Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς πάντως η συγκεκριμένη εφαρμογή "τιμάται" αρκετές φορές και στα νήματα του S3, S3 Neo και S4.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν πρόκειται για ασυμβατότητα μεταξύ της εφαρμογής και του λογισμικού μερικών χωρών ή της εφαρμογής και των διαφόρων module κάμερας που δίνει η Samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Προχθες ήρθε αναβαθμιση 400mb....το κινητο πραγματικα ειναι καλυτερο και απο τοτε που το αγορασα!επανήλθε το αθορυβο στη μπαρα,ιχνος lag πραγματικα όμως ίχνος,και ελευθερη ram πλέον το λιγότερο 500 mb!!!!

Το εχω απο Σεπτεμβρη και οπως πάει δεν σκεφτομαι να το αλλάξω ουτε στο.....μακρινό μέλλον!Ειλικρινά μετα το update είναι το τελειο πλέον κινητο!Αυτα...ήθελα απλα να μοιραστώ τη χαρα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αναφέρθηκε το θέμα της αναβάθμισης. Ξέρουμε αν θα έρθει η έκδοση Touchwiz του S6 στο S5; Ελπίζω να μπορώ να την παρακάμψω διότι χάνει διάφορα features που μου άρεσαν.

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

To έχω καταευχαριστηθεί το κινητό εδώ και 2 μέρες που δε μου βγάζει το bug. Ταχύτατο, μπαταρία κρατάει 2 μέρες, φοβερή φωτογραφική και πολυ φωτεινή οθόνη. Λαγκ ούτε για δείγμα. Ελπίζω πραγματικά να μην ξαναεμφανιστεί, γιατί θα βρεθώ σε πολύ δύσκολη θέση αν πρέπει να επιλέξω άλλη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πάω για δεύτερη βδομάδα. Όλα πολύ καλά. Τώρα... για την μπαταρία έχω ένα παραπονάκι αλλά είναι φυσιολογικό γιατί το προηγούμενό μου ήταν το THL5000 με σχεδόν διπλάσια μπαταρία.

Με την κάμερα δεν είχα θέμα ως τώρα αν και έχω Viber. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η ημερομηνία παραγωγής, είναι πολύ φρέσκο: 13 Μαρτίου 2015, και είναι εισαγωγής από την γερμανική Vodafone από ό,τι είδα αλλά αγορασμένο εδώ.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα της καμερα απαντηση απο την σαμσουνγκ ειναι να το ξαναστειλω σε σερβις και θα μιλησουν αυτοι. Σε ερωτηση μου πως εγινε ηδη αυτο αλλα δεν υπηρχε αποτελεσμα μου ειπαν απλα οτι πρεπει να το ξαναστειλω.

Και ποιος θαβπληρωσει ξανα την κουριερ;;;; ρωταω;;;;δεν προβλεπετε κατι απο την σαμσουνγκ.

Σε ερωτηση στην σμαρτεκ μου ειπαν οτι εαν δεν εντοπισουν προβλημα δεν μπορουν να προχωρησουν σε αλλαγη hardware. Kαι σε εμενα δεν εντοπισαν. Αρα γιατι να το στειλω;

Γιατι η σαμσουγκ δεν βγαζει ενημερωση για προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Προχθες ήρθε αναβαθμιση 400mb....το κινητο πραγματικα ειναι καλυτερο και απο τοτε που το αγορασα!επανήλθε το αθορυβο στη μπαρα,ιχνος lag πραγματικα όμως ίχνος,και ελευθερη ram πλέον το λιγότερο 500 mb!!!!

Το εχω απο Σεπτεμβρη και οπως πάει δεν σκεφτομαι να το αλλάξω ουτε στο.....μακρινό μέλλον!Ειλικρινά μετα το update είναι το τελειο πλέον κινητο!Αυτα...ήθελα απλα να μοιραστώ τη χαρα μου!!!

 

BOC7 ηρθε?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ναι ρολαρει παρα πολυ καλα, αλλα η ασπριλα με απωθει. Σημερα θα γυρισω σε κιτκατ.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Προχθες ήρθε αναβαθμιση 400mb....το κινητο πραγματικα ειναι καλυτερο και απο τοτε που το αγορασα!επανήλθε το αθορυβο στη μπαρα,ιχνος lag πραγματικα όμως ίχνος,και ελευθερη ram πλέον το λιγότερο 500 mb!!!!

Το εχω απο Σεπτεμβρη και οπως πάει δεν σκεφτομαι να το αλλάξω ουτε στο.....μακρινό μέλλον!Ειλικρινά μετα το update είναι το τελειο πλέον κινητο!Αυτα...ήθελα απλα να μοιραστώ τη χαρα μου!!!

 

Καλημερα,δωσε μας το ονομα του firmware που περασες να δουμετι παιζει.Επισης οταν λες οτι εχεις ελευθερη ram 500mb τι ακριβως εννοεις;το κινητο εχει 2GB ram,εκ των οποιωνσχεδον παντα το 1,3gb ειναι κρατημενο απο το λογισμικο,αρα εσυ τωρα εχεις κρατημενο περιπου 800mb;

Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα της καμερα απαντηση απο την σαμσουνγκ ειναι να το ξαναστειλω σε σερβις και θα μιλησουν αυτοι. Σε ερωτηση μου πως εγινε ηδη αυτο αλλα δεν υπηρχε αποτελεσμα μου ειπαν απλα οτι πρεπει να το ξαναστειλω.

Και ποιος θαβπληρωσει ξανα την κουριερ;;;; ρωταω;;;;δεν προβλεπετε κατι απο την σαμσουνγκ.

Σε ερωτηση στην σμαρτεκ μου ειπαν οτι εαν δεν εντοπισουν προβλημα δεν μπορουν να προχωρησουν σε αλλαγη hardware. Kαι σε εμενα δεν εντοπισαν. Αρα γιατι να το στειλω;

Γιατι η σαμσουγκ δεν βγαζει ενημερωση για προβλημα

 

Έχεις απενεργοποιήσει κάποιες υπηρεσίες της samsung? (unified daemon) Χρησιμοποιείς swiftKey? Κάνε και ένα clear cache στο app της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα της καμερα απαντηση απο την σαμσουνγκ ειναι να το ξαναστειλω σε σερβις και θα μιλησουν αυτοι. Σε ερωτηση μου πως εγινε ηδη αυτο αλλα δεν υπηρχε αποτελεσμα μου ειπαν απλα οτι πρεπει να το ξαναστειλω.

Και ποιος θαβπληρωσει ξανα την κουριερ;;;; ρωταω;;;;δεν προβλεπετε κατι απο την σαμσουνγκ.

Σε ερωτηση στην σμαρτεκ μου ειπαν οτι εαν δεν εντοπισουν προβλημα δεν μπορουν να προχωρησουν σε αλλαγη hardware. Kαι σε εμενα δεν εντοπισαν. Αρα γιατι να το στειλω;

Γιατι η σαμσουγκ δεν βγαζει ενημερωση για προβλημα

 

Μαν μου το χω πει ηδη και θα το ξαναπω-για την σαμσουνκ δεν υπαρχει προβλημα δεν μπορει να το παραδεχτει

λυση υπαρχει και ειναι συνδυασμος αλλαγης μηχανισμου καμερας με περασμα συγκεκριμενης ρομ

αυτο εγινε σε μενα και λειτουργω καθημερινα swiftkey,viber κτλ

 

τα σερβις πατανε σε τεχνικους ορους και σου λενε δεν μπορω να κανω αλλαγη δεν βλεπω προβλημα βγαζει φωτο κανονικα

εγω το πηγα ο ιδος με την καμερα στην φαση της μαυριλας ενω επιπλεον εβγαλα και μερικες scrennshot την επ.εργασιας απο την προηγουμενη μερα που ελεγε σφαλμα καμερας και τους εδειξα σε διαφορετικες ωρες

 

τα ειδαν, τους ενημερωσα και οτι το ξανακανει αδειο απο aps μετα απο φορματ και την αλλαξαν

εσυ δυστηχως το στελνεις με κουριερ(πληρωνεις και απο πανω)ειναι και κλειστο και μετα που το ανοιγουν δουλευει...:(:(

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απενεργοποιήσει κάποιες υπηρεσίες της samsung? (unified daemon) Χρησιμοποιείς swiftKey? Κάνε και ένα clear cache στο app της κάμερας.

Αυτο με το unified daemon απο που το κανεις;;;;

Ασε που γυρισε υποτιθεται αναβαθμισμενο και και ζεστενετε υπερβολικα με πριν

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στα apps, εγώ το είχα απενεργοποιήσει, μόλις το ενεργοποίησα και βάζοντας location on, δε μου κάνει κιχ. Με viber, whats app, κανονικά.

 

Βέβαια είναι η δεύτερη ημέρα που λειτουργεί σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την περιέργεια έτρεξα ένα AnTuTu και μου έβγαλε 53058. Πάνω από Note 4. What the actual f%$k?

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την περιέργεια έτρεξα ένα AnTuTu και μου έβγαλε 53058. Πάνω από Note 4. What the actual f%$k?

 

λογικο, εχει μικροτερη αναλυση οθονης

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στα apps, εγώ το είχα απενεργοποιήσει, μόλις το ενεργοποίησα και βάζοντας location on, δε μου κάνει κιχ. Με viber, whats app, κανονικά.

 

Βέβαια είναι η δεύτερη ημέρα που λειτουργεί σωστά.

 

Σε ευχαριστώ. Το έκανα και αναμένω να ξανακολήσει.

Απο περιέργεια τι κάνει αυτο unified daemon δηλαδή ποια η χρησιμότητα του?

εάν ξέρει κάποιος εας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Το έκανα και αναμένω να ξανακολήσει.

Απο περιέργεια τι κάνει αυτο unified daemon δηλαδή ποια η χρησιμότητα του?

εάν ξέρει κάποιος εας μας πει

 

Το ενεργοποίησες εννοείς έτσι? κάνε και στο app της κάμερας ένα clear cache. SwiftKey χρησιμοποιείς? Αυτές ακριβώς τις αλλαγές έκανα και έχει 2 ημέρες να μου κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Το έκανα και αναμένω να ξανακολήσει.

Απο περιέργεια τι κάνει αυτο unified daemon δηλαδή ποια η χρησιμότητα του?

εάν ξέρει κάποιος εας μας πει

 

 

http://skp.samsungcsportal.com/integrated/popup/FaqDetailPopup3.jsp?cdsite=au&seq=1039948

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησες εννοείς έτσι? κάνε και στο app της κάμερας ένα clear cache. SwiftKey χρησιμοποιείς? Αυτές ακριβώς τις αλλαγές έκανα και έχει 2 ημέρες να μου κολλήσει.

 

Ενεργοποιημενο το ειχα.και το απενεργοποιησα συμφωνα με αυτο που καταλαβα.Θα το ξαναενεργοποιησω.

απο την στιγμη που το απενεργοποιησα ομως δεν ειχα ακομα καποιο κολλημα

Edited by jtkar
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, το unified daemon είναι για αλλα πραγματα! Δεν έχει καποια σχέση με την κάμερα. Αν το κανετε disable δεν θα έχετε ενημέρωση για τον καιρό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Enable, οχι disable. Και έχει άδεια για το app της κάμερας.

 

Πάντως 2 μέρες εμένα δε μου έχει ξανακολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Enable, οχι disable. Και έχει άδεια για το app της κάμερας.

 

Πάντως 2 μέρες εμένα δε μου έχει ξανακολλήσει.

 

 

Enable είναι εξαρχής φίλε μου οπότε ποιο το νοημα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα κάνει disable και με το που το ξαναέκανα enable (καθώς και με τη διαγραφή του swiftkey) είδα πως δεν ξαναυπήρξε κόλλημα για δυο μέρες.

 

Άκυρο πάντως, μόλις μου έκανε την πρώτη εμφάνιση το bug.

 

Όποιος έχει τρεχάματα/εμπειρία απο το σερβις, παρακαλώ πολύ να μας κρατά ενήμερους.

 

Προσωπικά δεν έχω την πολυτέλεια να μείνω χωρίς smartphone για μέρες, και σκέφτομαι την λύση του τοπικού σερβις.

Edited by Chris85
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...