Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκαλώματα έχει σε όλες τις συσκευές ο Edge, όχι μόνο στο 930! Στη C.U. τουλάχιστον....

 

Στα 2 640 τα οποία έχω στo C.U. είναι αισχρός

Στο 930 που έιναι στο Α.U. ο Edge είναι πιο υποφερτός αλλά κάνει πράγματα που παλιότερα δεν τα έκανε.

Λ.χ. πατάω να ανοίξει ένα hyperlink σε νέα καρτέλα και δημιουργείται νέα καρτέλα με το λίνκ αυτό. Μονάχα που δεν φορτώνει και η καρτέλα στην οποία βρίσκομαι παγώνει κι'αυτή. Μοναδική λύση το κλείσιμο και άνοιγμα του edge. :confused:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα 2 640 τα οποία έχω στo C.U. είναι αισχρός

Στο 930 που έιναι στο Α.U. ο Edge είναι πιο υποφερτός αλλά κάνει πράγματα που παλιότερα δεν τα έκανε.

Λ.χ. πατάω να ανοίξει ένα hyperlink σε νέα καρτέλα και δημιουργείται νέα καρτέλα με το λίνκ αυτό. Μονάχα που δεν φορτώνει και η καρτέλα στην οποία βρίσκομαι παγώνει κι'αυτή. Μοναδική λύση το κλείσιμο και άνοιγμα του edge. :confused:

Εκτός από τον Edge, παίζει ρόλο και η ram φαίνεται. Αν έχεις μεγαλύτερη ram τόσο πιο υποφερτά είναι τα σκαλώματα. ;)

Αλλά το γενικό πρόβλημα πρέπει να είναι στον Edge.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

τελικα αποχωρισα απο τα wp και το τηλεφωνο περασα ξανα στο android με ενα xiaomi 4x 64gb

 

ευχαριστω και την οποια βοηθεια μου δωσατε

Χάχα το avatar παρέμεινε στο 930 όμως... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να την διαγράψεις και από τον κάδο ανακύκλωσης!

Ευχαριστώ αγαπητέ συμφορουμίτη, και τους υπόλοιπους για την πολύτιμη βοήθειά σας!

Η μετεγκατάσταση προς Android (ή μάλλον η επιστροφή) ολοκληρώθηκε και από εμένα. Πρέπει να ομολογήσω ότι νιώθω καλύτερα, δεν θα έλεγα "ανακουφισμένος", αλλά μάλλον πιο "ξεκούραστος". Όπως όταν γυρνάς στο σπίτι σου έπειτα από καιρό (Ή στη σύζυγο μετά από μια "περιπέτεια" :rolleyes:)

 

@evris2013: άλλαξα και avatar και υπογραφή, πλήρης η μεταφορά, ε; :D

 

ΥΓ - To Lumia 930, σε άθικτη κατάσταση, με 63% μπαταρία πήρε τη θέση του στο συρτάρι. Δεν θα το δώσω (άλλωστε "δεν πιάνουν μία") και θα παρακολουθώ μήπως ξεκλειδώσει η NOKIA ποτέ τον bootloader και παίξουμε με άλλες ROM κάποια μέρα...

Ήταν συσκευάρα, αυτό δεν το αμφισβήτησε ποτέ κανείς!

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

@evris2013: άλλαξα και avatar και υπογραφή, πλήρης η μεταφορά, ε; :D

Χάχα η μεταφορά σου θεωρείται πλέον... Ολοκληρωμένη!!! ;)

Ποιά συσκευή πήρες;

 

Υ.Γ. Άκυρο, το είδα στην υπογραφή σου...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα :D

 

Είχα περάσει στο Lumia 930 μου τα Windows Phone 10 τις πρώτες ημέρες που είχαν κυκλοφορήσει επίσημα... όμως τα αποχωρίστηκα γρήγορα (επιστροφή στα 8.1) καθώς το κινητό ανέβαζε θερμοκρασίες κατά τη φόρτιση και υπήρχε μια αστάθεια στην κατανάλωση της μπαταρίας (πολλές φορές γινόταν πολύ γρήγορα και χωρίς λόγο).

Ξέρετε αν αυτά τα θεματάκια έχουν επιλυθεί στην πιο πρόσφατη έκδοση του λειτουργικού; :)

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :D

 

Είχα περάσει στο Lumia 930 μου τα Windows Phone 10 τις πρώτες ημέρες που είχαν κυκλοφορήσει επίσημα... όμως τα αποχωρίστηκα γρήγορα (επιστροφή στα 8.1) καθώς το κινητό ανέβαζε θερμοκρασίες κατά τη φόρτιση και υπήρχε μια αστάθεια στην κατανάλωση της μπαταρίας (πολλές φορές γινόταν πολύ γρήγορα και χωρίς λόγο).

Ξέρετε αν αυτά τα θεματάκια έχουν επιλυθεί στην πιο πρόσφατη έκδοση του λειτουργικού; :)

Ποιά έκδοση των 10 είχες πριν γυρίσεις στα 8.1;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση των 10 είχες πριν γυρίσεις στα 8.1;

Δεν το είχα καταγράψει αυτό :(

Λίγο πριν τις 12 Μαϊου 2016 τα είχα εγκαταστήσει.

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα καταγράψει αυτό :(

Λίγο πριν τις 12 Μαϊου 2016 τα είχα εγκαταστήσει.

 

Στις αρχές τα WM10 είχαν θέματα. Μετά έστρωσαν. Εγώ θα έλεγα πως είναι μονόδρομος να πας σε WM10.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο montoya πιο πάνω. Στα 10 θα πας αναγκαστικά, γιατί τα περισσότερα social media δεν θα λειτουργούν κανονικά στα 8.1!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα καταγράψει αυτό :(

Λίγο πριν τις 12 Μαϊου 2016 τα είχα εγκαταστήσει.

 

Έχουν λυθεί όλα αυτά. Υπερθέρμανση, κατανάλωση* και κολλήματα είναι όλα οκ.

Πλέον, μερικά χρόνια μετά την παρουσίασή του, το 930 λειτουργεί όπως πρέπει και είναι αρκετά προβλέψιμο με τα WM10 :p

Άλλωστε τα WP8/8.1 είναι νεκρά.

 

Κατά την άποψή μου, μην την πατήσεις και μπεις στο τρυπάκι να περάσεις το Creators Update στο 930.

Το εν λόγω update θεωρώ πως καταστρέφει την εμπειρία χρήσης της συσκευής, η οποία με το Anniversary Update είναι υπέροχη.

Επίσης σου συνιστώ να κάνεις hard reset στα 8.1 πριν περάσεις τα 10άρια μέσω του "Συμβούλου Αναβάθμισης" [που μετά από 2-3 update θα φτάσεις στην 14393.1715 (το τελευταίο Update της Anniversary Update του μήνα Σεπτέμβρη)]

 

*Η διάρκεια της μπαταρίας εξακολουθεί να είναι σε μέτρια επίπεδα, όπως ακριβώς και τη μέρα της παρουσίασης της συσκευής.

Έχοντας αυτό υπόψη όμως, να σου πω πως με λελογισμένη χρήση, WiFi -όταν υπάρχει- και 4G [Cosmote στην περιοχή των Αθηνών που η κάλυψη είναι ικανοποιητική], η μπαταρία φαίνεται να κρατάει πολύ καλά πράγμα που με ξάφνιασε!

 

Επίσης:

1) να έχεις στα υπόψη σου πως η εφαρμογή "Χάρτες" και δε στην επιλογή της "πλοήγησης" θα κάνουν τη συσκευή *και* να υπερθερμανθεί μα *και* να καταναλώνει πολύ. Είναι πρόβλημα της εφαρμογής και όχι της συσκευής.

2) η κάμερα και η ρύθμιση της στα WM10 είναι μάπα imho στο Auto. Ξεθωριάζει τα χρώματα -ιδιαίτερα στις περιπτώσεις που δεν υπάρχει ικανοποιητικός φωτισμός- και μου φαίνεται πως δεν έχει την καθαρότητα που έκανε τις φωτογραφίες στη Lumia Camera 5 να ξεχωρίζουν.

Αν παίξεις με τις ρυθμίσεις ίσως το αποτέλεσμα να σε δικαιώσει, αλλά είναι κάτι υποκειμενικό.

3) αποχαιρετάμε την εφαρμογή για το Radio FM. Αν ακούς ραδιόφωνο πλέον θα πρέπει να αρκεστείς σε εφαρμογή κάποιου τρίτου προγραμματιστή που -κατά βάση- δεν υποστηρίζει το μεγάφωνο για ακρόαση.

4) αν μπορείς, απέφυγε την εγκατάσταση της καινούριας εφαρμογής του fb από το ίδιο το fb. Είναι δίχως λόγο ευμεγέθης και χάνεται η σύζευξη των επαφών σου με τους φίλους σου στο fb. Ψάξε στο xda για την εφαρμογή fb της microsoft (αυτή που είχαμε και στα 8.1).

 

Τώρα, αν υπάρχει κάτι άλλο που έχεις απορία, είμαστε εδώ για να το ξεδιαλύνουμε όοοοσο μπορούμε :)

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να απολαύσεις το 930 με τα 10άρια για όσο αντέξεις μέχρι να μας "χαιρετίσουν" και αυτά.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά καλησπέρα, έπεσε στα χέρια μου ένα 930 από φίλο, αν γνωρίζετε που μπορώ να βρω original μπαταρία κι αν όχι, αν αξίζει κάποια non original κι αν θα υποστηρίζει την ασύρματη φόρτιση
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έπεσε στα χέρια μου ένα 930 από φίλο, αν γνωρίζετε που μπορώ να βρω original μπαταρία κι αν όχι, αν αξίζει κάποια non original κι αν θα υποστηρίζει την ασύρματη φόρτιση

Καλύτερα original για να μη έχεις θέματα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έπεσε στα χέρια μου ένα 930 από φίλο, αν γνωρίζετε που μπορώ να βρω original μπαταρία κι αν όχι, αν αξίζει κάποια non original κι αν θα υποστηρίζει την ασύρματη φόρτιση

 

Αφού δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε χωρητικότητα από την after-market σκηνή, πήγαινε σε original.

Ίσως κάποιο πρώην Nokia Care να μπορέσει να σου παρέχει μία original, αλλιώς το διαδίκτυο είναι ο καλύτερός σου φίλος

 

 

Ο κωδικός της είναι BV-5QW και θα υποστηρίζει μετά την ασύρματη φόρτιση είτε είναι είτε όχι original και αυτό υπό την έννοια πως δε φαίνεται κάτι στην συνδεσμολογία που να αποτρέπει τη συσκευή να φορτίζει ασύρματα.

Βέβαια, προυπόθεση είναι να υπάρχει το πηνίο της ασύρματης φόρτισης στο πλαστικό καπάκι της συσκευής.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Έχω μιλήσει με διαφορα μαγαζιά και με ένα παλιό Nokia care, δυσκολεύονται πολύ να βρουν μπαταρία. Τελοσπαντων θα δω τι θα κάνω. Έχω πάνω creators update, εσείς με anniversary έχετε μικρότερη κατανάλωση; Σε αναμονή η δικια μου μπορεί να φτάσει και μέρα αλλα στην κατανάλωση αδειάζει στο τριωρο
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Έχω μιλήσει με διαφορα μαγαζιά και με ένα παλιό Nokia care, δυσκολεύονται πολύ να βρουν μπαταρία. Τελοσπαντων θα δω τι θα κάνω. Έχω πάνω creators update, εσείς με anniversary έχετε μικρότερη κατανάλωση; Σε αναμονή η δικια μου μπορεί να φτάσει και μέρα αλλα στην κατανάλωση αδειάζει στο τριωρο

 

Σε Creators είχα αρκετά προβλήματα με το 930 και η διάρκεια της μπαταρίας ήταν κάπως... χάλια.

Στην Anniversary είχα σταθεί για αρκετό καιρό μέχρι που βγήκε η Fall Update και την πέρασα.

Η Anniversary μου κρατούσε όλη τη μέρα και κάτι ψιλά στο τέλος της ημέρας. (~15% )

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα αλλά η μπαταρία φαίνεται να τελειώνει μερικές ώρες νωρίτερα απ' ότι πριν.

Δυστυχώς, παράλληλα έχω αυξήσει και τη χρήση του κινητού αυτόν τον καιρό και δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια αν ευθύνεται η αναβάθμιση ή η χρήση μου

(4G δεδομένα συνεχώς, μουσική -σχεδόν- συνέχεια και εντατική χρήση της κάμερας)

 

 

Πάντως, αν βρεις, σε παρακαλώ ή πόσταρε εδώ ή στείλε μου pm για ν'αγοράσω και γω μία μιας και λόγω ηλικίας+χρήσης μπορεί να είναι καλή λύση η αλλαγή της. :rolleyes:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Σε Creators είχα αρκετά προβλήματα με το 930 και η διάρκεια της μπαταρίας ήταν κάπως... χάλια.

Στην Anniversary είχα σταθεί για αρκετό καιρό μέχρι που βγήκε η Fall Update και την πέρασα.

 

Πάντως, αν βρεις, σε παρακαλώ ή πόσταρε εδώ ή στείλε μου pm για ν'αγοράσω και γω μία μιας και λόγω ηλικίας+χρήσης μπορεί να είναι καλή λύση η αλλαγή της. :rolleyes:

 

1. Fall Creators πως περασες, μπαίνοντας insider fast?

2. Εκτός κατανάλωσης τι προβληματα εχεις σ αυτην;

3. Εννοειται θα σου πω, μιλώ με nokia store Νικαιας και μου ψαχνουν τα παιδια εκει

 

προσωπικα στην creators update δε βλεπω καποιο θεμα, εκτος του messenger+facebook που ανεπαίσθητα κανει ενα αναβόσμημα η οθόνη όσο αυτά είναι ανοικτά

Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

1. Fall Creators πως περασες, μπαίνοντας insider fast?

2. Εκτός κατανάλωσης τι προβληματα εχεις σ αυτην;

3. Εννοειται θα σου πω, μιλώ με nokia store Νικαιας και μου ψαχνουν τα παιδια εκει

 

1) Την Fall Creators την πέρασα με Interop Tools αλλάζοντας τιμές στο registry και κάνοντάς το να φαίνεται σαν 950.

Το Update το πήρε κανονικά από production και όχι από Insider.

Μόλις το πέρασε έκανα Hard Reset, οι τιμές στο registry επανήλθαν και τώρα θα παίρνει τα μηνιαία update σα να ήταν πάντοτε σε production.

 

2) Πέραν ορισμένων εφαρμογών που έχουν σταματήσει να υποστηρίζονται και λειτουργούν κουτσουρεμένα (βλπ Viber που δεν μπορείς να κάνεις share από Edge σε Viber λ.χ.) έχω ένα ακόμη bug που όταν το κινητό είναι σε λειτουργία οικονομίας μπαταρίας, καμιά φορά σταματάνε να δονούνται τα capacitive buttons. Ένα restart το λύνει αμέσως αλλά μέχρι εκεί. Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικά :happy:

 

3) Σ'ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να υπήρχε κάτι καλύτερο σαν μπαταρία γιατί από τη μάνα του είχε αρκετά μικρή μπαταρία (όντας τέτοια τοστιέρα στα νιάτα του :p ) Τουλάχιστον θα πάρει καλή παράταση ζωής :lol:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Έγινε αγορίνα, ευχαριστώ κι οταν εχω νεα θα ενημερωσω
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, πόσο σας κρατάει η μπαταρία για πλοήγηση ή browsing?

Εμένα κρατάει πολύ λίγο, δεν το έχω μετρήσει ακριβώς αλλά πρέπει να βγάζει περίπου 1 - 1,5 ώρα sot με κανονικές ρυθμίσεις για browsing και λιγότερο για πλοήγηση. Εννοείται ότι στο μεταξύ ζεσταίνεται σαν μάτι κουζίνας!

Τώρα έχω περάσει windows 10, αλλά και στα 8.1 τα ίδια ήταν. Πέρασα ένα διάστημα με κινητό που έβγαζε χαλαρά 5-6 ώρες sot με οποιαδήποτε χρήση χωρίς να ζεσταίνεται, οπότε το 930 πλέον μου φαίνεται απαράδεκτο. Υπάρχει κάποιο κόλπο που να βελτιώνει κάπως την κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, πόσο σας κρατάει η μπαταρία για πλοήγηση ή browsing?

Εμένα κρατάει πολύ λίγο, δεν το έχω μετρήσει ακριβώς αλλά πρέπει να βγάζει περίπου 1 - 1,5 ώρα sot με κανονικές ρυθμίσεις για browsing και λιγότερο για πλοήγηση. Εννοείται ότι στο μεταξύ ζεσταίνεται σαν μάτι κουζίνας!

Τώρα έχω περάσει windows 10, αλλά και στα 8.1 τα ίδια ήταν. Πέρασα ένα διάστημα με κινητό που έβγαζε χαλαρά 5-6 ώρες sot με οποιαδήποτε χρήση χωρίς να ζεσταίνεται, οπότε το 930 πλέον μου φαίνεται απαράδεκτο. Υπάρχει κάποιο κόλπο που να βελτιώνει κάπως την κατάσταση;

 

 

Σε χρήση με Wi-Fi ή με data?

 

Σε data δεν έχω δοκιμάσει να του πιώ το αίμα στο browsing. Σε wi-fi κάπου 2-3 ώρες.

5-6 SoT δεν είχα ποτέ μου, σε όποια έκδοση των Windows. Ίσως να πλησίασα κάποτε τις 5 αλλά :rolleyes:

 

Το θέμα με την υπερθέρμανση μου το εμφανίσει καμιά φορά όταν χαζεύω youtube από Edge μέσω data και είμαι μέσα σε λεωφορείο/ τραίνο που αλλάζει γρήγορα η θέση μου.

Σε νορμάλ χρήση στην Anniversary και τώρα στην Fall Creators δεν είχα πρόβλημα.

Στην Creators από την άλλη άσε καλύτερα..

 

 

Κόλπα, συμβουλές είναι τα (περίπου) κλασσικά για την μπαταρία:

 

Συγχρονισμός λογαριασμών όχι "με την άφιξή τους" αλλά ανά πιο αραιά διαστήματα (λ.χ. ωριαία)

Όσες εφαρμογές "τρέχουν" στο παρασκήνιο και δεν τις χρειάζεσαι τις απενεργοποιείς

Κλειστά Bluetooth, NFC όταν δεν τα χρησιμοποιείς

Τοποθεσία ανενεργή

Μεγαλύτερη ταχύτητα 4G*

Διαγνωστικά δεδομένα προς MSFT ανενεργά ή βασικά

Συνέχεια εμπειρίας εφαρμογών (αυτό δε θυμάμαι από ποια έκδοση και μετά υπάρχει) ανενεργή

Μην έχεις και τα 32Gb της μνήμης φορτωμένα

Ρύθμιση ευαισθησίας οθόνης "κανονική" και όχι "για όλους τους τύπους των γαντιών"

 

Ακολουθώντας -περίπου- τα άνω, η συσκευή μου δείχνει πως έχω πάνω-κάτω μπαταρία για 18 ώρες. :lol:

 

*Εδώ προσωπικά ανακάλυψα πως κάτι παίζει και το έχω μόνιμα στο 4G.

Όσο το είχα στο "μεγαλύτερη ταχύτητα 3G" αντιμετώπιζα πρόβλημα υπερθέρμανσης, τρεμόπαιγμα οθόνης, τρελλή κατανάλωση μπαταρίας και προφανώς δεν μπορούσα να το ευχαριστηθώ όσο καλή θέληση και αν είχα.

Αυτά με Cosmote. Δεν έχω δοκιμάσει άλλον πάροχο στην εν λόγω συσκευή.

 

Επίσης, αν το έχεις καιρό δίχως Hard Reset και έχεις χρόνο για σκότωμα, ρίχ'του ένα HR και στήσε το δίχως επαναφορά από back up.

Γνωρίζω πως δεν είναι πανάκεια το HR αλλά -ΔΥΣΤΥΧΩΣ- λύνει αρκετά προβλήματα που κανονικά ΔΕΝ θα έπρεπε να υπάρχουν. :mad:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές, κάποια πράγματα δε μου είχε περάσει από το μυαλό να τα απενεργοποιήσω. Browsing μόνο με wifi προς το παρόν γιατί βλέπω ότι καταναλώνει πολλά δεδομένα, ίσως διπλάσια σε σχέση με το android. Υπάρχει κάποια λειτουργία συμπίεσης των ιστοσελίδων κλπ για να κάνουμε οικονομία;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές, κάποια πράγματα δε μου είχε περάσει από το μυαλό να τα απενεργοποιήσω. Browsing μόνο με wifi προς το παρόν γιατί βλέπω ότι καταναλώνει πολλά δεδομένα, ίσως διπλάσια σε σχέση με το android. Υπάρχει κάποια λειτουργία συμπίεσης των ιστοσελίδων κλπ για να κάνουμε οικονομία;

 

Παρακαλώ! Λίγοι απομείναμε με WM10 και μάλλον ακόμη λιγότεροι με 930 :lol:

 

Δεν έχω βρει κάποια επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις για να "γλιτώνεις" δεδομένα πέραν της:

Ρυθμίσεις>Δίκτυο>Χρήση Δεδομένων> Περιορισμός Δεδομένων Παρασκηνίου

 

Δες μήπως οι δύο εναλλακτικές του Edge υποστηρίζουν κάτι τέτοιο.

Monument Browser και Coc Coc.

 

Επίσης, στις ρυθμίσεις επέλεξε να μην λαμβάνονται αναβαθμίσεις λειτουργικού μέσω δεδομένων.

Ομοίως και στις ενημερώσεις των χαρτών.

 

Αλήθεια, τι κατανάλωση βλέπεις συνήθως;

(lol, ερώτηση που συναντά κανείς σε αυτοκινητιστικό forum :p )

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...