Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά με τη μαλακή θα περιοριστεί κάπως. Δεν ξέρω σίγουρα για να σου πω. Αν θες περίμενε καμιά 10αριά μέρες που θα έρθει αυτή που παρήγγειλα να σου πω αν αλλάζει κάτι :)

 

οποτε δεν υπαρχει προβλημα,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

οποτε δεν υπαρχει προβλημα,σωστα?

 

Όχι όλα είναι φυσιολογικά. Ξέρω απο άλλα αδιάβροχα κινητά ότι έχουν χάλια ηχείο κλπ τουλάχιστον εμάς δονείται λίγο αλλά έχει πολύ καλό ήχο ;)

 

Στους μουσικόφιλους προτείνω να σετάρουν το "adapt sound" μέσα απο τις ρυθμίσεις της μουσικής. Η διαφορά (στα headphones) είναι τεράστια.

Link to comment
Share on other sites

Όχι όλα είναι φυσιολογικά. Ξέρω απο άλλα αδιάβροχα κινητά ότι έχουν χάλια ηχείο κλπ τουλάχιστον εμάς δονείται λίγο αλλά έχει πολύ καλό ήχο ;)

 

Στους μουσικόφιλους προτείνω να σετάρουν το "adapt sound" μέσα απο τις ρυθμίσεις της μουσικής. Η διαφορά (στα headphones) είναι τεράστια.

 

η αισθηση που καταλαβαινεις ειναι σαν μια απαλη δονηση καπου στην μεση του πισω καπακι.

Link to comment
Share on other sites

η αισθηση που καταλαβαινεις ειναι σαν μια απαλη δονηση καπου στην μεση του πισω καπακι.

 

επειδη ειμαι κ γω ειμαι ψηρας,καθησα κ διαβασα αρκετα reviews και ολοι λενε το ιδιο,οτι το ηχειο δημιουργει μια δονηση στο πισω μερος της συσκευης.

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θεωρώ οτι το εξαντλήσαμε το θέμα με το ηχείο ,έχει αρχίσει να κουράζει ,πάμε στην τρίτη σελίδα συζητώντας το ίδιο πράγμα ξανά και ξανά .

Αν κάποιος νομίζει οτι η συσκευή του εχει πρόβλημα την πάει για service ή doa ,πάμε παρακάτω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ε μα αδερφε μου! Πες τα ντε! Με το καπάκι που δονείται και ποσο δονείται!

 

Το adapt sound εμφανίζει διαφορά μονον στ' ακουστικα;

Ετσι με το ηχείο δεν κατάλαβα κάτι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ε μα αδερφε μου! Πες τα ντε! Με το καπάκι που δονείται και ποσο δονείται!

 

Το adapt sound εμφανίζει διαφορά μονον στ' ακουστικα;

Ετσι με το ηχείο δεν κατάλαβα κάτι!

Ναι τη διαφορά με τα ακουστικά θα την καταλάβεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θεωρώ οτι το εξαντλήσαμε το θέμα με το ηχείο ,έχει αρχίσει να κουράζει ,πάμε στην τρίτη σελίδα συζητώντας το ίδιο πράγμα ξανά και ξανά .

Αν κάποιος νομίζει οτι η συσκευή του εχει πρόβλημα την πάει για service ή doa ,πάμε παρακάτω .

 

εχεις δικιο,απλα πολλοι απο εμας δεν γνωριζουμε απο συσκευες,γ αυτο ειμαστε εδω για να μας πουν εμπειρα ατομα που γνωριζουν την συσκευη εαν ειναι προβλημα η οχι.τοσοι χρηστες το εχουν κ δεν μας ειπαν.λογικο ειναι να υπαρχει ανησυχια.ειναι αρκετα τα χρηματα,καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα 5 μέρες που έχω το κινητό είναι ότι τελειώνει γρήγορα η μπαταρία του. Πηγαίνοντας στο μενού να δω τι καταναλώνει περισσότερο την μπαταρία βλέπω το exchange services πρώτο στο 35%. Τι είναι αυτό και πως μπορώ να το σβήσω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα 5 μέρες που έχω το κινητό είναι ότι τελειώνει γρήγορα η μπαταρία του. Πηγαίνοντας στο μενού να δω τι καταναλώνει περισσότερο την μπαταρία βλέπω το exchange services πρώτο στο 35%. Τι είναι αυτό και πως μπορώ να το σβήσω?

Αυτό φροντίζει να παίρνεις τα mail σου σε πραγματικό χρόνο. Αν έχεις πολλούς λογαριασμούς με push συγχρονισμό κιόλας είναι αναμενόμενη η μεγάλη κατανάλωση.

 

Μια λύση είναι να το βάλεις ανά ένα άλφα χρονικό διάστημα να κάνει έλεγχο.

 

Επίσης δοκίμασε και μια επανεκκίνηση μήπως απλά κόλλησε η διεργασία και τρέχει ασταμάτητα στο παρασκήνιο.

Δεν θα σου συνιστούσα τη διακοπή της (άσε που νομίζω πως απαιτεί και root κάτι τέτοιο).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!

 

Πριν λίγο διέγραψα όλους τους λογαριασμούς email,έκανα επανεκκίνηση αλλά το εικονίδιο(υπηρεσίες αναταλλαγής) στο μενού μπαταρία παραμένει στο 35%......!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο διέγραψα όλους τους λογαριασμούς email,έκανα επανεκκίνηση αλλά το εικονίδιο(υπηρεσίες αναταλλαγής) στο μενού μπαταρία παραμένει στο 35%......!!!!

Παραμένει γιατί μετράει σύμφωνα με τον συγκεκριμένο κύκλο φόρτισης.. οπότε δεν θα αλλάξει μέχρι να τελειώσει η μπαταρία ή να το συνδέσεις ξανά στο φορτιστή και να ξεκινήσει νέο κύκλο. Έτσι ώστε να μετρήσει από την αρχή τη κατανάλωση της εκάστοτε διεργασίας/εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα 5 μέρες που έχω το κινητό είναι ότι τελειώνει γρήγορα η μπαταρία του. Πηγαίνοντας στο μενού να δω τι καταναλώνει περισσότερο την μπαταρία βλέπω το exchange services πρώτο στο 35%. Τι είναι αυτό και πως μπορώ να το σβήσω?

 

Καλημέρα!!

Στο exchange μπορούμε να βάλουμε και λογαριασμό gmail ? γιατί σε note 3 δεν μπορούμε μας βγάζει σφάλμα ..:O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Στο exchange μπορούμε να βάλουμε και λογαριασμό gmail ? γιατί σε note 3 δεν μπορούμε μας βγάζει σφάλμα ..:O

Καλημέρα, δυστυχώς νομίζω πως μέσω MS ActiveSync exchange δεν το επιτρέπει η Google οπότε σε αναγκάζει δυστυχώς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή της..

 

Μπορείς να προσθέσεις στην ίδια εφαρμογή της συσκευής λογαριασμό gmail αλλά μόνο σε imap & pop3, όχι exchange.

 

Αν κάνω λάθος ας μας διαφωτίσει κάποιος. :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δυστυχώς νομίζω πως μέσω MS ActiveSync exchange δεν το επιτρέπει η Google οπότε σε αναγκάζει δυστυχώς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή της..

 

Μπορείς να προσθέσεις στην ίδια εφαρμογή της συσκευής λογαριασμό gmail αλλά μόνο σε imap & pop3, όχι exchange.

 

Αν κάνω λάθος ας μας διαφωτίσει κάποιος. :-)

 

Νομίζω ότι έτσι ειναι ..

Απλά με την εφαρμογή δεν έρχονται αμέσως τα email.. και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με συσκευή android και ο αδερφός μου τώρα με το note ..:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, χρειάζομαι μια βοήθεια. Αγόρασα απο Ισπανία ενα galaxy S5 G900H πριν 2 εβδομάδες. Έβαλα την κάρτα μου 3G cosmote μέσα και όλα οκ, το πρόβλημα είναι οτι σήμερα έβαλα μια 4G Cosmote και στην επιλογή δικτύων δεν μου βγάζει επιλογή για LTE 4G. Μπορώ να κάνω κάτι στο software για να λυθεί το πρόβλημα...? γιατι μου είπαν απο cosmote οτι είναι θέμα κινήτου η κάρτα λειτουργεί κανονικά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, χρειάζομαι μια βοήθεια. Αγόρασα απο Ισπανία ενα galaxy S5 G900H πριν 2 εβδομάδες. Έβαλα την κάρτα μου 3G cosmote μέσα και όλα οκ, το πρόβλημα είναι οτι σήμερα έβαλα μια 4G Cosmote και στην επιλογή δικτύων δεν μου βγάζει επιλογή για LTE 4G. Μπορώ να κάνω κάτι στο software για να λυθεί το πρόβλημα...? γιατι μου είπαν απο cosmote οτι είναι θέμα κινήτου η κάρτα λειτουργεί κανονικά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

το g900h ειναι η εκδοση με τον exynos που δεν εχει 4g.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ooooppss.... Έχεις δίκιο Lazman τώρα το είδα στο site της Samsung. Σε ευχαριστώ πολύ!!

 

να σε καλα.νομιζω πως ειναι μια χαρα και αυτο που πηρες παντος.δεν ηξερα οτι φερνουν το συγκεκριμενο στην ευρωπη.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση,έχουν αναφερθεί προβλήματά στο s5?κάτι με οθόνη?ghost???pixels,κιτρινιλα?η κάτι άλλο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Μία ερώτηση,έχουν αναφερθεί προβλήματά στο s5?κάτι με οθόνη?ghost???pixels,κιτρινιλα?η κάτι άλλο?

 

Για την ώρα τπτ απο αυτά που λες , εγώ που το χω εδώ και 1 μήνα όλα δουλεύουν μια χαρά. ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κι εγώ είμαι πολύ κοντά στην παραγγελία του να ρωτήσω ένα δύο πράγματα που θα ήθελα: Την λειτουργία power saving mode που έχει όπου γίνεται ασπρόμαυρη η οθόνη μπορούμε να την ενεργοποιούμε όποτε θέλουμε εμείς ή μπαίνει αφού πέσει η μπαταρία σε ένα συγκεκριμένο ποσοστό που έχουμε απλά ορίσει; Δηλαδή μπορώ αν η μπαταρία είναι στο 60% για παράδειγμα αν θελήσω να το βάλω σε ασπρόμαυρο όταν ας πούμε μπαίνω στο tapatalk από το κινητό ή σερφάρω στο internet και θα λειτουργούν όλα κανονικά απλά θα τα βλέπω ασπρόμαυρα ή δε γίνεται αυτό που λέω;

Τελικά μετά από χρήση στο νερό βουλώνουν ηχείο και μικρόφωνο; Κι αν ναι πόσο κάνουν να ξεβουλώσουν; Δεν σκοπεύω να του κάνω βουτιές σε γλυκό ή αλμυρό νερό απλά θα ήθελα να το ξέρω.

Πάντως για μια άλλη φορά και παρόλο την αρχική καζούρα και απογοήτευση πολλών όταν πρωτοβγήκε το S5 αλλά και μετά από τις τυμπανοκρουσίες που ακολούθησαν την εμφάνιση των ανταγωνιστών του, πάλι νομίζω ότι είναι το πιο ολοκληρωμένο σαν τηλέφωνο. Όπως ακριβώς και το S4 με τους δικούς του ανταγωνιστές. Η Samsung απλά πάτησε σε αυτό (στην ανωτερότητα του S4) και πήγε κάποια πράγματα ένα βήμα παραπάνω. Βελτίωσε κάμερα, μπαταρία, φωτεινότητα οθόνης στον ήλιο, πρόσθεσε αδιαβροχοποίηση έστω κι ας μεγάλωσε λίγο τα bezel. Αυτά που σήκωναν βελτίωση τα βελτίωσε. Γιαυτό είναι και πάλι η πιο all around συσκευή. Ταπεινή μου γνώμη βέβαια.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...