Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρουμε αν υπάρχει τρόπος να βάλουμε στα πολλαπλά παράθυρα οποια εφαρμογή θέλουμε εμείς; Εκτός των προεπιλεγμένων εννοώ. Μου κάνει εντύπωση που κάποιες εφαρμογές που δεν είναι από τη μαμά του πχ handcent sms η firefox μπορούν να μπούνε ενώ οι υπόλοιπες περισσότερες αν όχι όλες απο το playstore δε μπαίνουν.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλησπερα εδω και 20 μερες μου παρουσιζετε το εξης θεματακι....σε κινιτο s5 me cosmote 4g.οταν εχω επιλεγμενη απο την συσκευη την υπηρεσια 4γ 3γ ενω στην αρχη πιανει κανονικα ξαφνικα και συνιθως μετα απο αδρανια της συσκευης χανει τα δεδομενα...δεν πιανει τιποτα...και πολλες φορες μονο με επανεκκινιση της συσκευης επανερχετε....οταν εχω επιλεγμενο απο την συσκευη απο 3g και κατω δεν χανει ποτε τα δεδομενα....εκανα επαναφορα του κινιτου αλλαξα ακομα και sim παλι τα ιδια...με κοσμοτε που μιλισα δεν βλεπουν καποιο προβημα....οποιος ξερει κατι ασ βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε αν υπάρχει τρόπος να βάλουμε στα πολλαπλά παράθυρα οποια εφαρμογή θέλουμε εμείς; Εκτός των προεπιλεγμένων εννοώ. Μου κάνει εντύπωση που κάποιες εφαρμογές που δεν είναι από τη μαμά του πχ handcent sms η firefox μπορούν να μπούνε ενώ οι υπόλοιπες περισσότερες αν όχι όλες απο το playstore δε μπαίνουν.

 

Μονο με root μπορεί να γίνει κάτι τετοιο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω και 20 μερες μου παρουσιζετε το εξης θεματακι....σε κινιτο s5 me cosmote 4g.οταν εχω επιλεγμενη απο την συσκευη την υπηρεσια 4γ 3γ ενω στην αρχη πιανει κανονικα ξαφνικα και συνιθως μετα απο αδρανια της συσκευης χανει τα δεδομενα...δεν πιανει τιποτα...και πολλες φορες μονο με επανεκκινιση της συσκευης επανερχετε....οταν εχω επιλεγμενο απο την συσκευη απο 3g και κατω δεν χανει ποτε τα δεδομενα....εκανα επαναφορα του κινιτου αλλαξα ακομα και sim παλι τα ιδια...με κοσμοτε που μιλισα δεν βλεπουν καποιο προβημα....οποιος ξερει κατι ασ βοηθησει...

Το ίδιο πρόβλημα ακριβώς έχω και εγώ. Η εξυπητέτηση πελατών εντωμεταξύ νομίζει ότι δεν έχω ενεργοποιήσει τα δεδομένα μου...

 

Πάντως δεν είχα κανένα πρόβλημα με κάρτα vodafone. Κάποιο σκάλωμα στις ρυθμίσεις της cosmote? Πολύ περιέργα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για s5 mini.Βάζοντας τα ακουστικά που είχε μαζί όταν παίρνω κάποιον τηλέφωνο δεν έχω καθόλου ήχο.Κάποια πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις απεκτησα και εγω το προβλημα με το mm-qcamera-daemon

εχω το κινητο απο τον Απριλιο και πανε ολα ρολοι μεχρι σημερα.

Σημερα το φορτισα το πρωι, πηγα στις δουλειες μου (σχεδον καθολου ομιλια και παιχνιδια, μονο ανοιχτο 3G) και τωρα το μεσημερι απο το πουθενα μου χτυπαει η χαμηλη μπαταρια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπηκα στο "Μπαταρια" να δω τι την εφαγε και βλεπω το mm-qcamera-daemon να γραφει 80% !!!

Απο αυτα που διαβασα βλεπω οτι δεν ξερουμε τι ειναι σωστα?? Ουτε τι το προκαλει να το σβησω ε?

Καμια ιδεα? Ή να μπω στη διαδικασια να το στειλω στον τοιχο..

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν διαβασες καλα. Ψαξε λιγα ποστ πιο πίσω. Αναφερονται ολες οι ύποπτες εφαρμογές που κολλάνε με την κάμερα. Δες ποια στο προκαλει εσενα. Δεν ειναι στανταρ στον καθενα.

Δυο φιλοι τελευταία ειπαν και για το instagram.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναδιαβασω ισως πιο προσεκτικα, παντως περασα καμια 15αρια σελιδες !!!

Σ'ευχαριστω για την απαντηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσβησα σταδιακα τις εφαρμογες που μου εκανε Update τις τελευταιες 2 μερες,

παρατηρησα οτι σβηνοντας την εφαρμογη "Instasize" εφυγε τελειως το mm-qcamera-daemon απο τις καταναλωσεις μπαταριας.

Τωρα στην αναμονη μετα τη φορτιση να δω αν θα ξαναλιωσει η μπαταρια μεσα σε 2 ωρες

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Sorry! Εχεις δικιο παντως που δεν το βρηκες.

Το ειχαμε κουβεντιασει στο νημα της μπαταρίας του s5.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Έχει βρει κάποιος λύση για το πρόβλημα των δεδομένων όσον αφορά το 4g ή να περιμένουμε την αναβάθμιση? Όπως βλέπω είμαστε αρκετοί που έχουμε ένα κινητό που με 4g είναι γιαπωνέζικο τρένο και με 3g ΚΤΕΛ κυκλάδων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Έχει βρει κάποιος λύση για το πρόβλημα των δεδομένων όσον αφορά το 4g ή να περιμένουμε την αναβάθμιση? Όπως βλέπω είμαστε αρκετοί που έχουμε ένα κινητό που με 4g είναι γιαπωνέζικο τρένο και με 3g ΚΤΕΛ κυκλάδων.

 

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω...ακου τι εκανα..μεσω tou samsung kies3 συνδεσα την συσκευη...εκανε ενημερωση λογισμικου..την πρωτη φορα μου ελεγε οτι διαθετη την τελευταια ενημερωση...προχθες μου εωγαλε ενα μηνημα το lap top μεσω του kies3 oti εχει εκγατασταθη το λογισμικο...και να συνδεσω την συσκευη...αποτι καταλαβα ξαναπερασε την ενημερωση....μενω αθηνα ανοιχτα τα δεδομενα συνεχεια σχεδον παντα ειχα lte και ποτε δεν εκανε διακοπη δεδομενων....σημερα κιολας μςτα απο την ενημερωση στο clean master αρχισε να κανει τα ιδια...αμεσςσ εκανα απεγκατασταση και δουλευει ρολοι παλι....θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω...ακου τι εκανα..μεσω tou samsung kies3 συνδεσα την συσκευη...εκανε ενημερωση λογισμικου..την πρωτη φορα μου ελεγε οτι διαθετη την τελευταια ενημερωση...προχθες μου εωγαλε ενα μηνημα το lap top μεσω του kies3 oti εχει εκγατασταθη το λογισμικο...και να συνδεσω την συσκευη...αποτι καταλαβα ξαναπερασε την ενημερωση....μενω αθηνα ανοιχτα τα δεδομενα συνεχεια σχεδον παντα ειχα lte και ποτε δεν εκανε διακοπη δεδομενων....σημερα κιολας μςτα απο την ενημερωση στο clean master αρχισε να κανει τα ιδια...αμεσςσ εκανα απεγκατασταση και δουλευει ρολοι παλι....θα δουμε...

Αυτό το clean Master έχει γίνει καρκίνωμα πλέον από το bloatware. Μόνο flight simulator δεν έβαλαν ακόμη. Μέχρι και στα here maps παραπονιουνται ότι σβήνει τις φωνές.

 

Μπας κι έβαλαν και battery saver μέσα και μπλέκει με τα δίκτυα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το clean Master έχει γίνει καρκίνωμα πλέον από το bloatware. Μόνο flight simulator δεν έβαλαν ακόμη. Μέχρι και στα here maps παραπονιουνται ότι σβήνει τις φωνές.

 

Μπας κι έβαλαν και battery saver μέσα και μπλέκει με τα δίκτυα?

Εγω το ειχα "πεταξει" εδω και 1+ χρονο...... της προαλες ειπα να το δοκιμασω και καλα να μου κανει μια εκκαθαρισει "αχρηστων αρχειων"!!!

Πηγε και μου 'σβησε ολα τα .apk που ειχα σε ενα φακελο ΔΙΚΟ μου, με ονομα "setup εφαρμογων" χωρις να το ξερω.......... το εκανα απεγκατασταση με τη μια :mad:

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω...ακου τι εκανα..μεσω tou samsung kies3 συνδεσα την συσκευη...εκανε ενημερωση λογισμικου..την πρωτη φορα μου ελεγε οτι διαθετη την τελευταια ενημερωση...προχθες μου εωγαλε ενα μηνημα το lap top μεσω του kies3 oti εχει εκγατασταθη το λογισμικο...και να συνδεσω την συσκευη...αποτι καταλαβα ξαναπερασε την ενημερωση....μενω αθηνα ανοιχτα τα δεδομενα συνεχεια σχεδον παντα ειχα lte και ποτε δεν εκανε διακοπη δεδομενων....σημερα κιολας μςτα απο την ενημερωση στο clean master αρχισε να κανει τα ιδια...αμεσςσ εκανα απεγκατασταση και δουλευει ρολοι παλι....θα δουμε...

 

Τελικα η χαρα μου κρατησε μιαμιση μερα.σημερα εκανε παλι αποσυνδεση..στην πλατεια συνταγματος..το μονο που αλλαξα στην συσκευη ηταν η επανατοποθετιση της θηκης flip..να παιζει ρολο και αυτο?δεξ νομιζω..εξαλλου μετα την ενημερωση οκτωβριου παρουσιαστικε το θεμα.θα παω και απο την σμαρτεκ αυριο μπας και..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και λίγες μέρες δεν μου δουλεύει πολύ καλά το auto foucus στην κάμερα δλδ όταν πάω βγάλω φωτογραφία κάτι πολύ κοντά θολωνη και δεν μπορεί να το καθαρίσει την εικόνα τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το clean Master έχει γίνει καρκίνωμα πλέον από το bloatware. Μόνο flight simulator δεν έβαλαν ακόμη. Μέχρι και στα here maps παραπονιουνται ότι σβήνει τις φωνές.

 

Μπας κι έβαλαν και battery saver μέσα και μπλέκει με τα δίκτυα?

 

Εγω το ειχα "πεταξει" εδω και 1+ χρονο...... της προαλες ειπα να το δοκιμασω και καλα να μου κανει μια εκκαθαρισει "αχρηστων αρχειων"!!!

Πηγε και μου 'σβησε ολα τα .apk που ειχα σε ενα φακελο ΔΙΚΟ μου, με ονομα "setup εφαρμογων" χωρις να το ξερω.......... το εκανα απεγκατασταση με τη μια :mad:

 

Το έβαλα και εγώ στο δικό μου s4 και στο s4 mini της γυναίκας μου και μου απελευθέρωσε πολύ μνήμη χωρίς προβλήματα, αλλά στην συνέχεια πρόσεξα για πρώτη φορά ότι το rr3 που παίζω βάρυνε ΠΟΛΥΥΥ και αδικαιολόγητα! Υπέθεσα ότι φταίει το clean master. Το απαεγκατέστησα και όλα ΟΚ!! Στης γυναίκας μου το έχω ακόμη....:D

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Απο χθές επανήλθε το μεγάλο πρόβλημα - bug με το qcamera ..

Επειδή είμαι φωτογράφος , είχα πολλές εφαρμογές με σχέση την κάμερα .. τις απεγκατέστησα όλες , έβγαλα και το Skype που φήμες λένε δημιουργεί πρόβλημα αλλα συνεχίζει το bug ... τί να κάνω ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Απο χθές επανήλθε το μεγάλο πρόβλημα - bug με το qcamera ..

Επειδή είμαι φωτογράφος , είχα πολλές εφαρμογές με σχέση την κάμερα .. τις απεγκατέστησα όλες , έβγαλα και το Skype που φήμες λένε δημιουργεί πρόβλημα αλλα συνεχίζει το bug ... τί να κάνω ?

 

Δυστυχως δεν εχει βρεθει κατι συγκεκριμενο μεχρι τωρα. Πολλοι ειπαν και για το instagram. Βγαλε το και αυτο αν δεν το εχεις ηδη ξηλωσει.

Δοκιμασε επίσης να κατεβασεις το camera block απο το market, ενεργοποίησέ το και κανε ενα reboot.

Ενημερωσε μας εαν δεις αποτελεσμα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Που βρίσκονται ρε παιδιά οι ήχοι κλήσεις της Samsung? Θέλω να βάλω έναν ήχο του συστήματος και δεν βρίσκω που είναι. Εκτός αν τους διεγραψα καταλαθος..
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..λοιπον με το θεμα που ειχε προκυψει μετα την τελευταια ενημερωση λογισμικου της συσκευης που παρατηρηθικε στην λειτουργεια 4g οποιοδιποτε παροχου να κανει βυθισματα κοψιματα βρεθηκε λυση...σημερα πηγα στην smartec τους ενημερωσα για την συσκευη...επειδη ειναι αγορασμενη απο σκρουτζομγαζο...γνωστο τυχαινε να ειναι γερμανικη...για να μην κουραζω περασαν το ελληνικο λογισμικο...η συσκευη απεκτισε καλητερο σημα και στην περιοχη ποθ μενω εχω συνεχωως 4g πλεον και οχι lte χαχα...οποτε οποιος θελει να τελειωνει με το θεμα δεν εχει παρα να περασει απο εκει..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..λοιπον με το θεμα που ειχε προκυψει μετα την τελευταια ενημερωση λογισμικου της συσκευης που παρατηρηθικε στην λειτουργεια 4g οποιοδιποτε παροχου να κανει βυθισματα κοψιματα βρεθηκε λυση...σημερα πηγα στην smartec τους ενημερωσα για την συσκευη...επειδη ειναι αγορασμενη απο σκρουτζομγαζο...γνωστο τυχαινε να ειναι γερμανικη...για να μην κουραζω περασαν το ελληνικο λογισμικο...η συσκευη απεκτισε καλητερο σημα και στην περιοχη ποθ μενω εχω συνεχωως 4g πλεον και οχι lte χαχα...οποτε οποιος θελει να τελειωνει με το θεμα δεν εχει παρα να περασει απο εκει..

Η συσκευη μου ειναι ελληνικη , με εγκατεστημενα τα τελευταια updates αλλα εχω ακομα το προβλημα που περιγραφεις...

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη μου ειναι ελληνικη , με εγκατεστημενα τα τελευταια updates αλλα εχω ακομα το προβλημα που περιγραφεις...

 

τι να σου πω....εγω ειμαι ενταξη γιαυτο και σας ειπα τι εγινε...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχει βρεθει κατι συγκεκριμενο μεχρι τωρα. Πολλοι ειπαν και για το instagram. Βγαλε το και αυτο αν δεν το εχεις ηδη ξηλωσει.

Δοκιμασε επίσης να κατεβασεις το camera block απο το market, ενεργοποίησέ το και κανε ενα reboot.

Ενημερωσε μας εαν δεις αποτελεσμα.

 

Το Instagram το έχω ξηλώσει ήδη απο την πρώτη φορά που δημιουργήθηκε το πρόβλημα σε μένα ..

Έβαλα τώρα το Camera Block και θα σας ενημερώσω για νεώτερα ..

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω....εγω ειμαι ενταξη γιαυτο και σας ειπα τι εγινε...

 

μηπως ειναι τυχαίο που λύθηκε με την ελληνική και θελει τελικα ενα hard reset που ετσι και αλλιος σου εκαναν?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...