Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το κινητό από χθες δεν φορτίζει καθόλου. Άλλαξα φορτιστή / πρίζα / καλώδια κλπ, αλλά δεν κάνει τίποτα... Το βύσμα φαίνεται να μην έχει κανένα πρόβλημα.. Έχει κανείς να προτείνει κάτι πριν το πάω πίσω από εκεί που το αγόρασα;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνει εν μέρει αυτό που θέλω... δηλ. αν απενεργοποιήσω την αναμονή κλίσης βγαίνει μήνυμα ότι το τηλέφωνο είναι κατειλημμένο αλλά δεν με ειδοποιεί στο τέλος της κλήσης ποιος με κάλεσε...

Αυτό είναι θέμα παρόχου.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό από χθες δεν φορτίζει καθόλου. Άλλαξα φορτιστή / πρίζα / καλώδια κλπ, αλλά δεν κάνει τίποτα... Το βύσμα φαίνεται να μην έχει κανένα πρόβλημα.. Έχει κανείς να προτείνει κάτι πριν το πάω πίσω από εκεί που το αγόρασα;;;

Soft reset έχεις κάνει ??

τώρα τελευταία έχει γίνει αυτο σε 2 γνωστούς (samsung και sony) και στους 2 είχε ξεκολλήσει απο την πλακέτα η θέση φόρτισης(39 εύρω για κακή χρήση :( )

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση για απόκρυψη του αριθμού μας πριν την κλήση μέσα στο μενού των windows phones? :happy:

 

Για να μην έχεις μόνιμα απόκρυψη και να μην εμφαανιζεται ο αριθμος σου μπορείς να βάζεις πριν τον τηλεφωνικο αριθμό που θες να καλέσεις #31#. Για παράδειγμα #31#6944.....1.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Soft reset έχεις κάνει ??

τώρα τελευταία έχει γίνει αυτο σε 2 γνωστούς (samsung και sony) και στους 2 είχε ξεκολλήσει απο την πλακέτα η θέση φόρτισης(39 εύρω για κακή χρήση :( )

Σε ευχαριστώ φίλε lepes. Έκανα soft reset και πάνω που πήγαινα για Hard, έκλεισε από μπαταρία. Είμαι στην εγγύηση οπότε θα το πάω την Πέμπτη στα public και μετά βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αυτόματη φωτεινότητα το κινητό και που μπορώ να την βρω στις ρυθμίσεις; Ευχαριστώ.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αυτόματη φωτεινότητα το κινητό και που μπορώ να την βρω στις ρυθμίσεις; Ευχαριστώ.

 

Όχι δεν έχει. Μπορείς να διαλέξεις μόνο ανάμεσα από χαμηλή, μεσαία, υψηλή.

Για να το κάνεις πας Ρυθμίσεις--> φωτεινότητα.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα εχω το Nokia Lumia 630 το δικαρτο και προσπαθω να κατεβασω εφαρμογες απο το store εχω κανει λογαριασμο και μου λεει οτι Οι δωρεάν λήψεις και οι λήψεις επί πληρωμή ενεργοποιήθηκαν παρολα αυτα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα γιατι μου δινει το μυνημα οτι πρεπει να ρυθμισω την ενοτητα η οικογενεια μου και κατι τετοια.μηπως γνωριζει καποιος πως ακριβως γινεται η διαδικασια
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το Nokia Lumia 630 το δικαρτο και προσπαθω να κατεβασω εφαρμογες απο το store εχω κανει λογαριασμο και μου λεει οτι Οι δωρεάν λήψεις και οι λήψεις επί πληρωμή ενεργοποιήθηκαν παρολα αυτα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα γιατι μου δινει το μυνημα οτι πρεπει να ρυθμισω την ενοτητα η οικογενεια μου και κατι τετοια.μηπως γνωριζει καποιος πως ακριβως γινεται η διαδικασια

 

Καλησπέρα. Θα μπείς από υπολογιστή στη σελίδα account.live.com για να έχεις πρόσβαση στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου. Νομίζω πως έχει να κάνει με την ηλικία που έχεις δηλώσει στον λογαριασμό σου γιατί κάτω από κάποια ηλικία δεν σου επιτρέπει να κατεβάζεις εφαρμογές και ζητάει την επιβεβαίωση από κάποιο μέλος που έχει οριστεί στις ρυθμίσεις της οικογένειας στον λογαριασμό. Ρίξε μια ματιά στην ηλικία, αλλίως κάνε τις ρυθμίσεις που σου ζητάει για την οικογένεια.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το Nokia Lumia 630 το δικαρτο και προσπαθω να κατεβασω εφαρμογες απο το store εχω κανει λογαριασμο και μου λεει οτι Οι δωρεάν λήψεις και οι λήψεις επί πληρωμή ενεργοποιήθηκαν παρολα αυτα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα γιατι μου δινει το μυνημα οτι πρεπει να ρυθμισω την ενοτητα η οικογενεια μου και κατι τετοια.μηπως γνωριζει καποιος πως ακριβως γινεται η διαδικασια

 

Καλησπέρα. Θα μπείς από υπολογιστή στη σελίδα account.live.com για να έχεις πρόσβαση στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου. Νομίζω πως έχει να κάνει με την ηλικία που έχεις δηλώσει στον λογαριασμό σου γιατί κάτω από κάποια ηλικία δεν σου επιτρέπει να κατεβάζεις εφαρμογές και ζητάει την επιβεβαίωση από κάποιο μέλος που έχει οριστεί στις ρυθμίσεις της οικογένειας στον λογαριασμό. Ρίξε μια ματιά στην ηλικία, αλλίως κάνε τις ρυθμίσεις που σου ζητάει για την οικογένεια.

 

Με την ηλικία έχει να κάνει, πρέπει να δηλωθεί μια ημερομηνία γέννησης που να είναι τουλάχιστον 18 χρόνια πριν.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις δοκιμασα να περασω μια εφαρμογη απο το pc εφοσον το περασα στον δικο μου λογαριασμο γιατι το κινητο ειναι της κορης μου και ο δικος μου λογαριασμος ειναι λογαριασμος ενηλικα και μου δινει αυτο το μυνημα Δοκιμάσαμε να στείλουμε μια αίτηση λήψης στο τηλέφωνό σας, αλλά δεν λάβαμε απόκριση από αυτό παρολο που στη συνδεση με το pc μου δειχνη το κινητο κανονικα . υπαρχει περιπτωση να φταιει το καλωδιο συνδεσης με το pc η πρεπει να κανω καποα ρυθμιση στο κινητο για να δουλεψει
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις δοκιμασα να περασω μια εφαρμογη απο το pc εφοσον το περασα στον δικο μου λογαριασμο γιατι το κινητο ειναι της κορης μου και ο δικος μου λογαριασμος ειναι λογαριασμος ενηλικα και μου δινει αυτο το μυνημα Δοκιμάσαμε να στείλουμε μια αίτηση λήψης στο τηλέφωνό σας, αλλά δεν λάβαμε απόκριση από αυτό παρολο που στη συνδεση με το pc μου δειχνη το κινητο κανονικα . υπαρχει περιπτωση να φταιει το καλωδιο συνδεσης με το pc η πρεπει να κανω καποα ρυθμιση στο κινητο για να δουλεψει

 

Αυτό γίνεται ασύρματα από το wifi, όχι από το καλώδιο.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται ασύρματα από το wifi, όχι από το καλώδιο.

με ενεργοποιημενο το wifi σε laptop και κινητο μου βγαζει το ιδιο μηνυμα.Αν γνωριζει καποιος πως γινεται η διαδικασια στην ενοτητα οικογενεια και τι ακριβως στοιχεια δινεις ας ενημερωσει

Link to comment
Share on other sites

με ενεργοποιημενο το wifi σε laptop και κινητο μου βγαζει το ιδιο μηνυμα.Αν γνωριζει καποιος πως γινεται η διαδικασια στην ενοτητα οικογενεια και τι ακριβως στοιχεια δινεις ας ενημερωσει

 

τελικα το προβλημα λυθηκε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει με ένα προβληματάκι που έχω.. Όταν έχω για ένα τεταρτάκι τον ΙΕ ανοιχτό κάποια στιγμή με πετάει έξω και σβήνεται και η σελίδα που είχα ανοιχτή.. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα.. Έχω τη lumia denim και από τοτε που την περασα εχω παρατηρησει αυτο το προβλημα.. κάθε βοηθεια θα ηταν χρησιμη.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου χωρίς να ειμαι 100% σίγουρος για αυτό που θα σου πω, πιστεύω ότι ίσως οφείλεται στην οριακά επαρκή RAM των 512mb. Γιατί, αυτά τα μικροκρασαρισματα που είχα σε διαφορες εφαρμογές με το τίμιο 630, δεν υπάρχουν στο 640 που έχει 1gb ram... Απο την άλλη δοκίμασε να κανεις διαγραφή ιστορικού του ΙΕ συχνα (είδα οτι έκανες βεβαια επαναφορά) και ξεφορτωσε το απο εφαρμογές. Επισης, δοκίμασε μήπως βελτιώνεται αν έχεις τον ΙΕ στην μνήμη τηλεφώνου και όχι της SD.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ το πρόβλημα,μετά από πολλές δοκιμές πλέον είμαι σίγουρος ότι φταίει η ram...το μόνο θέμα του κινητού (για τα άλλα φταίει το λογισμικό...)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σημερα μου επεσε η συσκευη απο το χερι και η οθονη ραγισε πιξελιζει και στη μιση δεν δειχνει τιποτα. ξερει κανεις ποσο κοστιζει η επισκευη και αν αξιζει η να παρω κατευθειαν καινουριο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Στο Νοκια care Πατησίων είχα δώσει 70 ευρω ....

 

άρα με τιμή που ξεκινάει κάτω από 70 ευρώ στα σκρουτζομάγαζα, μάλλον πας για καινούργιο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Από τι υλικό είναι η οθόνη; είναι γυαλί ή πλαστικό;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εσπασε η οθονη στο lumia 630 που ειχα, ολες τις επαφες τις ειχα στην μνημη τηλεφώνου, σε ποιο αρχειο θα τις βρω αν συνδεσω το lumia στο pc?

Πατάω στο documents και δεν μου βγάζει οτι εχω κανενα αρχειο.

Oσο ποιο γρήγορα μου απαντήσετε τόσο το καλύτερο διότι το κινητό το χρησιμοποιώ για επεαγγελματικη χρήση, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εσπασε η οθονη στο lumia 630 που ειχα, ολες τις επαφες τις ειχα στην μνημη τηλεφώνου, σε ποιο αρχειο θα τις βρω αν συνδεσω το lumia στο pc?

Πατάω στο documents και δεν μου βγάζει οτι εχω κανενα αρχειο.

Oσο ποιο γρήγορα μου απαντήσετε τόσο το καλύτερο διότι το κινητό το χρησιμοποιώ για επεαγγελματικη χρήση, ευχαριστω

 

Δεν ξέρω άμα θα σε βοηθήσει http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-1020/258836-how-can-i-backup-my-contacts.html

 

Επαγγελματική χρήση χωρίς backup; Τι επαγγελματική χρήση; :X

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εσπασε η οθονη στο lumia 630 που ειχα, ολες τις επαφες τις ειχα στην μνημη τηλεφώνου, σε ποιο αρχειο θα τις βρω αν συνδεσω το lumia στο pc?

Πατάω στο documents και δεν μου βγάζει οτι εχω κανενα αρχειο.

Oσο ποιο γρήγορα μου απαντήσετε τόσο το καλύτερο διότι το κινητό το χρησιμοποιώ για επεαγγελματικη χρήση, ευχαριστω

 

Μπες στον λογαριασμό windows live ή outlook που είχες φτιάξει με το που έστησες την συσκευή και θα τις βρεις εκεί στην ενότητα επαφές (εκτός και αν δεν έκανες συγχρονισμό).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χθες βράδυ μου ήρθε ένα update και το κατέβασα. Το πήρε κανένας άλλος; Τι βελτιώσεις επέφερε;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...