Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είχα αναφέρει και σε παλαιότερο ποστ δεν την παλεύει με το φόρουμ όσον αφορά την κύλιση στις σελίδες. Με έχει κουφάνει και αυτό μετά την αναβάθμιση σε ντενιμ. Αφορά ΜΟΝΟ τις σελίδες του φόρουμ μας πουθενά αλλού! Έχει συμβεί σε άλλον? Καμιά λύση υπάρχει?

Μια απο τα ίδια και για εμενα. Το κανει μόνο στο συγκεκριμένο φόρουμ!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα γεωγραφικά όρια τα επεξηγεί ακριβώς από πάνω, εκεί που λέει "Παρακολούθηση γεωγραφικών ορίων". Είναι για κάποιες λειτουργίες της Cortana (και όχι μόνο) όταν για παράδειγμα θέλεις να σου υπενθυμίσει να κάνεις κάτι όταν φτάσεις σε κάποιο γεωγραφικό σημείο που έχεις ορίσει.

 

Ευχαριστώ,

 

Δηλαδή για να μπορέσω να δουλέψω τα γεωγραφικά όρια πρέπει να έχω ενεργοποιημένη Cortana; Χωρίς αυτή δεν;;; Στην παρούσσα φάση που αλλού θα μπορούσα να αξιοποίησω αυτή τη λειτουργία χωρίς Cortana; Βασικά δεν βλέπω από που θα μπορούσε να ενεργοποιηθεί.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχα κατεβάσει μια εφαρμογή η οποία ήταν κάτι σαν υπενθύμηση και είχε επιλογή να σε ενημερώσει για κάτι όταν φτάσεις σε ένα σημείο. Κάτι παρόμοια δηλαδή με αυτό που κάνει η cortana. Δε θυμάμαι τώρα ποια εφαρμογή ήταν αλλά αν θέλετε μπορώ να ψάξω να τη βρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχω το Nokia 630 DS και βγαίνει εκτός δικτύου. Δηλαδή στα καλά καθούμενα δεν βρίσκει κανένα δίκτυο, και θέλει επανεκκίνηση ενώ όσοι καλούν ακούν το μουντό τουτ χωρίς να λέει οτι θα ειδοποιηθεί ή ότι δεν είναι εφικτή.

WordPress Greece
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχω το Nokia 630 DS και βγαίνει εκτός δικτύου. Δηλαδή στα καλά καθούμενα δεν βρίσκει κανένα δίκτυο, και θέλει επανεκκίνηση ενώ όσοι καλούν ακούν το μουντό τουτ χωρίς να λέει οτι θα ειδοποιηθεί ή ότι δεν είναι εφικτή.

 

Καλημέρα,

αρχικά δοκίμασε να κάνεις soft reset. Αν συνεχίζει το πρόβλημα δοκίμασε κάποια άλλη κάρτα sim. Αν χάνει το δίκτυο ακόμα και με την άλλη sim δοκίμασε hard reset για να αποκλείσουμε ότι πρόκειται για πρόβλημα στο hardware της συσκευής. Αν μετά από όλα αυτά συνεχίζει το πρόβλημα προτείνεται να το πας σε κάποιο Nokia Care για έλεγχο- επισκευή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το παθαίνει και μένα...Κοσμοτε,απλά δεν το έδωσα ιδιαίτερή σημασία διότι το πάθαινα και με το galaxy s3.Μάλλον είναι θέμα δικτύου...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εξηγήστε μου πώς γίνεται να χαθούν ξαφνικά όλες οι επαφές. Και χωρίς αυτο, για ποιο λόγο δεν μου τις κατεβάζει απο το google μέσω του συγχρονισμού;; Τι συμβαίνει;

 

 

 

Edit: Το έλυσα το θέμα μέσω του Gmail. Έκανα επαναφορά στις επαφές μέσω του Gmail, σε ένα πεδίο που λέει restore contacts. Έχεις επιλογή απο 1 ώρα πριν ως 30 μέρες. Κάτι σαν την επαναφορά συστήματος των windows. Τέλος καλό, όλα καλά.

Edited by Dihnekis300
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εξηγήστε μου πώς γίνεται να χαθούν ξαφνικά όλες οι επαφές. Και χωρίς αυτο, για ποιο λόγο δεν μου τις κατεβάζει απο το google μέσω του συγχρονισμού;; Τι συμβαίνει;

 

 

 

Edit: Το έλυσα το θέμα μέσω του Gmail. Έκανα επαναφορά στις επαφές μέσω του Gmail, σε ένα πεδίο που λέει restore contacts. Έχεις επιλογή απο 1 ώρα πριν ως 30 μέρες. Κάτι σαν την επαναφορά συστήματος των windows. Τέλος καλό, όλα καλά.

 

Άρα δεν ήταν πρόβλημα του τηλεφώνου σου, κάτι συνέβει στις επαφές του Gmail.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αντιγράψω τις επαφές του 630 στο PC;

 

Μπαίνεις από τον υπολογιστή σου στη σελίδα people.live.com και κάνεις είσοδο με το Microsoft account που χρησιμοποιείς στο 630. Πατάς "Διαχείριση" από το οριζόντιο μενού και επιλέγεις "Εξαγωγή για Outlook.com και άλλες υπηρεσίες". Αποθηκεύεις το .csv αρχείο στον υπολογιστή σου και τις έχεις πλέον αποθηκευμένες.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις από τον υπολογιστή σου στη σελίδα people.live.com και κάνεις είσοδο με το Microsoft account που χρησιμοποιείς στο 630. Πατάς "Διαχείριση" από το οριζόντιο μενού και επιλέγεις "Εξαγωγή για Outlook.com και άλλες υπηρεσίες". Αποθηκεύεις το .csv αρχείο στον υπολογιστή σου και τις έχεις πλέον αποθηκευμένες.

Eυχαριστώ, αλλά το πρόβλημα είναι το εξής: το τηλέφωνο (που δεν είναι δικό μου) έχει έναν @outlook.com λογαριασμό που συγχρονίζει τα διάφορα, αλλά η κάτοχος δε θυμάται πλέον τον κωδικό και δεν υπάρχει τρόπος να ανακτηθεί. Το χειρότερο όμως είναι ότι δεν με αφήνει να δημιουργήσω οποιοδήποτε νέο λογαριασμό. Λέει ότι θα με πάει στη web σελίδα για τη δημιουργία του λογαριασμού, αλλά με ξαναγυρίζει στη λίστα με τους providers!

 

Kάτι πάει πολύ λάθος πάντως με τη συσκευή ή το λειτουργικό γιατί δε με αφήνει ούτε να κατεβάσω updates για το λειτουργικό (λάθος 801881ε4 - έκδοση ΛΣ: 8.10.12397.895) και η εφαρμογή του Gmail με προειδοποιεί για προβληματικό ποιστοποιητικό.

 

Δεν ξέρω τι να κάνω... γι' αυτό έλεγα μήπως μπορεσω να πάρω με κάποιο τρόπο τοπικά τις επαφές και να του χώσω ένα factory reset μπας και στρώσει...

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ, αλλά το πρόβλημα είναι το εξής: το τηλέφωνο (που δεν είναι δικό μου) έχει έναν @outlook.com λογαριασμό που συγχρονίζει τα διάφορα, αλλά η κάτοχος δε θυμάται πλέον τον κωδικό και δεν υπάρχει τρόπος να ανακτηθεί. Το χειρότερο όμως είναι ότι δεν με αφήνει να δημιουργήσω οποιοδήποτε νέο λογαριασμό. Λέει ότι θα με πάει στη web σελίδα για τη δημιουργία του λογαριασμού, αλλά με ξαναγυρίζει στη λίστα με τους providers!

 

Kάτι πάει πολύ λάθος πάντως με τη συσκευή ή το λειτουργικό γιατί δε με αφήνει ούτε να κατεβάσω updates για το λειτουργικό (λάθος 801881ε4 - έκδοση ΛΣ: 8.10.12397.895) και η εφαρμογή του Gmail με προειδοποιεί για προβληματικό ποιστοποιητικό.

 

Δεν ξέρω τι να κάνω... γι' αυτό έλεγα μήπως μπορεσω να πάρω με κάποιο τρόπο τοπικά τις επαφές και να του χώσω ένα factory reset μπας και στρώσει...

 

Δοκίμασε να περάσεις τις επαφές στην κάρτα μνήμης μέσω της εφαρμογής "Μεταφορά Δεδομένων" (είναι προεγκατεστημένη) και από εκεί να τις αποθηκεύσεις στον υπολογιστή για να τις εισάγεις σε καινούριο MS λογαριασμό. Αν δεν δουλέψει αυτός ο τρόπος δοκίμασε την εφαρμογή Off-line Contact Manager.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σος μ έσπασαν τα δοντάκια από τ υποδοχή σιμ.ξέρει κανένας το κόστος αλλαγής και που πρέπει να απευθυνθώ; το κακό είναι ότι χρειάζομαι άμεσα το κινητό .
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σος μ έσπασαν τα δοντάκια από τ υποδοχή σιμ.ξέρει κανένας το κόστος αλλαγής και που πρέπει να απευθυνθώ; το κακό είναι ότι χρειάζομαι άμεσα το κινητό .

 

Ρώτα σε κάποιο nokia care.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σος μ έσπασαν τα δοντάκια από τ υποδοχή σιμ.ξέρει κανένας το κόστος αλλαγής και που πρέπει να απευθυνθώ; το κακό είναι ότι χρειάζομαι άμεσα το κινητό .

 

αστα φιλε.. πηγα και εγω σημερα με το 730... 90 ευροπουλα περιπου.

 

παρε καινουργιο..

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας με την Denim ;

Αν χειροτερέυει πολύ η αυτονομία δεν θα την βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Σε επισημο νοκια care μου ζητησαν 30 ευρω για φτιαξιμο. Αλλα και παλι 40 το πηρα δεν αξιζει. Νομιζω ομως πως καλυτερο gps για το αμαξι δεν θα βρω :P
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας με την Denim ;

Αν χειροτερέυει πολύ η αυτονομία δεν θα την βάλω.

 

Δεν έχει διαφορά.. Μια χαρά τα πάει και με την Denim.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διαφορά.. Μια χαρά τα πάει και με την Denim.

Σ' ευχαριστώ ! :)

Αν για κάποιο άλλο λόγο (εκτός της αυτονομίας) δεν μου αρέσει η Denim μπορώ να επιστρέψω στην Cyan ; και αν ναι, πως ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω μια ρύθμιση.

Όταν με καλούν ενώ μιλάω ακούω μέσα ένα μπιπ μπιπ και κοιτώντας στην οθόνη βλέπω ποιος με καλεί.

Εγώ θέλω όταν με καλούν και μιλάω να βγαίνει μήνυμα ότι είμαι απασχολημένος σε αυτόν που με παίρνει και σε εμένα να έρχεται μήνυμα όταν τελειώνω την κλήση ότι με κάλεσε το τάδε νούμερο.

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα και αν ναι που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση στο 630;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω μια ρύθμιση.

Όταν με καλούν ενώ μιλάω ακούω μέσα ένα μπιπ μπιπ και κοιτώντας στην οθόνη βλέπω ποιος με καλεί.

Εγώ θέλω όταν με καλούν και μιλάω να βγαίνει μήνυμα ότι είμαι απασχολημένος σε αυτόν που με παίρνει και σε εμένα να έρχεται μήνυμα όταν τελειώνω την κλήση ότι με κάλεσε το τάδε νούμερο.

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα και αν ναι που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση στο 630;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις -> δικτυο+-> ρύθμιση. Εκεί έχει αναμονή κλήσεων αλλα δεν ξέρω αν κάνει αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση για απόκρυψη του αριθμού μας πριν την κλήση μέσα στο μενού των windows phones? :happy:

 

σε dual sim, η διαδικασία είναι η εξής: τηλέφωνο (το tile για να καλέσουμε), τρείς τελείες, ρυθμίσεις, ρυθμίσεις SIM 1 (μπορεί στο απλό να είναι ρυθμίσεις SIM), εμφάνιση του αριθμού μου κι από κει επιλέγεις αυτό που θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις -> δικτυο+-> ρύθμιση. Εκεί έχει αναμονή κλήσεων αλλα δεν ξέρω αν κάνει αυτό που ζητάς.
Κάνει εν μέρει αυτό που θέλω... δηλ. αν απενεργοποιήσω την αναμονή κλίσης βγαίνει μήνυμα ότι το τηλέφωνο είναι κατειλημμένο αλλά δεν με ειδοποιεί στο τέλος της κλήσης ποιος με κάλεσε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...