Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι όπως λέει ο φίλος πιο πάνω σαν παρεμβολές, δεν το έχουν όλοι εμένα δεν με ενοχλεί πολύ αλλά πρέπει να το πάω σε nokia care κάποια στιγμή να μου πουν την γνώμη τους αν θέλει αλλαγή η οθόνη.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει πριν καιρο το insider και μου έβγαλε ενημέρωση για τα 10αρια (την 1η έκδοση TP), αλλά δεν έκανα λήψη και μου πετάει συνέχεια το μήνυμα "Υπάρχει μια ενημέρωση". Απ ότι καταλαβαίνω δεν πρόκειται ποτέ να φύγει αυτή η ειδποίηση και δεν θα θα με ενημερώσει για άλλη πιο πρόσφατη έκδοση που θα βγεί, αν δεν κάνω hard reset.

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος;

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Την μωβ οθονη και τις παρεμβολες αυτες που κανει στην οθονη κλησης τις εχουν και οι παρτιδες απο τον Γερμανο?

Ρωταω γιατι ενδιαφερομαι ανα το παρω κι εχω κι εχω βρει ενα μτχ που ειναι απο Γερμανο αγορασμενο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Την μωβ οθονη και τις παρεμβολες αυτες που κανει στην οθονη κλησης τις εχουν και οι παρτιδες απο τον Γερμανο?

Ρωταω γιατι ενδιαφερομαι ανα το παρω κι εχω κι εχω βρει ενα μτχ που ειναι απο Γερμανο αγορασμενο..

 

Την μωβ οθόνη την έχουν όλα απλά σε κάποιους είναι πιο πολύ και σε κάποιους λιγότερο είναι μάλλον θέμα των amoled αλλά μην σε ανησυχεί αυτό φαίνεται μόνο σε απόλυτο σκοτάδι και όταν η φωτεινότητα είναι στο πολύ χαμηλό, τις παρεμβολές είναι θέμα τύχης δεν το έχουν όλα.

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

επαιξα με το 640 στο πλαισιο..

 

σοβαρα πιο snappy σε εναλλαγες εφαρμογων απο

το lightly used,συχνα καθαρισμενο απο καταλλοιπα αρχειων-εφαρμογων

930 μου..

 

να νευριασω τωρα???????

 

πειτε καμμια κουβεντα καλη,μη το πουλησω το ρημαδι το 930..

ΚΑΡΑελεος δηλαδη..

 

συχωρατε με αλλα τα χα σκασει χοντρα για την αγορα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

επαιξα με το 640 στο πλαισιο..

 

σοβαρα πιο snappy σε εναλλαγες εφαρμογων απο

το lightly used,συχνα καθαρισμενο απο καταλλοιπα αρχειων-εφαρμογων

930 μου..

 

να νευριασω τωρα???????

 

πειτε καμμια κουβεντα καλη,μη το πουλησω το ρημαδι το 930..

ΚΑΡΑελεος δηλαδη..

 

συχωρατε με αλλα τα χα σκασει χοντρα για την αγορα..

 

Κάτι δεν πάει καλά. Κάνε ένα soft reset για αρχή και αν δεν στρώσει τότε ένα hard reset και στήσε το τηλ απο την αρχή. Μη χρησιμοποιείς εφαρμογές για "καθαρισμό".....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος 930 και ήδη παρατήρησα ένα πρόβλημα. Όταν λοιπόν έχω το κινητο να ακουμπάει σε τραπέζι εάν τραβήξω προς τα κατω την notification bar από την δεξιά πλευρά του κινητού τις περισσότερες φορές δεν γίνεται τίποτα (από τα αριστερά πιάνει). Αν πάρω ομως το κινητο στα χέρια μου δουλεύει κανονικά. Έχεις κανένας καποιο παρόμοιο θέμα; δεν ξέρω αν είναι hardware η software το πρόβλημα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καν το 930, για την ακριβεια εχω αλλης εταιριας κινητο, αλλα ναι ειναι φυσιολογικο.. Καποιος αισθητηρας το προκαλει αυτο που αντιδρα ετσι σε οριζοντια θεση σε επιπεδη επιφανεια.. Το ιδιο συμβαινει και στο κινητο μου

Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καν το 930, για την ακριβεια εχω αλλης εταιριας κινητο, αλλα ναι ειναι φυσιολογικο.. Καποιος αισθητηρας το προκαλει αυτο που αντιδρα ετσι σε οριζοντια θεση σε επιπεδη επιφανεια.. Το ιδιο συμβαινει και στο κινητο μου

Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας

Ναι ίσως το γυροσκόπιο να κάνει την ζημια; όπως και να έχει είναι ενοχλητικό μιας και ως δεξιόχειρας πάντα από δεξιά κατεβαζω την notification bar. Σκεφτόμουν μήπως να το στείλω για σέρβις αλλά δεν ξέρω καν αν θα το αναγνωρισουν ως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχει κατι για να το πας για επισκευη.. Σε 4 διαφορετικα κινητα σπιτι μου αυτο συμβαινει τις πιο πολλες φορες
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και στο 930 μου και στο NOTE 3 συμβαίνει αυτό. Λίγο παραπάνω στο 930, αλλά όχι αρκετά για να το θεωρήσω προβληματικό.

Μάλλον πρόκειται για calibration του γυροσκοπίου.

Link to comment
Share on other sites

παιδες σχετικα με τα notifications καποιον εφαρμογων οπως viber k messenger,καποιες φορες δεν λειτουργουν ,λες και παει και τις κλεινει το κινητο.πρεπει να κανω κατι ?????
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά. Κάνε ένα soft reset για αρχή και αν δεν στρώσει τότε ένα hard reset και στήσε το τηλ απο την αρχή. Μη χρησιμοποιείς εφαρμογές για "καθαρισμό".....

 

xμμ γιατι οχι καθαριστοεφαρμογες??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

xμμ γιατι οχι καθαριστοεφαρμογες??

 

Γιατί σβήνουν την cache και έτσι αργεί περισσότερο η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά να ρωτήσω κάτι... Στην εγγραφή/αναπαραγωγή βίντεο με την LUMIA CAMERA 5, σας κολλάει καμιά φορά στιγμιαία η εικόνα και κάνει μια μικρή παύση στον ήχο και μετά συνεχίζει?

είναι κάποιο bug της Lumia Camera 5 ? γιατί στο 830 μ το κάνει. Αν όμως γράψω με microsoft camera δεν συμβαίνει τίποτα (ή lumia classic!)... Και το κάνει και ενός φίλου το 930 σε μικρότερο βαθμό...

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά να ρωτήσω κάτι... Στην εγγραφή/αναπαραγωγή βίντεο με την LUMIA CAMERA 5, σας κολλάει καμιά φορά στιγμιαία η εικόνα και κάνει μια μικρή παύση στον ήχο και μετά συνεχίζει?

είναι κάποιο bug της Lumia Camera 5 ? γιατί στο 830 μ το κάνει. Αν όμως γράψω με microsoft camera δεν συμβαίνει τίποτα (ή lumia classic!)... Και το κάνει και ενός φίλου το 930 σε μικρότερο βαθμό...

 

Δεν μου το έχει κάνει ποτέ αυτό. Κάποιο πρόβλημα παίζει να έχει η εφαρμογή.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα υπάρχει στην έκδοση 5.0.2.51

http://discussions.nokia.com/t5/Lumia/Lumia-830-problem-with-Lumia-Camera-video/td-p/3084422

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Nαι όπως λέει ο φίλος πιο πάνω σαν παρεμβολές, δεν το έχουν όλοι εμένα δεν με ενοχλεί πολύ αλλά πρέπει να το πάω σε nokia care κάποια στιγμή να μου πουν την γνώμη τους αν θέλει αλλαγή η οθόνη.

 

Εμένα το κάνει αυτό όπως έχω παρατηρήσει ... Μόνο όταν ρο κινητό πιάνει σήμα Ε . Με 3g 4g gprs δεν το κάνει ... Δεν είναι τόσο ενοχλητικό βεβαια ! ...

GO HARD OR GO HOME

Send with SAMSUNG GALAXY S20+:kill:

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες, κάτι δεν πάει καλά με την μπαταρία. Έφευγα από το σπίτι για την δουλειά με 100% και γύριζα με 87%. Τώρα τελευταία πέφτει στο 63%. Προσπαθώ να καταλάβω αν είναι από κάποια εφαρμογή ή το τελευταίο update.

 

Πρώτος με διαφορά είναι ο i.e. Ακόμη και στο παρασκήνιο.

 

Θα το παρακολουθήσω καλύτερα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...