Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εριξα μια ματια και ειναι ενεργοποιημενο....

Για αυτό κάνει δόνηση... Αμα δεν το θες κλειστό.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αποφάσισα να εγκαταστήσει το Knox στο s5.προσπαθω να καταλάβω την λειτουργεία του.καταλαβαινω ότι έχω την κανονική λειτουργεία και την λειτουργεία Knox που μπαίνω σε αυτήν με κωδικό η δακτυλικό αποτύπωμα,όπως μπαίνω στην κάνονικη λειτουργία όταν ξεκλειδωνω το τηλέφωνο. Αυτό είναι όλο; Μου ξεφεύγει κάτι;

Μια παραπάνω βοήθεια θα την εκτιμούσα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

εκανα πατατα....το τηλ το ειχα αγοραση απο γνωστο μαγαζι στην ομονοια...ηταν γερμανικο...μετα απο 2 μηνες λειτουργιας ειχα προβλημα με τα δεδομενα...οταν επιανε 4g μετα απο λιγο με πεταγε και ηθελε επανακινησει...το πηγα σμαρτεκ..και του περασαν το ελληνικο λογισμικο...και ολα καλα για ενα χρονο...χθες και μετα απο σχεδον 4 μηνες που η εφαρμογη sygic δεν λειτουργει αν και αγοραμενη ειπα να μπω στο kies και να περασω την τελευταια με odin...το τηλ γυρισε παλι στην γερμανικη εκδοση...με ολλες τις χαζες γερμανικες εφαρμογες...και με lte αντι 4g...το λειτουργο μια μερα με δεδομενα και δεν με εχει πεταξει εκτος...αυριο θα παω smartec να τους εηξγισω...θα μου περασουν την ελληνικη εκδοση η θα πλερωσο???χαχα....ταλαιπωρια............
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να τα κάνεις ολα αυτα? Έχει κάποιο πρόβλημα με την Γερμανική ρομ, το τηλέφωνο?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ναι..εβαζα τα δεδομενα για να εχω ιντερνετ.και με το που επιανε 4g μετα επεφτε χανοταν τα δεδομενα.δεν ειχα νετ.και ηθελε επανακινισει..
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να εγκαταστήσει το Knox στο s5.προσπαθω να καταλάβω την λειτουργεία του.καταλαβαινω ότι έχω την κανονική λειτουργεία και την λειτουργεία Knox που μπαίνω σε αυτήν με κωδικό η δακτυλικό αποτύπωμα,όπως μπαίνω στην κάνονικη λειτουργία όταν ξεκλειδωνω το τηλέφωνο. Αυτό είναι όλο; Μου ξεφεύγει κάτι;

Μια παραπάνω βοήθεια θα την εκτιμούσα.

Έτσι. Θα δεις ότι στη λειτουργία knox (με μπλε φόντο) το κινητό χρειάζεται πάλι κάτι ρυθμίσεις. Πληκτρολόγια κτλ. Χρήσιμο,αν όντως είναι τόσο ασφαλές, για e banking κτλ

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη δεν εχω ασχοληθει με το knox θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει εγκαταστημενο εσα στο κινητο η εμεις το κανουμε εγκατασταση;;;;;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έτσι. Θα δεις ότι στη λειτουργία knox (με μπλε φόντο) το κινητό χρειάζεται πάλι κάτι ρυθμίσεις. Πληκτρολόγια κτλ. Χρήσιμο,αν όντως είναι τόσο ασφαλές, για e banking κτλ

 

Όποτε η παραπάνω ασφάλεια από που προκύπτει αφού η εναλλαγή knox-κανονική λειτουργεία γίνεται απλά με έναν κωδικό,η δακτυλικό αποτύπωμα;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά,όταν το είχα ψάξει, αυτό που κάνει το knox είναι να δημιουργεί ένα ασφαλές περιβάλλον όταν τρέχουν οι εφαρμογές που έχεις ορίσει. Μπαίνει σε άλλο mode "απομονωμένο". Ας βοηθήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα.

 

Πάντως,αν σε μια εφαρμογή κάνεις ρυθμίσεις στο περιβάλλον knox, στην κανονική λειτουργία του κινητού δε φαίνονται

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Είναι ενα virtual secure phone μέσα στο normal τηλέφωνο.

Καποιες λιγες πληροφορίες για το knox ειχαν γραφεί και στο myphone:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373201

 

Αλλιως περισσότερα εδω:

http://blog.clove.co.uk/2013/10/22/samsung-knox/

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενα virtual secure phone μέσα στο normal τηλέφωνο.

Καποιες λιγες πληροφορίες για το knox ειχαν γραφεί και στο myphone:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373201

 

Αλλιως περισσότερα εδω:

http://blog.clove.co.uk/2013/10/22/samsung-knox/

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη knox την κατεβαΟυμρ απο το play store???

 

Ναι κανονικά.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως βγαζω το περιοδικο ?δεν μπορω να το βρω με τιποτα

 

Ουτε κι εγω και δεν μπορω να το κανω και ελληνικο !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εγω και δεν μπορω να το κανω και ελληνικο !!!!

 

ελληνικά "δεν παίζει", για να το βγάλεις τσιμπάς με τα δυο δάχτυλα την αρχική οθόνη, πατάς ρυθμίσεις αρχικής και εκεί το ξετικάρεις

Link to comment
Share on other sites

Για κλείδωμα έχω δακτυλικο αποτύπωμα, μπορώ να βάλω όταν πιάνει 2 WiFi να καταργειτε το κλείδωμα η μόνο με την τοποθεσία γίνεται μέσω smart unlock?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εγω και δεν μπορω να το κανω και ελληνικο !!!!

 

Δεν μπορείς φίλε εκτός αν ροοταρεις το κινητό και μετά θα μπορείς να απεγκαταστησεις της εφαρμογές της Samsung

Link to comment
Share on other sites

Εριχνα μια ματια στο μενου του τηλεφωνου και πηγα Ρυθμησεις-Ασφαλεια- Smart Lock,και πηγα στο Εντοπησμος on-body και μου εβγαλε ενα κειμενο με την λειτουργια.της συγκεκριμενης εφαρμογης,αλλα προσπαθησα να κατεβω μεχρι το τελος της σελιδας αλλα δεν κανει κινηση μεχρι το τελος...βασικα ειναι κολημενη η σελιδα και δεν μπορω να κανω κινηση

Εχει καποιος το ιδιο προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στο s5 υπαρχει ενα widget του geo news που βγάζει ανακοινωσεις για επικινδυνα φαινομενα, ομως σεισμούς, ισχυρους ανέμους κλπ.

 

Μπορεί καποιος φίλος, εφοσον φυσικά γνωρίζει να μου στείλει το apk?

Απο τα πολυ χρήσιμα widget που δεν βρισκονται ποτέ

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στο s5 υπαρχει ενα widget του geo news που βγάζει ανακοινωσεις για επικινδυνα φαινομενα, ομως σεισμούς, ισχυρους ανέμους κλπ.

 

Μπορεί καποιος φίλος, εφοσον φυσικά γνωρίζει να μου στείλει το apk?

Απο τα πολυ χρήσιμα widget που δεν βρισκονται ποτέ

 

Βάλε το eweather που είναι κλάσεις ανώτερο και το καλύτερο για καιρό σεισμός κλπ θα το βρεις στο ipmart

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ευχαριστώ για την πρόταση. Υπάρχει και στο κανονικό store αυτό, όμως δεν θέλω κάτι τόσο εκτεταμένο και με τόση πληροφορία. Γι' αυτό ζήτησα το συγκεκριμένο widget. ;)

Όπως και να έχει thanks όμως!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για κλείδωμα έχω δακτυλικο αποτύπωμα, μπορώ να βάλω όταν πιάνει 2 WiFi να καταργειτε το κλείδωμα η μόνο με την τοποθεσία γίνεται μέσω smart unlock?

Γίνεται αλλά Δυστυχώς μόνο με root και xposed, με είχε διευκολύνει αφάνταστα για να είμαι ειλικρινής αλλά δυστυχώς χωρίς τα παραπάνω δεν έχω βρει κάτι.

Μπορείς να δοκιμάσεις με NFC tags όμως.

Εριχνα μια ματια στο μενου του τηλεφωνου και πηγα Ρυθμησεις-Ασφαλεια- Smart Lock,και πηγα στο Εντοπησμος on-body και μου εβγαλε ενα κειμενο με την λειτουργια.της συγκεκριμενης εφαρμογης,αλλα προσπαθησα να κατεβω μεχρι το τελος της σελιδας αλλα δεν κανει κινηση μεχρι το τελος...βασικα ειναι κολημενη η σελιδα και δεν μπορω να κανω κινηση

Εχει καποιος το ιδιο προβλημα....

Δοκίμασε και σε landscape, δεν μου έχει τύχει σε καμία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Viber !!

 

καλημερα, εχω προβλημα με το viber ... μηνυματα λαμβανω και στελνω κανονικα. Να μιλησω ομως με τιποτα. κρασαρει !!!

κατεβασα την τελευταια αναβαθμιση, τζιφος.

απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση τζιφος. ασε που εχασα κι ολα τα chat :mad:

 

καμια ιδεα ?

ευχαριστω

GL

Link to comment
Share on other sites

Viber !!

 

καλημερα, εχω προβλημα με το viber ... μηνυματα λαμβανω και στελνω κανονικα. Να μιλησω ομως με τιποτα. κρασαρει !!!

κατεβασα την τελευταια αναβαθμιση, τζιφος.

απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση τζιφος. ασε που εχασα κι ολα τα chat :mad:

 

καμια ιδεα ?

ευχαριστω

GL

 

Εγω με το viber δεν εχω κανενα προβλημα...

Αν βαλεις προηγουμενη εκδοση σου δουλευει???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...