Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα και πάλι επειδή μου κάνει κάτι νερά το 930 θέλω να το φλασαρο με το οδηγό που γράφετε εδώ στο myphone τον δεύτερο Offline Mode μπορείτε να μου πείτε πως θα δω το Product Type την κωδική ονομασία της συσκευής και ποιο είναι το Product Code που θα κατεβάσω ελληνικό greek unbranded?

Σας ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά ποτε θα έχει by default ρύθμιση για σύνδεση με static ip το κινητό;

 

 

 

Ένα application που έβαλα δεν βοήθησε όλο error βγάζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το άνοιξε κλείσε εννοώ ένα πολύ γρήγορο ανοιγοκλείσιμο της οθόνης..

 

 

Δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα..

 

 

Κάτι σαν blinking..

 

 

Πριν είχα ρωτήσει αν υπάρχει σε κανέναν θέμα με τον player της μουσικής, που με το σκρόλινγκ δεξιά αριστερά σε συλλογή ή μουσική ξεθωριάζουν πολύ τα γράμματα και σα να μοβίζουν.

 

 

Από ότι παρατήρησα το κάνει μόλις φορτώσει εξώφυλλα δίσκων (albumart)..

 

 

To κάνει και σε κάποιον άλλο αυτό??

 

 

 

Το κάνει και σε μένα στα μεγάλα tiles δεν δίνω και πολύ σημασία

 

 

 

Τώρα αν καεί καμια κάρτα γραφικών κανα πιξελ ξέρω γω bad luck...

Link to comment
Share on other sites

Για μεταφορά μεσω wi-fi: Easy Transfer (Free)

 

Ωραιος.....!!!!

 

Υπαρχει τροπος να βαζω τις φωτογραφιες σε φακελους....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος.....!!!!

 

Υπαρχει τροπος να βαζω τις φωτογραφιες σε φακελους....???

 

Κατεβάζεις την εφαρμογή "Αρχεία" από το store ή την εφαρμογή Briefcase που είναι και δωρεάν και κάνει άψογη δουλειά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μετά την σημερινή ενημέρωση της Lumia camera, φωτογραφίες που έβγαλα σαν "ζωντανές", παραμένουν έτσι και μετά την ανάλογη επιλογή "ανενεργό" στις ρυθμίσεις. Είναι κάτι νέο με την ενημέρωση όπου όποια φωτογραφία βγει έτσι, θα εμφανίζεται και έτσι άσχετα με τις ρυθμίσεις ή κάτι δεν έκατσε καλά;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου κινητού εδώ και μία εβδομάδα.

Πολύ ευχάριστη έκπληξη το περιβάλλον εργασίας. Πραγματικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα νομίζω από το ios της apple. Όσο για τις εφαρμογές αυτές που υπάρχουν με εξυπηρετούν πλήρως.

 

Το μόνο που με χαλάει μέχρι στιγμής είναι ότι το Here Drive δεν μου λειτουργεί offline ενώ έχω κατεβάσει τους χάρτες, και η διάρκεια της μπαταρίας. Μετά βίας μου κρατάει δεύτερη μέρα.

Είναι έτσι ή έπεσα στην περίπτωση.

p.a.l.m.o.s
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου κινητού εδώ και μία εβδομάδα.

Πολύ ευχάριστη έκπληξη το περιβάλλον εργασίας. Πραγματικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα νομίζω από το ios της apple. Όσο για τις εφαρμογές αυτές που υπάρχουν με εξυπηρετούν πλήρως.

 

Το μόνο που με χαλάει μέχρι στιγμής είναι ότι το Here Drive δεν μου λειτουργεί offline ενώ έχω κατεβάσει τους χάρτες, και η διάρκεια της μπαταρίας. Μετά βίας μου κρατάει δεύτερη μέρα.

Είναι έτσι ή έπεσα στην περίπτωση.

 

Για την μπαταρια ετσι ειναι,ανλογα βεβαια και την χρηση,αν κ ειμαι ευχαριστημενος....σε αλλα που ειχα ουτε μερα δεν κραταγε....

Τωρα για του χαρτες χρησιμοποιω το here drive αλλα δεν εχω δοκιμασει οff line

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου κινητού εδώ και μία εβδομάδα.

Πολύ ευχάριστη έκπληξη το περιβάλλον εργασίας. Πραγματικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα νομίζω από το ios της apple. Όσο για τις εφαρμογές αυτές που υπάρχουν με εξυπηρετούν πλήρως.

 

Το μόνο που με χαλάει μέχρι στιγμής είναι ότι το Here Drive δεν μου λειτουργεί offline ενώ έχω κατεβάσει τους χάρτες, και η διάρκεια της μπαταρίας. Μετά βίας μου κρατάει δεύτερη μέρα.

Είναι έτσι ή έπεσα στην περίπτωση.

 

Πάει ανάλογα την χρήση. Έγω βγάλει οριακά και τρίτη μέρα σε εποχές που δεν το πολυέπαιζα το κινητό. Πλέον είμαι ανάμεσα στις 30 - 40 ώρες. Το πολύ καλό είναι ότι όταν δεν το χρησιμοποιείς, η κατανάλωση είναι ελάχιστη. Το βράδυ ας πούμε στις 8 ώρες πέφτει 2-3%. Σημείωση ότι τα έχω όλα ανοιχτά, location, 3g, wifi.

 

Για την μπαταρια ετσι ειναι,ανλογα βεβαια και την χρηση,αν κ ειμαι ευχαριστημενος....σε αλλα που ειχα ουτε μερα δεν κραταγε....

Τωρα για του χαρτες χρησιμοποιω το here drive αλλα δεν εχω δοκιμασει οff line

 

Νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις και τον λογαριασμό προκειμένου να λειτυργήσει offline. Δεν ξέρω όμως γιατί και εγώ μέσω internet το χρησιμοποιώ.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η Windows 10 Insider Preview Build 10080 και για το 930!!!!!!!!!!

 

Κανείς τολμηρός?????????????????

 

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για Technical Preview έκδοση του λειτουργικού όπου γίνονται οι ανάλογες συζητήσεις. Μπορείς να το βρεις εδώ:

Windows Phone - Windows 10 technical preview (Insider Program).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μια ερωτηση..Οσοι το εχουν παρει απο τον Γερμανο με την προσφορα που ειχε,εχουν παρατηρησει αυτο το τρεμουλιασμα στην οθονη η την μωβ αποχρωση,κανει κατι απο αυτα?

Ρωταω γιατι βρισκω καποια μτχ σε καλες τιμες και ειναι τα περισσοτερα απο τον Γερμανο..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου κινητού εδώ και μία εβδομάδα.

Πολύ ευχάριστη έκπληξη το περιβάλλον εργασίας. Πραγματικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα νομίζω από το ios της apple. Όσο για τις εφαρμογές αυτές που υπάρχουν με εξυπηρετούν πλήρως.

 

Το μόνο που με χαλάει μέχρι στιγμής είναι ότι το Here Drive δεν μου λειτουργεί offline ενώ έχω κατεβάσει τους χάρτες, και η διάρκεια της μπαταρίας. Μετά βίας μου κρατάει δεύτερη μέρα.

Είναι έτσι ή έπεσα στην περίπτωση.

 

Η αδερφη μου έχει το 930 και δουλεύει offline χωρίς κανένα πρόβλημα. Τα είχαμε μάλιστα δίπλα - δίπλα (εγώ online με 1020) και δεν έχανε πουθενά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα τα windows 10 mobile και βλέπω ότι οι εφαρμογές οι νέες που υπάρχουν μέσα είναι στα Ιταλικά γιατί το τηλέφωνο μου είναι ιταλικό. Βέβαια άλλαξα γλώσσα στα ελληνικά αλλα αυτές παραμένουν ιταλικές. Υπάρχει τρόπος να γίνουν στα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα τα windows 10 mobile και βλέπω ότι οι εφαρμογές οι νέες που υπάρχουν μέσα είναι στα Ιταλικά γιατί το τηλέφωνο μου είναι ιταλικό. Βέβαια άλλαξα γλώσσα στα ελληνικά αλλα αυτές παραμένουν ιταλικές. Υπάρχει τρόπος να γίνουν στα ελληνικά?

 

Για κάνε μια γρήγορη περιγραφή, να δούμε τι λένε.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα τα windows 10 mobile και βλέπω ότι οι εφαρμογές οι νέες που υπάρχουν μέσα είναι στα Ιταλικά γιατί το τηλέφωνο μου είναι ιταλικό. Βέβαια άλλαξα γλώσσα στα ελληνικά αλλα αυτές παραμένουν ιταλικές. Υπάρχει τρόπος να γίνουν στα ελληνικά?

 

εγω ειχα τουρκικη ρομ αλλα αλλαξε γλωσσα οταν τα περασα...μπες στο νημα με τα 10αρια και ρωτα εκει.

Link to comment
Share on other sites

Για συζητήσεις που αφορούν την Technical Preview έκδοση των Windows 10 Mobile παρακαλώ να απευθυνόμαστε στο αντίστοιχο θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program) στην πλατφόρμα των Windows Phone.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Ειμαι και εγω κατοχος του 930 απο Σεπτεμβριο. Εκτος των γνωστων θεματων με την οθονη ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Το μονο που αντιμετωπιζω ειναι οτι εχω στην κατοχη μου 2 bluetooth hands free τα nokia bh215 και jabra bt2045. Δεν γνωριζω αν επειδη δεν ειναι καινουρια τα μοντελα αυτα εχουν καποιο προτωκολλο bluetooth που δεν υποστηριζεται απο το 930 ή το αντιστροφο. Παντως δεν μπορω να συνδεσω κανενα απο τα δύο. Με ενα bluetooth carkit που εχω και με αλλα κινητα εχω συνδεθει κανονικα οποτε δεν νομιζω να ειναι προβλημα του 930. Οποιος γνωριζει κατι ας βοηθείσει.
Nokia 3310, Sharp Gx15, Nokia N70, Nokia N73, Nokia N97mini, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 930, Lg Gpad 8.3 V500 4.4.2, Microsoft Lumia 535, Microsoft Lumia 950
Link to comment
Share on other sites

Σε 'μενα λειτουργει κανονικα offline και το HEREdrive και το maps, αφου κατεβασα τον χαρτη επελεξα λειτουργια εκτος συνδεσης και ολα καλα Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά.

Υπάρχει περίπτωσή να πάρω ενα.τι θα πρέπει να προσέξω?γιατί είδα κάτι σχόλιά περί οθονών.

Υπάρχει κάποια παρτίδα πού δεν εχει θέμα?αν ναι ποια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά.

Υπάρχει περίπτωσή να πάρω ενα.τι θα πρέπει να προσέξω?γιατί είδα κάτι σχόλιά περί οθονών.

Υπάρχει κάποια παρτίδα πού δεν εχει θέμα?αν ναι ποια.

 

Υπάρχουν κάποια θέματα με την οθόνη όντως. Απο ότι έχω καταλάβει στα ελληνικά απο Γερμανό, Cosmote, WInd κλπ. Σε κάποιους είναι μωβ και σε άλλους τρεμοπαίζει λόγω δικτύου (όπως θα έχεις διαβάσει). Αυτά όταν έβαλα τα 10αρια δεν τα παρατήρησα (εγώ έχω το φαινόμενο με το μωβ σε πολύ μικρό βαθμό), για αυτό πιστεύω ότι είναι θέμα λογισμικού περισσότερο.

 

Επίσης (εάν το πάρεις μεταχειρισμένο) παίξε λίγη ώρα να δείς εάν ζεσταίνεται (δοκίμασε κάποια βιντεάκια με explorer). Αν και έχει πάψει να είναι θέμα, κάποιες συσκευές ακόμα έχουν έντονο αυτό το θέμα. Όχι όλες, και σίγουρα είναι πολύ λίγες, αλλά ποτέ δεν ξέρεις (σε σήμειο να μη μπορείς να το κρατήσεις, όχι απλά να ζεσταίνεται λίγο). Στο δικό μου ας πούμε, ζεσταίνεται ελάχιστα παραπάνω απο το κανονικό.

 

Πάνω κάτω αυτά θα σου έλεγα εγώ όσον αφορά τη συσκευή. Τα περισσότερα είναι θέματα λειτουργικού, αφού σαν συσκευή είναι άψογη και πολύ ποιοτική.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...