Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το γάλα συγκεκριμένα θα πάρεις τηλέφωνο στο ανάλογο τμήμα του εργοστασίου, που είναι και γραμμένο στην συσκευασία. Εκεί θα σου ζητήσουν τον αριθμό που γράφει δίπλα στην ημερομηνία λήξης και θα το ελέγξουν με τα αντιδείγματα που κρατάνε. Αν χρειαστεί, το εργοστάσιο μπορεί να βρει και τα πιο απίθανα πράγματα για το αν φταίει κάτι με το γάλα της ημέρας εκείνης, την διαδικασία παραγωγής ή φταίς εσύ. Άλλο το γάλα, άλλο το 930.

 

Edit: τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα (για να κάνουμε και λίγο πλάκα) το γάλα και το 930 έχουν ένα κοινό. Έχουν ημερομηνία λήξης. Μάλλον το UHT κρατάει περισσότερο.

 

Ωραια τα λες...Ισως και σωστα...Αλλα σιγα μην το παω και στο χημειο του κρατους να το ελενξει....

Απο το Μπαρμπα Μητσο το πηρα,τον καλο και εμπιστο πωλητη οποτε ας βγαλει αυτος το φιδι απο την τρυπα...

Εγω πληρωσα 400 ευρω και θελω να δουλευει αυτο που πηρα...

Βεβαιως και υπαρχουν προβληματα...Περιμενα 25 μερες να διορθωθουν....Αλλα οχι να ξαναπεριμενω αλλες 25 απο δικο τους λαθος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραια τα λες...Ισως και σωστα...Αλλα σιγα μην το παω και στο χημειο του κρατους να το ελενξει....

Απο το Μπαρμπα Μητσο το πηρα,τον καλο και εμπιστο πωλητη οποτε ας βγαλει αυτος το φιδι απο την τρυπα...

Εγω πληρωσα 400 ευρω και θελω να δουλευει αυτο που πηρα...

Βεβαιως και υπαρχουν προβληματα...Περιμενα 25 μερες να διορθωθουν....Αλλα οχι να ξαναπεριμενω αλλες 25 απο δικο τους λαθος...

 

Τουλάχιστον το έστειλες δύο φορές και δεν περίμενες μήνες για να τελειώσει μία ιστορία για ένα εξάρτημα 2x2 χιλιοστών.

Οπότε σ'αυτή την ιστορία -προς το παρόν- θεώρησε τον εαυτό σου τυχερό αν λυθεί με τη 2η..

Αν όχι, όλοι γνωρίζουμε πως flagship από τη Microsoft (μετά και από το φιάσκο του 950) never again μιας και όλο και περισσότεροι εμφανίζονται οι δυσαρεστημένοι με το quality control του 930 αλλά και το after sales εν Ελλάδι.. :rolleyes:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον το έστειλες δύο φορές και δεν περίμενες μήνες για να τελειώσει μία ιστορία για ένα εξάρτημα 2x2 χιλιοστών.

Οπότε σ'αυτή την ιστορία -προς το παρόν- θεώρησε τον εαυτό σου τυχερό αν λυθεί με τη 2η..

Αν όχι, όλοι γνωρίζουμε πως flagship από τη Microsoft (μετά και από το φιάσκο του 950) never again μιας και όλο και περισσότεροι εμφανίζονται οι δυσαρεστημένοι με το quality control του 930 αλλά και το after sales εν Ελλάδι.. :rolleyes:

 

Εγώ όχι. Δεν τσιμπάω. Όπως πριν ένα χρόνο έγραψε για την οθόνη και ξαφνίκα την είδαν όλοι μωβ, ενώ αποδεδειγμένα έφταιγαν κάποιες παρτίδες και το λογισμικό. Μια χαρά είναι το κινητό μου. Επειδή 5 είχατε πρόβλημα, και δεν δούλευε δεν σημαίνει ότι είναι. Είναι ταχύτατο, η οθόνη πανέμορφη. Η κάμερα του μου είναι χαλασμένη επειδή μου έπεσε και από την εγγύηση μου το γύρισαν και μου είπαν ότι είναι χτυπημένο και δεν το καλύπτουν (το είχαν ξαναφτιάξει πιο παλιά που είχε πέσει, αλλά είχε θήκη και δεν έχει σημάδια. Για την ακρίβεια το OIS έχει θέματα). Δεν με ενοχλεί, μου έπεσε και χάλασε. Με την πρώτη ευκαιρία θα πάρω το 950. Τηλέφωνα παίρνω, στα 10 δεν ακούγεται καλά το μικρόφωνο οπότε έβαλα hands free. Γύρισα στα 8.1, δούλευε κανονικά αλλά μετά την εμπειρία με τα 10 δεν μου άρεσαν και τα ξαναέβαλα. Δεν με ενοχλεί πότε θα έρθει η update αφού τα έχω ήδη στο κινητό μου. Κάποια κολληματάκια επίσης δεν με ενοχλούν, γιατί έχω όρεξη να ασχοληθώ 2 λεπτά για να κάνω ένα soft reset και να φτιάξει. Δεν χάλασε ο κόσμος. Για τα hardware όπως τα μικρόφωνα προφανώς και σε όσους υπάρχει θέμα είναι πολύ σημαντικό, ειδικά όταν έχει να κάνει με βίντεο. Για την ακρίβεια το χρησιμοποιώ καθημερινά στην δουλειά μου, και το σκέφτομαι πάρα πολύ όταν το δώσω, παρ'όλα τα κόλπα που μου κάνει κατά καιρούς. Δεν με έχει κρεμάσει ποτέ όπως κάποια άλλα μου ήθελα κάτι σημαντικό και δεν λειτουργούσε το αυτονόητο (μήνυμα ή τηλέφωνο). Μη γενικεύετε οπότε. Δεν υπάρχει "όλοι". Υπάρχουν 5-10 εδώ μέσα και άλλοι 100 στο ιντερνετ που στα ποστ αν διαβάσετε είναι μονίμως οι ίδιοι. Και κατά κύριο λόγο Αμερικάνοι που δεν έχουν ιδέα, που όταν βγήκε το 950, ο άλλος μετά από μια μέρα έγραφε στο windows central ότι έπεσε η μπαταρία γρήγορα, μέσα σε μια μέρα (που εκείνη τη μέρα έστεινε το κινητό). Και συμφωνούσανε οι άλλοι από κάτω. Είπαμε η συσκευή έχει λίγα θέματα (ένα σημαντικό), και σε καμμία περίπτωση δεν είναι για τα μπάζα όπως λέτε.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

@cb600f

 

Όσο το είχα εγώ το τηλέφωνο, αγορασμένο από Wind, περίπου 10 μήνες δεν μου παρουσίασε πρόβλημα πουθενά. Μόλις το πούλησα όμως, ο Νίκος που το αγόρασε μέλος κι αυτός του Myphone, με ενημέρωσε πως κι αυτός αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα με τα μικρόφωνα. Έχω καιρό να επικοινωνήσω μαζί του και δεν ξέρω τι έκανε τελικά. Αν και μου είχε πει πως με την εγγύηση θα πήγαινε να το φτιάξει.

 

Γεια σου Κώστα όλα καλά φίλε ; Λοιπόν παιδια το γνωστό θέμα με την ανοιχτή ακρόαση υπήρχε.. Και στα 8.1 και στα 10 άρια η ηχογράφηση στο βίντεο ακουγότανε λιγο βαθιά και χωρίς πολύ ένταση ... Τώρα στα καλά καθούμενα δεν ηχογραφεί καθόλου κατά τη βιντεοσκόπηση. Δεν ακούγεται τίποτα . Κώστα θα περιμένω να βγουν τα επίσημα win10 μπας και στρώσει και αν όχι τότε θα το πάω στη νοκια .

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω λίγο τα πράγματα στην θέση τους.

Αυτό το τηλέφωνο το λάτρεψα. Από την πρώτη στιγμή που το είδα, όταν κυκλοφόρησε στην Αμερική σαν Lumia icon. Ήξερα τις ελλείψεις σε εφαρμογές από την πρώτη στιγμή. Παρόλα αυτά όμως και παρά τις επανηλειμμένες προειδοποιήσεις φίλων μου σχετικά με το λειτουργικό, προχώρησα στην αγορά του τον περασμένο Φεβρουάριο. Ειλικρινά θα ήμουν εντάξει μόνο με αυτό. Το τελευταίο όμως με το μικρόφωνο (και όχι τόσο για την σηκωμένη οθόνη και ακόμη λιγότερο την μωβ απόχρωση σε συγκεκριμένες συνθήκες) με έκανε και ξενέρωσα απίστευτα.

Πιο πολύ δεν γίνεται.

Αυτιά.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το μικροφωνο που λετε, εχω πει και εγω εδω οτι δεν μου λειτουργει ο ηχος στο βιντεο, ηχογραφηση , Shazam .

Εχω τα 10 , γυριζοντας σε 8.1 λειτουργουν κανονικα χωρις προβλημα. Θεωρω οτι δεν εχω προβλημα με τα μικροφωνα και ετσι ξαναπερασα τα 10

Το προβλημα με το μικροφωνο σε 8.1 που εχετε, με τα επισημα 10 , υπαρχει αραγε πιθανοτητα να λειτουργησει σωστα ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Αυτό περιμένω να δω, μέχρι να το στείλω στο service.

Αλλά που, μέχρι να έρθουν επίσημα τα 10 θα έχει λήξει η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε τα με hardware test ρε cb600f...

Ή ζήτα από κάποιο Nokia Care... Πες να κάνουν hardware test στα μικρόφωνα μέσω του Nokia Care Suite, φύσοντας το αντίστοιχο μικρόφωνο για ν δεις αν λειτουργεί...

Ή στείλτο μου στην τελική να σου πώ... :lol:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Αν φτιάξεις και την οθόνη, γιατί όχι, να στο στείλω.

Πρέπει να διαβάσω τον οδηγό για το Nokia care suit;

Link to comment
Share on other sites

Θα τσεκάρω το μεσημέρι να δω τι είχα βάλει εγώ... Γι αρχή απλά βάλε το NCS απ' τον οδηγό του debranding...

Για την μωβ απόχρωση μπορείς να δοκιμάσεις άλλη rom μήπως διορθωθεί ή είναι καλύτερα...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά δεν μιλάω για την μωβ απόχρωση στην οθόνη. Μιλάω για το ότι είναι λίγο πιο σηκωμένη στο κάτω μέρος. Προφανώς και δεν μπορείς να κάνεις κάτι γιαυτό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι. Δεν τσιμπάω. Όπως πριν ένα χρόνο έγραψε για την οθόνη και ξαφνίκα την είδαν όλοι μωβ, ενώ αποδεδειγμένα έφταιγαν κάποιες παρτίδες και το λογισμικό. Μια χαρά είναι το κινητό μου. Επειδή 5 είχατε πρόβλημα, και δεν δούλευε δεν σημαίνει ότι είναι. Είναι ταχύτατο, η οθόνη πανέμορφη. Η κάμερα του μου είναι χαλασμένη επειδή μου έπεσε και από την εγγύηση μου το γύρισαν και μου είπαν ότι είναι χτυπημένο και δεν το καλύπτουν (το είχαν ξαναφτιάξει πιο παλιά που είχε πέσει, αλλά είχε θήκη και δεν έχει σημάδια. Για την ακρίβεια το OIS έχει θέματα). Δεν με ενοχλεί, μου έπεσε και χάλασε. Με την πρώτη ευκαιρία θα πάρω το 950. Τηλέφωνα παίρνω, στα 10 δεν ακούγεται καλά το μικρόφωνο οπότε έβαλα hands free. Γύρισα στα 8.1, δούλευε κανονικά αλλά μετά την εμπειρία με τα 10 δεν μου άρεσαν και τα ξαναέβαλα. Δεν με ενοχλεί πότε θα έρθει η update αφού τα έχω ήδη στο κινητό μου. Κάποια κολληματάκια επίσης δεν με ενοχλούν, γιατί έχω όρεξη να ασχοληθώ 2 λεπτά για να κάνω ένα soft reset και να φτιάξει. Δεν χάλασε ο κόσμος. Για τα hardware όπως τα μικρόφωνα προφανώς και σε όσους υπάρχει θέμα είναι πολύ σημαντικό, ειδικά όταν έχει να κάνει με βίντεο. Για την ακρίβεια το χρησιμοποιώ καθημερινά στην δουλειά μου, και το σκέφτομαι πάρα πολύ όταν το δώσω, παρ'όλα τα κόλπα που μου κάνει κατά καιρούς. Δεν με έχει κρεμάσει ποτέ όπως κάποια άλλα μου ήθελα κάτι σημαντικό και δεν λειτουργούσε το αυτονόητο (μήνυμα ή τηλέφωνο). Μη γενικεύετε οπότε. Δεν υπάρχει "όλοι". Υπάρχουν 5-10 εδώ μέσα και άλλοι 100 στο ιντερνετ που στα ποστ αν διαβάσετε είναι μονίμως οι ίδιοι. Και κατά κύριο λόγο Αμερικάνοι που δεν έχουν ιδέα, που όταν βγήκε το 950, ο άλλος μετά από μια μέρα έγραφε στο windows central ότι έπεσε η μπαταρία γρήγορα, μέσα σε μια μέρα (που εκείνη τη μέρα έστεινε το κινητό). Και συμφωνούσανε οι άλλοι από κάτω. Είπαμε η συσκευή έχει λίγα θέματα (ένα σημαντικό), και σε καμμία περίπτωση δεν είναι για τα μπάζα όπως λέτε.

 

Μην τσιμπάς. Καθόλου δόλωμα δεν ήταν και ούτε πρόκειται.

Άλλωστε, κανείς δεν αναφέρθηκε -στη συζήτηση για τα defects των μικροφώνων/ service- ούτε στο design, ούτε στην κάμερα, ούτε στην ταχύτητα, ούτε στην ανάλυση της οθόνης, ούτε στο πότε θα πάρει τα update, ούτε αν κολλούσε σε “υπό δοκιμή” λογισμικό, μήτε για το αν μπορεί να πραγματοποιήσει/ λάβει κλήσεις.

Συμφωνώ πως είναι εξαιρετική συσκευή για τα ψωμιά της (από Icon το 2014, στο λανσάρισμά της ως 930 μέχρι σήμερα) αλλά όχι. Επ' ουδενί μη μου λες πως επειδή ένας βρήκε κάτι αρνητικό υπήρξαν άλλοι 5-10-100 που γκρίνιαξαν επειδή είδαν απλά ένα post. Δεν πάει έτσι. Το γνωρίζω αρκετά καλά πως το θέμα του μικροφώνου στην πλειονότητα των 930/Icon είναι ωρολογιακή βόμβα έτοιμη να σκάσει αν όχι τώρα, σίγουρα κάποια στιγμή. Όσο καιρό “έτρεχα” την υπόθεση του δικού μου, έβλεπα/άκουγα/μάθαινα για ίδιες συσκευές που αφενός δεν γράφτηκαν σε fora, και αφετέρου -ώ Θεοί!- είχαν το ίδιο πρόβλημα και συνωστίζονταν στα service. Πράγμα που ακόμη συναντώ ακόμη και μετά το πέρας της δικής μου περιπέτειας.

Άρα δεν έχουμε να κάνουμε με *απλή* γκρίνια εδώ..

Όσον αφορά τη "μώβ" οθόνη δε γνωρίζω. Δεν είχα εμπειρία μαζί της. Ας μιλήσουν γι'αυτή όσοι είχαν το πρόβλημα εκείνο..

 

Επιπλέον -και μάλλον ακροβατεί στο offtopic-, το φιάσκο του 950, δεν εντοπίζεται μόνο σε ένα σημαντικό θέμα και σε μερικά... μικρά.

Το *μόνο* του θέμα είναι το ότι βγήκε στην αγορά ως μισοτελειωμένο προιόν που κοστίζει έναν σκασμό λεφτά δίχως πουθενά να γράφει "το λειτουργικό είναι ακόμη υπό κατασκευή, αγοράστε με δική σας ευθύνη". Γι'αυτό και βλέπεις τον αμερικάνο και τον κάαααθε αμερικάνο/βλάχο/geek/γουίντοουζφωνάκια στα fora να γκρινιάζει. Επειδή έδωσε ένα μεγάλο ποσό για κάτι που θα έπρεπε να λειτουργεί out-of-the-box τέλεια. Γιατί δεν έδωσε ένα σκασμό λεφτά για μία beta συσκευή, ούτε για να γίνει πειραματόζωο κάποιου ενδεχόμενου surface ή πάροχος δεδομένων στην msft για bugs/ κακογραμμένο κώδικα, ούτε αγόρασε την ελπίδα του "soon".

 

Εξ'ου και το "όλοι γνωρίζουμε" που έγραψα. Δεν ήταν μόνο το όλο ζήτημα του 930, δεν είναι το ακριβό beta 950 για τα μη τελειωμένα -ακόμη- win10, είναι και το after sales service στην Ελλάδα/ γενικότερα, πράγματα που μου λένε uh-oh... αν δεν σοβαρευτούν, ποτέ ξανά.

Είναι όλες οι παράμετροι αυτοί και όχι απλά το data sheet των συσκευών.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω λίγο τα πράγματα στην θέση τους.

Αυτό το τηλέφωνο το λάτρεψα. Από την πρώτη στιγμή που το είδα, όταν κυκλοφόρησε στην Αμερική σαν Lumia icon. Ήξερα τις ελλείψεις σε εφαρμογές από την πρώτη στιγμή. Παρόλα αυτά όμως και παρά τις επανηλειμμένες προειδοποιήσεις φίλων μου σχετικά με το λειτουργικό, προχώρησα στην αγορά του τον περασμένο Φεβρουάριο. Ειλικρινά θα ήμουν εντάξει μόνο με αυτό. Το τελευταίο όμως με το μικρόφωνο (και όχι τόσο για την σηκωμένη οθόνη και ακόμη λιγότερο την μωβ απόχρωση σε συγκεκριμένες συνθήκες) με έκανε και ξενέρωσα απίστευτα.

Πιο πολύ δεν γίνεται.

Αυτιά.

 

Ετσι ακριβως επαθα και εγω, ειδα το icon σε βιντεακια στο you tube και το εψαχνα στο ebay,μετα ανακαλυψα οτι το αντιστοιχο "ευρωπαϊκο" ειναο το 930. Σαν insider εβαλα τα 10αρια και βιντεο βουβος κινηματογραφος,γυρισα στα 8.1 με το recovery tool,εκανα και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων. Τα μικρωφωνα καπως εστρωσαν,και λεω καπως γιατι στην ανοιχτη ακροαση ισα που ακουγομαι,ενω στην εγγραφη βιντεο εχω ηχο αλλα πιστυω οτι θα μπορουσε να εχει καλυτερο. Πιστευω οτι καποιο δεν δουλευει. Η τελευταια build .63 "γονατησε" το κινητο, στα 8.1ειναι απιστευτα γρηγορο το κινητο. Θα περιμενω τα επισημα.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήγα και εγώ στο service για το μικρόφωνο το καμένο και την οθόνη που μαυρίζει και δεν μπορώ να την ανοίξω με τίποτα. Γύρισα σε 8.1 γιατί ήμουν με δεκάρια και την παρασκευή μου είπε να τους πάρω τηλ για να μου πουν τι θα κάνουν αν και το βλέπω να βγαίνει έξω. Να πω και εγώ πως ήταν από την προσφορά της wind στα 299.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα με τα μικρόφωνα. Με το που διάβασα εδώ για τα προβλήματα το τέσταρα και δεν βρήκα κάποιο πρόβλημα. Βέβαια έχω τα 8.1 και όχι τα 10 και προσωπικά το βρίσκω λογικό εφόσον δεν έχουν κυκλοφορήσει επίσημα για το 930 να μην είναι ακόμη τέλεια. Για μένα θα ηταν πρόβλημα αν κυκλοφορούσαν επίσημα για το 930(που κατι ακούγεται για 19/1 και μετά) και έβγαζαν πρόβλημα με τα μικρόφωνα, εκεί ναι υπάρχει πρόβλημα. Άλλωστε μόνοι σας λέτε όσοι έχετε βάλει τα 10 ότι γυρίζοντας στα 8.1 λειτουργούν κανονικά τα μικρόφωνα. Οσον αφορά το service εδώ στην Ελλάδα ναι είναι πρόβλημα ειδικά από τότε που ανέλαβε η arvato, εγώ ήμουν τυχερός που το έστειλα 2 φορές και περίμενα 1 μήνα αλλά τουλάχιστον το έφτιαξαν και τώρα λειτουργεί τέλεια:)
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Ποιος λέει ότι γυρίζοντας σε 8.1 δουλεύουν κανονικά;

Εκτός και αν το "πηγάδι" που πέσαμε όλοι θεωρείται φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαβάζω τόσο καιρό για προβλήματα όμως εγώ, φτου φτου - χτύπα ξύλο, 13 μήνες που έχω το κινητό δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα από αυτά.. Ααα, εκτός ίσως από το θέμα της μωβ οθόνης το οποίο για μένα είναι τόσο αμελητέο καθώς πρέπει πραγματικά να προσπαθήσεις να το προσέξεις και μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις. Εύχομαι πραγματικά σε όλους όσους έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα να λυθεί, καθώς το κινητό 13 μήνες τώρα μου έχει λύσει πραγματικά τα χέρια με την αξιοπιστία του..
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Ποιος λέει ότι γυρίζοντας σε 8.1 δουλεύουν κανονικά;

Εκτός και αν το "πηγάδι" που πέσαμε όλοι θεωρείται φυσιολογικό.

Δες μόλις στη προηγούμενη σελίδα τα ποστ του AgelosMo και του ardonhs για του λόγου το αληθές. Για μένα είναι αναμενόμενο εγκαθιστώντας μια pre-released έκδοση των 10 στο 930 να υπάρχουν κάποια προβλήματα. Αν εξακολουθούν να υπάρχουν και μετα την επίσημη κυκλοφορία των 10 για το 930 τότε αλλάζει το θέμα.

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Μου εσπασε η οθόνη κ σε επίσημο Service ζητουν 180 για αντικατάσταση. Υπαρχει καποιο αλλο service για πιο οικονομική αλλαγη οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

Μου εσπασε η οθόνη κ σε επίσημο Service ζητουν 180 για αντικατάσταση. Υπαρχει καποιο αλλο service για πιο οικονομική αλλαγη οθόνης;

 

Και σε άλλα παιδιά τόσα ζητήσανε και παραπάνω, πάνω από 200 ευρώ. Δεν νομιζω να βρεις πιο φθηνά μόνο από εξωτερικό μετά και να το περάσεις εσύ.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μου εσπασε η οθόνη κ σε επίσημο Service ζητουν 180 για αντικατάσταση. Υπαρχει καποιο αλλο service για πιο οικονομική αλλαγη οθόνης;

Παλι καλή τιμή σε είπαν! Το δικό μου (830) με είπαν 220€ και πάει μαζί με το πλαίσιο! Δεν ξέρω αν γίνετε το ίδιο και με το 930 βέβαια!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για οθονη μαζι με frame κοιτα και ebay

 

Ναι αλλα εδω στη Σάμο ποιος θα το τοποθέτησει;; ειναι πολυ δύσκολο απ9 οτι είδα

Link to comment
Share on other sites

Δες μόλις στη προηγούμενη σελίδα τα ποστ του AgelosMo και του ardonhs για του λόγου το αληθές. Για μένα είναι αναμενόμενο εγκαθιστώντας μια pre-released έκδοση των 10 στο 930 να υπάρχουν κάποια προβλήματα. Αν εξακολουθούν να υπάρχουν και μετα την επίσημη κυκλοφορία των 10 για το 930 τότε αλλάζει το θέμα.

 

Με windows 10 to δεν είχα ούτε ανοιχτή ακρόαση, ούτε ήχο σε βίντεο (και κατακόρυφο και οριζόντιο). Με 8.1 από το recovery tool της Microsoft, αλλά και μια σκανδιναβική ρομ, δεν έχω ανοικτή ακρόαση και ήχο σε κατακόρυφο βίντεο. Σε οριζόντιο βίντεο έχω ήχο μόνο από ένα μικρόφωνο. Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι τα πάνω εμπρός και πίσω μικρόφωνα είναι χαλασμένα - καμένα και το κάτω πίσω δουλεύει ανάλογα με το αν έχεις 8.1 ή 10. Το κάτω εμπρός δουλεύει πάντα... Σήμερα το απόγευμα πάω σε Nokia care για επισκευή. Αγορασμένο πέρσι από τη wind με την προσφορά που είχε στα 300€. Όταν γυρίσει με το καλό από το service μάλλον θα το δώσω στη γυναίκα μου και θα επιστρέψω σε android... Γλυκοκοιτάζω ένα xiaomi...

 

Δες τι είχα γράψει πιο πίσω... Το πήγα σήμερα στο Nokia Care στο Αιγάλεω. Τους λέω: Έχω ένα θέμα με το 930. Η πρώτη τους κουβέντα ήταν: Δεν γράφει ήχο στο βίντεο? Φανταστείτε πόσα θα τους έχουν πάει με το ίδιο πρόβλημα... Περιμένω τωρα 15-17 ημέρες απ'οτι είπαν. Καλό μήνα υπολογίζω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Δες τι είχα γράψει πιο πίσω... Το πήγα σήμερα στο Nokia Care στο Αιγάλεω. Τους λέω: Έχω ένα θέμα με το 930. Η πρώτη τους κουβέντα ήταν: Δεν γράφει ήχο στο βίντεο? Φανταστείτε πόσα θα τους έχουν πάει με το ίδιο πρόβλημα... Περιμένω τωρα 15-17 ημέρες απ'οτι είπαν. Καλό μήνα υπολογίζω εγω.

Στο αιγάλεω το πήγα και εγώ για το ίδιο πρόβλημα και μένα 15 μέρες μου είπαν αλλα 1 μηνα θα κάνει απότι μου είπαν τα παιδιά εδώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...