Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση σήμερα σε άλλο Nokia care στη Θεσσαλονίκη για καπάκι και μου είπαν ότι κοστίζει 8€.

Που τα βρήκατε αυτά με τα 5€. Θέλω κι εγώωωωωωω :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω όλα τα καπάκια (βασικά, τα τέσσερα μου τα έκαναν δώρο).

Το πιο όμορφο είναι το πράσινο, το πιο σοβαρό το μαύρο, το πιο χτυπητό (δεν το χάνεις με τίποτα) το κίτρινο.

Πράσινο 630 με κίτρινα Coloud ακουστικά και πορτοκαλί treasure tag!

Ακόμα μυαλό δεν βάλαμε, κυκλοφορούμε με τα πολύχρονα γιατί το κέφι (από το ...καρναβάλι :p) δεν τελειώνει!

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Πάτε στο κατάστημα Ευοσμου, Δημητρίου Καραολη 180.....σήμερα το πήρα από εκεί 5€ το πορτοκαλί.....έμεινε ένα άσπρο.... .

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι θα ξαναφέρουν;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 μέρα χρήσης, άρχισαν τα παράπονα από τη σύζυγο για το κινητό (που αντικατέστησε το Lumia 530).....δεν γυρίζει οριζόντια η οθόνη θέασης ιστοσελίδων και αρχείων (Word, Pdf κτλ), όταν γυρίζει το τηλέφωνο σε οριζόντια θέση.....

 

Τι φταίει ρε παιδιά? Καμιά έξτρα ρύθμιση ίσως? Να δοκιμάσει άλλον browser?

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να υποθέσω ότι θα ξαναφέρουν;

 

Πάρτους τηέφωνο....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχει ενεργοποιηθεί το Κλείδωμα περιστροφής μάλλον.

 

Όχι, το έλεγξα αυτό. ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 μέρα χρήσης, άρχισαν τα παράπονα από τη σύζυγο για το κινητό (που αντικατέστησε το Lumia 530).....δεν γυρίζει οριζόντια η οθόνη θέασης ιστοσελίδων και αρχείων (Word, Pdf κτλ), όταν γυρίζει το τηλέφωνο σε οριζόντια θέση.....

 

Τι φταίει ρε παιδιά? Καμιά έξτρα ρύθμιση ίσως? Να δοκιμάσει άλλον browser?

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι κλειδωμένη η περιστροφή? Τσέκαρε στο status bar να μην είναι μπλε... ΑΝ είναι μπλε σημαίνει ότι έχει κελιδώσει...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι κλειδωμένη η περιστροφή? Τσέκαρε στο status bar να μην είναι μπλε... ΑΝ είναι μπλε σημαίνει ότι έχει κελιδώσει...

 

Ναι είπαμε, ΔΕΝ είναι τσεκαρισμένη η επιλογή. ....δεν το εμφανίζει σε όλα τα site, όπως και το εμφανίζει (το να μην γυρίζει) σε πολλά έγγραφα PDF & WORLD αμφότερα από Ίντερνετ. ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Πάτε στο κατάστημα Ευοσμου, Δημητρίου Καραολη 180.....σήμερα το πήρα από εκεί 5€ το πορτοκαλί.....έμεινε ένα άσπρο.... .

 

Έχθές που πήρα τηλέφωνο στο συγκεκριμένο μαγαζί μου είπε ότι κοστίζει 8 €.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hotspot το Ε6, αλλά δεν το είδε το 630 καμμιά ιδέα;

 

Εφαρμογή εκτός από το Υγεία και Διατροφή το δικό του, που να χρησιμοποιεί το βηματόμετρο υπάρχει;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είπαμε, ΔΕΝ είναι τσεκαρισμένη η επιλογή. ....δεν το εμφανίζει σε όλα τα site, όπως και το εμφανίζει (το να μην γυρίζει) σε πολλά έγγραφα PDF & WORLD αμφότερα από Ίντερνετ. ...

 

Όταν είχα πρωτοαγοράσει το Lumia 820 πριν σχεδόν 9 μήνες, είχα ώρες ώρες παρόμοιο πρόβλημα με την αυτόματη περιστροφή οθόνης. Σκεφτόμουν να το επιστρέψω ή να το πάω για επισκευή.

 

Κάποια στιγμή σύντομα έφτιαξε μόνο του, και μήνες τώρα δεν το ξαναεμφάνισε ποτέ ούτε μια φορά.

Συμπεραίνω ότι απλώς είχε κολλήσει ο αισθητήρας και έδινε λάθος δεδομένα, δεν μπορώ κάτι άλλο να υποοθέσω.

Καλά που δεν το πήγα για επισκευή καινούριο κινητό.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να δουλεψω το GPS με πλοηγηση πεζη και οχι με αυτοκινητο;δεν το βρισκω μηπως δεν το κανει;

 

ανοίγεις το gps , βάζεις here maps

 

και αυτό ήταν :p

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα εγινα και εγω κατοχος του 630 μετα απο ενα χρονο συμβιωσης με το 520.

 

Οι πρωτες εντυπωσεις απο την συσκευη ειναι λιγο αρνητικες. Η οθονη το ασπρο το δειχνει πολυ κιτρινωπο. Αυτο μαλλον οφειλεται στην επιστρωση clear black. Επισης στο πανω μερος της οθονης φαινεται ανομοιμορφος ο φωτισμος. Ισως ομως να ειναι προβλημα της δικης μου συσκευης.

 

Το κινητο αγοραστηκε απο το πλαισιο και πιστευα πως θα ηταν Ελληνικο αλλα δυστυχως ηταν απο την Ουγγαρια!!! Τουλαχιστον ηταν unbranded. για να

 

Ψαχνω να βρω το double tap αλλα δεν το βρισκω....υποψιαζομαι οτι δεν υπαρχει...

Edited by dimzi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλορίζικο...

 

Το double tap το ενεργοποιείς από την ενότητα "Αφή" στις ρυθμίσεις....

 

Επίσης στις clear black δείχνει πολύ καλύτερο το μαύρο φόντο αλλά κάνει και περισσότερη οικονομία...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση αλλα στην αφη το μονο που εχει ειναι η επιλογη της δονησης για την γραμμη περιηγησης. Εχω ενημερωσει το κινητο. ξεχασα να πω πως εχω την δικαρτη εκδοση. Μηπως εχουν καποιες ψιλοδιαφορες?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν έχει την "επανενεργοποίηση"...?

 

 

 

Υπάρχει πιθανότητα στη Cyan να είναι κάπου αλλού (εγω είμαι με developers preview), οπότε ας μας πει κάποιο παιδί που το έχει που την έχουν καταχωνιάσει :D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα!

 

Με την αναβάθμιση στο δίκτυο+ που έγινε σήμερα, το σήμα 3G είναι αρκετά δυνατό και υπάρχει σε πολλά σημεία!

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 630 dual sim έχει το double tap;

 

Όχι, δεν έχει double tap, τουλάχιστον όχι ακόμα. Τα παρακάτω μοντέλα δεν το διαθέτουν:

 

Nokia Lumia 520 / 525 / 625 / 625H / 530 / 530 Dual SIM / 630 / 630 Dual SIM / 635 / 636 / 930

 

http://www.nokia.com/in-en/support/product/lumia630-dual-sim/smartguidance/?action=singleTopic&topic=B-GUID-F95B9E0E-755A-4C43-B5FC-8552C405B4E1-8_10

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει double tap, τουλάχιστον όχι ακόμα. Τα παρακάτω μοντέλα δεν το διαθέτουν:

 

Nokia Lumia 520 / 525 / 625 / 625H / 530 / 530 Dual SIM / 630 / 630 Dual SIM / 635 / 636 / 930

 

http://www.nokia.com/in-en/support/product/lumia630-dual-sim/smartguidance/?action=singleTopic&topic=B-GUID-F95B9E0E-755A-4C43-B5FC-8552C405B4E1-8_10

 

To 520 το έχω και με την developers preview έχω double tap κανονικά. Υπονοείς ότι μόλις περάσω την cyan επίσημα θα χάθει;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...