Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια widget?

 

 

 

Που είναι?

 

Στα hardware test της ΝΟΚΙΑ, δεν υπήρχε κανά led...

 

Μάλλον εννοούν τα quick actions του notification/action center.

 

Υπάρχουν οι φήμες για την ύπαρξη led στο 930 αλλά δεν έχει επιβεβαιωθεί κάτι ακόμα. Μόνο για το 735 γνωρίζουμε ότι υπάρχει σαν hardware αλλά είναι ανενεργό προς το παρόν.

Lumia 735 has a secret notification LED (pictures)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Quick actions πάντως έχει 16 στα 10... τα 4 απ' αυτά παραμετροποιήσιμα.

 

Μακάρι να 'χει led, αλλα μου κάνει εντύπωση να μην φαίνεται ούτε στα hardware tests ούτε με γυμνό μάτι.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το led

 

LED notifications feature is /will be included in future builds of Windows 10. This feature will only be available to those who own a smartphone that has a hardware LED integrated like the Lumia 730, Lumia 735 and Lumia 930.

 

από υπάλληλο της ms εδώ:

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_devices/led-notification-in-lumia-730/8f231cd9-e45c-4dbe-9359-d3be63436c6b

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα, μα καλά τόσο δύσκολο ήταν να ενεργοποιήσουν ένα φωτάκι έστω και με τη μορφή update
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το led

 

LED notifications feature is /will be included in future builds of Windows 10. This feature will only be available to those who own a smartphone that has a hardware LED integrated like the Lumia 730, Lumia 735 and Lumia 930.

 

από υπάλληλο της ms εδώ:

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_devices/led-notification-in-lumia-730/8f231cd9-e45c-4dbe-9359-d3be63436c6b

 

Αυτό είναι πολύ θετικό και ελπίζω να το ενεργοποιήσουν όσο δυνατόν συντομότερα. Είναι μεγάλο μείον η έλλειψη led.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το led

 

LED notifications feature is /will be included in future builds of Windows 10. This feature will only be available to those who own a smartphone that has a hardware LED integrated like the Lumia 730, Lumia 735 and Lumia 930.

 

από υπάλληλο της ms εδώ:

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_devices/led-notification-in-lumia-730/8f231cd9-e45c-4dbe-9359-d3be63436c6b

Δηλαδή έχουμε led κάπου κρυμμένο; Και ποιος ο λόγος να μην το ενεργοποιούν;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχουν κάνει αυτό, και είδαν τόσο "μπροστά" στο hw της συσκευής, μπράβο !!!

 

Και το home button να χρησιμοποιήσουν, πάλι καλά θα 'ναι...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Kατοχος&εχω απο σημερα ενος 930.Πρωτη εντυπωση για ποιοτητα εξαιρετικη.Προσπαθω να δημιουργησω λογαρισμο στο τηλε (εχω ηδη εναν hotmail που τον χρησιμοπιιω &στο σταθερο υπολογιστη ως 2 λογαριασμο)&μου λελει οτι χρησιμοποιειται ηδη&να επιλεξω αλλον απο λιστα.Δεν μπορω να τον χρησιμοποιησω αυτον πυο εχω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..κατοχος του lumia 930 καιρο τωρα,ευχαριστημενος καργα :D ,απλα γραφω γιατι θελω να αναφερθω οσο αφορα το led......Μπηκα απο περιεργια στο forum να δω αποψεις νεων χρηστων και παλιων και απο περιεργια να διαβασω αν καποιος εχει βαλει beta εκδοση windows 10 και ειδα συζητηση για το led...Οποτε κλεινω το κινητο και το ανοιγω η καμια φορα απο επανεκκινηση αν χρειαστει,διπλα στο ακουστικο στα αριστερα του μου αναβοσβηνει για δευτερολεπτο ενα μπλε ledaki,ποτε ομως δεν εδωσα βαση μεχρι τωρα που επεσα πανω σε θεμα για το led... Κατα 95% οντως υπαρχει και ειδικα αφου το αναφερατε και σεις...Μακαρι με ενα update απο τα 10 να φτιαχτει,ειναι χρησιμο...;)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by niotheros
γραφή τύπου SMS
Link to comment
Share on other sites

Kατοχος&εχω απο σημερα ενος 930.Πρωτη εντυπωση για ποιοτητα εξαιρετικη.Προσπαθω να δημιουργησω λογαρισμο στο τηλε (εχω ηδη εναν hotmail που τον χρησιμοπιιω &στο σταθερο υπολογιστη ως 2 λογαριασμο)&μου λελει οτι χρησιμοποιειται ηδη&να επιλεξω αλλον απο λιστα.Δεν μπορω να τον χρησιμοποιησω αυτον πυο εχω?

 

Απ' ότι κατάλαβα πηγαίνεις στους λογαριασμούς και προσπαθείς να βάλεις τον hotmail (που έχεις στον υπολογιστή) αλλά δεν στο δέχεται? Το κινητό με ποιον το ανοίγεις? Δοκίμασε να μπείς και στις ρυθμίσεις του λογαριασμού Microsoft απο ένα PC για να έχεις καλύτερη εικόνα. Εμένα αυτό μου το βγάζει όταν προσπαθώ να δημιούργησω hotmail λογαριασμό και βάζω τον δικό μου (hotmail γαρ). Αλλά όπως και να έχει είναι ενσωματομένος στο outlook οπότε δεν έχω κάποιο θέμα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχουν κάνει αυτό, και είδαν τόσο "μπροστά" στο hw της συσκευής, μπράβο !!!

 

Και το home button να χρησιμοποιήσουν, πάλι καλά θα 'ναι...

 

Στο 930 το πήγαν μπροστά το hw αλλά στο 830 που έχω, δεν βλέπω να έκαναν κάτι τεοιο, παρ' όλο που βγήκε λίγο μετά απ'το 930!!!! Ευτυχώς έχω glance τουλάχιστον!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ζελατίνα προστασίας η οποία να καλύπτει ολόκληρη την οθόνη; (δηλαδή και τα curved πλαϊνά);

Στείλτε κάποιο link γιατί μόνο της skinomi δείχνει ξεκάθαρα πως την πιάνει ολόκληρη αλλά δεν την βρίσκεις σε σκρουτζομάγαζο..

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ζελατίνα προστασίας η οποία να καλύπτει ολόκληρη την οθόνη; (δηλαδή και τα curved πλαϊνά);

Στείλτε κάποιο link γιατί μόνο της skinomi δείχνει ξεκάθαρα πως την πιάνει ολόκληρη αλλά δεν την βρίσκεις σε σκρουτζομάγαζο..

Ότι και να βάλεις δεν κάθεται καλά με τίποτα σηκώνεται στις άκρες με αποτέλεσμα να περνα από κάτω σκόνη και να γεμίζει βρόμα καλύτερα ζελατίνα που να μην πιάνει τις άκρες

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

αυτή εδώ δες και το βίντεο πως μπαίνει εγώ τη πήρα την έβαλα απολυτά ευχαριστημενος

 

http://www.ultimateshield.co.uk/nokia-lumia-930-screen-protector/

 

 

έχει απόλυτη εφαρμογή και αν θες έχει και ολοκληρωτική προστασία

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μήπως κάποιου του έχει τύχει.

Το τηλ. δεν συνδέεται αυτόματα σε δίκτυο wi fi που έχω επισκεφθεί ξανά.

Μάλιστα όταν το κάνω χειροκίνητα μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορείτε να συνδεθείτε στο συγκεκριμένο δίκτυο. Κάνω επανεκκίνηση και τότε μπαίνει κανονικά. Αλλά δεν μπορεί να γίνεται κάθε τρεις και λίγο αυτό. Τις ρυθμίσεις τις έχω κοιτάξει είναι όλες όπως πρέπει. Καμιά ιδέα τι φταίει;

p.a.l.m.o.s
Link to comment
Share on other sites

Στους έξι μήνες που το έχω, έτυχε σε εμένα μια φορά να το κάνει. Αλλά μόλις το έκανα επανεκκίνηση (μετά κάνα δίμηνο ανοιχτό χωρίς να το κλείσω) δουλεύει μια χαρά χωρίς αλλα προβλήματα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μήπως κάποιου του έχει τύχει.

Το τηλ. δεν συνδέεται αυτόματα σε δίκτυο wi fi που έχω επισκεφθεί ξανά.

Μάλιστα όταν το κάνω χειροκίνητα μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορείτε να συνδεθείτε στο συγκεκριμένο δίκτυο. Κάνω επανεκκίνηση και τότε μπαίνει κανονικά. Αλλά δεν μπορεί να γίνεται κάθε τρεις και λίγο αυτό. Τις ρυθμίσεις τις έχω κοιτάξει είναι όλες όπως πρέπει. Καμιά ιδέα τι φταίει;

Εμένα αυτό μου συνεβει στο 3μηνο πάνω, αλλά με το 830! Όχι μόνο δεν διορθώθηκε με επανεκκίνηση, αλλά ούτε καν με soft reset!!!!! Φαίνεται το πρόβλημα με το Wi-Fi ειναι κοινό στα Lumia και όχι μόνο στο 930! Αντίστοιχο πρόβλημα άκουσα νομίζω και για το 640, αν δεν κάνω λάθος!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο;

 

Ρε παιδια λογισμικο πλοηγησης ειναι, καντε μια αναζητηση στο store (mapfactor navigator) ετσι να δω τι φταιει η αναλυση της συσκευης μας ή επειδη εχω windows 10, ανοιγει και μαυριζει η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το ύφος δεν είναι σωστό, είμαστε υποχρεωμένοι να ξέρουμε τι είναι; Προφανώς ο φίλος ρώτησε από ενδιαφερον για να μπορέσει να βοηθήσει και προφανώς θα φταίνε τα 10αρια αν δεν έχεις δει κάτι άλλο που να δηλώνει ασυμβατότητα με τη συσκευή σου...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες μου κάνει το εξής κουφο. Όταν παίρνω τηλ μαυρίζει η οθόνη και δεν κάνει τίποτα μόνο στιγμιαία ανάβει αν πατήσω το power button. Επανέρχεται μόνο μετά το τέλος της κλήσης. Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Τι να φταίει?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

και φυσικά δεν ήξερα τι ειναι δεν ειναι δυνατόν να ξέρουμε όλες τις εφαρμογές

 

αλλά θα το δοκιμάσω τώρα αν έχει τα 10 το βλέπω λογικό κάποιες εφαρμογές να μην παίζουν ακόμα σωστα

 

φιλε μου το δοκίμασα παίζει αλλά δεν το βλέπω να λέει και πολλά προτιμώ here maps

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...