Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την χρήση που το θες θα σου βγάζει σίγουρα δυο μέρες

 

 

 

Μπορεί και παραπάνω

 

 

 

Εγώ με ήπια χρήση, λίγο mail, λίγο viber fb ktl και με το WiFi μονίμως ανοικτό το φορτίζω μερα παρα μέρα

 

 

 

Στα video και στις φωτογραφίες πίνει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταρχάς,καλές γιορτές!!

Ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα για το 930 αλλά είναι πολύ μεγάλο σχετικά και κάπου στην μέση τα έφτυσα..

Είδα και εγώ την προσφορά της wind για το συγκεκριμένο κινητό και επειδή σκέφτομαι να τα αγοράσω θα ήθελα να ρωτήσω 1-2 πράγματα τα οποία αν έχουν απαντηθεί να με συγχωρέσετε...

Λοιπόν,στις αρχές του θέματος λέτε για την υπερθέρμανση και το μωβ χρώμα στην κάμερα..Αυτά έχουν διορθωθεί τελικά;Αν ναι,υπάρχει κάποιος τρόπος να δω αν η συσκευή που θα μου δώσουν ανήκει στις "προβληματικές" ώστε να το αποφύγω;;

Δεύτερον, όλοι λέτε για την μπαταρία ότι δεν κρατάει πολύ..Εγώ δηλαδή που το χρησιμοποιώ κυρίως ως τηλέφωνο σε 2G και σπάνια μπαίνω ιντερνετ (εννοώ μπαίνω 1 λεπτό απο wifi για να δω αν έχω email και τέλος) θα έχω και εγώ θέμα με την μπαταρία;

 

Κοιτάω αυτό το κινητό για να το αγοράσω γιατί εγώ αλλάζω κινητό κάθε 4 χρόνια περίπου οπότε αν είναι καλό είναι μία καλή επένδυση.

 

Δεν κοιτάω μικρότερα lumia τύπου 630/635 γιατί αν δεν κάνω λάθος έχουν μόνο 512 μνήμη και δεν ξέρω αν θα μπορούν να δεχτούν όλες τις αναβαθμίσεις που λέγεται ότι θα πάρουν πχ windows 10..

 

Καταρχάς είναι βαρύ σαν συσκευή(μέταλλο) μετά ζεσταίνεται πολύ(λέγεται με denim update διορθώνεται),

αν εξαιρέσεις αυτά είναι μια FERRARI (όπως κάποιος φίλος είπε) και συνεπώς καίει πολύ, με την οδήγηση όμως που κάνεις, μη σου πω και 3 μέρες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετά ζεσταίνεται πολύ(λέγεται με denim update διορθώνεται),

 

το γράφω για πολλοστη φορα,κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης...ισως στις πρώτες παρτίδες να υπήρχε τετοιο θεμα το πιθανοτερο.

Link to comment
Share on other sites

το γράφω για πολλοστη φορα,κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης...ισως στις πρώτες παρτίδες να υπήρχε τετοιο θεμα το πιθανοτερο.

 

Όσο και να το λες, κανένας δεν ακούει όλοι έχουν κολλήσει.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να το λες, κανένας δεν ακούει όλοι έχουν κολλήσει.....

 

Ε μην το λες ετσι. Το δικο μου για παραδειγμα ενω στην αρχη δεν ζεσταινοταν, τωρα τελευταια μου κανει κατι κολπα περιεργα. :rolleyes:

Και παλι, οχι σε τραγικο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

Ε μην το λες ετσι. Το δικο μου για παραδειγμα ενω στην αρχη δεν ζεσταινοταν, τωρα τελευταια μου κανει κατι κολπα περιεργα. :rolleyes:

Και παλι, οχι σε τραγικο βαθμο.

 

Μάλλον δεν έχεις δει το δικό μου xperia z να ζεσταίνεται.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις δει το δικό μου xperia z να ζεσταίνεται.

 

Η αληθεια να λεγεται. Δεν το εχω δει :p

Αλλα κακα τα ψεματα, unibody σχεδιασμος και δη της nokia=τηγανιζεις ανετα. Αλλου λιγοτερο αλλου περισσοτερο.

Μακαρι ομως να λυθει με την denim αυτο, αλλα δεν το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια να λεγεται. Δεν το εχω δει :p

Αλλα κακα τα ψεματα, unibody σχεδιασμος και δη της nokia=τηγανιζεις ανετα. Αλλου λιγοτερο αλλου περισσοτερο.

Μακαρι ομως να λυθει με την denim αυτο, αλλα δεν το βλεπω.

 

Ένα πράγμα μόνο θα σου πω, πριν την αναβάθμιση από 4.4.2 σε 4.4.4, έφτανε η θερμοκρασία σε τρέλα νούμερα μέχρι και 45°C, με την αναβάθμιση όμως έστρωσε και τώρα όλα οκ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα μόνο θα σου πω, πριν την αναβάθμιση από 4.4.2 σε 4.4.4, έφτανε η θερμοκρασία σε τρέλα νούμερα μέχρι και 45°C, με την αναβάθμιση όμως έστρωσε και τώρα όλα οκ.

 

Αυτα ειναι :lol:

Λες να εχουμε το ιδιο και με το 930? Να αρχισω να ελπιζω? :shifty:

Παντως οσοι το σκεφτεστε, 299 euro ειναι πολυ καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

το γράφω για πολλοστη φορα,κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης...ισως στις πρώτες παρτίδες να υπήρχε τετοιο θεμα το πιθανοτερο.

Εχω το τηλέφωνο

Όσο και να το λες, κανένας δεν ακούει όλοι έχουν κολλήσει.....

το ιδιο

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα υπερθέρμανσης με ότι έχει δώσει στην Developer Preview.

 

οπως λες με Preview, αυτο ειπα και εγω πως με update διορθώνεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως οσοι το σκεφτεστε, 299 euro ειναι πολυ καλη τιμή.

 

Όχι απλά καλή τιμή αλλά τζάμπα...:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, απο ποιότητα φωτογραφιών της μπροστινής κάμερας για σέλφι και σκάιπ τι λέει η συσκευή;

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο θεμα καμερας πιο θα προτιμουσατε το 930 η το lg g3 γιατι ειμε σε αυτα τα δυο πιο πολυ ομως με ενδειαφερη η καμερα
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για επιλογή συσκευής, μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχω άλλο την αναμονή...φλασάρω Σκανδιναβική Denim! :dance:

 

Μήπως υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός φλασαρίσματος και για μας τους νέους?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός φλασαρίσματος και για μας τους νέους?

 

Φυσικα. Κοιταξε εδω.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πως με αλλαγή firmware και συγκεκριμένα Αγγλική, το φαινόμενο "λιλά οθόνη σε αυτόματη φωτεινότητα" εξαφανίζεται. Το έχουν δοκιμάσει αυτό φίλοι από εδώ; Μπορώ σε κάποιο σημείο Nokia Care να αλλάξω firmware και εγώ που δεν θέλω να μπλέξω με φλασαρίσματα και τέτοια;
3>4
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός φλασαρίσματος και για μας τους νέους?

 

 

 

Καλύτερα να ρίξεις εδώ μια ματιά: http://forum.xda-developers.com/. Και να ψάξεις τη RM-1045 059W0X5 rom

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η δημοσίευση συνδέσμων προς copyrighted υλικό
Link to comment
Share on other sites

Απλή ερώτηση, γιατί αυτή η βιασύνη; είναι θέμα ημερών η αναβάθμιση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πως με αλλαγή firmware και συγκεκριμένα Αγγλική, το φαινόμενο "λιλά οθόνη σε αυτόματη φωτεινότητα" εξαφανίζεται. Το έχουν δοκιμάσει αυτό φίλοι από εδώ; Μπορώ σε κάποιο σημείο Nokia Care να αλλάξω firmware και εγώ που δεν θέλω να μπλέξω με φλασαρίσματα και τέτοια;

 

Σ' εμένα εξαφανίστηκε η μωβ σκιά.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Άκουσα κάτι για επικείμενη πτώση τιμής στα lumia, στις προσεχείς ημέρες.

Γνωρίζουμε αν θα ισχύσει & για το lumia 930 & για τι ποσό μιλάμε?

Περιμένω επιδότηση μετά τις 10/1, αποκλειστικά από τα καταστήματα cosmote/οτε...

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Άκουσα κάτι για επικείμενη πτώση τιμής στα lumia, στις προσεχείς ημέρες.

Γνωρίζουμε αν θα ισχύσει & για το lumia 930 & για τι ποσό μιλάμε?

Περιμένω επιδότηση μετά τις 10/1, αποκλειστικά από τα καταστήματα cosmote/οτε...

 

Το 930 το έχει με 50% έκπτωση η WIND, δηλαδή από 599 το δίνει 299, επίσης επειδή και εγώ έχω συμβόλαιο COSMOTE 25 μου είπανε να μεταφέρω το συμβόλαιο μου στη WIND με το ίδιο πρόγραμμα και θα μου έκαναν ακόμα 50% έκπτωση, δηλαδή θα το έπαιρνα 149.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα από wind και σε εμένα φαίνεται λίγο το μωβ όχι σε άσπρο φόντο αλλά όπου έχει γκρι, όχι σε μεγάλο βαθμό όπως βλέπω σε κάτι εικόνες στο ιντερνετ. Ίσως αν δεν είχα διαβάσει τίποτα μπορεί και να μην το πρόσεχα.Άρα και τα καινούργια μοντέλα έχουν το θέμα ξέρουμε αν με την denim το πρόβλημα φεύγει? Και να το γυρίσω πίσω μάλλον και το επόμενο το ίδιο θα είναι.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...