Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δώσε καμία πληροφορία παραπάνω, κάποιο link ίσως.

 

Σε ποιο κατάστημα Nokia care είναι καλύτερα να απευθυνθώ; κάποιος που να έχει εντυπώσεις από κάποιο συγκεκριμένο, ας μου στείλει το τηλέφωνο με ένα μήνυμα.

Ανάλογα και που μένεις!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους,

δυστυχώς και το δικό μου 930 έχει θέμα με το μικρόφωνο και συγκεκριμένα δεν δουλεύει στην ανοιχτή ακρόαση και κατά την εγγραφή video.

 

Το πήγα χθές στο nokia care shop της πόλης μου που πλέον δεν είναι nokia care shop γιατί όπως μου είπαν πως από 01/01/2016 κλείνουν όλα τα nokia care στην Ελλάδα και από εδώ και πέρα το service θα γίνεται στο εξωτερικό!!!! Υπάρχει περίπτωση μου είπαν να τους δώσουν κάποια παράταση για την υποστήριξη αλλά δεν ξέρουν ακόμα.

 

Τους το άφησα να το δούν και μου είπαν πως μπορεί να μην δουλεύει το μικρόφωνο λόγω των Windows 10 αλλά θα το δουν και θα με ενημερώσουν....

Link to comment
Share on other sites

Μα να μην υπάρχει ούτε ένα (1) 930 που να μην έφαγε φρίκη με τα δευτερεύοντα μικρόφωνα...

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Μα να μην υπάρχει ούτε ένα (1) 930 που να μην έφαγε φρίκη με τα δευτερεύοντα μικρόφωνα...

 

 

Το δικό μου δούλευε μια χαρά. Το πούλησα ψες.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μια χαρά δουλεύουν
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα έχει πρόβλημα με τα μικρόφωνα. Μου κόλλησε όμως σήμερα καθώς άκουγα μουσική και αναγκάστηκα να του κάνω επανεκκίνηση:worry:
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Μα να μην υπάρχει ούτε ένα (1) 930 που να μην έφαγε φρίκη με τα δευτερεύοντα μικρόφωνα...

 

το χειρότερο ειναι ότι τα αλλάζεις και βγάζουν πάλι προβλημα άλλη φορά δεν το στέλνω τέλος θα μείνει έτσι

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτό το τηλέφωνο έχει τελειώσει.

 

Αν δεν το έδωσες θα έλεγα να περιμένεις λίγο τα 10ρια και μετά να το τελειώσεις. Αν το έδωσες τότε δεν χρειάζεται να το συζητήσουμε....;)

Πάντως, ούτε της αδερφης μου έχει θέμα. Κάτι μου λέει ότι η συντριπτική πλειοψηφία των προβληματικών είναι απο την προσφορά του Γερμανού.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου δεν ειναι από γερμανο και δεν έχει θέμα με τα χρώματα τις οθόνης

 

αλλά τα υπόλοιπα ειναι απαράδεκτα και εντάξει έβγαλαν κάτι που ειχε προβλημα γνωστό κιόλας όχι μόνο στην Ελλαδα χάθηκε ο κόσμος το ανταλακτικο να ειναι καλυτερο;

 

με τα 10 αυτό δεν φτιάχνεται ειναι hardware προβλημα

 

άλλο φάουλ ειναι το led notification ελπίζω να υπάρχει και να ενεργοποιηθει με τα 10 αν και δεν το βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και το δικό μου μόλις το δοκίμασα διαπίστωσα οτι εχω το πρόβλημα ενώ τα χριστούγεννα μια χαρά δούλευε που τράβηξα κάμποσα video τώρα όλα ακούγονται από το βάθος θα το πάω αύριο σε nokia care και άμα μου πουν ότι θα πάει έξω που λογικά θα πάει θα πάω να πάρω το 950 xl γιατί δεν έχω άλλο κινητό για να περάσω 1 μηνα.

Πάντως ξενέρωσα πολύ γιατί τα κινητά μου πάντα τα προσέχω και καθαρά και με τις θήκες πάντα και τις ζελατίνες και για ενός χρονου κινητό άμα το δείτε θα πείτε ότι χθες το αγόρασα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα μικρόφωνα να σας πώ κάτι από προσωπική εμπειρία αλλά και που μου το επιβεβαίωσαν από το nokia care της περιοχής. Εδώ και καιρό έχω τα 10αρια, και στο τηλέφωνο δε με ακούν καλά (σε βίντεο είχα αντιμετώπισει θέμα αλλά έφτιαξε μετά από αλλαγή ROM όπως γράφω παρακάτω), και σκέφτηκα ότι έχω το θέμα με το μικρόφωνο και εγώ, αλλά δεν με πολυένοιαζε αφού έχω hands free σχεδόν πάντα. Γύρισα στα 8.1 (Great Britain ROM) και το μικρόφωνο δούλευε τέλεια. Με άκουγαν καμπάνα. Ξαναβάζω τα 10αρια πάλι τα ίδια. Επειδή ψαχνόμουν για αλλαγή ROM ώστε να πάρω τα 10αρια με το που θα βγούν (Φινλανδική), την πέρασα και στα 8.1 είχα το πρόβλημα με το μικρόφωνο. Δε με άκουγαν. Ξανά πίσω, Great Britain ROM και ξανά 10αρια.

 

Ρώτησα έναν γνωστό (τόσες φορές πού έχω πάει πιάσαμε φιλίες :lol: :p ) σε nokia care, και μου είπε πως τα μικρόφωνα όντως καίγονται αλλά σε μειοψηφία, και κατά κύριο λόγο είναι θέμα software και ROM, αφού είναι ρυθμισμένα για να πιάνουν συχνότητες διαφορετικές σε κάθε χώρα. Στην αρχή νόμισα μου κάνει πλάκα αλλά αν το καλοσκεφτείτε ίσως να υπάρχει ένα point. Ότι αν βάζεις την ROM για Φινλανδία, ίσως να είναι διαφορετικά ρυθμισμένοι οι drivers και να παρουσιάζονται τα πρόβληματα. Για όσα έχουν ελληνική ROΜ πάντως δεν ξέρω τι παίζει.

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλη χρονια με υγεια να εχουμε! Να κανω 2 ερωτησεις θα ηθελα..

1ον πως διαγραφονται τα "άλλα" στον ελεγχο αποθηκευσης? Μου εχει πιασει 1gb!!

2ον Σε περιπτωση που θελησω καποια στιγμη να αλλαξω μπαταρια, το παω σε ενα νοκια care και μου βαζουν επιτοπου καινουρια πληρωνοντας το αντιστοιχο ποσο?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έδωσα αλλά ουσιαστικά για μένα πλέον δεν υπάρχει. Δεν είναι από προσφορά.

 

Από που είναι αγορασμένο?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα μικρόφωνα να σας πώ κάτι από προσωπική εμπειρία αλλά και που μου το επιβεβαίωσαν από το nokia care της περιοχής. Εδώ και καιρό έχω τα 10αρια, και στο τηλέφωνο δε με ακούν καλά (σε βίντεο είχα αντιμετώπισει θέμα αλλά έφτιαξε μετά από αλλαγή ROM όπως γράφω παρακάτω), και σκέφτηκα ότι έχω το θέμα με το μικρόφωνο και εγώ, αλλά δεν με πολυένοιαζε αφού έχω hands free σχεδόν πάντα. Γύρισα στα 8.1 (Great Britain ROM) και το μικρόφωνο δούλευε τέλεια. Με άκουγαν καμπάνα. Ξαναβάζω τα 10αρια πάλι τα ίδια. Επειδή ψαχνόμουν για αλλαγή ROM ώστε να πάρω τα 10αρια με το που θα βγούν (Φινλανδική), την πέρασα και στα 8.1 είχα το πρόβλημα με το μικρόφωνο. Δε με άκουγαν. Ξανά πίσω, Great Britain ROM και ξανά 10αρια.

 

Ρώτησα έναν γνωστό (τόσες φορές πού έχω πάει πιάσαμε φιλίες :lol: :p ) σε nokia care, και μου είπε πως τα μικρόφωνα όντως καίγονται αλλά σε μειοψηφία, και κατά κύριο λόγο είναι θέμα software και ROM, αφού είναι ρυθμισμένα για να πιάνουν συχνότητες διαφορετικές σε κάθε χώρα. Στην αρχή νόμισα μου κάνει πλάκα αλλά αν το καλοσκεφτείτε ίσως να υπάρχει ένα point. Ότι αν βάζεις την ROM για Φινλανδία, ίσως να είναι διαφορετικά ρυθμισμένοι οι drivers και να παρουσιάζονται τα πρόβληματα. Για όσα έχουν ελληνική ROΜ πάντως δεν ξέρω τι παίζει.

 

Τελικά ποια rom έβαλες; ποιο product code έχει; ώστε να δουλευψουν τα μικρωφωνα σωστα

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα μικρόφωνα να σας πώ κάτι από προσωπική εμπειρία αλλά και που μου το επιβεβαίωσαν από το nokia care της περιοχής. Εδώ και καιρό έχω τα 10αρια, και στο τηλέφωνο δε με ακούν καλά (σε βίντεο είχα αντιμετώπισει θέμα αλλά έφτιαξε μετά από αλλαγή ROM όπως γράφω παρακάτω), και σκέφτηκα ότι έχω το θέμα με το μικρόφωνο και εγώ, αλλά δεν με πολυένοιαζε αφού έχω hands free σχεδόν πάντα. Γύρισα στα 8.1 (Great Britain ROM) και το μικρόφωνο δούλευε τέλεια. Με άκουγαν καμπάνα. Ξαναβάζω τα 10αρια πάλι τα ίδια. Επειδή ψαχνόμουν για αλλαγή ROM ώστε να πάρω τα 10αρια με το που θα βγούν (Φινλανδική), την πέρασα και στα 8.1 είχα το πρόβλημα με το μικρόφωνο. Δε με άκουγαν. Ξανά πίσω, Great Britain ROM και ξανά 10αρια.

 

Ρώτησα έναν γνωστό (τόσες φορές πού έχω πάει πιάσαμε φιλίες :lol: :p ) σε nokia care, και μου είπε πως τα μικρόφωνα όντως καίγονται αλλά σε μειοψηφία, και κατά κύριο λόγο είναι θέμα software και ROM, αφού είναι ρυθμισμένα για να πιάνουν συχνότητες διαφορετικές σε κάθε χώρα. Στην αρχή νόμισα μου κάνει πλάκα αλλά αν το καλοσκεφτείτε ίσως να υπάρχει ένα point. Ότι αν βάζεις την ROM για Φινλανδία, ίσως να είναι διαφορετικά ρυθμισμένοι οι drivers και να παρουσιάζονται τα πρόβληματα. Για όσα έχουν ελληνική ROΜ πάντως δεν ξέρω τι παίζει.

 

 

Ναι καλά....!

Τα ίδια λέγαμε εδώ και για το purple tint, ότι θα έφτιαχνε με σκανδιναβικές ROM και μπήκαμε στη πρίζα, αλλάζαμε τη μια μετά την άλλη και τίποτα δεν έγινε.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Orange Great Britain unbranded εχω. Τον κωδικό δεν τον θυμάμαι να σου πω.

 

Για το μωβ δεν ξέρω, δεν το είχα και ποτέ. Πάντως από προσωπική εμπειρία αυτό αποκόμισα. Ίσως να έτυχε.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

059W004: RM-1045 VAR EURO GB CV BLACK

059W005: RM-1045 VAR EURO GB CV BR_GRE

059W006: RM-1045 VAR EURO GB CV BR_ORA

059W025: RM-1045 VAR EURO GB CV WHITE

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον agelo mo,και τον niothero. Θα το δοκιμάσω περισσότερο για το βοντεο που γράφει με βαθύ ήχο.

πριν την αλλαγη της ROM εκανα ενα τεστ απο το product suport tool τα μικροφωνα. τεσσερα στο συνολο, τ μικροφωνα 1 και 2 ''καμπανα'' τα μικροφωνα 3 και 4 λες και ειναι απο το πηγαδι. θα κανω το τεστ παλι και μετα την αλλαγη της rom.

Edited by MAZ207
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλη χρονια με υγεια να εχουμε! Να κανω 2 ερωτησεις θα ηθελα..

1ον πως διαγραφονται τα "άλλα" στον ελεγχο αποθηκευσης? Μου εχει πιασει 1gb!!

2ον Σε περιπτωση που θελησω καποια στιγμη να αλλαξω μπαταρια, το παω σε ενα νοκια care και μου βαζουν επιτοπου καινουρια πληρωνοντας το αντιστοιχο ποσο?

 

Ευχαριστω!

 

Καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...