Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτοιμο το λινκ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάλτα και τα 3 στο 0,5. Ή το 1ο και το 3ο στο οφφ και το 2ο στο 0,5.

Δοκίμασε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατεβασε docs to go απο μαγαζι.

Αν πάλι έχεις τα ιδια, τότε το pdf, έχει θέμα..

 

Για δοκιμή, κατεβασε ένα πδφ από "ΔΙΑΥΓΕΙΑ"

 

λοιπόν, παρατήρησα ότι σε μερικες σελίδες όταν κατεβάζω τα ανοιγει κανονικά και σε μερικές όχι. για αυτές που δεν..., μπορώ να κάνω κάτι; θυμίζω απλά ότι σε αλλές rom δεν είχα θέμα σε καμία σελίδα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Για τα θέματα...

http://en.miui.com/thread-319703-1-1.html

 

Ποστ 14

 

(είναι ακραία λύση)

Πρώτα όμως,

Κατεβάστε θέμα νέο και Δοκιμάστε

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Jpower σε ευχαριστουμε πολυ για τις αψογες ρομ σου!:)

Το μονο θεμα που εχω με τις τελευταιες Miui και με την adavanced, οταν παταω το κουμπι Power για να ξυπνησω το κιν,οταν εχει μεινει αρκετη ωρα κλειδωμενο,αργει χαρακτηριστικα να ξυπνησει η οθονη.

Τι μπορει να παιζει?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Για τα θέματα...

http://en.miui.com/thread-319703-1-1.html

 

Ποστ 14

 

(είναι ακραία λύση)

Πρώτα όμως,

Κατεβάστε θέμα νέο και Δοκιμάστε

 

Εμένα πριν κάνω αυτό κράσαρε το θέμα και επανέφερε το default. Δεν θυμάμαι ποιο θέμα άφησα τώρα μετά το τελευταίο dirty flash γιατί τώρα το βρήκα με το default, μπορεί να μην το είχα αλλάξει, θα ξαναφλασάρω για να επαναφέρω τον παλιό music player.

 

δεν βαριέμαι ( αυτό έλειπε, εσύ τραβάς τόσο λούκι και εμείς να βαριόμαστε να τετστάρουμε;; ) και ήδη την έβαλα,αλλά το πρόβλημα με τα θέματα παραμένει, με ανοικτή οθόνη και επανέρχεται στο βασικό θέμα! Μήπως θέλει τα φορμάτ για να κάτσει καλά;;

 

 

1. Apply default theme. Reboot.

2. Then use file manager to delete "MIUI" folder inside phone memory & external memory

Warning: all your downloaded theme will be deleted.

3. Reboot

4. Then download fresh theme from theme store, apply it.

5. Reboot

 

Έχω κάνει αυτήν την διαδικασία.

Να δούμε πως θα πάει

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

εγω, εκανα την μιση.

δλδ,

κατεβασα ενα νεο θέμα και περιμένω.

από τις 6:45 που είναι αναμενο το τηλέφωνο, νο προμπλεμ

 

 

Αν είναι τόσο απλό, τοτε ειμαστε οκ, διότι ο συγκεκριμένος thememanager περιέχει ολα τα καλά θέματα που ενδεχομένως να έχουμε κατεβασμένα.

Συνεπώς, αρκει να τα διαγραψουμε και να τα ξανακατεβασουμε...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Jpower σε ευχαριστουμε πολυ για τις αψογες ρομ σου!:)

Το μονο θεμα που εχω με τις τελευταιες Miui και με την adavanced, οταν παταω το κουμπι Power για να ξυπνησω το κιν,οταν εχει μεινει αρκετη ωρα κλειδωμενο,αργει χαρακτηριστικα να ξυπνησει η οθονη.

Τι μπορει να παιζει?

Ευχαριστω!

 

Δοκιμασε να βγαλεις εκτός περιορισμού μπαταρίας τις system apps: miui sdk, system launcher

δεν μπορ.ω να επιβεβαιωσω, διότι δεν έχω προβλημα.

Χρησιμοποιω το automaton locker για να μην παταω κουμπί

 

http://deals.banggood.com/deals/edm/topic/Redmi4161114.html?utm_design=19&utm_source=emarsys&utm_medium=Mail_men206_email&utm_campaign=newsletter-emarsys&utm_content=misue&sc_src=email_2093835&sc_eh=bef9afb68fdd7ca61&sc_llid=234443&sc_lid=88089959&sc_uid=XDMDPwkRzX&emst=XDMDPwkRzX_234443_2093835_399

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

εγω, εκανα την μιση.

δλδ,

κατεβασα ενα νεο θέμα και περιμένω.

από τις 6:45 που είναι αναμενο το τηλέφωνο, νο προμπλεμ

 

 

Αν είναι τόσο απλό, τοτε ειμαστε οκ, διότι ο συγκεκριμένος thememanager περιέχει ολα τα καλά θέματα που ενδεχομένως να έχουμε κατεβασμένα.

Συνεπώς, αρκει να τα διαγραψουμε και να τα ξανακατεβασουμε...

 

Δυστυχώς σε εμένα δεν λειτουργεί. Μου επαναφέρει πάλι το stock θέμα.

Κάποιος που έχει κάνει καθαρή εγκατάσταση του παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης ολα οκ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi.eu/community/threads/faq-all-things-miui.18775/

 

κι εδω, κατι λέει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

λοιπόν, μέχρι στιγμής, έχω κάνει:

 

ro.persist.sys.timezone=Europe/Berlin

ro.miui.region=IN

ro.miui.cust_variant=eu

ro.product.locale.language=en

ro.product.locale.region=US

ro.miui.mcc=9998

ro.miui.mnc=9999

 

Με αυτή την ρύθμιση στο τέλος του Build.prop, δεν έχω θέμα. (από το 6:45 το πρωί)

Επίσης, πήγα στο #/DATA/MIUI

ανοιξα το αρχειο cust_variant και το cn το έκανα it

 

 

Μέχρι στιγμής, λειτουργεί οκ...

Αλλά, κάτι, ίσως σημαντικό.... Από το πρωί, το τηλέφωνο δεν είναι συνδεμενο στο ιντερνετ...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

αμα αρχισω να λεω διαφορα για τις twrp εγω θα φταιω??σε coolpad φιλης που ειχε twrp εκανα τη διαδικασια για να την περασω μιας και στο δικο μου εκατσε τελεια με philiz...ολα successfull και στο ριμπουτ μετα το mi.com βγαζει μονιμα μαυρη οθονη...δε μπαινει σ αυτο το διαστημικο ομορφο λογκο..τι κανουμε τωρα????προφανως εχω κανει ολα τα wipes 3 φορες και δοκιμασα και wipe cache/dalvik και μετα το φλασαρισμα..τωρα τουβλιασε..παιζει να μην ειναι συμβατη η ρομ με twrp και να δοκιμασω καμια αλλη ωστε να ανοιξει,να βαλω philiz και να την περασω μετα??

 

μετα απο προσπαθεια φλασαρισματος πολλων ρομς δεν εχω καταφερει τιποτα με twrp..μετα το λογοτυπο του κινητου πεφτει σε μαυρη οθονη...εβαλα στη καρτα μνημης ενα backup του δικου μου coolpad και του εκανα restore...παρ ολο που λεει οτι πετυχε,παλι δεν ανοιγει...παιζει να εχει καει καμια μνημη??

 

 

επισης πως πρεπει να ειναι τα mounts στην twrp??(μηπως παιζει εκει καμια πατατα)

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

μετα απο προσπαθεια φλασαρισματος πολλων ρομς δεν εχω καταφερει τιποτα με twrp..μετα το λογοτυπο του κινητου πεφτει σε μαυρη οθονη...εβαλα στη καρτα μνημης ενα backup του δικου μου coolpad και του εκανα restore...παρ ολο που λεει οτι πετυχε,παλι δεν ανοιγει...παιζει να εχει καει καμια μνημη??

 

 

επισης πως πρεπει να ειναι τα mounts στην twrp??(μηπως παιζει εκει καμια πατατα)

 

Πέρνα μια official με YGDP Tools με το κολπάκι της custom recovery από τον οδηγό της πρώτης σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα μια official με YGDP Tools με το κολπάκι της custom recovery από τον οδηγό της πρώτης σελίδας.

 

λοιπον...τελος καλο ολα καλα...εβαλα αυτο το δικο μου backup απο twrp που ειχα παλια (δεν ανοιγε)..λεω κατι δε μπορει να φορτωσει..περναω απο πανω χωρις κανενα wipe το λογισμικο εκεινου του backup και ανοιξε...μολις ανοιξε πεταξα εξω το twrp και εβαλα philiz με το οποιο φλασαρα τη ρομ του jpower και ολα καλα...ποτε ξανα twrp...μονο philiz..το κακο ειναι οτι λογω του δικου μου backup εχει και τα δικα μου imei τα οποια μεσα στο engineering mode δε μου δινει την επιλογη να τα αλλαξω οπως μου εδινε σε αλλες ρομ..εχετε κανενα αλλο τροπο ωστε να γλιτωσω τα backup και τα πισωγυρισματα σε αλλη ρομ ωστε να τα διορθωσω και να επανελθω μετα??

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.. στην advanced toy jpower στο exposed κατεβαζεται τα modyles απο download-description-repository ή πατε κατευθειαν download-versions και τα κατεβαζεται?γτ σε εμενα δεν αφηνει να τα κατεβασει κατευθειαν ουτε να τα αναβαθμισει..
Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης ολα οκ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi.eu/community/threads/faq-all-things-miui.18775/

 

κι εδω, κατι λέει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

λοιπόν, μέχρι στιγμής, έχω κάνει:

 

ro.persist.sys.timezone=Europe/Berlin

ro.miui.region=IN

ro.miui.cust_variant=eu

ro.product.locale.language=en

ro.product.locale.region=US

ro.miui.mcc=9998

ro.miui.mnc=9999

 

Με αυτή την ρύθμιση στο τέλος του Build.prop, δεν έχω θέμα. (από το 6:45 το πρωί)

Επίσης, πήγα στο #/DATA/MIUI

ανοιξα το αρχειο cust_variant και το cn το έκανα it

 

 

Μέχρι στιγμής, λειτουργεί οκ...

Αλλά, κάτι, ίσως σημαντικό.... Από το πρωί, το τηλέφωνο δεν είναι συνδεμενο στο ιντερνετ...

 

Επανήλθα στο back up της MiUi 8_Global_6.10.20 by Jpower73

Ας μας πει οποιος εχει βαλει καθαρη εγκατασταση την MiUi 8_Global_6.11.10_2 advanced by Jpower73 αν αντιμετωπιζει αυτό το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έκανα dirty flash απο την 6.10.13, δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα θέματα, όλα λειτουργούν οκ.
Link to comment
Share on other sites

Με dirty flash, και με την ανωτέρω ρύθμιση, λειτουργεί κανονικά....

 

Εντάξει, ουσιαστικά είναι σαν να πήρα μια Chinese rom και μ αυτην έκανα αναβάθμιση μια Global πατώντας πάνω σε global βάση αλλά με Chinese framework

 

.... Και όλα αυτά, επειδή η εταιρεία, σταμάτησε την εβδομαδιαία υποστήριξη στις 4.4

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως που έκανα dirty flash απο την 6.10.13, δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα θέματα, όλα λειτουργούν οκ.

 

Θα μπορούσε να είναι και ένας μπούσουλας αυτό. Δλδ, dirty flash 6.10.13 και στο καπάκι Dirty flash την 6.11.10 :lol:

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Επισης οποιος θελει να εχει το google search bar ston stok browser ας κανει αυτο..http:// https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/16040-MIUI8-Αλλαγή-της-αναζήτησης-στον-Default-Browser-σε-Google-search/
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την τελευταία έκδοση του Jpower!! Πολύ καλή, τι να λέμε τώρα!! Το Wallpaper Carousel λειτουργεί υποδειγματικά (πρέπει να παίζει ρόλο το ότι η rom είναι βασισμένη σε Chinese έκδοση και όχι global), καθώς και οι ρυθμίσεις του led επανήλθαν στα κανονικά τους!! Με θέματα δεν πολυπαίζω, αλλά άλλαξα κάποια μεμονωμένα πραγματάκια (πχ, άλλα εικονίδια, άλλο notification menu και πάει λέγοντας), έκανα με άλλα λόγια ένα συνδυασμό από θέματα που είχα αποθηκευμένα στο Mi profile μου και τα έχει κρατήσει κανονικά όλη μέρα σήμερα! Το μόνο που δεν κατάφερα να κάνω να λειτουργήσει είναι μια ρύθμιση του module Miui 8 Tweaks, με την οποία είχα ρυθμίσει με το ένα πάτημα πάνω στη status bar να κλειδώνει! Ε, δεν ήθελε με τίποτα! Ακόμα και μόνο του το φόρτωσα στο Xposed και πάλι δεν ήθελε! Ε, έβαλα το DoubleTapToSleep και τέλος! Τι ένα tap το δύο!!

 

Α, ήρθα από dirty flash πάνω στην 6.11.3 (νομίζω όχι την advanced)!! Και με TWRP, έτσι, για να σας την σπάσω!!!

 

Μπράβο, φίλε Jpower!! Δε νομίζω, πάντως, κάποιος να έχει την απαίτηση να μας δίνεις updates κάθε εβδομάδα! Και μια φορά το μήνα καλά θα ήταν! Αφού η rom πετάει!!!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την 6.11.3_ advanced

την νεα μπορω να την περασω ειπαμε με ντερτυ φλας? κατευθειαν απο ρικοβερυ? (αφου παρω μπακαπ..)

χρειαζεται και clean wipe? η κατι αλλο να κανω??

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την 6.11.3_ advanced

την νεα μπορω να την περασω ειπαμε με ντερτυ φλας? κατευθειαν απο ρικοβερυ? (αφου παρω μπακαπ..)

χρειαζεται και clean wipe? η κατι αλλο να κανω??

 

Όχι, τη φλασάρεις από πάνω κατευθείαν, γνώμη μου περίμενε λίγο, βγάζει προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολυ καιρο με την miui8 6.9.22 (mtk dev) και αφου εκατσα παλι πολυ καιρο με την rr 5.7.4 (η οποια μια χαρα αλλα το προβλημα με τα data την ακυρωνε σαν γυναικα) αρχισα παλι τις βολτες αφου εβγαλε και νεο πραγμα ο mtk dev και ειχα λιγο χρονο για δοκιμες.

 

Ενδιαμεσα εβαλα να δοκιμασω και την miui 6.11.3 advanced του jpower.Eιδα απο την αρχη οτι δεν ηταν και τοσο σταθερη και smooth οσο η απειραχτη καθαρη Miui του mtk-dev που φοραγα και εψαξα να βρω το γιατι,γιατι οι rom θα επρεπε να ειναι τουλαχιστον ισαξιες σε performance και μαλιστα λογω της ταμπελας ''advanced'' ειχα και καποιες εξτρα προσδοκιες!

 

Αnyway,για να μην τα πολυλογω ο λογος για τα παραπανω ειναι καποιες προσθηκες που εχουν γινει στην rom και αφαιρωντας τες πραγματικα η rom εγινε πιο smooth και σταθερη και επισης εφυγαν καποιες περιεργες συμπεριφορες οπως το να παγωνει η οθονη μερικες φορες οταν σε παιρνει καποιος τηλεφωνο και να μην μπορεις να απαντησεις.Καθως και το προβληματικο multitasking,οπου 2 εφαρμογες πισω να πηγαινες τις φορτωνε απο την αρχη και η μπαταρια που αδειαζε για πλακα λογω καποιου script που επιρρεαζε το wifi.

 

Καταρχην διεγραψα ολες τις προσθηκες μεσα στον system/etc/init.d εκτος απο το script του SU.

 

(Jpower αυτα τα tweaks ειναι πολυ παλια,ειχαν κυκλοφορησει καποτε για καποιες παλιες συσκευες με λιγη ram και πολυ πιο παλιες version android (2.2, 2.3 κλπ) οι οποιες διαχειριζοταν τα πραγματα καπως διαφορετικα απο αυτες που εχουμε τωρα.

Τα scripts αυτα ειναι outdated,μαλιστα διαβαζοντας τα βλεπω οτι ειναι ανακυκλωσεις αρχαιων script του zeppelirox τα οποια ακομα και τοτε (2012,2013 εποχη) δεν δουλευαν καλα και εκαναν μεγαλυτερο κακο απ οτι καλο)

 

Επισης το ιδιο εκανα και για τις προσθηκες στο build.prop.Αφαιρεσα τα παντα απο το #ADDED BY XIAOMI.EU και κατω.

 

Καταλαβαινω τον πειρασμο να θελεις να διαφοροποιησεις την rom μεσω tweaks αλλα τα tweaks λογω του οτι ειναι universal οι πιθανοτητες να δουλεψουν καλα σε ολες τις συσκευες ειναι πολυ hit and miss.Ποσο μαλλον οταν βαζεις τοσα πολλα μεσα!Eιναι λογικο να κανουν conflict μεταξυ τους.Ας πουμε ηταν καποιο μεσα στον Init.d στο οποιο οι εντολες ειχαν γινει με καποιο τροπο paste λαθος,δεν μπορουσε να λειτουργησει για συντακτικους λογους!

 

Αnyway ,απλα προσπαθω να βοηθησω να εχουμε ολοι ενα πιο αξιοπιστο τηλεφωνο,σε καμια περιπτωση δεν μπαινω να κανω μαθηματα εδω μεσα,απλα εχω μια μικρη εμπειρια απο παλια με αυτα και θυμαμαι οτι και σε αλλα τηλεφωνα τα tweaks ηταν πειρασμος μεγαλος για αυτους που πρωτοανεβαζαν rom!

 

Ειδικα η Miui ειναι ολοκληρη οπως βγαινει απο την εταιρια ενα μεγαλο tweak,δεν χρειαζεται εξτρα πραγματα γιατι γινεται κολαση μετα!

 

Οποιος θελει μπορει να δοκιμασει να κανει αυτα που εκανα και να δει απο μονος του τα αποτελεσματα.Τα init.d σβηνονται με απλο delete,oπως και τα εξτρα του build.prop,με delete και save απο οποιονδηποτε file browser που εχει root.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολυ καιρο με την miui8 6.9.22 (mtk dev) και αφου εκατσα παλι πολυ καιρο με την rr 5.7.4 (η οποια μια χαρα αλλα το προβλημα με τα data την ακυρωνε σαν γυναικα) αρχισα παλι τις βολτες αφου εβγαλε και νεο πραγμα ο mtk dev και ειχα λιγο χρονο για δοκιμες.

 

Ενδιαμεσα εβαλα να δοκιμασω και την miui 6.11.3 advanced του jpower.Eιδα απο την αρχη οτι δεν ηταν και τοσο σταθερη και smooth οσο η απειραχτη καθαρη Miui του mtk-dev που φοραγα και εψαξα να βρω το γιατι,γιατι οι rom θα επρεπε να ειναι τουλαχιστον ισαξιες σε performance και μαλιστα λογω της ταμπελας ''advanced'' ειχα και καποιες εξτρα προσδοκιες!

 

Αnyway,για να μην τα πολυλογω ο λογος για τα παραπανω ειναι καποιες προσθηκες που εχουν γινει στην rom και αφαιρωντας τες πραγματικα η rom εγινε πιο smooth και σταθερη και επισης εφυγαν καποιες περιεργες συμπεριφορες οπως το να παγωνει η οθονη μερικες φορες οταν σε παιρνει καποιος τηλεφωνο και να μην μπορεις να απαντησεις.Καθως και το προβληματικο multitasking,οπου 2 εφαρμογες πισω να πηγαινες τις φορτωνε απο την αρχη και η μπαταρια που αδειαζε για πλακα λογω καποιου script που επιρρεαζε το wifi.

 

Καταρχην διεγραψα ολες τις προσθηκες μεσα στον system/etc/init.d εκτος απο το script του SU.

 

(Jpower αυτα τα tweaks ειναι πολυ παλια,ειχαν κυκλοφορησει καποτε για καποιες παλιες συσκευες με λιγη ram και πολυ πιο παλιες version android (2.2, 2.3 κλπ) οι οποιες διαχειριζοταν τα πραγματα καπως διαφορετικα απο αυτες που εχουμε τωρα.

Τα scripts αυτα ειναι outdated,μαλιστα διαβαζοντας τα βλεπω οτι ειναι ανακυκλωσεις αρχαιων script του zeppelirox τα οποια ακομα και τοτε (2012,2013 εποχη) δεν δουλευαν καλα και εκαναν μεγαλυτερο κακο απ οτι καλο)

 

Επισης το ιδιο εκανα και για τις προσθηκες στο build.prop.Αφαιρεσα τα παντα απο το #ADDED BY XIAOMI.EU και κατω.

 

Καταλαβαινω τον πειρασμο να θελεις να διαφοροποιησεις την rom μεσω tweaks αλλα τα tweaks λογω του οτι ειναι universal οι πιθανοτητες να δουλεψουν καλα σε ολες τις συσκευες ειναι πολυ hit and miss.Ποσο μαλλον οταν βαζεις τοσα πολλα μεσα!Eιναι λογικο να κανουν conflict μεταξυ τους.Ας πουμε ηταν καποιο μεσα στον Init.d στο οποιο οι εντολες ειχαν γινει με καποιο τροπο paste λαθος,δεν μπορουσε να λειτουργησει για συντακτικους λογους!

 

Αnyway ,απλα προσπαθω να βοηθησω να εχουμε ολοι ενα πιο αξιοπιστο τηλεφωνο,σε καμια περιπτωση δεν μπαινω να κανω μαθηματα εδω μεσα,απλα εχω μια μικρη εμπειρια απο παλια με αυτα και θυμαμαι οτι και σε αλλα τηλεφωνα τα tweaks ηταν πειρασμος μεγαλος για αυτους που πρωτοανεβαζαν rom!

 

Ειδικα η Miui ειναι ολοκληρη οπως βγαινει απο την εταιρια ενα μεγαλο tweak,δεν χρειαζεται εξτρα πραγματα γιατι γινεται κολαση μετα!

 

Οποιος θελει μπορει να δοκιμασει να κανει αυτα που εκανα και να δει απο μονος του τα αποτελεσματα.Τα init.d σβηνονται με απλο delete,oπως και τα εξτρα του build.prop,με delete και save απο οποιονδηποτε file browser που εχει root.

 

Το θέμα με το smoothness το είχα κι εγώ, είχα lag σε ό,τι κι αν έκανα, τώρα έχω βάλει μια emui 3 και πάει σφαίρα. Θέλει λίγο ψάξιμο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, υποσχέθηκα καθαρή εγκατάσταση ( την αναβαθμισμένη έκδοση νο2 ) και την έκανα: μία απο τα ίδια, κρατάει το νέο θέμα για 10΄ και μετά τσούπ πάλι στο αρχικό...κατέβασα εκ νέου 2-3, τα έβαλα και εκεί που είπα το λύσαμε το θέμα ( πέρασαν 2 ώρες με το ίδιο θέμα ) άντε πάλι στο αρχικό. και όλα αυτά πάντα με ίντερνετ, και data + wifi!!

θα γυρίσω με μαύρη καρδιά στην απλή (λέμε τώρα) 6.11.3 που είναι τζάμι έστω και αν υστερεί σε σπιρτάδα μέχρι οι κινέζοι να βρούν άκρη..

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, υποσχέθηκα καθαρή εγκατάσταση ( την αναβαθμισμένη έκδοση νο2 ) και την έκανα: μία απο τα ίδια, κρατάει το νέο θέμα για 10΄ και μετά τσούπ πάλι στο αρχικό...κατέβασα εκ νέου 2-3, τα έβαλα και εκεί που είπα το λύσαμε το θέμα ( πέρασαν 2 ώρες με το ίδιο θέμα ) άντε πάλι στο αρχικό. και όλα αυτά πάντα με ίντερνετ, και data + wifi!!

θα γυρίσω με μαύρη καρδιά στην απλή (λέμε τώρα) 6.11.3 που είναι τζάμι έστω και αν υστερεί σε σπιρτάδα μέχρι οι κινέζοι να βρούν άκρη..

 

Αυτή η έλλειψη σπιρτάδας με χαλάει, είναι λες και έχω μονοπύρηνη συσκευή, lag σε ό,τι κι αν ανοίξω.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...