Jump to content

Samsung Trend & Trend Plus


p3nny
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι γινεται μ αυτο το τηλεφωνο, δεν βλεπω θεματα Edited by Sofos_5
Τροποποίηση Τίτλου.
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

θα μπορουσατε να μου πείτε σχετικα με αυτο θέλω να το αγοράσω !! (εαν μπορείτε να μου προτεινεται κατι καλυτερο στα 100 ευρο μεγιστο καλος )

το θελω ποιο πολλυ για ιντερνετ και λιγο gaming

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ροοτ το Samsung galaxy trend plus δεν ξέρω πως γίνεται και θα είναι και η πρώτη φορά που θα κάνω !!! Helppppp

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ που έχει αναλυτικές οδηγίες.

Προχωρώντας σε root κλπ να σε ενημερώσω απλά πως χάνεις την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πως γινεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμ. Σε μη root trend plus;

Ευχαριστώ πολυ

 

Με κλειστό το τηλέφωνο, κρατάς πατημένο το volume up, το κεντρικό πλήκτρο και το Power button και μπαίνεις στο μενού recovery του κινητού. Εκεί με τα πλήκτρα της φωνής επιλέγεις factory reset (ΠΡΟΣΟΧΗ! Χάνεις τα πάντα! ) και το επιλέγεις με το power.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα παιδια. Ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου μοντελου και θα ηθελα να μαθω μια πληροφορια να μου πειτε.( οποιος γνωριζει δλδ) ειζα αγορασει απο το πλαισιο ενα καλωδιο otg για να συνδεσω το κινητο μου με ενα φλασακι (ωστε να περναω αρχεια) και δεν μου το αναγνωριζει.ο υπαληλος μου ειπε οτι το κινητο μου δεν υποστηριζει τετια καλωδια αλλα ειναι λογικο?μοντελο του 2014 ειναι τοσο πισω ειμαστε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου μοντελου και θα ηθελα να μαθω μια πληροφορια να μου πειτε.( οποιος γνωριζει δλδ) ειζα αγορασει απο το πλαισιο ενα καλωδιο otg για να συνδεσω το κινητο μου με ενα φλασακι (ωστε να περναω αρχεια) και δεν μου το αναγνωριζει.ο υπαληλος μου ειπε οτι το κινητο μου δεν υποστηριζει τετια καλωδια αλλα ειναι λογικο?μοντελο του 2014 ειναι τοσο πισω ειμαστε?

 

Καλησπέρα, αν το φλασάκι είναι σε NTFS format χρειάζεσαι root κλπ και είναι λίγο ιστορία.

Αν κάνεις διαμόρφωση το φλασάκι σε fat32 λογικά θα το δει η συσκευή σου χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ καταλαβα αν και μου ακουγεται πολυ περιπλοκο. Και δεν ξερουμε αν θα λειτουργεισει σιγουρα

Δεν είναι ιδιαίτερη διαδικασία, μεταφέρεις ότι αρχεία έχει το φλασάκι κάπου για να μην τα χάσεις, επιλέγεις με δεξί κλικ το φλασάκι και διαμόρφωση, επιλέγεις fat32, περιμένεις 1 λεπτό και αφού τελειώσει επαναφέρεις τα αρχεία σου (περιορισμός της fat διαμόρφωσης : δεν μπορείς να μεταφέρεις αρχεία μεγαλύτερα των 4GB από και προς αυτό).

Link to comment
Share on other sites

To φλασακι ομως που ειναι 16GB μπορω να το γεμισω με ταινιες? Δεν με πειραζει που ειναι το οριο μεταφορας 4GB αφου πανω απο 2GB δεν ειναι η μια ταινια.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά έχω στην κατοχή μου το παραπάνω κινητό του οποίου έσπασε η οθόνη αφής και παράγειλα μία από το ebay στα 10$!

Την τοποθέτησα όλα μια χαρά αλλά η αφή δεν λειτουργεί καθόλου.

Προσπαθώ να βγάλω μια άκρη για το τι συμβαίνει αλλά δεν βρίσκω κάτι.

Μήπως γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει?

Είναι η 3 οθόνη που αλλάζω στο συγκεκριμένο κινητό όλες από ebay!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους...

Έχω ένα κινητό (trend plus) το οποίο όταν βρεθεί σε μέρος που δεν έχει σήμα φυσικά χάνει την επαφή με το δίκτυο, αλλά όταν βρεθεί σε περιοχή που υπάρχει σήμα δεν επανασυνδέεται μόνο του αλλά πρέπει να του κάνω επανεκκίνηση για να συνδεθεί. Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Mike,τι ρυθμιση δικτυου εχεις;

Αυτοματο(GSM/WCDMA)

Μονο WCDMA

Ή Μονο GSM

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η sim ειναι κομμενη και τοποθετημενη με ανταπτορα ή οχι; Με το αυτοματο χανεις το σημα για λιγο.Τυχαινει να εχω 3G με Wind εξω και οταν ειμαι μεσα να χανει για λιγο το σημα και γυρναει σε E. Εμενα πιανει κανονικα και δεν θελει επανεκκινηση στο Galaxy S Duos 2(ειναι ιδιο με το δικο σου απλα δεχεται 2 καρτες sim).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Άλλαξα την οθόνη σε ένα Galaxt trend και είδα ότι έχει δυο καμμένα pixel και ένα χτυπηματάκι.

Το πρόβλημα είναι άλλο όμως. Έχει κολλήσει στο Samsung screen. Πάω να το φορτήσω και ούτε το εικονίδιο της μπαταρίας κουνιέται.

Υπάρχει κάποιο εργαλείο των windows να δούμε εάν θα το δει και μπορώ να το βγάλω από τη λούπα;

Δεν ξέρω τίποτα από android.

Υπάρχει περίπτωση λόγω harware προβλήματος της οθόνης να μην ανάβει;

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα την οθόνη σε ένα Galaxt trend και είδα ότι έχει δυο καμμένα pixel και ένα χτυπηματάκι.

Το πρόβλημα είναι άλλο όμως. Έχει κολλήσει στο Samsung screen. Πάω να το φορτήσω και ούτε το εικονίδιο της μπαταρίας κουνιέται.

Υπάρχει κάποιο εργαλείο των windows να δούμε εάν θα το δει και μπορώ να το βγάλω από τη λούπα;

Δεν ξέρω τίποτα από android.

Υπάρχει περίπτωση λόγω harware προβλήματος της οθόνης να μην ανάβει;

Μάλλον το τελευταίο συμβαίνει, κάτι δεν έγινε σωστά ή κάτι χάλασες κατά τη διαδικασία αλλαγής.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

To κινητο με την original οθόνη bootarei κανονικά. Πηρα άλλες δυο οθόνες και πάλι τα ίδια.

Και πάντα με την δικιά του ανάβει.

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω genuine οθονούλο και να μην είναι πολύ ακριβή;

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Καλημερα, σε ενα trend που ειναι κλειδωμενο σε ξενο δικτυο προσπαθω να βρω ρομ να του φλασαρω μηπως και παιξει Ελλαδα. Επειδη ψαχνω αρκετη ωρα, εχει κανεις κατι υποψη;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...