Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με δυο κάρτες σε λειτουργία και ανοιχτά τα δεδομένα είτε wifi είτε του δικτύου συνεχώς, με ενεργοποιημένη την τοποθεσία και με χρήση τηλεφώνου, λίγο ίντερνετ και λίγο παιχνίδι βγάζω με το ζόρι 24 ώρες συνεχούς λειτουργίας χωρίς διακοπές, Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γνωριζει καποιος πως μπορω να εισαγω συντεταγμενες στο GPS,επισης οταν βαζω μια υπενθυμιση στο ημερολογιο εχει μια επιλογη που λεει απασχολημενος κλπ τι ειναι αυτο;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου της οθονης στο προφιλ χρωματος, οταν αλλαζω την ρυθμιση σε κατι διαφορετικο απο το τυπικο, εχω παρατηρησει οτι οταν κλεισω και ανοιξω ξανα την οθονη τα χρωματα ειναι πιο σκουρα και μουντα, καμια σχεση με πριν..

 

Το εχει προσεξει κανεις αλλος η το παρουσιαζει μονο η δικη μου συσκευη αυτο το φαινομενο??

 

Μονο στο τυπικο δεν βλεπω να υπαρχει διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι σβηνει κανονικα.

 

Απλά αργεί να ανάψει και πάλι στο τέλος της κλήσης και αυτό είναι κομματάκι ενοχλητικό...

 

Και κάτι ακόμη - γυρίζει ποτέ αυτόματα σε χαμηλή φωτεινότητα χωρίς να το έχει επιλέξει ο χρήστης? εμένα μου συνέβη 3-4 φορές

Link to comment
Share on other sites

Απλά αργεί να ανάψει και πάλι στο τέλος της κλήσης και αυτό είναι κομματάκι ενοχλητικό...

 

Και κάτι ακόμη - γυρίζει ποτέ αυτόματα σε χαμηλή φωτεινότητα χωρίς να το έχει επιλέξει ο χρήστης? εμένα μου συνέβη 3-4 φορές

 

Ναι, όταν μπαίνει σε κατάσταση οικονομίας μπαταρίας (αρκεί ασφαλώς να έχεις επιλέξει και την ανάλογη ρύθμιση).

Και μια δεύτερη περίπτωση περιστασιακά ανάλογα με τις συνθήκες περιβάλλοντος, με την αυτόματη ρύθμιση στην επιλογή φωτεινότητας.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όταν μπαίνει σε κατάσταση οικονομίας μπαταρίας (αρκεί ασφαλώς να έχεις επιλέξει και την ανάλογη ρύθμιση).

Και μια δεύτερη περίπτωση περιστασιακά ανάλογα με τις συνθήκες περιβάλλοντος, με την αυτόματη ρύθμιση στην επιλογή φωτεινότητας.

 

Έχω το δίκαρτο. Στις ρυθμίσεις, φωτεινότητα δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση, για αυτόματη επιλογή δηλαδή. Δεν υπάρχει στο δίκαρτο αυτά η ρύθμιση ή είναι κάπου αλλού;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Με τους χάρτες τι ακριβώς συμβαίνει; Οι χάρτες όπως ήταν στο κινητό εξ' αρχής ήταν πλήρως λειτουργικοί. Πήγα σήμερα στη λήψη χαρτών και έκανα λήψη νέου χάρτη. Στη λίστα που άνοιξε είδα ως υπήρχε η Ελλάδα και μου έκανε εντύπωση. Πάτησα να κατέβει και κατέβασε 200+ MB. Τι παραπάνω ήταν αυτό αν, ήταν. Μια χαρά δούλευε στην πλοήγηση. Επίσης, τι είναι όλοι αυτοί οι χάρτες που είναι για προσθήκη αφού από ότι είδα όπου και αν πας πάνω στον παγκόσμιο χάρτη έχει ονόματα δρόμων. Επίσης βάζω προορισμό πχ. Όσλο και μου βγάζει διαδρομή και οδηγίες κανονικά. Τι παραπάνω προσφέρουν οι χάρτες προς εγκατάσταση;

 

Επίσης θέλω να διαγράψω τα προσωρινά αρχεία από τη μνήμη του τηλεφώνου και κρατάει μέσα 10 ΜΒ που δεν τα σβήνει. Υπάρχει τρόπος να τα σβήσω; Το ίδιο μου κάνει και στην κάρτα, είναι μια κατηγορία με κάποια αρχεία που τα λέει άλλα και δεν με αφήνει να τα σβήσω. Λέει να συνδεθώ με υπολογιστή και να τα διαχειριστώ από κει αλλά δεν φαίνεται τίποτα όταν συνδέομαι με τον υπολογιστή. Υπάρχει τρόπος να σβηστούν; Όλα αυτά στον έλεγχο αποθήκευσης.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Με τους χάρτες τι ακριβώς συμβαίνει; Οι χάρτες όπως ήταν στο κινητό εξ' αρχής ήταν πλήρως λειτουργικοί. Πήγα σήμερα στη λήψη χαρτών και έκανα λήψη νέου χάρτη. Στη λίστα που άνοιξε είδα ως υπήρχε η Ελλάδα και μου έκανε εντύπωση. Πάτησα να κατέβει και κατέβασε 200+ MB. Τι παραπάνω ήταν αυτό αν, ήταν. Μια χαρά δούλευε στην πλοήγηση. Επίσης, τι είναι όλοι αυτοί οι χάρτες που είναι για προσθήκη αφού από ότι είδα όπου και αν πας πάνω στον παγκόσμιο χάρτη έχει ονόματα δρόμων. Επίσης βάζω προορισμό πχ. Όσλο και μου βγάζει διαδρομή και οδηγίες κανονικά. Τι παραπάνω προσφέρουν οι χάρτες προς εγκατάσταση;

 

Επίσης θέλω να διαγράψω τα προσωρινά αρχεία από τη μνήμη του τηλεφώνου και κρατάει μέσα 10 ΜΒ που δεν τα σβήνει. Υπάρχει τρόπος να τα σβήσω; Το ίδιο μου κάνει και στην κάρτα, είναι μια κατηγορία με κάποια αρχεία που τα λέει άλλα και δεν με αφήνει να τα σβήσω. Λέει να συνδεθώ με υπολογιστή και να τα διαχειριστώ από κει αλλά δεν φαίνεται τίποτα όταν συνδέομαι με τον υπολογιστή. Υπάρχει τρόπος να σβηστούν; Όλα αυτά στον έλεγχο αποθήκευσης.

 

Αν κατεβάσεις τους χάρτες δεν χρειάζεσαι δεδομένα για να πλοηγηθείς.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσεις τους χάρτες δεν χρειάζεσαι δεδομένα για να πλοηγηθείς.

 

Για δεδομένα κίνησης όμως η σύνδεση δεδομένων είναι απαραίτητη. Κάνω λάθος;

 

 

Πως γίνεται να μου δείχνει έχω 87,47 ΜΒ στα email+μηνύματα και παρόλα αυτά να μην έχω καθόλου sms ή emails στα mailbox;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται για να σου λέει που έχει κίνηση κλπ φαντάζομαι. Για το δεύτερο δεν ξέρω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ενοχλητικό που έχω παρατηρήσει είναι πως όταν σβήνει η οθόνη σε κλήση αργεί να ανάψει ξανα με αποτέλεσμα όταν για παράδειγμα με βγάζει σε τηλεφωνητή να μην προλαβαίνω να κλείσω και να αφήνει μνμ.. μπορώ κάπως απο ρυθμίσεις να το αλλάξω αυτό..?? μήπως αν αλλάξω dialer..??
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ενοχλητικό που έχω παρατηρήσει είναι πως όταν σβήνει η οθόνη σε κλήση αργεί να ανάψει ξανα με αποτέλεσμα όταν για παράδειγμα με βγάζει σε τηλεφωνητή να μην προλαβαίνω να κλείσω και να αφήνει μνμ.. μπορώ κάπως απο ρυθμίσεις να το αλλάξω αυτό..?? μήπως αν αλλάξω dialer..??

 

 

Το ίδιο και εδώ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ενοχλητικό που έχω παρατηρήσει είναι πως όταν σβήνει η οθόνη σε κλήση αργεί να ανάψει ξανα με αποτέλεσμα όταν για παράδειγμα με βγάζει σε τηλεφωνητή να μην προλαβαίνω να κλείσω και να αφήνει μνμ.. μπορώ κάπως απο ρυθμίσεις να το αλλάξω αυτό..?? μήπως αν αλλάξω dialer..??

 

μια ερωτισούλα έχω κι εγώ που το γλυκοκοιτάζω και το 630..

αν χρειαστεί ας πούμε κατά την διάρκεια της κλήσης να δεις ένα τηλέφωνο από της επαφές και

να συνεχίσεις να μιλάς είναι εύκολο; σε παιδεύει αλλά το κάνει; δεν το κάνει καθόλου;

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Πανεύκολο βάζεις ανοιχτή ακρόαση

και πας στις επαφές, βλέπεις το νούμερο..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πανεύκολο βάζεις ανοιχτή ακρόαση

και πας στις επαφές, βλέπεις το νούμερο..

 

ευχαριστώ!

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. χθες πηρα το 630 και προσπαθω να βγαλω ακρη γενικοτερα με αυτο το κινητο γιατι δεν εχω ιδεα απο smatrphones. το προβλημα μου ειναι οτι οταν με καλουν δεν βγαζει ηχο. εχει μονο δονηση. φαινεται ομως απο τις ρυθμισεις οτι εχει επιλεγει καποιος ηχος. υπαρχει περιπτωση να ειναι προβληματικη η συσκευη? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. χθες πηρα το 630 και προσπαθω να βγαλω ακρη γενικοτερα με αυτο το κινητο γιατι δεν εχω ιδεα απο smatrphones. το προβλημα μου ειναι οτι οταν με καλουν δεν βγαζει ηχο. εχει μονο δονηση. φαινεται ομως απο τις ρυθμισεις οτι εχει επιλεγει καποιος ηχος. υπαρχει περιπτωση να ειναι προβληματικη η συσκευη? ευχαριστω

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Αρχικά τσέκαρε να δεις αν είναι η ένταση του ήχου στο 10/10. Πατάς το πλήκτρο που δυναμώνει ή χαμηλώνει ο ήχος από την δεξιά πλευρά της συσκευής. Θα σου γράφει στην κορυφή της οθόνης x/10.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Σκέφτομαι να δοκιμάσω τα wp8.1 με την συγκεκριμένη συσκευή.

Κάποιες ερωτήσεις και όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

1. Έχει led ειδοποιησης;

2. Συγχρονίζει επαφές και ημερολόγιο με Gmail?

3. Υπάρχει εφαρμογή keep για σημειώσεις μέσω Gmail?

4. Υπάρχει το feedly για rss reading ή έστω κάποιο άλλο αντίστοιχα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και μπορεί να επανέλθω με νεότερες ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Σκέφτομαι να δοκιμάσω τα wp8.1 με την συγκεκριμένη συσκευή.

Κάποιες ερωτήσεις και όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

1. Έχει led ειδοποιησης;

2. Συγχρονίζει επαφές και ημερολόγιο με Gmail?

3. Υπάρχει εφαρμογή keep για σημειώσεις μέσω Gmail?

4. Υπάρχει το feedly για rss reading ή έστω κάποιο άλλο αντίστοιχα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και μπορεί να επανέλθω με νεότερες ερωτήσεις.

 

Καλησπέρα!

1. Όχι δυστυχώς δεν έχει led ειδοποίησης.

2. Ναι συγχρονίζει κανονικά και επαφές και ημερολόγιο από Gmail.

3. Όχι δεν υπάρχει η συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά μπορεί να χρησιμοποιείς το Onenote της microsoft για να κρατάς σημειώσεις ή κάποια άλλη αντίστοιχη εφαρμογή.

4. Υπάρχουν αρκετές αξιόλογες rss εφαρμογές άλλες paid και άλλες δωρεάν αλλά το feedly δεν υπάρχει!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

1. Όχι δυστυχώς δεν έχει led ειδοποίησης.

2. Ναι συγχρονίζει κανονικά και επαφές και ημερολόγιο από Gmail.

3. Όχι δεν υπάρχει η συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά μπορεί να χρησιμοποιείς το Onenote της microsoft για να κρατάς σημειώσεις ή κάποια άλλη αντίστοιχη εφαρμογή.

4. Υπάρχουν αρκετές αξιόλογες rss εφαρμογές άλλες paid και άλλες δωρεάν αλλά το feedly δεν υπάρχει!

 

Είσαι σίφουνας. Δεν πρόλαβα να κάνω edit το ποστ!!!!

1.Οι εφαρμογές μετακινουνται στην sd card?

2. Οι φωτογραφίες και τα βίντεο αποθηκεύονται από προεπιλογή στην sd card? Και εάν ναι, σε περίπτωση που η κάρτα περιέχει φώτο και βίντεο αυτά αναγνωρίζονται από την gallery ή πρέπει να μπουν σε συγκεκριμενους φακέλους?

3. Υπάρχει η εφαρμογή KeePass για αποθηκευμενους κωδικους;

4. Γενικά η πλατφόρμα επιτρέπει το streaming σε chromecast ή smart TVs?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίφουνας. Δεν πρόλαβα να κάνω edit το ποστ!!!!

1.Οι εφαρμογές μετακινουνται στην sd card?

2. Οι φωτογραφίες και τα βίντεο αποθηκεύονται από προεπιλογή στην sd card? Και εάν ναι, σε περίπτωση που η κάρτα περιέχει φώτο και βίντεο αυτά αναγνωρίζονται από την gallery ή πρέπει να μπουν σε συγκεκριμενους φακέλους?

3. Υπάρχει η εφαρμογή KeePass για αποθηκευμενους κωδικους;

4. Γενικά η πλατφόρμα επιτρέπει το streaming σε chromecast ή smart TVs?

 

1. Ναι

2. Ναι και τα βλέπει κανονικά και της SD και του OneDrive και του Facebook

3. Πολλές εφαρμογές.. δες μια εδώ

4. Δεν το έχω δοκιμάσει για streaming αλλά υπάρχουν μερικές εφαρμογές.. ρίξε μια μάτια στο marketplace.

 

ίσως να σε βολεύει και ότι μοιράζετε την εικόνα του με άλλες συσκευές στο ίδιο δίκτυο με το Nokia Beamer.

 

EDIT.

Για το 2 ίσως βιαστικά να απαντήσω,,, όσες αποθηκεύει μόνο του στην SD σίγουρα της βλέπει αμέσως στην gallery.... δεν έτυχε να βάλω SD Γεμάτη για να δω ότι της βλέπει.. Πάντως το Οnedrive είχα γεμάτο και της είδε μια χαρά , και όσες είχα στο FB

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...