Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημασία δεν εχει η τοποθεσία που είναι το εργοστάσιο που κατασκευάζουν τα παπούτσια αλλά με τι προδιαγραφές γίνοντε.

Αυτά είναι σαν τα παπούτσια που θα βρείς στην αγία βαρβάρα αν πας μια βόλτα.

 

Οι απομιμήσεις γενικά είναι δίκοπο μαχαίρι μπορεί να σου κρατήσει κανένα 3μηνο το παπούτσι μπορεί και να σου διαλύσουν σε 1 βδομαδα ή μολις βραχούν.

 

Εχω αγορασει απο santa barbara.εγραφε made in vietnam.τα αγορασα 30 ευρω.απο οψη ειναι το ιδιο.και για βολτα μια χαρα.τωρα αν θελουμε για τρεξιμο δε λενε.η διαφορα ειναι αισθητη.παντως μου κρατησαν περισσοτερο απο χρονο

 

Εχω αγορασει απο santa barbara.εγραφε made in vietnam.τα αγορασα 30 ευρω.απο οψη ειναι το ιδιο.και για βολτα μια χαρα.τωρα αν θελουμε για τρεξιμο δε λενε.η διαφορα ειναι αισθητη.παντως μου κρατησαν περισσοτερο απο χρονο.οταν αγοραζεις απο μεγαλα επωνυμα καταστηματα δυσκολα να πεσεις σε μαιμου.υπαρχουν ομως τοπικα αθλητικα καταστηματα της περιοχης μας που παιζει στα 40 κουτια τα 15 να ειναι monkey.
Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω αγορασει απο santa barbara.εγραφε made in vietnam.τα αγορασα 30 ευρω.απο οψη ειναι το ιδιο.και για βολτα μια χαρα.τωρα αν θελουμε για τρεξιμο δε λενε.η διαφορα ειναι αισθητη.παντως μου κρατησαν περισσοτερο απο χρονο

 

είχα πάρει και εγώ από santa και δεν μου κρατησαν,ξεκολλησε η σόλα και το εσερνα για να φτασω σπίτι σε λιγότερο από έναν μήνα από την αγορά τους.

 

Εχω αγορασει απο santa barbara.εγραφε made in vietnam.τα αγορασα 30 ευρω.απο οψη ειναι το ιδιο.και για βολτα μια χαρα.τωρα αν θελουμε για τρεξιμο δε λενε.η διαφορα ειναι αισθητη.παντως μου κρατησαν περισσοτερο απο χρονο.οταν αγοραζεις απο μεγαλα επωνυμα καταστηματα δυσκολα να πεσεις σε μαιμου.υπαρχουν ομως τοπικα αθλητικα καταστηματα της περιοχης μας που παιζει στα 40 κουτια τα 15 να ειναι monkey.

 

 

Δεν έχω προσωπική πείρα από κάτι τέτοιο αλλά μου φαίνετια λίγο ακραίο να πουλάει ο άλλος 2 ποιοτήτων προιόντα.

Μέχρι και κλείσιμο του μαγαζιού του σηκώνει αυτή η περίπτωση πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εδω στη περιοχη μου ακουγεται για εναν.και το καλυτερο φερνει κατι μοντελα nike η adidas που δεν υπαρχουν καν στο site.χαχα.και ομως οι πιτσιρικαδες πρωτοι στην ουρα.οσο για τις τιμες κανονικες.πιστευω πως υπαρχουν αναμεσα μας εμποροι που το κανουν.200% κερδος.
Link to comment
Share on other sites

οι πιτσιρικαδες δεν εχουν λεφτα,τι να κανουν....τωρα στην αγορα εκτος απο τα ασιατικα,εχει και τα βουλγαρικα και εχει και τα νομιμα δευτερης διαλογης.ο καθε μαγαζατορας διαλεγει τι θελει.
Link to comment
Share on other sites

οι πιτσιρικαδες δεν εχουν λεφτα,τι να κανουν....τωρα στην αγορα εκτος απο τα ασιατικα,εχει και τα βουλγαρικα και εχει και τα νομιμα δευτερης διαλογης.ο καθε μαγαζατορας διαλεγει τι θελει.

 

Μαλλον δε με καταλαβες.εννοω οτι σκανε 100αρικα.οχι 20 και 30 ευρω.οσο για τα δευτερης διαλογης τι εννοεις?δε νομιζω να υπαρχει nike δευτερης διαλογης το οποιο θα το σπρωξει σε επωνυμα καταστημα.ναι υπαρχουν αλλα τα δινουν σε διανομεις πχ βουλγαρους.ετσι πιστευω δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε με καταλαβες.εννοω οτι σκανε 100αρικα.οχι 20 και 30 ευρω.οσο για τα δευτερης διαλογης τι εννοεις?δε νομιζω να υπαρχει nike δευτερης διαλογης το οποιο θα το σπρωξει σε επωνυμα καταστημα.ναι υπαρχουν αλλα τα δινουν σε διανομεις πχ βουλγαρους.ετσι πιστευω δηλαδη

 

μεχρι 100 ευρω ειναι ακομα νορμαλ για τα παιδια.για παραπανω πλεον υπαρχουν λιγοι που αγοραζουν παπουτσι αθλητικο για εξω. μονο για ειδικη περιπτωση οπως μπασκετ δινουν αρκετα χρηματα πλεον.

τα ναικ δευτερης διαλογης ειναι κανονικα παπουτσια που εχουν ψιλοελατωματα.εχω αγορασει και εγω και φυσικα οταν μεσα στον μηνα το διαπιστωσα μου τα αλλαξαν.και φιλος που δουλεει σε μια μεγαλη αλυσιδα το ιδιο επαθε.δεν ειναι παρανομο,εν γνωση των καταστηματαρχων και της αντιπροσωπειας γινεται.υπαρχουν πολλων ειδων συμφωνιες.μου τις ελεγε ενας φιλος μου ιδιοκτητης καταστηματος αθλητικων παπουτσιων,νομιμες παντα.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι 100 ευρω ειναι ακομα νορμαλ για τα παιδια.για παραπανω πλεον υπαρχουν λιγοι που αγοραζουν παπουτσι αθλητικο για εξω. μονο για ειδικη περιπτωση οπως μπασκετ δινουν αρκετα χρηματα πλεον.

τα ναικ δευτερης διαλογης ειναι κανονικα παπουτσια που εχουν ψιλοελατωματα.εχω αγορασει και εγω και φυσικα οταν μεσα στον μηνα το διαπιστωσα μου τα αλλαξαν.και φιλος που δουλεει σε μια μεγαλη αλυσιδα το ιδιο επαθε.δεν ειναι παρανομο,εν γνωση των καταστηματαρχων και της αντιπροσωπειας γινεται.υπαρχουν πολλων ειδων συμφωνιες.μου τις ελεγε ενας φιλος μου ιδιοκτητης καταστηματος αθλητικων παπουτσιων,νομιμες παντα.

 

Εννοειται πως ειναι νορμαλ στα 100 ευρω.αλλα να ειναι τουλαχιστον γνησια.για αυτο το ανεφερα

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω μαγαζι με παντοφλες Disney που ειναι σαν παπouτσακια, τα κλασσικο στυλ "ζωακια". Υπαρχει τιποτα? Edited by manolog3

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά υπαρχει σελίδα στο Facebook με 20-25000 φίλους ελληνική η οποία πουλάει nike air max, με τόσα πολλα μέλη θεωρώ οτι έχουν παρει αρκετοί. όλα μα όλα τα air max τα εχει 75 ευρώ, μετα απο ερώτηση μου με προσωπικό μήνυμα με διαβεβαίωσαν οτι τα παπούτσια ειναι γνήσια και έχουν χαμηλή τιμη επειδη προέρχονται απο το στοκ της εταιρίας, τώρα ποσο στοκ μπορει να ειναι ενα παπούτσι μοντέλο 2013, δε ξέρω.. τι λέτε, αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά υπαρχει σελίδα στο Facebook με 20-25000 φίλους ελληνική η οποία πουλάει nike air max, με τόσα πολλα μέλη θεωρώ οτι έχουν παρει αρκετοί. όλα μα όλα τα air max τα εχει 75 ευρώ, μετα απο ερώτηση μου με προσωπικό μήνυμα με διαβεβαίωσαν οτι τα παπούτσια ειναι γνήσια και έχουν χαμηλή τιμη επειδη προέρχονται απο το στοκ της εταιρίας, τώρα ποσο στοκ μπορει να ειναι ενα παπούτσι μοντέλο 2013, δε ξέρω.. τι λέτε, αξίζει;

 

link έχουμε ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το παιδι θα εννοει το glory-shoes.το ειχα αναφερει μερικα ποστ πιο πισω.ειχε παραγγειλει ενας φιλος μου τα kinsei στα 95 ευρω.του ηρθαν σημερα.τι να σας πω.ολοιδια.ουτε μια διαφορα.και δε μοιαζουν στη ποιοτητα οπως στη santa barbara.στο ποδι ο φιλαρακος το ενιωθε ανετο.μια χαρα.τον ειχαμε ρωτησει το τυπο και μας ειχε πει οτι κανει εισαγωγη μονος του γι αυτο και οι χαμηλες τιμες
Link to comment
Share on other sites

το ότι έχει 30000 like δεν σημαίνει πως έχουν αγοράσει και πολλοί.. μπορεί ούτε το 0,5%

 

Υπάρχουν 2 εκδοχές.

ή είναι γνήσια αλλά είναι πολύ παλιά, γι΄αυτό και η χαμηλή τιμή (με μειονέκτημα ότι έχουν μείνει πολύ καιρό σε αποθήκη οπότε χαλάνε οι κόλες του παπουτσιού, και ακόμα και γνήσια να είναι πάλι μπορούν να σου χαλάσουν γρήγορα)

 

ή δεν είναι γνήσια που σε αυτή την περίπτωση είτε κάνεις την παραγγελία και όταν έρθει το παπούτσι βλέπεις από την απόδειξη την εταιρεία και την ψάχνεις στο http://www.nike.com/gr/en_gb/sl/store-locator ή τους ρωτάς κατευθείαν πως ονομάζεται η εταιρεία για να τους ψάξεις στο ίδιο link.

 

Εγώ βέβαια το φοβάμαι που είναι μόνο facebook και όχι eshop αλλά ποτέ να μην κατακρίνουμε εαν δεν ξέρουμε..

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα googlarisma και ελεγε replica eshop shoes& more μηπως οντως ειναι replica.τουλαχιστον μας το αναφερει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρισυ είχα αγοράσει τα παπούτσια Nike Air Max Millennium 97, προς 50 ευρώ, από ένα πωλητή από το site Ricardo.gr. Μαύρη η ώρα και η στιγμή που τα αγόρασα. Μετά από κανα μήνα άνοιξαν και τα 2 μπροστά δεξιά στη σόλα, αλλά το χειρότερο ήταν που έσπασε το πλαστικό περίγραμμα επειδή το παπούτσι, καθώς έσκυβα λόγω δουλειάς, καμφθηκε στα δάχτυλα.

 

http://m.ricardo.gr/auction/723892954/

 

Αυτά είναι τα παπούτσια αλλά όχι ο πωλητής.

 

Επίσης πρέπει να παίζει κομπίνα και όσον αφορά την έδρα που δηλώνουν. Λένε πχ ότι ο πωλητής είναι από τον Χολαργό, σε μια οδό τάδε. Εγώ τυχαίνει να μένω Χολαργό. Οπότε στο τηλέφωνο του λέω να πάω να τα πάρω εγώ, για να μη χρεωθώ 8 ευρώ, και μου τα μάσαγε. Ότι εκεί δεν είναι η αποθήκη, και έρχονται από αλλού... και τέτοια. Τελικά όταν ήρθαν τα παπούτσια είδα ότι η ποιότητα ήταν χείριστη. Μέχρι που τελικά άνοιξαν.

 

Στο καπάκι πάω και περνώ ένα ζευγάρι Admiral από μαγαζί Admiral, με 20 ευρώ λόγω εκπτώσεων. Με 50% έκπτωση από 40 που είχαν. Τα έχω από το καλοκαίρι και δεν έχουν κάνει κιχ. Και έχουν εσωτερικά και υφασμάτινη επένδυση. Παλιά τα σνόμπαρα τα Admiral αλλά για την τιμή τους είναι καταπληκτικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρισυ είχα αγοράσει τα παπούτσια Nike Air Max Millennium 97, προς 50 ευρώ, από ένα πωλητή από το site Ricardo.gr. Μαύρη η ώρα και η στιγμή που τα αγόρασα. Μετά από κανα μήνα άνοιξαν και τα 2 μπροστά δεξιά στη σόλα, αλλά το χειρότερο ήταν που έσπασε το πλαστικό περίγραμμα επειδή το παπούτσι, καθώς έσκυβα λόγω δουλειάς, καμφθηκε στα δάχτυλα.

 

http://m.ricardo.gr/auction/723892954/

 

Αυτά είναι τα παπούτσια αλλά όχι ο πωλητής.

 

Επίσης πρέπει να παίζει κομπίνα και όσον αφορά την έδρα που δηλώνουν. Λένε πχ ότι ο πωλητής είναι από τον Χολαργό, σε μια οδό τάδε. Εγώ τυχαίνει να μένω Χολαργό. Οπότε στο τηλέφωνο του λέω να πάω να τα πάρω εγώ, για να μη χρεωθώ 8 ευρώ, και μου τα μάσαγε. Ότι εκεί δεν είναι η αποθήκη, και έρχονται από αλλού... και τέτοια. Τελικά όταν ήρθαν τα παπούτσια είδα ότι η ποιότητα ήταν χείριστη. Μέχρι που τελικά άνοιξαν.

 

Στο καπάκι πάω και περνώ ένα ζευγάρι Admiral από μαγαζί Admiral, με 20 ευρώ λόγω εκπτώσεων. Με 50% έκπτωση από 40 που είχαν. Τα έχω από το καλοκαίρι και δεν έχουν κάνει κιχ. Και έχουν εσωτερικά και υφασμάτινη επένδυση. Παλιά τα σνόμπαρα τα Admiral αλλά για την τιμή τους είναι καταπληκτικά.

 

Admiral εχω παρει 2 φορες να πηγαινοερχομαι στη δουλεια.δεν εργαζομαι με αυτα.φοραω ασφαλειας παπουτσι.συνεχεια μυριζαν.ενω με asics η mizuno μια χαρα μυρωδια.χεχε

Link to comment
Share on other sites

για οικονομικα παπουτσια, δειτε και τα reebok ;)

 

Σωστος.απιθανο παπουτσι και ωραια σχεδια.εχει εξελιχθει η reebok

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε κανενα καλο site (απο οικονομικης αποψης ) για UGG μποτες ?

 

office.co.uk / schuh.co.uk

στέλνουν Ελλάδα, κ κάνουν κ προσφορές ανα διαστήματα και στα μεταφορικά για Ελλάδα.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Admiral εχω παρει 2 φορες να πηγαινοερχομαι στη δουλεια.δεν εργαζομαι με αυτα.φοραω ασφαλειας παπουτσι.συνεχεια μυριζαν.ενω με asics η mizuno μια χαρα μυρωδια.χεχε

Σαν να συγκρίνεις να μην πω τι με τι, βρε συ.

Η admiral για να δώσεις 20 ευρώ μπορεί να είναι καλή. Αλλά ως εκεί. Μην περιμένεις κάτι παραπάνω.

Άσε που αντιγράφει και σχέδια. Έχω δει 2 μοντέλα της αντιγραφή new balance και salomon...

Πολύ καλές και η asics και η mizuno.

Μην ξεχνάτε και τον πολύ καλό συνδυασμό ποιότητας και τιμής της new balance.

Link to comment
Share on other sites

Σαν να συγκρίνεις να μην πω τι με τι, βρε συ.

Η admiral για να δώσεις 20 ευρώ μπορεί να είναι καλή. Αλλά ως εκεί. Μην περιμένεις κάτι παραπάνω.

Άσε που αντιγράφει και σχέδια. Έχω δει 2 μοντέλα της αντιγραφή new balance και salomon...

Πολύ καλές και η asics και η mizuno.

Μην ξεχνάτε και τον πολύ καλό συνδυασμό ποιότητας και τιμής της new balance.

 

Δε τα συγκρινω τρελε.απλα θελω να πω αλλο αυτο με το 20αρικο αλλο το καλο με το 100αρικο.

οντως η new balance εχει βγαλει ωραια κομματια.απ' οτι ειδα στο xtreme-pro εχει μεγαλη συλλογη.ειναι στα σχεδια μου.και ενa salomon sense mantra.απιστευτο παπουτσι

Link to comment
Share on other sites

αξιοπιστα ξενα site με καλες τιμες για αθλητικα ειδη, ειναι το startfitness και το sportsdirect, εταιρα απο Αγγλια.. εχω ψωνισει αρκετες φορες και τα συνιστω ανεπιφυλακτα, οπως επισης κ με προσοχη εχω ψωνισει πολλες φορες γνησια επωνυμα αθλητικα απο ebay.com
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρισυ είχα αγοράσει τα παπούτσια Nike Air Max Millennium 97, προς 50 ευρώ, από ένα πωλητή από το site Ricardo.gr. Μαύρη η ώρα και η στιγμή που τα αγόρασα. Μετά από κανα μήνα άνοιξαν και τα 2 μπροστά δεξιά στη σόλα, αλλά το χειρότερο ήταν που έσπασε το πλαστικό περίγραμμα επειδή το παπούτσι, καθώς έσκυβα λόγω δουλειάς, καμφθηκε στα δάχτυλα.

 

http://m.ricardo.gr/auction/723892954/

 

Αυτά είναι τα παπούτσια αλλά όχι ο πωλητής.

 

Επίσης πρέπει να παίζει κομπίνα και όσον αφορά την έδρα που δηλώνουν. Λένε πχ ότι ο πωλητής είναι από τον Χολαργό, σε μια οδό τάδε. Εγώ τυχαίνει να μένω Χολαργό. Οπότε στο τηλέφωνο του λέω να πάω να τα πάρω εγώ, για να μη χρεωθώ 8 ευρώ, και μου τα μάσαγε. Ότι εκεί δεν είναι η αποθήκη, και έρχονται από αλλού... και τέτοια. Τελικά όταν ήρθαν τα παπούτσια είδα ότι η ποιότητα ήταν χείριστη. Μέχρι που τελικά άνοιξαν.

 

 

Το πιο κλασσικο μοντέλο των μαιμούδων ,εδω και 15 χρόνια ακόμα το πουλανε

http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
να κάνω και εγώ μια ερώτηση ρε παιδιά. πάντα φορούσα χαμηλά παπούτσια στυλ sneakers. από τότε όμως που απέκτησα πρόβλημα στην μέση με βόλεψαν πολύ κάτι nike vomero 8. έχετε υπόψιν κανένα άλλο αθλητικό να κάνει για το χειμώνα γιατί σε αυτά περνάει το νερό της βροχής μέσα άσε που λόγω ότι αναπνέουν περνάει και κρύος αέρας τώρα το χειμώνα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...