Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχει παρατηρησει κανεις bleeding στο πανω μερος της οθονης η ειναι μονο το δικο μου?

 

Όχι καθόλου. Πήγαινε στο κατάστημα που το πήρες και σύγκρινέ το με δείγμα.

 

Σας παρέθεσα τι λέει το επίσημο site της ΝΟΚΙΑ. Το 630DS μια φορά, double tap δεν έχει, όπως λέει και η ίδια. Διάβασα στο ΝΟΚΙΑ φόρουμ πάντως πως σύντομα θα προστεθεί με αναβάθμιση.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη το 930 δεν έχει double tap;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη το 930 δεν έχει double tap;

 

Τό παμε, έχει. Glance δεν έχει

Το 630 δεν έχει αλλα φαντάζομαι θα μπει σε κάποιο Update.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος για κινεζιά στα 110-120 ευρώ αλλά διαβάζοντας το topic αρχίζω να το σκέφτομαι σοβαρά να τεστάρω τα W8.1.. και βλέποντας τιμές πλέον 116 για το απλό και 124 για το ντουαλ έχω ψηθεί αρκετά.. σε πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα δεν έχει θέμα με τα 512ΜΒ..??

Επίσης σε σχέση με το 625 πέρα από το 4G και την οθόνη δεν έχει άλλη διαφορά..??

Edited by BurnedChemist
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε Κωτσόβολο και βλέπω το 630DS 129€. "Έλα ρε λέω. Να δω πόσο έχουν το μονό." 149€!

Ρωτάω το παιδί γιατί έτσι? Μήπως είναι ανάποδα οι τιμές? Όχι μου λέει είναι το χρώμα. (Σημειωτέον πως ήταν το Μαύρο).

Ξέχασα να του πω πως έχουν 5€ τα καπάκια....

Επίσης επειδή είχα πάρει το κινητό με αρχικό καπάκι το Μαύρο προφανώς θα έχει μεγάλη αξία αργότερα ε? :lol:

Τι όχι?

Link to comment
Share on other sites

Κουκλα το κινητο, το 520 ειχε περασει απο τα χερια μου και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις. Το 630 με εφτιαξε ακομη περισσοτερο. Ισως ειναι και η 8.1 που βοηθαει εκτος της συσκευης.

Ας αποχωρηστω λοιπον το Ε5 και ας συνηθισω πλεον το lumia 630.

Θα μου λειψει η λειτουργια των προφιλ και η αναφωνηση των καλουντων.

 

ΥΣ Η ενταση του ξυπνητηριου ειναι κοινη με την ενταση του κινητου?

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος για κινεζιά στα 110-120 ευρώ αλλά διαβάζοντας το topic αρχίζω να το σκέφτομαι σοβαρά να τεστάρω τα W8.1.. και βλέποντας τιμές πλέον 116 για το απλό και 124 για το ντουαλ έχω ψηθεί αρκετά.. σε πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα δεν έχει θέμα με τα 512ΜΒ..??

Επίσης σε σχέση με το 625 πέρα από το 4G και την οθόνη δεν έχει άλλη διαφορά..??

 

Καμία κούραση. Τρέχουν σφαίρα όλες κι ας είναι ανοιχτές παράλληλα.

Τώρα για πολύ μεγάλα παιχνίδια, δεν το έχω δοκιμάσει, δεν παίζω βλέπεις, αλλά Facebook, twiter, skype, viber, καιρός, νέα, ΙΕ, χ'αρτες, δουλεύον ταυτόχρονα και ούτε πως θα το πάρεις χαμπάρι πως είναι όλα ανοιχτά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κουκλα το κινητο, το 520 ειχε περασει απο τα χερια μου και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις. Το 630 με εφτιαξε ακομη περισσοτερο. Ισως ειναι και η 8.1 που βοηθαει εκτος της συσκευης.

Ας αποχωρηστω λοιπον το Ε5 και ας συνηθισω πλεον το lumia 630.

Θα μου λειψει η λειτουργια των προφιλ και η αναφωνηση των καλουντων.

 

ΥΣ Η ενταση του ξυπνητηριου ειναι κοινη με την ενταση του κινητου?

 

Είναι μαζί αλλά μπορείς να το ρυθμίσεις από την εφαρμογή

Edited by ozon74
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο που θέλω να ρωτησω είναι αν μπορώ να συγχρονίσω επαφές στο κινητό με το gmail όπως γίνεται σε android.. μεγάλη ευκολία να μην χρειάζεται να περνάς τις επαφές μια μια κάθε φορά..
Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο που θέλω να ρωτησω είναι αν μπορώ να συγχρονίσω επαφές στο κινητό με το gmail όπως γίνεται σε android.. μεγάλη ευκολία να μην χρειάζεται να περνάς τις επαφές μια μια κάθε φορά..

 

Αμέσως και πανεύκολα. Επαφές>ρυθμίσεις>προσθήκη επαφών> φιλτράρισμα λίστας

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Ας αποχωρηστω λοιπον το Ε5 και ας συνηθισω πλεον το lumia 630.

Θα μου λειψει η λειτουργια των προφιλ και η αναφωνηση των καλουντων.

 

Η αναφώνηση των καλούντων υπάρχει στα WP. Απλά όχι στα ελληνικά.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες συμβίωσης με το 630 ειμαι τελείως απογοητευμένος με την αποδοση των χρωματων της οθονης.

Το λευκο ειναι κιτρινο με αποτελεσμα ολα τα χρωματα να δειχνουν ξεπλυμενα..

Σε συγκριση με την οθονη του 520 ειναι πολλα σκαλια πιο κατω....

Edited by dimzi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα από του 520, ή είναι ιδέα της γυναίκας μου;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ στην κατοχή μου σχεδόν δυο μέρες.πρώτο WP οποτε δεν έχω μετρο σύγκρισης.

Η φωτεινοτητα μόλις είσαι στον ήλιο πρέπει να είναι στην επιλογή υψηλή αλλιώς δεν βλέπεις τίποτα.

Και κάτι που θέλω να ρωτήσω μόλις χρησιμοποιώ τα δεδομένα για να σερφάρω στο ίντερνετ ακόμη και για 10-15 λεπτά ζεστενεται αρκετά στην πανω δεξιά πλευρά της οθόνης.το κάνει και σε σας?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ στην κατοχή μου σχεδόν δυο μέρες.πρώτο WP οποτε δεν έχω μετρο σύγκρισης.

Η φωτεινοτητα μόλις είσαι στον ήλιο πρέπει να είναι στην επιλογή υψηλή αλλιώς δεν βλέπεις τίποτα.

Και κάτι που θέλω να ρωτήσω μόλις χρησιμοποιώ τα δεδομένα για να σερφάρω στο ίντερνετ ακόμη και για 10-15 λεπτά ζεστενεται αρκετά στην πανω δεξιά πλευρά της οθόνης.το κάνει και σε σας?

 

Φυσιολογικο ειναι συμβαίνει σε όλες τις συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Η αναφώνηση των καλούντων υπάρχει στα WP. Απλά όχι στα ελληνικά.

Που πως? δεν εχω βρει κατι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από 2 μέρες συμβίωσης με το 630 ειμαι τελείως απογοητευμένος με την αποδοση των χρωματων της οθονης.

Το λευκο ειναι κιτρινο με αποτελεσμα ολα τα χρωματα να δειχνουν ξεπλυμενα..

Σε συγκριση με την οθονη του 520 ειναι πολλα σκαλια πιο κατω....

Πραγματι κιτρινιζζει λιγο, τομειδα με τα δυο κινητα διπλα διπλα. Αλλα το 630 εχει κατι αλλο που του δινει και κια διαφορετικη αισθηση.

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σε ολες τις συσκευες? διοτι οποιο search πατω δεν μου κανει κατι.

Edit.

Το βρηκα, στη διευκοληνση πλοηγησης. Ζηταει ομως αγγλικη γλωσσα.

Edited by corsakias5146
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Το γιατί δε μας είπες...

Η οθονη του ειναι σκετη απογοητευση. Βαλε το διπλα σε lumia 520 και συγκρινε...Το αναφερω και σε προηγουμενο ποστ.

Δεν το συγκρινω με s5 η iphone. To συγκρινω με κινητο πιο φθηνο απο το 630.

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ειναι σκετη απογοητευση. Βαλε το διπλα σε lumia 520 και συγκρινε...Το αναφερω και σε προηγουμενο ποστ.

Δεν το συγκρινω με s5 η iphone. To συγκρινω με κινητο πιο φθηνο απο το 630.

 

Παραπονέθηκες και για Bleeding ενώ δεν παίζει κάτι τέτοιο. Θα σου έλεγα να ελέγξεις την συσκευή σου γιατί μάλλον έχει πρόβλημα η οθόνη της. Τα παράπονα σου δεν τα έχω παρατηρήσει σε άλλο 630.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ειναι σκετη απογοητευση. Βαλε το διπλα σε lumia 520 και συγκρινε...Το αναφερω και σε προηγουμενο ποστ.

Δεν το συγκρινω με s5 η iphone. To συγκρινω με κινητο πιο φθηνο απο το 630.

 

προφανως φιλε και εχεις προβληματικη συσκευη.

επισης η οθονη του μονο προβληματικη δεν ειναι...πως μπορεις να τη συγκρινεις με του 520 που δεν εχει καν clear black και δεν βλεπεται??

ισα ισα για τα λεφτα του ειναι αρκετα καλη η οθονη του.αμα δε γουσταρει καποιος να παιξεθ και με τις ρυθμισεις χρωματων μπορει να την κανει ακομη καλυτερη και στα μετρα γουστου του.

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...