Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα μια από τα ίδια ενώ θα έπρεπε να λέει lumia camera μου έχει ακόμα την nokia camera. Στο 925 την έχει ενοποιήσει εδώ όχι ακόμα ξέρει κανείς γιατί?

Μην βιαζεστε παιδια,ολα θα γινουν...δωστε λιγο χρονο και θα σας ερθουν ολες οι αναβαθμισεις! Υπομονη! ;)

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην βιαζεστε παιδια,ολα θα γινουν...δωστε λιγο χρονο και θα σας ερθουν ολες οι αναβαθμισεις! Υπομονη! ;)

 

 

 

Έτσι μου είχε κάνει και το 1020!Μετά από μια μέρα μου ήρθαν απλά έλεγα μήπως το έχουν αλλάξει...

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση για να περιμένουμε official είναι uncheck DP επαναφορά με Nokia Recovery και αναμονή;

Υ.Γ Όσον αφορά τώρα το θέμα "μοβ οθόνη" Έχω ένα μαύρο, αγορασμένο από τσιγκουνομάγαζο (Ιταλικό) αρχές Σεπτέμβρη και το θεματάκι του το έχει. Είναι πολύ... μοβ στα σκοτεινά σημεία και με την εναλλαγή φωτισμού είναι πραγματικά ενοχλητικό. Μια αηδία και μισή με λίγα λόγια και καμία αναβάθμιση δεν το διόρθωσε ούτε στο ελάχιστο. Τείνω να πιστέψω πως είναι θέμα HW και ελπίζω να κάνω λάθος. Το μόνο που ελπίζω τώρα είναι στην αλλαγή σε κάποιo άλλο firmware άλλης χώρας εκτός Ιταλίας. Το δεύτερο τώρα που πήρα για εμένα και τελικά κατέληξε στην "κυρά" επειδή ήταν άσπρο και όμορφο, έχει πάλι το θεματάκι του αλλά μετά την πρώτη αναβάθμιση έχει γίνει σχεδόν αόρατο. Κάποιος που δεν θα το ψάξει δεν θα το δει καν.

Αυτή την στιγμή κάνω έξοδο από DP και θα "περάσω" μετά μια Αγγλική για να πω πως τα έχω κάνει απλά όλα.

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, σήμερα το πρωί με το Torrex Pro να ανεβοκατεβάζει torrents ασταμάτητα, τον moliplayer να παίζει 1080p, IE ανοιχτός με ψάξιμο και πολλά τηλεφωνήματα ενδιάμεσα (όλα αυτά για 4 ώρες περίπου) το εργαλείο δεν ζεστάθηκε ούτε κατά ελάχιστα...:D

Το iPhone μου με τέτοια χρήση θα είχε ήδη πάρει φωτιά.

Δηλώνω εντυπωσιασμένος.

Υ.Γ. Η μπαταρία φυσικά έφαγε πολύ ξύλο με τέτοιο ζόρισμα, 50% κάτω σε 4 ώρες.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, σήμερα το πρωί με το Torrex Pro να ανεβοκατεβάζει torrents ασταμάτητα, τον moliplayer να παίζει 1080p, IE ανοιχτός με ψάξιμο και πολλά τηλεφωνήματα ενδιάμεσα (όλα αυτά για 4 ώρες περίπου) το εργαλείο δεν ζεστάθηκε ούτε κατά ελάχιστα...:D

Το iPhone μου με τέτοια χρήση θα είχε ήδη πάρει φωτιά.

Δηλώνω εντυπωσιασμένος.

 

Ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις,εχει μαλλιάσει η γλωσσα μου να το λεω....:)

Το πρόβλημα της υπερθέρμανσης ηταν υπαρκτό στις πρώτες παρτίδες,πλεον δεν υπάρχει ιδιαίτερος λογος ανυσηχιας...οσοι εχετε καποιο απο τις πρωτες παρτιδες περιμενετε γιατι διαβαζω οτι με τη DENIM καποιοι ελυσαν το πρόβλημα αυτο ενω κάποιοι αλλοι το έλυσαν με Hard reset του κινητού! Δοκιμάστε αν εχετε σοβαρό πρόβλημα υπερθέρμανσης.....

 

Μου ηρθε και η θηκη Pouch ( http://www.ebay.co.uk/itm/141479787360 )

Εξαιρετική ποιοτητα κατασκευης,και το τηλέφωνο μπαινει γάντι μεσα χωρις να φοβασαι μηπως πεσει ! Συνιστάται !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις,εχει μαλλιάσει η γλωσσα μου να το λεω....:)

Το πρόβλημα της υπερθέρμανσης ηταν υπαρκτό στις πρώτες παρτίδες,πλεον δεν υπάρχει ιδιαίτερος λογος ανυσηχιας...οσοι εχετε καποιο απο τις πρωτες παρτιδες περιμενετε γιατι διαβαζω οτι με τη DENIM καποιοι ελυσαν το πρόβλημα αυτο ενω κάποιοι αλλοι το έλυσαν με Hard reset του κινητού! Δοκιμάστε αν εχετε σοβαρό πρόβλημα υπερθέρμανσης.....

 

Μου ηρθε και η θηκη Pouch ( http://www.ebay.co.uk/itm/141479787360 )

Εξαιρετική ποιοτητα κατασκευης,και το τηλέφωνο μπαινει γάντι μεσα χωρις να φοβασαι μηπως πεσει ! Συνιστάται !

 

Πολύ ευχάριστα όσα διαβάζω για τη θήκη, γιατί την ίδια έχω παραγγείλει και εγώ (κόκκινη με λευκό 930 βεβαίως βεβαίως :))

Άντε να έρθει επιτέλους η ρημάδα, με έχει καταστρέψει το άγχος μην και το γδάρω :)

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα προερχομαι απο iphone και θελω για αλλαγη να παω σε windows phone. Το θεμα ειναι οτι δισταζω παρα πολυ γτ απο αλλος ακουω καλα και αλλους κακα. Υπαρχει καποιος που εχει το 930 και να θελει να μου πει αντικειμενικα τα αρνητικα του και τα θετικα του; Απο θεμα εγγυηση αντιπροσωπεια, θεμα εφαρμογων θεμα συνδεσιμοτητας με υπολογιστη mac μετεφορα αρχειων απο αλλα κινητα και γενικα εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

@zspanos σε όλα αυτά που αναφέρεις θα καλυφθείς πλήρως (το 930 υπερτερεί από τα iphone) ΕΚΤΟΣ από το κατάστημα. Αν έχεις κάποια εφαρμογή λίγο εξειδικευμενη η οποία σου είναι απαραίτητη, είναι πιθανόν να μην τη βρεις στα Windows Phone ή να τη βρεις και να μην έχει τις ίδιες δυνατότητες.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες Εντυπώσεις από Denim.

Φλάσαρα πριν κάποιες ώρες Denmark rom και τη δουλεύω.

 

Ποιο product code έβαλες;

Κατέβασες μετά την denim ή την είχε η ρομ;

Με τα ελληνικό δίκτυο έχεις πρόβλημα;

Ευχαριστώ

Edited by NIKOSXRI
Διόρθωση κώδικα παράθεσης..
Link to comment
Share on other sites

@zspanos σε όλα αυτά που αναφέρεις θα καλυφθείς πλήρως (το 930 υπερτερεί από τα iphone) ΕΚΤΟΣ από το κατάστημα. Αν έχεις κάποια εφαρμογή λίγο εξειδικευμενη η οποία σου είναι απαραίτητη, είναι πιθανόν να μην τη βρεις στα Windows Phone ή να τη βρεις και να μην έχει τις ίδιες δυνατότητες.

οχι φιλε μου δεν εχω κατι ειδικο. τις κλασσικες εφαρμογες. facebook whatsappp viber messenger skype. παιχνιδια δεν ασχολουμαι και πολυ. απλα φοβαμαι λιγο το λογισμικο. δεν το εχει κανενας φιλος μου δεν το εχω δουλεψει καθολου και φοβαμαι μην δωσω 300ε τσαμπα

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δεν εχω κατι ειδικο. τις κλασσικες εφαρμογες. facebook whatsappp viber messenger skype. παιχνιδια δεν ασχολουμαι και πολυ. απλα φοβαμαι λιγο το λογισμικο. δεν το εχει κανενας φιλος μου δεν το εχω δουλεψει καθολου και φοβαμαι μην δωσω 300ε τσαμπα

 

Όλες αυτές οι βασικές εφαρμογές υπάρχουν και λειτουργούν μια χαρά. Το λειτουργικό μην το φοβάσαι καθόλου. Είναι πολύ αερατο στη λειτουργία του και με καλή διαχείριση μπαταρίας.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Απο 1020 πηγα κι εγω σημερα σε 930. Ετσι στα προχειρα μου λειπει η φωτογραφικη του ''γερου'' και το glance...

 

Εχω ενα θεματακι με μωβ κι εγω αλλα οχι τοσο τραγικα οπως σε κατι βιντεο που ειδα..Περιμενω Denim κι εγω μηπως στρωσει.

Απο wind ειναι, 000-ΗU, Q'3 2013.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ρωτήσει αλλά δεν απάντησε κανείς και έτσι ξαναρωτώ, το 4G στο status bar σας το δείχνει με L ή έχει να κάνει με το CV του κάθε τηλεφώνου;

Στης κόρης μου το 925 το δείχνει με 4G.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ρωτήσει αλλά δεν απάντησε κανείς και έτσι ξαναρωτώ, το 4G στο status bar σας το δείχνει με L ή έχει να κάνει με το CV του κάθε τηλεφώνου;

Στης κόρης μου το 925 το δείχνει με 4G.

 

 

 

Έχει να κάνει με το cv του κάθε τηλεφώνου!!Και μένα στο 1020 με γερμανική ρομ μου έγραφε 4g αλλά τώρα στο 930 μου γράφει L

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου αγορασμένο από public πριν τρεις μέρες με product code από Ουγγαρία πέρασα σήμερα σκανδιναβική ρομ, αφού παντού διαβάζω ότι περνει πρώτη τα update, και πήρα update σε denim. Εντυπώσεις από αύριο.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου αγορασμένο από public πριν τρεις μέρες με product code από Ουγγαρία πέρασα σήμερα σκανδιναβική ρομ, αφού παντού διαβάζω ότι περνει πρώτη τα update, και πήρα update σε denim. Εντυπώσεις από αύριο.

 

Να μας πεις και πως είναι σε σχέση με το μωβ χρώμα αν το διορθώσανε καθόλου.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Να μας πεις και πως είναι σε σχέση με το μωβ χρώμα αν το διορθώσανε καθόλου.

 

 

 

Το μωβ διορθώθηκε και πλέον φαίνεται αμυδρά μόνο στα tiles της statusbar. Μια ταχύτητα πάνω η denim σπάνια θα δείτε τις τελίτσες για loading. Και τέλος βλέπω καλύτερη αυτονομία με πριν αλλά είναι νωρίς ακόμα με μια μέρα χρήσης. Αυτά για αρχή..

Link to comment
Share on other sites

Το μωβ διορθώθηκε και πλέον φαίνεται αμυδρά μόνο στα tiles της statusbar. Μια ταχύτητα πάνω η denim σπάνια θα δείτε τις τελίτσες για loading. Και τέλος βλέπω καλύτερη αυτονομία με πριν αλλά είναι νωρίς ακόμα με μια μέρα χρήσης. Αυτά για αρχή..

 

και απο την καμερα εφυγε το μωβ;;σε κλειστο χωρο εμφανιζε μωβ.

Link to comment
Share on other sites

Σε σκοτεινό δωμάτιο δείχνει μια ελαφρά μωβ σκιά περιμετρικά της οθόνης αν κουνάς δεξιά αριστερά το κινητό αλλά η φωτογραφία πεντακάθαρη. Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξω firmware θα χαθεί η εγγύηση που έχω?Αυτή η Denim την προηγούμενη εβδομάδα κάθε μέρα ερχόταν σε περισσότερες χώρες.αυτη την εβδομάδα βλέπω μια στασιμότητα.
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξω firmware θα χαθεί η εγγύηση που έχω?Αυτή η Denim την προηγούμενη εβδομάδα κάθε μέρα ερχόταν σε περισσότερες χώρες.αυτη την εβδομάδα βλέπω μια στασιμότητα.

 

Η εγγύηση χάνεται αλλά μόλις βάλεις την μαμίσια ξανά επανέρχεται γιατί κανείς δεν μπορεί να καταλάβει ότι το φλασάρισες

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, και ελπίζω όχι χαζή, αθόρυβο πως μπορούμε να βάλουμε στο τηλ, γιατί ψάχνω αλλά μάλλον δεν μπορώ να καταλάβω που είναι η ρύθμιση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες Εντυπώσεις από Denim.

Φλάσαρα πριν κάποιες ώρες Denmark rom και τη δουλεύω.

 

protsimer με ξέχασςες...

Ποιο product code έβαλες;

Κατέβασες μετά την denim ή την είχε η ρομ;

Με τα ελληνικό δίκτυο έχεις πρόβλημα;

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Ερώτηση, και ελπίζω όχι χαζή, αθόρυβο πως μπορούμε να βάλουμε στο τηλ, γιατί ψάχνω αλλά μάλλον δεν μπορώ να καταλάβω που είναι η ρύθμιση.

 

Κατεβάζεις τον ήχο είτε από τα κουμπιά στο πλάι είτε από την taskbar πάνω πάνω

Link to comment
Share on other sites

@NIKOSXRI. Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση, ήταν τόσο προφανές ότι θα γίνεται από τα πλαϊνά κουμπιά, εγώ έψαχνα στις ρυθμίσεις και δεν μπορούσα να βρω κάτι.

Και κάτι ακόμα, στο store δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή του στιλ '' volume in notification'', που να αντικαθιστά τα πλαϊνά κουμπιά με κουμπιά πάνω στην '' notification bar'', η αλήθεια είναι ότι βολεύουν πολύ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε κλειστά τα δεδομένα υπάρχει περίπτωση κάποια εφαρμογή να μπορεί να τα χρησιμοποιήσει γιατί ενώ τα είχα κλειστά χρεωθεικα 1 ευρώ για ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...