Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

viber εχεις??

επισης sd???

την εφαρμογη φακου???

 

 

να μαθουμε τι φταιει εστω

 

Έχω viber.

Και sd έχω 32 gb kinston class 10.

Εφαρμογή φακού δεν έχω.

Επίσης πριν με την 4.4.2 το πρόβλημα με την καμερα το πάθαινα 1 με 2 βαρια φορες τον μήνα.

Τώρα με την λολιποπ δεν ξέρω θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites

λογικα ενα απο αυτα τα δυο θα φταιει,τα χω δει σε αναφορες σε αρκετα ξενα φορουμ,τραγικο βεβαια γιατι ειναι πλεον βασικα εργαλεια

 

το παλικαρι πανω λεει οτι εχει και δεν του βγαζει το αλλο παλικαρι λεει οτι με το που εβγαλε το viber δεν κρασαρει

 

τεσπα τι να κανουμε θα μαθουμε οτι και να ειναι να ζουμε με αυτο τωρα που το πηραμε αναγκαστικα

ισως με καποιο απντειτ στο μελλον να λυθει

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 πλήρεις φορτίσεις,σε ενα 24ωρο με κλήσεις,με απλή εξοικονόμηση ενέργειας,1 ώρα οθονη είμαι στο 80% άρα πάμε μάλλον για 4-5 μέρες.τα παραπάνω χωρις wifi και 4g.απο το 100% στο 90% πήγε γρήγορα αλλα αντιστάθηκε πολύ στο 90 προς 80%.στο s4 ούτε για αστείο δεν τα έβλεπα αυτά.

 

Απο το 100% παει 99% παρα πολυ γρηγορα,τοσο που τρομαζεις!αλλα και μενα με απλη χρηση τηλ. Λιγο wifi,λιγο 3G, παει στην αναμονη μεχρι κ 4 μερες παρα 5,στο 20% συνηθως το φορτιζω.να φανταστεις τωρα ειμαι στο 42%και δεν θα το φορτισω για αυριο.απο αυτονομια κανενα παραπονο.Απο λογισμικο εγω εμεινα με την bob7 την οποια την εκανα OTA και αυτη τη φορα ουτε factory reset δεν εκανα και ειμαι μια χαρα κανενα θεμα.Γνωμη μου ειναι οτι το κινητο ειναι στα καλυτερα της αγορας,αλλα αμα θελει καποιος να μην ασχολειται καθολου λογισμικα ας παει σε iphone ουτε factory resets ουτε τπτ(και στο λεω γτ εσπαγα iphone ή τους εβγαζα το σπασιμο).Αλλα στο android εχεις απειρες επιλογες και το γουσταρω πολυ.ο καθενας πραττει αναλογως με τις προτιμησεις του.εμενα μου αρεσει να δοκιμαζω.

Link to comment
Share on other sites

Απο το 100% παει 99% παρα πολυ γρηγορα,τοσο που τρομαζεις!αλλα και μενα με απλη χρηση τηλ. Λιγο wifi,λιγο 3G, παει στην αναμονη μεχρι κ 4 μερες παρα 5,στο 20% συνηθως το φορτιζω.να φανταστεις τωρα ειμαι στο 42%και δεν θα το φορτισω για αυριο.απο αυτονομια κανενα παραπονο.Απο λογισμικο εγω εμεινα με την bob7 την οποια την εκανα OTA και αυτη τη φορα ουτε factory reset δεν εκανα και ειμαι μια χαρα κανενα θεμα.Γνωμη μου ειναι οτι το κινητο ειναι στα καλυτερα της αγορας,αλλα αμα θελει καποιος να μην ασχολειται καθολου λογισμικα ας παει σε iphone ουτε factory resets ουτε τπτ(και στο λεω γτ εσπαγα iphone ή τους εβγαζα το σπασιμο).Αλλα στο android εχεις απειρες επιλογες και το γουσταρω πολυ.ο καθενας πραττει αναλογως με τις προτιμησεις του.εμενα μου αρεσει να δοκιμαζω.

 

Μέχρι να πάρω το s5 πριν 4 μέρες,το s4 είχε μπλοκάρει και αναγκάστηκα δούλευα με το αστέρια το iPhone 4 του 2011.οντως η απλότητα του ηταν το κατι άλλο αλλα μέχρι εκεί.Και πήρα το s5!!!!! Καλημερα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα αγριο..χαχαχ πρωινο μολις περασα την lollipop χωρις να γραψει ο περιβωητος KNOX...πληρες ικανοποιηση....

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα αγριο..χαχαχ πρωινο μολις περασα την lollipop χωρις να γραψει ο περιβωητος KNOX...πληρες ικανοποιηση....

 

Μπραβο ωραιος!Εγω παλι ειμαι ψειρας με τα Galaxy και δε ζω χωρις custom rom.Ετσι εγραψα τον Knox και ηρεμισα.:lol:

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ωραιος!Εγω παλι ειμαι ψειρας με τα Galaxy και δε ζω χωρις custom rom.Ετσι εγραψα τον Knox και ηρεμισα.:lol:

 

Ποια ρομ έχεις βαλε0;;ς

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ακόμα.στην λειτουργία one hand,το ενεργοποιώ μικραίνει οθονη,οταν κλειδώνει το τηλ χάνεται η μικρή οθονη και επανέρχεται σε κανονικό μέγεθος.τι να κάνω ώστε και μετα το κλείδωμα να μείνει μικρή η οθονη;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ακόμα.στην λειτουργία one hand,το ενεργοποιώ μικραίνει οθονη,οταν κλειδώνει το τηλ χάνεται η μικρή οθονη και επανέρχεται σε κανονικό μέγεθος.τι να κάνω ώστε και μετα το κλείδωμα να μείνει μικρή η οθονη;

 

Δε πρέπει να γίνεται δυστυχώς. Και στο iPhone 6 που είχα το Reachability με το που πατούσες την οθόνη έκλεινε

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ πιστεύω να υπήρξε ανάκληση, είναι καθαρά θέμα software και κάτι που προκαλείται με third party εφαρμογή

 

Εγω αντιθετα πιστευω οτι ειναι θεμα hardware και οχι εφαρμογης.

ολοι λενε για το viber. Σημερα που μιλησα με το σερβις μου ειπαν να το στειλω και μετα θα μου πουνε τι φταει. Σημερα εχω σκοπο να βγαλω και το viber και μεχρι να το στειλω θα το ζαλισω

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ πρεπει να ειναι θεμα viber μαγκες. Ολη την ημερα το εχω ανοιχτο και η καμερα κολλημα δεν εφαγε. Κατι αλλο φταει ...νομιζω παρτιδας θεμα ; ΤΟ προηγουμενο s 5 που ειχα το εκανε αρκετες φορες αυτο το κολλημα. Το καινουριο που πηρα ( Αυστριακο ) δεν το παρουσιασε ακομα. Αν θελετε πειτε μου τι ακριβως κανετε και σας το κανει για να το δοκιμασω.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ασχολήθηκε κάνεις με καλούδια του s6? Launcher, widgets κλπ..

 

εχω βαλει μερικα,s6,keyboard,s planer,s,accue weather,s6 email,s6 pen, s6 wallpapers,s6 internet,laucncer εχει bugs ακομα!!!τα αλλα δουλευουν ρολοι

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπουμε αν ειναι ελληνικο το s5 μας

 

Κάνε εγκατάσταση το Phone_Info

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει μερικα,s6,keyboard,s planer,s,accue weather,s6 email,s6 pen, s6 wallpapers,s6 internet,laucncer εχει bugs ακομα!!!τα αλλα δουλευουν ρολοι

εβαλα το πληκτρολόγιο αλλα δε μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις του κλείνει η εφαρμογή... εκανα και wipe :/

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/themes-apps/hot-galaxy-s6-apps-t3041330

το κατεβαζεις απο εδω οτι θελεις,s6 keyboard!!σβηνεις το παλιο απο το system app αλλα προσοχη...το odex αρχειο σιγουρα το σβηνεις..γιατι ειναι ολα deodex τα app που θα βαλεις..δινεις σωστα τα permissions r r w δες τα permissions..αν δυσκολευτεις ελα prive

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω σε λίγο καιρό που θα είναι ευρέως διαθέσιμο το S6 κάποιος να κάνει μια S6 ROM για το S5. Όταν είχα S4 οι ROMs S5 ήταν πολλές
Link to comment
Share on other sites

phone info made in vietnam!!!!

Δε σημαίνει τίποτα. Απλώς έγινε στο εργοστάσιο της Samsung στο Vietnam.

Το δικό σου και κάτι εκατομμύρια άλλα. Έχουν το ίδιο δείκτη ποιότητας με τα εργοστάσια στην Κορέα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα. εχοντας boc7 αγγλικη θελω να βαλω ελληνικη rom boc7 αλλα το odin βγαζει fail. οταν ξαναβαζω αγγλικη ολα ok.ξερεις κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ναι δεν εχει σχεση που ειναι φτιαγμενο και το δικο μου Βιετναμ ειναι και πηγε στην Ελβετικη αγορα!!κατ τ αλλα ειναι αψογο...(εβαλα απ την αρχη ομως αγγλικη rom χωρις να εχει καποιο θεμα απλως αλλαξα)και θα συμφωνησω το θεμα καμερας ειναι (ηταν?) σε καποιες παρτιδες αρχικες που απ οτι δειχνει υπαρχουν ακομα δε φταιει το Viber...
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...