Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σας, μόλις πριν από λίγο το τηλέφωνο έκλεισε και δεν δέχεται φόρτιση απ' ότι δείχνει ... δεν ανταποκρίνεται σε οτιδήποτε έχω κάνει μέχρι στιγμής - άλλος φορτιστής , σύνδεση σε υπολογιστή κλπ. Πάει για πέταμα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σας, μόλις πριν από λίγο το τηλέφωνο έκλεισε και δεν δέχεται φόρτιση απ' ότι δείχνει ... δεν ανταποκρίνεται σε οτιδήποτε έχω κάνει μέχρι στιγμής - άλλος φορτιστής , σύνδεση σε υπολογιστή κλπ. Πάει για πέταμα?

Η μπαταρία, όχι το κινητό! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αλλάξω μόνο μπαταρία; κι αν ναι ,που;

Στο service νομίζω μόνο. Θέλει εργαλεία για να ανοίξουν το καπάκι της μπαταριας, γιατί στο 930 είναι μονοκόμματο! Αν το ανοίξεις εσύ χανετε η εγγύηση!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

στις βραδυνες ληψεις εχετε προβλημα με το φλας ? μου βγαζει πολυ φως το φλας και κατα καποιο τροπο οι φωτογραφιες βγαινουν σαν θολες. υπαρχει τροπος να χαμηλωσω την ενταση του φλας ?

 

Ξερεις τι φλας εχει το κινητο σου φιλε μου//?:X

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να χαμηλωσω την ενταση του φλας ?

Σε κανένα κινητό δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση! Η μονη ρύθμιση ειναι αυτόματο, ανοιχτό ή κλειστό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

στις βραδυνες ληψεις εχετε προβλημα με το φλας ? μου βγαζει πολυ φως το φλας και κατα καποιο τροπο οι φωτογραφιες βγαινουν σαν θολες. υπαρχει τροπος να χαμηλωσω την ενταση του φλας ?

 

Ναι, μπορείς να το κάνεις έμμεσα, μειώνοντας την ισορροπία λευκού (WB) και την ταχύτητα διαφράγματος (Shutter speed)

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να το κάνεις έμμεσα, μειώνοντας την ισορροπία λευκού (WB) και την ταχύτητα διαφράγματος (Shutter speed)

Κι αυτό όλο μειώνει την ένταση του φλας; :blink:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, μόλις πριν από λίγο το τηλέφωνο έκλεισε και δεν δέχεται φόρτιση απ' ότι δείχνει ... δεν ανταποκρίνεται σε οτιδήποτε έχω κάνει μέχρι στιγμής - άλλος φορτιστής , σύνδεση σε υπολογιστή κλπ. Πάει για πέταμα?

 

Δες μήπως έχει κάνα χνούδι μέσα και δεν κάνει επαφή. Συνήθως μαζεύει βρωμα απο τις τσέπες μας. Χρησιμοποίησε μια καρφίτσα

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια ερώτηση παίδες, καλησπέρα. Η απάντηση είναι προφανής και η ερώτηση όχι πρωτοποριακή αλλά θα την κάνω!!! Τώρα που το γύρισε η Nokia σε Android, λέτε να έχουμε καμία ελπίδα στα μοντέλα της με WP να διαρρεύσει κώδικας για να το γυρίσουμε σε Android??? Η σκέψη έγινε γιατί:

1)Στο 930 που έχω η υποστήριξη τελείωσε.

2)Το hardware δεν είναι κακό και άνετα υποστηρίζει ένα ελαφρύ μανίσιο pure Android.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες, καλησπέρα. Η απάντηση είναι προφανής και η ερώτηση όχι πρωτοποριακή αλλά θα την κάνω!!! Τώρα που το γύρισε η Nokia σε Android, λέτε να έχουμε καμία ελπίδα στα μοντέλα της με WP να διαρρεύσει κώδικας για να το γυρίσουμε σε Android??? Η σκέψη έγινε γιατί:

1)Στο 930 που έχω η υποστήριξη τελείωσε.

2)Το hardware δεν είναι κακό και άνετα υποστηρίζει ένα ελαφρύ μανίσιο pure Android.

 

Αυτό που λες είναι τουλάχιστον ουτοπικό αλλά μακάρι να γινόταν!!

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν υπάρχει περίπτωση.

 

Στο xda ίσως, αλλά δεν υπάρχει κοινό και ενδιαφέρον.

 

Δεν είναι HD2 δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο, θα γινόταν και στις υπόλοιπες Lumia συσκευές. Δεν νομίζω να είχε τα προνόμια μόνο το 930!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο ποστ αλλα: Επειδη αρχιζει και τα παιζει το 930 μου, συμφερει λετε να παρω ολοκαινουριο το 730 110 ευρω?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο ποστ αλλα: Επειδη αρχιζει και τα παιζει το 930 μου, συμφερει λετε να παρω ολοκαινουριο το 730 110 ευρω?

Ευχαριστω!

αν και δεν ειναι το σωστό νήμα εδώ, θα σου πω μόνο ότι εκτός από την κάμερα, η απόδοση του 730 είναι πολύ κοντά σε αυτήν του 930 στις υπόλοιπες λειτουργίες του και δεν υπάρχει λόγος να δώσει κανείς παραπάνω χρήματα, οπότε αν το βρεις φθηνά αξίζει
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Τί σε κρατάει φίλε μου στο να παραμείνεις σε αυτό το λειτουργικό-παρωδία;: μήπως οι άπειρες ΑΑΑ εφαρμογές που αγόρασες; η υποστήριξη που έληξε τόσο άδοξα;

 

Εγώ το βλέπω σαν μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να μετακομίσεις προς android μεριά! Στα χρήματα που διαθέτεις βρίσκεις αξιολογότατες συσκευές.

 

Προσωπικά έτσι θα πράξω όταν κλατάρει το δικό μου 930, αλλά είναι σκυλί το άτιμο, η ΝΟΚΙΑ έφτιαξε συσκευάρα όπως και να το κάνουμε (για να τη θάψει η MS)!

 

Υγ: "το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού"

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω ακόμη μια φορά τα φώτα σας.

Τις τελευταίες μέρες όταν το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής και το ενεργοποιήσω πατώντας το μεσαίο πλήκτρο, παίζει έναν ήχο που παλιότερα δεν τον είχα. Μπορώ να τον απενεργοποιήσω ακυρώνοντας εντελώς τις ειδοποιήσεις συστήματος αλλά τότε χάνω το μπιπ που δείχνει τη σύνδεση του φορτιστή, τον ήχο για χαμηλή μπαταρία και γενικά τις χρήσιμες ειδοποιήσεις.

Πήγα σε όλες τις εφαρμογές που επιτρέπω να δίνουν ειδοποιήσεις και έβαλα έναν άλλο ήχο. Δεν είναι από εκεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα από ebay ένα 930 την πρώτη μετά δούλεψε Καλά Σαν τηλ

Το βράδυ μου ήρθε μια αναβάθμιση γλώσσας και το πρωί δεν μπορούσα να πάρω τηλ πήγα στης ριθμισεις κάρτα σιμ έκανα κάποιες αλλαγές λίγο δούλεψε και μετά τίποτα ενώ δείχνει δουλεύουν τα δεδομένα τη να πω αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα. Θέλω ακόμη μια φορά τα φώτα σας.

Τις τελευταίες μέρες όταν το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής και το ενεργοποιήσω πατώντας το μεσαίο πλήκτρο, παίζει έναν ήχο που παλιότερα δεν τον είχα. Μπορώ να τον απενεργοποιήσω ακυρώνοντας εντελώς τις ειδοποιήσεις συστήματος αλλά τότε χάνω το μπιπ που δείχνει τη σύνδεση του φορτιστή, τον ήχο για χαμηλή μπαταρία και γενικά τις χρήσιμες ειδοποιήσεις.

Πήγα σε όλες τις εφαρμογές που επιτρέπω να δίνουν ειδοποιήσεις και έβαλα έναν άλλο ήχο. Δεν είναι από εκεί το πρόβλημα.

 

Τον ήχο στο κλείδωμα/ ξεκλείδωμα σαν σταγόνες που πέφτουν;

 

Ρυθμίσεις>Εξατομίκευση>Ήχοι

 

Εκεί δες αν είναι τσεκαρισμένο το "Κλείδωμα και Ξεκλείδωμα"..

Αν είναι τότε το ξε-τσεκάρεις και bingo.

 

Αλλιώς, ποιόν άλλο ήχο εννοείς; :blink:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Όταν διαγράφεις φώτο από Onedrive γιατί στο φιλτραρισμένο "περιεχόμενο cloud" υπάρχουν ακόμα μετά τον συγχρονισμό;

PS - Ξεκίνησα την απόσυρση. Άντε στα σκουπίδια microstoft, εσύ και ο γρύλος σου!

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Όταν διαγράφεις φώτο από Onedrive γιατί στο φιλτραρισμένο "περιεχόμενο cloud" υπάρχουν ακόμα μετά τον συγχρονισμό;

PS - Ξεκίνησα την απόσυρση. Άντε στα σκουπίδια microstoft, εσύ και ο γρύλος σου!

Μάλλον πρέπει να την διαγράψεις και από τον κάδο ανακύκλωσης!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Hi there υπολοιπόμενοι χρήστες του OS τούτου και της συσκευής δ'αύτης..

Εχετε κάποιο πρόβλημα με τον Edge τελευταία ή με τους Χάρτες;

Σαν να ψιλοσκοτώνει την μπαταρία και να υπερθερμένει τη συσκευή σας -κάτω δεξιά- ενώ όλα τα υπόλοιπα [λοιπές εφαρμογές] ρολάρουν καλά;

Μάλιστα ο Edge σκαλώνει άγρια με τις καρτέλες μερικές φορές.

 

Σε A.U. αυτά τόσο πριν, όσο και μετά από Hard Reset.

Δοκίμασα το C.U. για να βρώ λύση σ'αυτά τα θέματα και απογοητεύθηκα παρ'όλο που στο διαδίκτυο γράφονται πολύ καλά λόγια για τη χρήση του σε 930.

(σσ, το δοκίμασα μετά το τελευταίο update που ήρθε τον Αυγούστου)

 

όχι insiders αλλά production πάντα.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Hi there υπολοιπόμενοι χρήστες του OS τούτου και της συσκευής δ'αύτης..

Εχετε κάποιο πρόβλημα με τον Edge τελευταία ή με τους Χάρτες;

Σαν να ψιλοσκοτώνει την μπαταρία και να υπερθερμένει τη συσκευή σας -κάτω δεξιά- ενώ όλα τα υπόλοιπα [λοιπές εφαρμογές] ρολάρουν καλά;

Μάλιστα ο Edge σκαλώνει άγρια με τις καρτέλες μερικές φορές.

 

Σε A.U. αυτά τόσο πριν, όσο και μετά από Hard Reset.

Δοκίμασα το C.U. για να βρώ λύση σ'αυτά τα θέματα και απογοητεύθηκα παρ'όλο που στο διαδίκτυο γράφονται πολύ καλά λόγια για τη χρήση του σε 930.

(σσ, το δοκίμασα μετά το τελευταίο update που ήρθε τον Αυγούστου)

 

όχι insiders αλλά production πάντα.

Σκαλώματα έχει σε όλες τις συσκευές ο Edge, όχι μόνο στο 930! Στη C.U. τουλάχιστον....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...