Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή επιτυχία και μακάρι να σου στείλουν ένα 950

Ένας από τους λόγους που φεύγουν έξω, είναι ότι για να φτάσουν στο μικρόφωνο, πρέπει να αντικατασταθούν αρκετά άλλα εξαρτήματα. Δεν είναι δηλαδή ένα μικρόφωνο και τέλος.

Αν προσθέσουμε και την οθόνη, το πράγμα γίνεται ακόμη πιο δύσκολο.

Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα, ούτε και εγώ, ούτε και κανείς άλλος.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λέω να το κρατήσω έτσι. Δεν χρησιμοποιώ ανοιχτή ακρόαση και αν δεν κάνω Shazam δεν χάθηκε και ο κόσμος!

Όλα τα άλλα μου φαίνονται "χαρτί"

Μεταχειρισμένο το πήρα ούτως ή άλλως.

Για τα λεφτά του πιστεύω είναι κορυφή.

 

εκτος απο την ακροαση εχει θεμα και στην εγγραφη βιντεο..δεν βγαζει ηχο..οποτε ειναι σοβαρο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι το πρόβλημα το έχουν πάρα πολλές συσκευές σε όλο τον κόσμο. Γίνεται να αντικαταστήσουν τόσα τηλέφωνα;
3>4
Link to comment
Share on other sites

από σήμερα εκτός του προβλήματος με τα μικρόφωνα τα οποία έχω αλλάξει μια φορά ξαναγύρισε και το προβλημα με το ακουστικό που τρίζει και παλι

 

μαλλον θα το τελειώσω το τηλ δεν πάει άλλο πάλι να περιμένω ένα μήνα να πάει και να έρθει ειναι πάρα πολυ

 

ειναι η ποιο ελαττωματική συσκευή που έχω αγορασει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

από σήμερα εκτός του προβλήματος με τα μικρόφωνα τα οποία έχω αλλάξει μια φορά ξαναγύρισε και το προβλημα με το ακουστικό που τρίζει και παλι

 

μαλλον θα το τελειώσω το τηλ δεν πάει άλλο πάλι να περιμένω ένα μήνα να πάει και να έρθει ειναι πάρα πολυ

 

ειναι η ποιο ελαττωματική συσκευή που έχω αγορασει ποτέ

 

Φίλε μου εγώ το έδωσα και ηρέμησα μακράν η πιο ελαττωματική νοκια συσκευή για μένα, μετά από ν8 και 925 που ακόμα δεν έχουν πάθει τίποτα γιατί τα έχω δώσει σε γνωστούς μου.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

το ξέρω αλλά για να το δώσω πρέπει να παίζει σωστά

 

ξέρουμε αν το nokia care στην κατεχακη λειτουργεί ακόμα;

η αν υπάρχει κάποιο άλλο;

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω αλλά για να το δώσω πρέπει να παίζει σωστά

 

 

 

ξέρουμε αν το nokia care στην κατεχακη λειτουργεί ακόμα;

 

η αν υπάρχει κάποιο άλλο;

 

 

Λειτουργεί κανονικά.

Mobitel

3>4
Link to comment
Share on other sites

Πείτε ότι παθένει (χτύπα ξύλο) κάτι το 930 που έχω, που παρόλο που το πήρα used δεν έχει πρόβλημα.... θα το πάω σε Nokia Care και από εκεί θα το στείλουν κατευθείαν εξωτερικό ή θα το πανε πρώτα Arvato και μετά έξω ή ακόμα χειρότερο σενάριο....θα το επισκευάσει η Arvato ?
Link to comment
Share on other sites

Πείτε ότι παθένει (χτύπα ξύλο) κάτι το 930 που έχω, που παρόλο που το πήρα used δεν έχει πρόβλημα.... θα το πάω σε Nokia Care και από εκεί θα το στείλουν κατευθείαν εξωτερικό ή θα το πανε πρώτα Arvato και μετά έξω ή ακόμα χειρότερο σενάριο....θα το επισκευάσει η Arvato ?

 

Ανάλογα την βλάβη. Εμένα την πρώτη φορά που το έστειλα για έλεγχο στην κάμερα, το έφτιαξαν στα κεντρικά της Αθήνας.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την βλάβη. Εμένα την πρώτη φορά που το έστειλα για έλεγχο στην κάμερα, το έφτιαξαν στα κεντρικά της Αθήνας.

Όταν λες στα κεντρικά της Αθήνας τι εννοείς; την Arvato ή κατι άλλο;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να κάνω μια ερώτηση και συγγνώμη αν είναι off topic.

Τώρα που τα κινητά είναι πλέον Microsoft Lumia και όχι Nokia Lumia εξακολουθεί να έχει το service η arvato ;

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη πάλι αν είναι off topic.

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα πάλι με το κατάστημα Nokia που έστειλα το τηλέφωνο. Η μόνη ενημέρωση που έχουν είναι ότι περίμεναν μια εβδομάδα για κάποιο ανταλλακτικό. Ποιο ήταν, τι έφτιαξαν τι όχι, θα το μάθουμε όταν στείλουν το τηλέφωνο πίσω!

Πραγματικά πολύ έξυπνο service. Όλοι οι υπόλοιποι που ενημερώνουν πριν, είναι γατάκια και πρέπει να ακολουθήσουν το σωστό παράδειγμα της Nokia/Microsoft, ούτε με νοιάζει πως τους λένε.

Το μόνο που μπορούν να μου πουν, γιατί αυτό λένε ότι ξέρουν, είναι πως θα είναι στα χέρια τους την παρασκευή ή την τέταρτη. Θα ανοίξουν το κουτί και..... Surprise!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι πια, καθώς υπάρχουν νέες εξελήξεις στο θέμα. Πλέον τα Lumia σε όλη την Ευρώπη, θα επισκευάζονται στην Ουγγαρία. http://wmpoweruser.com/microsoft-will-now-repair-lumias-from-europe-in-hungary/
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό νέο, όπως θα διάβασες σε αρκετά σχόλια από κάτω. Το service τους είναι το χειρότερο με διαφορά.

Τώρα, ξέρουμε που γίνεται;

Αν κάτι πάει στραβά, που μπορούμε να επικοινωνήσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Όχι πια, καθώς υπάρχουν νέες εξελήξεις στο θέμα. Πλέον τα Lumia σε όλη την Ευρώπη, θα επισκευάζονται στην Ουγγαρία. http://wmpoweruser.com/microsoft-will-now-repair-lumias-from-europe-in-hungary/

Μονο για Nokia ή και για Microsoft συσκευές;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μονο για Nokia ή και για Microsoft συσκευές;

 

Το όνομα ΔΕΝ παίζει κανένα ρόλο πουθενά, όσες Lumia συσκευές, και Nokia και Microsoft είναι σε εγγύηση θα επισκευάζονται στην Ουγγαρία.

Link to comment
Share on other sites

Το όνομα ΔΕΝ παίζει κανένα ρόλο πουθενά, όσες Lumia συσκευές, και Nokia και Microsoft είναι σε εγγύηση θα επισκευάζονται στην Ουγγαρία.

 

Αλήθεια τα lumia ταξιδεύουν οδικώς στην Ουγγαρία;

αν είναι να περιμένω πρώτα να διαλυθούν τα μπλόκα και μετά να το δώσω για επισκευή (χαλασμένο μικρόφωνο σε 930 ..sic).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα μίλησα πάλι με το κατάστημα Nokia που έστειλα το τηλέφωνο. Η μόνη ενημέρωση που έχουν είναι ότι περίμεναν μια εβδομάδα για κάποιο ανταλλακτικό. Ποιο ήταν, τι έφτιαξαν τι όχι, θα το μάθουμε όταν στείλουν το τηλέφωνο πίσω!

Πραγματικά πολύ έξυπνο service. Όλοι οι υπόλοιποι που ενημερώνουν πριν, είναι γατάκια και πρέπει να ακολουθήσουν το σωστό παράδειγμα της Nokia/Microsoft, ούτε με νοιάζει πως τους λένε.

Το μόνο που μπορούν να μου πουν, γιατί αυτό λένε ότι ξέρουν, είναι πως θα είναι στα χέρια τους την παρασκευή ή την τέταρτη. Θα ανοίξουν το κουτί και..... Surprise!!!

 

Σε πιο κατάστημα Nokia το έδωσες;

έχω παρόμοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα δώσει το 930 την προηγουμενη παρασκευη(7/2) και χτες με πηρε το παληκαρι να το παραλαβω(18/2) Αν αφαιρεσεις οτι εκανα ******* που το πηγα παρασκευη μιας και εχασα 3 μερες στην ουσια 10 μέρες έκανε να παει και να έρθει ουγγαρια...Το πήγα στο Nokia care στο Φάληρο..Το κλασσικό πρόβλημα με τα μικρόφωνα(στο nokia care test δεν δουλευαν τα 3 κ 4)..Πλέον όλα καλά...Και με περασμένα τα 10αρία άψογο...Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι πολλοί έλεγαν οτι αλλάζει το Imei τους μετα την επισκευή,πράγμα που σημαίνει ότι άλλαζαν μητρική...Εμένα είναι το ίδιο πάντως...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Άρα να ελπίζω ότι το ανταλλακτικό που περίμεναν, ήταν η οθόνη;

Για να δούμε που θα κάτσει η μπίλια

 

Update: το τηλέφωνο επισκευάστηκε. Υπάρχει μου λένε πρόβλημα με τις κούριερ και πιθανόν να χρειαστεί όλη η επόμενη εβδομάδα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

την περασμένη εβδομάδα το πήγα στο κατάστημα στην Κατεχακη και μου είπαν 20 ημέρες

προβλημα τα mic φυσικά αλλά και το ακουστικό που τρίζει

 

ξέρουμε αν με τα win 10 υπάρχει περίπτωση να εχουμε led notification

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...