Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως σου ηρθε απλα το τελευταιο firmware. Τι εκδοση βασικου φασματος λεει στις πληροφοριες;

 

Λοιπον μου λεει G900FXXU1BOC7. Οποτε τι παιζει παιδια ; Ειναι καλη εκδοση ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε BOC7 δεν ήσουν? Τώρα τι εκδοση σου λέει?

 

τωρα μου λεει BOC7. Ειμαι σε καλο δρομο ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Λοιπον μου λεει G900FXXU1BOC7. Οποτε τι παιζει παιδια ; Ειναι καλη εκδοση ;

 

Η τελευταια εκδοση ειναι, αλλα δεν ειχες ηδη αυτην απο πριν; Αγγλικη ρομ δεν ειπες οτι εβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση ειναι, αλλα δεν ειχες ηδη αυτην απο πριν; Αγγλικη ρομ δεν ειπες οτι εβαλες;

 

Οχι βεβαια !! Δεν πειραζω ποτε τα κινητα μου,ειχα πει οτι ειχα πολωνικο κινητο με ολα στοκ,το πουλησα και πηρα Αυστριακο παλι στοκ ( Out of the box 5.0 ) και σημερα εκανε update αλλα δεν ξερω καν τι εγινε...διαφορα δεν ειδα!!! Αυτη ειναι η αγγλικη ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια !! Δεν πειραζω ποτε τα κινητα μου,ειχα πει οτι ειχα πολωνικο κινητο με ολα στοκ,το πουλησα και πηρα Αυστριακο παλι στοκ ( Out of the box 5.0 ) και σημερα εκανε update αλλα δεν ξερω καν τι εγινε...διαφορα δεν ειδα!!! Αυτη ειναι η αγγλικη ;

Το να βάλεις άλλης χώρας επίσημη ρομ δεν είναι πείραγμα, δεν χάνεις εγγύηση. Αφού έχεις αυστριακο, δεν αλλάζει σε αγγλικό

Link to comment
Share on other sites

Το να βάλεις άλλης χώρας επίσημη ρομ δεν είναι πείραγμα, δεν χάνεις εγγύηση. Αφού έχεις αυστριακο, δεν αλλάζει σε αγγλικό

 

το ξερω οτι δεν ειναι πειραγμα...εννοω οτι μου αρεσει να ειναι " μαμα" κατασταση. Ελπιζω να εχει αυτο το update διαφορα ( προς το καλυτερο) στην μπαταρια και να βγαζει κανα 3ωρο με 3g ! Τετοια update περιμενω απο την samsung .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου λεει G900FXXU1BOC7. Οποτε τι παιζει παιδια ; Ειναι καλη εκδοση ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τωρα μου λεει BOC7. Ειμαι σε καλο δρομο ;

Ειχα την εντύπωση ότι ήσουν ήδη σε BOC7. Τες πα, ειναι οντως η τελευταία οπως σου είπαν. Είναι εξαιρετική ρομ. Η καλύτερη μεχρι στιγμής.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εντύπωση ότι ήσουν ήδη σε BOC7. Τες πα, ειναι οντως η τελευταία οπως σου είπαν. Είναι εξαιρετική ρομ. Η καλύτερη μεχρι στιγμής.

 

Δηλαδη τι διαφορα εχει με τις προηγουμενες ; Γιατι ουσιαστικη διαφορα δεν ειδα ( δεν ειχα κανενα προβλημα με την προηγουμενη).

 

EDIT : Λοιπον εχει καποιες διαφορες στον χρονο που φορτωνουν τα παντα,οντως ειναι καλυτερη.

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το activity mode πως το ενεργοποιουμε...διοτι εχει το κινητο πυξιδα-βαρομετρο....πως βρισκουμε τις ενδειξεις....???

 

κανεις..που να γνωριζει.....:worry:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι διαφορα εχει με τις προηγουμενες ; Γιατι ουσιαστικη διαφορα δεν ειδα ( δεν ειχα κανενα προβλημα με την προηγουμενη).

 

EDIT : Λοιπον εχει καποιες διαφορες στον χρονο που φορτωνουν τα παντα,οντως ειναι καλυτερη.

Και οχι μονο. Μερικα που θυμαμαι απ' οσα διαβασα:

Έχουν φύγει καποια bug, καποια άσχετα μηνύματα για εφαρμογές που σταμάτησαν, βάλανε ξανα το αθόρυβο, μειωθηκε ο χρόνος των resent apps και έδωσε και λιγο καλύτερη μπαταρία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και οχι μονο. Μερικα που θυμαμαι απ' οσα διαβασα:

Έχουν φύγει καποια bug, καποια άσχετα μηνύματα για εφαρμογές που σταμάτησαν, βάλανε ξανα το αθόρυβο, μειωθηκε ο χρόνος των resent apps και έδωσε και λιγο καλύτερη μπαταρία.

 

Αυτο με την μπαταρια θα ειναι οτι καλυτερο παντως...χρειαζεται να κανω factory reset παλι ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μπαταρια θα ειναι οτι καλυτερο παντως...χρειαζεται να κανω factory reset παλι ;

Ωχ, τώρα ρωτάς το λαθος πράγμα, τον λάθος άνθρωπο! :p

Είμαι από τους φανατικούς των reset.

Τι να σου πω, αν δεν βλέπεις καποιο πρόβλημα άστο ήσυχο και το κάνεις στην επόμενη ΟΤΑ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, τώρα ρωτάς το λαθος πράγμα, τον λάθος άνθρωπο! :p

Είμαι από τους φανατικούς των reset.

Τι να σου πω, αν δεν βλέπεις καποιο πρόβλημα άστο ήσυχο και το κάνεις στην επόμενη ΟΤΑ.

 

Δεν ειδα κανενα προβλημα μεχρι στιγμης....Οποτε το αφηνω ετσι ! :)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για πρώτη φορά με boc7 είδα τη μαυρίλα στην οθόνη όταν ανοίγω τη καμερα.Το κινητό μου παρόλα αυτά κρύο και το mmm-qcamera-daemon έκανε την εμφάνιση του και κολλημένο στο 1%. Το άφησα από περιέργεια να δω τι παίζει. ούτε ζεσταθηκε αλλά ούτε ανέβηκε πάνω από 1% στη χρήση μπαταρίας το bug. Καινούργιο είναι πάλι τούτο. Με bob7 το κινητό έπαιρνε φωτιά με το ίδιο bug. Να τα πάρω σα βελτίωση αυτό
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για πρώτη φορά με boc7 είδα τη μαυρίλα στην οθόνη όταν ανοίγω τη καμερα.Το κινητό μου παρόλα αυτά κρύο και το mmm-qcamera-daemon έκανε την εμφάνιση του και κολλημένο στο 1%. Το άφησα από περιέργεια να δω τι παίζει. ούτε ζεσταθηκε αλλά ούτε ανέβηκε πάνω από 1% στη χρήση μπαταρίας το bug. Καινούργιο είναι πάλι τούτο. Με bob7 το κινητό έπαιρνε φωτιά με το ίδιο bug. Να τα πάρω σα βελτίωση αυτό

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο τι μαυρίλα εννοείς; δεν μου έχει τύχει κάτι, και λέω για να ξέρω σε περίπτωση που

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο τι μαυρίλα εννοείς; δεν μου έχει τύχει κάτι, και λέω για να ξέρω σε περίπτωση που

 

 

Όταν ανοίγω τη καμερα αντί να βλεπω εμένα πχ στη μπροστά κάμερα βλέπω μαυριλα.χαχαχα. το viber μου κάνει τη ζημιά αλλά οπότε το θυμηθεί ποια με boc7 αγγλικη. Με επανεκκίνηση όλα λειτουργούν ρολόι μετά

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω τη καμερα αντί να βλεπω εμένα πχ στη μπροστά κάμερα βλέπω μαυριλα.χαχαχα. το viber μου κάνει τη ζημιά αλλά οπότε το θυμηθεί ποια με boc7 αγγλικη. Με επανεκκίνηση όλα λειτουργούν ρολόι μετά

 

Αυτο μου το εκανε εμενα 2-3 φορες πριν κανω την αναθμιση σε Boc7 . Στην καινουρια εκδοση δεν μου το εκανε ακομα !

Χρειαζεται restart για να μπορεις να βγαλεις φωτο.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου το εκανε εμενα 2-3 φορες πριν κανω την αναθμιση σε Boc7 . Στην καινουρια εκδοση δεν μου το εκανε ακομα !

Χρειαζεται restart για να μπορεις να βγαλεις φωτο.

 

 

Boc7 αγγλικη εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω κάποιο πρόβλημα ....Χθες επιλέγω την κάμερα και έβγαζε μαύρη οθόνη ....το έκλεισα τ άνοιξα και δούλεψε ...αλλά τώρα οταν εστιάζει και κλειδώνει δεν μου βγάζει το πράσινο κύκλο ....Παίζει να ναι κάποια ρύθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω κάποιο πρόβλημα ....Χθες επιλέγω την κάμερα και έβγαζε μαύρη οθόνη ....το έκλεισα τ άνοιξα και δούλεψε ...αλλά τώρα οταν εστιάζει και κλειδώνει δεν μου βγάζει το πράσινο κύκλο ....Παίζει να ναι κάποια ρύθμιση ?

Στην lollipop ποτέ δεν τον έβγαζε. Μόλις εστιάσει και πρασινίσει, εξαφανίζεται.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση ...Εμένα δεν πρασινίζει καθόλου ....Δείχνει για ελάχιστα λευκό τον κύκλο και χάνεται !!!!

Ετσι είναι με λολιποπ, κλειδώνει μόνη της η εστίαση χωρίς να δειξει εφέ πράσινο

Link to comment
Share on other sites

Boc7 αγγλικη εχεις;

 

οχι Αυστριακο τηλεφωνο εχω,απλα μου το εκανε ΠΡΙΝ κανω αναβαθμιση στην BOC7. Μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημα κανενα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Α οκ ....Δε γίνεται να το κάνω κάπως να φαίνεται έστω και για λίγο το πράσινο ?

Η εφαρμογή έχει αλλάξει έτσι με την λολιποπ και δεν γίνεται πράσινο, δε νομίζω να αλλάξει κάπως.

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ότι αν πας να στείλεις πολλές φώτο μαζί με το Facebook messenger κρασαρει, και μετά πρέπει να τις ξανά στείλεις για να πάνε; Διορθώνεται κάπως;

Edited by panos_27
Link to comment
Share on other sites

Στο youtube βλέπω πάντως ότι με lollipop πρασινίζει για λίγο ...Σε μένα δεν το κάνει ....Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση να σαι καλά ....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...