Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω τα Wave Creation 17 και στα 520 περίπου χιλιόμετρα έκοψε η πλαστική βάση στο δεξί παπούτσι.

 

Γενικά τα Mizuno κρατάνε ακόμα σε αξιοπιστία, σε αντίθεση με τα Asics που χρόνο με το χρόνο η έκπτωση στην αντοχή είναι αδιαμφισβήτητη.

 

Πάντως τα Kayano 22 φαίνοναι πιο σκληροτράχηλα σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα αλλά τα έχω τρέξει μόνο 135 km.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν ξερω αν με το "επενδυση" εννοεις οτι το ποσο ειναι μεγαλο, παντως η λεξη επενδυση ειναι αστοχη αν αναφερεσαι σε παπουτσια, που ειναι εντελως αναλωσιμο υλικο και εχει μικρη διαρκεια ζωης. Εκτος και εισαι αθλητης ή εχεις προβλημα υγειας, οποτε το παπουτσι οντως γινεται "επενδυτικο αγαθο".

Στην ερωτηση σου τωρα, τα κανονικα εξαρια (γιατι πλεον εχει βγαλει και μικροτερου υψους μποτακια αλλα με χειροτερη σολα) τα παιρνω μια 12ετια. Εχω παρει 6 ζευγαρια. Μονο το ενα ζευγαρι ειχε προβλημα και δεν αντεξε τη διετια.

Τα σκιζω, καθως τα φοραω απο το βουνο (ενταξει λοφακι) μεχρι και τη βραδυνη εξοδο. ΠΟΛΥ ανετα αρκει να συνηθισεις το μεγαλο βαρος τους. Επισης δωσε αλλα €10 και παρε και το λαδι φροντιδας. Τα κραταει καινουργια (πραγματικο δερμα) και τους δινει +6 μηνες ζωης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν με το "επενδυση" εννοεις οτι το ποσο ειναι μεγαλο, παντως η λεξη επενδυση ειναι αστοχη αν αναφερεσαι σε παπουτσια, που ειναι εντελως αναλωσιμο υλικο και εχει μικρη διαρκεια ζωης. Εκτος και εισαι αθλητης ή εχεις προβλημα υγειας, οποτε το παπουτσι οντως γινεται "επενδυτικο αγαθο".

Στην ερωτηση σου τωρα, τα κανονικα εξαρια (γιατι πλεον εχει βγαλει και μικροτερου υψους μποτακια αλλα με χειροτερη σολα) τα παιρνω μια 12ετια. Εχω παρει 6 ζευγαρια. Μονο το ενα ζευγαρι ειχε προβλημα και δεν αντεξε τη διετια.

Τα σκιζω, καθως τα φοραω απο το βουνο (ενταξει λοφακι) μεχρι και τη βραδυνη εξοδο. ΠΟΛΥ ανετα αρκει να συνηθισεις το μεγαλο βαρος τους. Επισης δωσε αλλα €10 και παρε και το λαδι φροντιδας. Τα κραταει καινουργια (πραγματικο δερμα) και τους δινει +6 μηνες ζωης.

 

Μια στιγμή, έχεις πάρει τα κλασικά τα timberland 6 φορές σε 12 χρόνια? Με χρόνο ζωής μόνο διετία? Νόμιζα η ποιότητα ήταν τόσο καλή που θα έπρεπε να βγάζει τουλάχιστον 4. Τι φάση? Που πας και περπατάς ρε Ράμπο? :P

Link to comment
Share on other sites

Τα φοραω σχεδον καθημερινα. Και στη δουλεια και το βραδυ και σε εκδρομες.

Η ποιοτητα κατασκευης τους ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ. Δεν εχει περασει ποτε ουτε σταγονα νερο, δεν εχει τρυπησει ποτε το δερμα, ενω μονο σε ενα ζευγαρι ξεκολλησε η σολα ενω ηταν μονο ενος ετους. Αλλα οσο προσεκτικος κι αν ειμαι (που δεν ειμαι και πολυ), το δερμα μαζευει μικρογρατζουνιες. Το λαδι βοηθαει να μη φαινονται στην αρχη, αλλα δεν κανει και θαυματα. Ετσι μετα απο 2 χρονια πανω-κατω τα αλλαζω.

Αν τα προσεχεις αρκετα και δεν τα φορας καθημερινα θα σου βγαλουν ανετα πολυ παραπανω.

Παρολο που ειναι ΠΟΛΥ βαρια, το βολικο σχημα της σολας και η πολυ καλη εφαρμογη (τα φοραω χωρις να δενω ποτε τα κορδονια, μεγαλη ευκολια) με κανουν να μην τα αλλαζω με τιποτα. Ακριβο σπορ βεβαια καθως ειχα κανει πλουσια τη Ridenco, αλλα πλεον ας ειναι καλα τα σκρουτζομαγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Σου φαίνεται λίγα τα 150-200 φίλε; :blink:

Ορισμος της λεξης:

 

Επένδυση είναι κάθε υλικό, διαρκές,*παραγωγικό αγαθό*που δεν καταναλώνεται με τη χρησιμοποίηση του, αλλά συμβάλλει στην αύξηση της*παραγωγικής*υποδομής μιας χώρας/επιχείρησης.

 

Συμβάλλει δηλαδή στη δημιουργία νέου κεφαλαιουχικού εξοπλισμού (νέα κτίρια, νέες εγκαταστάσεις, νέος μηχανολογικός εξοπλισμός, επεκτάσεις του προϋπάρχοντος κεφαλαιουχικού εξοπλισμού).

 

 

 

Sent from my SM-P905 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ορισμος της λεξης:

 

Επένδυση είναι κάθε υλικό, διαρκές,*παραγωγικό αγαθό*που δεν καταναλώνεται με τη χρησιμοποίηση του, αλλά συμβάλλει στην αύξηση της*παραγωγικής*υποδομής μιας χώρας/επιχείρησης.

 

Συμβάλλει δηλαδή στη δημιουργία νέου κεφαλαιουχικού εξοπλισμού (νέα κτίρια, νέες εγκαταστάσεις, νέος μηχανολογικός εξοπλισμός, επεκτάσεις του προϋπάρχοντος κεφαλαιουχικού εξοπλισμού).

 

 

 

Sent from my SM-P905 using Tapatalk

Συγχαρητήρια είσαι πολύ καλός στις αναζητήσεις του google.

Για μένα το επένδυση ορίζεται αλλιώς.

Δεν θα το αναλύσω.

 

Επανέρχομαι στο ερώτημα, η αγορά Timberland αξίζει; Δατσολ. Αν είναι να τα πάρω και μετά από δύο χρόνια να σαπίσουν, τότε ας συνεχίσω με nike που κοστίζει και το 1/3 της τιμής των Timbs.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπερα στην Παρεα.τα τελευταια χρονια το καλοκαιρι φοραω μονο crocs.φετος αγορασα παλι τα crocs yucon αυτα που φοραγα και πριν..και προς μεγαλη μου εκπληξη..το ιδιο νουμερο δηλαδη το 12 ειναι μικροτερο.δηλαδη μου κανει τσιμα τσιμα.ενω το 12αρι το παλιο ηταν πολυ ανετο.τα φοραω εδω και λιγες ωρες σαν καινουργια που ειναι και κατα ενα περιεργο λογο να ποδια μου εχουν ιδρωσει.κατι που με το παλιο δεν ειχα.

να φανταστειτε οτι τοπ αγορασα απο επισημο μαγαζι της crocs στην θεσσαλονικη.τωρα να πω οτι ειναι "μαιμου" η επεσε τελειως η ποιοτητα :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω μποτάκι all star chuck taylor 2 με τον νεο πατο της Nike.

Είναι λιγο στενα ομως.

Κανα τιπ να ανοιξουν λιγο?

Πανινο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Εχω μποτάκι all star chuck taylor 2 με τον νεο πατο της Nike.

Είναι λιγο στενα ομως.

Κανα τιπ να ανοιξουν λιγο?

Πανινο ειναι

πηγενετα στον τσαγκαρη να τα βαλει στο καλοποδι για να στα ανοιξει λιγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Παιδια ξερρι κανενας αυτο το site;

http://www.shoeshouse.gr

Θελω να παρω παπούτσι για τρεξιμο και συγκεκριμενα τα adidas ultra boost. Δεστε λιγο τιμές που εχει το συγκεκριμενο site. Μου φαινονται too good to be true.

Τους εστειλα μαιλ ρωτωντας ευθεως αν ειναι αυθεντικα και μου απαντησαν την ιδια μερα οτι ολα τα προϊόντα τους ειναι αυθεντικα..

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω για HOGAN N20 ή INTERACTIVE.

 

Mήπως γνωρίζετε καμμιά "άκρη" για "λογική" τιμή ? Τελευταία κομμάτια, τελευταία νούμερα, κλπ. Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά μήπως γνωρίζετε αν είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο site?

http://www.europesports.eu

ναι αξιοπιστο ειναι.αλλα εχει ακριβες τιμες.το καταστημα βρισκετε στη Λαρισα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω adidas superstar το κλασικο μαύρο με ασπρες ριγες σε 47 ή 47 1/3 νούμερο

 

Νομιζω τα μοντελα ειναι g17076 ή ci7173

 

Μεχρι 70-75€

(Σε φυσικο καταστημα τα βρήκα 65€ αλλα δεν εχει το νουμερο)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω adidas superstar το κλασικο μαύρο με ασπρες ριγες σε 47 ή 47 1/3 νούμερο

 

Νομιζω τα μοντελα ειναι g17076 ή ci7173

 

Μεχρι 70-75€

(Σε φυσικο καταστημα τα βρήκα 65€ αλλα δεν εχει το νουμερο)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

σου δεινω 3 λινκ που συνηθιζω να ψωνιζω απο εκει.

http://sportplanet.gr/index.php?route=product/product&product_id=15114

 

http://www.skateshop.gr/gr/ανδρικά/footwear/παπούτσια/adidas-superstar-foundation-shoes-cblack-ftwwht-cblack

 

http://streetwear.gr/el/superstar/1651-adidas-originals-superstar-foundation.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...