουροι. Το κράτησαν και πάλι @@.Λες και η κ@βλα μου εμένα όλη μέρα είναι ένα τρομποτηλεφων.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι θέμα software?Όσο για αντί κατάσταση μου λένε ότι δεν παίζει τέτοιο σενάριο και όταν τους ρώτησα δηλαδή άμα δεν φτιάχνεται τι θα κάνω? Και μου λένε θα το φέρνετε συνέχεια.Τις βενζίνες μαλακές θα μου τις πληρώνετε εσείς η έχω όρεξη να τρέχω για ένα κινητό και όλα αυτά λόγο της ανικανότητας σας?Την επόμενη φορά που δεν θα φτιαχτεί θα φωνάξω προστασία καταναλωτή. Μου λένε οκ θα το κρατήσουμε μια μέρα και τους λέω όχι θα το κρατήσετε μια βδομάδα να είστε 10000% σίγουροι. Το κράτησαν και πάλι @@.Λες και η κ@βλα μου εμένα όλη μέρα είναι ένα τρομποτηλεφων.

Ήρεμα μην τρελαίνεσαι... απλά θα το πας άλλη μια φορά δεν γίνεται να μην το φτιάξουν... δίκιο έχεις αλλά υπομονή έπεσες στην περίπτωση.

Από πού είναι αγορασμένο το κινητό; Σε ποιο service το έχεις πάει;

Edited by dionisis
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, εγω προσωπικά δεν θα ημουν τοσο ήρεμος αν μου συνέβαινε κατι τέτοιο! Σε ποιό καταστημα το πας; Ετσι για να ξέρουμε τους πρωταθλητές του after sales support!

 

Να σε ρωτησω ομως κατι, αυτην την στιγμη που στο ξανά έκανε του εχεις περάσει εφαρμογές? Μηπως κάποια σου δημιουργει πρόβλημα? Για σκεψου το να το εχεις για λιγο εντελως μαμά, χωρίς τιποτα περασμένο απο τριτους.

Το λεω αυτο γιατι οντως λες οτι σου αλλαξαν και καμερα και πλακέτα! Δεν το ειχα προσέξει. Και οσο να 'ναι ειναι λιγο περίεργο αυτό. Να ξανα έπεσες στην περίπτωση?

Θα είσαι για τζόκερ, δηλαδή!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε michaelp900 δοκίμασε να μπεις σε safe mode να δεις αν όντως δεν φταίει κάποια εφαρμογή.

 

  1. Κλείσε το κινητό
  2. Άνοιξέ το και κράτα πατημένο το Volume Down μέχρι να ανοίξει
  3. Είσαι σε safe mode, κάνε τις δοκιμές
  4. Κάνε επανεκκίνηση και θα βγει απο safe mode

Link to comment
Share on other sites

Στη Micro tech κοντά στη Δωδεκανήσου.Οι εφαρμογές που έχω είναι λίγο πολύ οι γνωστές Facebook, messenger,viber what's up greek wpa finder φακός Skype navigon Europe tapatalk picsart camscanner.Και επανεκκίνηση να κάνω και μπω σε safe mode δεν θα μου το κάνει γιατί ούτως ή άλλως με επανεκκίνηση μετά δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά και μην βάλεις καμία εφαρμογή, δοκίμασε έτσι για λίγο και αν συνέχιση να το κάνει τότε ζήτησε αντικατασταση.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στη Micro tech κοντά στη Δωδεκανήσου.Οι εφαρμογές που έχω είναι λίγο πολύ οι γνωστές Facebook, messenger,viber what's up greek wpa finder φακός Skype navigon Europe tapatalk picsart camscanner.Και επανεκκίνηση να κάνω και μπω σε safe mode δεν θα μου το κάνει γιατί ούτως ή άλλως με επανεκκίνηση μετά δουλεύει.

 

Camscanner??Υποπτη μου ακουγεται....Μηπως αυτη η εφαρμογη σου κανει την ζημια??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ελαφρώς μεταχειρισμένο Samsung Galaxy S5 (G900F) θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να καταλάβω εάν έχει πειραχθεί οπουδήποτε στο λειτουργικό του ή έχει γίνει root ώστε να χαθεί μετά η εγγύηση της επίσημης αντιπροσωπείας (έχει υπόλοιπο εγγύησης 18μήνες) ???

 

Τί άλλες παγίδες μπορεί να κρύβει ώστε να ψαχτώ και να μην την πατήσω ???

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ελαφρώς μεταχειρισμένο Samsung Galaxy S5 (G900F) θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να καταλάβω εάν έχει πειραχθεί οπουδήποτε στο λειτουργικό του ή έχει γίνει root ώστε να χαθεί μετά η εγγύηση της επίσημης αντιπροσωπείας (έχει υπόλοιπο εγγύησης 18μήνες) ???

 

Τί άλλες παγίδες μπορεί να κρύβει ώστε να ψαχτώ και να μην την πατήσω ???

 

Ευχαριστώ.

Κανε ενα restart στο κινητο. Αν έχει παραβιαστει ο bootloader αρα και η εγγύηση, θα γραφει καποιες κόκκινες λεξεις πανω πανω κατα την εκκίνηση. "kernel is not sandforce"

Root μπορει να εχει γίνει και χωρις να εχει παραβιαστει ο bootloader. Τοτε δε θα δεις αυτό το μήνυμα. Μπορείς να τεστραρεις με διάφορες εφαρμογές αν ειναι root, και να καταργήσεις το root σε αυτη την περίπτωση χωρις να χασεις την εγγύηση. (μακαρι να είναι ροοτ ετσι, μονο καλο θα σου κάνει..)

Με λιγα λογια αυτο που δε διορθώνεται ειναι οταν βγαζει το μυνημα στην εκκινηση. Ολα τα αλλα διορθωνονται..

Ελενξε και λίγο την καμερα μηπως εχει καποιο θεμα, μιας και σε καποιους λιγους εχει βγαλει.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έχει ζελατίνα πανω??γιατΊσως δεν μπορώ να διακρίνω και έχει κάτι σαν θαμπαδες...και επισης εχετε συντομευση για την καμερα στην οθονη κλειδωματος? Edited by alepoudiarhs
Link to comment
Share on other sites

Camscanner??Υποπτη μου ακουγεται....Μηπως αυτη η εφαρμογη σου κανει την ζημια??

 

Την έχω εγώ και την χρησιμοποιώ στην δουλειά μου. Πολύ καλή εφαρμογή, και δεν δημιουργεί προβλήματα. Έχω ακούσει για την εφαρμογή του facebook (δεν την έχω) ότι έχει κάποια προβλήματα. Ας απεγκαταστήσει πρώτα αυτή, και να δει.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες εχω θεμα αυξημενης καταναλωσης απο κατι που λεγεται "indexservice". Μου καταναλωνει το 25% της μπαταριας καθημερινα. Ψαχνοντας στο ιντερνετ ειδα οτι μαλλον οφειλεται σε αρκετα αρχεια της δουλειας μου που προσθεσα πριν λιγες μερες (pdf, εικονες) και τα οποια χρειαζομαι κ δεν θελω να σβησω. Προσθεσα ενα αρχειο .nomedia στο φακελο που τα εχω. Τα αρχεια εξαφανιστηκαν απο τη gallery αλλα το indexservice εξακολουθει να τρεχει και να μου τρωει μπαταρια, ακομα κι αν το διακοψω. Δεν εχω βρει καποια αξιοπιστη λυση ψαχνοντας. Εχει καποιος καμμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνη όχι

Συντόμευση Ναι

Σε ελληνικό S5

 

εμενα παντως πρεπει να εχει ζελατινη αν και δεν ειμαι 100% σιγουρος γιατι δεν μπορεις να το διακρινεις ευκολα... εχει κανει μια μικρη φουσκαλα οπως κανουν συνηθως τα screen protector μετα απο καιρο και στην μεση του κινητου εχει κατι σαν θαμπαδα αν και δεν με ενοχλει μου φαινετε παραξενο...και επισης εμενα ειναι γερμανικο και δεν εχει την συντομευση πραγμα το οποιο ειναι χαλια...!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πρόβλημα με το talkback υπάρχει και στο 5. πήγα να βάλω accessibility για το tasker και μου έβγαλε προειδοποίηση ότι αν ανοίξει το talkback θα απενεργοποιηθούν λειτουργίες όπως το multi window κτλ. το talkback το έχω κάνει απεγκατάσταση και δεν υπάρχει πουθενά παρόλαυτα μου βγάζει το μήνυμα. έχει βρει κανείς καμιά λύση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι σκεψη να αγορασω το s5 αυτη την εβδομαδα μετα απο 5-6 χρονια συνυπαρξης με διαφορα i phone, αλλα βλεποντας το θεμα που υπαρχει με την καμερα εχω προβληματιστει.

Διαβασα οτι ισως ειναι προβλημα λογισμικου αλλα αν ηταν ετσι δεν θα υπηρχε σε ολα τα s5? Απο την αλλη ξερετε εαν συμβαινει σε ελληνικα s5(δηλ απο επωνυμα μαγαζια οπως public, plaiso κτλ) ή κατα κυριο λογο σε s5 που ειναι απο αλλες χωρες εντος ευρωπαϊκης ενωσης οπως αυτα που πουλανε τα καταστηματα στο σκρουτζ?? Επισης εχουνε καποια διαφορά τα κινητα? Σε λογισμικο ή κατι αλλο? ή στο καθε ποτε γινεται αναβαθμιση?? Μια που απο οτι καταλαβα δεν βγαινει ταυτοχρονα για ολους.

Καθε απαντηση ευπροσδεκτη γιατι εχω πελαγωσει:wacko::wacko:

 

Ααααα μηπως γνωριζετε αν προκειται να βγει καποιο καινουριο πχ s6 ή καποιο αναβαθμισμενο οπως κανουν με τα i phone? Ωστε να περιμενω..

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...