Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.needrom.com/download/miui-v6-twrp/

 

μολις ανεβασα την 5.8.27

αν καποιος κανει καθαρη εγκατασταση να ξερει οτι εχει ενσωματωμενα τα πατσακια για ηχο και sms....

 

 

Ωραιος και γρηγορος! Ευχαριστουμε πολυ!

Ποιο πατσακι ηχου εχεις ενσωματωσει το + ή το -?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

ομοφωνα ειπατε νομιζω οτι το - ειναι το καλυτερο αυτο εχω βαλει

Πολύ καλή δουλειά, μόλις πριν λίγο πέρασα την προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δυο μέρες με του kouskous!! Μετά από δοκιμές συνιστω σε ολους το sound-bass του mickvip. Καθαρό ηχείο, δυνατή ενταση, δεν το έχω τσεκαρει σε ακουστικά. Το sound+bass είναι κακό, μπουκωνει κ το ηχείο!!

 

Επιβεβαιώνω στο 100% το παραπάνω... Sound-bass κάνει τη διαφορά!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/miui-v6-twrp/

 

μολις ανεβασα την 5.8.27

αν καποιος κανει καθαρη εγκατασταση να ξερει οτι εχει ενσωματωμενα τα πατσακια για ηχο και sms....

 

Καλησπέρα,

 

Update γίνεται από 5.8.20 με dirty flash ?

Link to comment
Share on other sites

Κανενας με emui και προβλημα με το wifi? Βασικα προβλημα με το δικο μου router υπαρχει γιατι ημουν συνδεμενος 3 μερες σε αλλο router και δεν ειχα καμια διακοπη. Με την α310 επισης δεν ειχα κανενα προβλημα αλλα ειχα με αλλη ρομ που δοκιμασα πιο παλια, αλλαξα το καναλι που εκπεμπει μηπως ηταν αυτο, απο αυτοματο σε συγκεκριμενο καναλι που προτεινε το wifi analyzer αλλα και παλι βλεπω τα ιδια.
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Update γίνεται από 5.8.20 με dirty flash ?

 

Εγω παντως εκανα με την προηγουμενη του kouskous, αλλα δεν νομιζω να μην γινεται κ με την τελευταια...!

Link to comment
Share on other sites

Κανενας με emui και προβλημα με το wifi? Βασικα προβλημα με το δικο μου router υπαρχει γιατι ημουν συνδεμενος 3 μερες σε αλλο router και δεν ειχα καμια διακοπη. Με την α310 επισης δεν ειχα κανενα προβλημα αλλα ειχα με αλλη ρομ που δοκιμασα πιο παλια, αλλαξα το καναλι που εκπεμπει μηπως ηταν αυτο, απο αυτοματο σε συγκεκριμενο καναλι που προτεινε το wifi analyzer αλλα και παλι βλεπω τα ιδια.

Αν δεν φταίει το ρουτερ σου κάνε τα απλα:βγαλε μπαταρία για λιγα λεπτα,wipe cache/dalvik cache...πάντως η emui είναι απροβληματιστη...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φταίει το ρουτερ σου κάνε τα απλα:βγαλε μπαταρία για λιγα λεπτα,wipe cache/dalvik cache...πάντως η emui είναι απροβληματιστη...

 

Ειμαι 99% σιγουρος οτι ειναι προβλημα συνεργασιας ρουτερ με την ρομ,γιατι οπως ειπα και πριν με την α310 τοσο καιρο δεν ειχα κανενα προβλημα,επισης για 3 μερες συνδεθηκα σε ρουτερ που ειναι στο κατω οροφο και δεν εχασα το ιντερνετ καθολου.

 

Απλα ρωτησα μηπως εχει τυχει και σε καποιον αλλον με την ιδια ρομ η με αλλη ρομ και βρηκε τροπο και το φτιαξε,καμια ρυθμιση στο ρουτερ ή τιποτα τετοιο.

Edited by Angeris
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βάλω την ρομ του kouskous αλλα μου πετάει "Failed to extract dir from "system" to "/system"

E: error executing updater binary in zip '/external_sd/xiaomi-miui-hellas-4.4.2_coolpad-f1_GTV-5.8.27.zip'

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βάλω την ρομ του kouskous αλλα μου πετάει "Failed to extract dir from "system" to "/system"

E: error executing updater binary in zip '/external_sd/xiaomi-miui-hellas-4.4.2_coolpad-f1_GTV-5.8.27.zip'

 

Με ποια recovery το περνας φιλε? Χρειαζεται TWRP για να περασει αλλιως βγαζει σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια recovery το περνας φιλε? Χρειαζεται TWRP για να περασει αλλιως βγαζει σφαλμα.

 

εβαλα αυτη που εχει στο λινκ στο needrom (παρεμπιπτόντως εχει 2 λινκ για twrp)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εψαξα λιγο στο google και επρεπε να βάλω το supersu μετα τα wipe.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω χρονο να επιβεβαιωσω γιατι μολις γυρισα απο θαλασσα.

Στειλε ενα πιμι στον φιλο μας τον kouskous αμα ειναι ευκολο να το δει.

 

Την περασες δηλαδη?!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω χρονο να επιβεβαιωσω γιατι μολις γυρισα απο θαλασσα.

Στειλε ενα πιμι στον φιλο μας τον kouskous αμα ειναι ευκολο να το δει.

 

Την περασες δηλαδη?!

 

Ναι την πέρασα.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση ειναι οτι όποια ρομ και να βάλω, ποτε μα ποτε δεν θα πιάνω HSPA (το συμβολάκι Η).

Πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει. Έβαλα και μια πιο καινούργια σιμ στο κινητο για να δω αν εφταιγε αυτο (γιατι την εχω πανω απο 9 χρονια) και παρ'ολα αυτα δεν εμφανίζεται τίποτα παρα μονο E και G, ενω ενα μοτορολα που έχω διπλα ακριβώς πιανει μια χαρα H και H+(ίδιο δικτυο vodafone)

 

Αλλη φορα είχα βάλει μια cosmote και στο 3g πηγαινε μια χαρα (δεν θυμαμαι αν εμφανιζε H ομως)

 

Δηλαδη τι αλλο πρεπει να κανω;

Edited by St4lker
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια υποδοχή βάζεις τη sim; Όπως το κοιτάς από πίσω θέλει στη μεσαία για 3g.
Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα, πέρνα μια official με YGDP TOOLS, έχει οδηγό στην πρώτη σελίδα, μπας και ξεκολλήσει, και μετά δοκίμασε με κάποια rom όπως η emui που υποστηρίζει 3g και στις δύο sim και δοκίμασε στη δεύτερη υποδοχή.
Link to comment
Share on other sites

@kouskous

Όντως πολύ καλή η ρομ, συγχαρητήρια. Απλά για τον ήχο ήταν πάλι χαμηλός μετά την εγκατάσταση και ξαναπερασα το ζιπ για τον ήχο και τώρα είναι εντάξει.

Το μονο που δεν μπορώ να βρω είναι ότι δεν με αφήνει να κάνω αποθήκευση στην sd Μου λέει ότι δεν υπάρχει χώρος. Δεν ξέρω αν το ποστ #15857 είναι η λύση αλλά αυτό αναφέρεται για το 3g και το Wi-Fi.

Κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63773[/ATTACH]

 

[ATTACH]63774[/ATTACH]

 

εμενα ιδια μου φαινοντε...

 

Μάλλον υπάρχει διαφορετική επεξεργασία της ψηφιακής πληροφορίας (που φαίνεται ίδια στις φωτο) πριν φτάσει στην οθόνη.

Υπάρχει διαφορά της εμουι με σχεδόν όλες τις ρομ στην οθόνη. Είναι πιο ''ζωντανά'' τα χρώματα, όχι ξεθοριασμένα.

Φαίνεται να έχει πειραγμένη τιμή γ

Link to comment
Share on other sites

Εχει Κατεβει η Ρομ του Kouskous 5.8.27 και φυλλασετε στον Σκληρο..καποια στιγμη θα περαστει....εκανα την μαμακια να φυγω απο Algorom που την εχω συνηθισει και να παω σε Maucat Aosp....ουτε το PC εβλεπε το τηλεφωνο μου και γενικα χαλαστηκα...δεν ξερω γιατι αλλα χαλαστηκα....μεγαλη υποθεση η συνηθεια...οποτε επεστρεψα στην Algo..καποια στιγμη θα τιμηθει στο coolpadακι μου η Kouskous..... Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε emui 3 σας βγάζει το Η όταν ενεργοποιείτε τα δεδομένα;

 

Ποτέ. Μόνο 3g γράφει και ένα R που σημαίνει roaming επειδή έχω Q. Όταν έχει άσχημο σήμα δεδομενων μου εμφανίζει E.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι την πέρασα.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση ειναι οτι όποια ρομ και να βάλω, ποτε μα ποτε δεν θα πιάνω HSPA (το συμβολάκι Η).

Πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει. Έβαλα και μια πιο καινούργια σιμ στο κινητο για να δω αν εφταιγε αυτο (γιατι την εχω πανω απο 9 χρονια) και παρ'ολα αυτα δεν εμφανίζεται τίποτα παρα μονο E και G, ενω ενα μοτορολα που έχω διπλα ακριβώς πιανει μια χαρα H και H+(ίδιο δικτυο vodafone)

 

Αλλη φορα είχα βάλει μια cosmote και στο 3g πηγαινε μια χαρα (δεν θυμαμαι αν εμφανιζε H ομως)

 

Δηλαδη τι αλλο πρεπει να κανω;

 

Να ρωτησω τι εταιρεία έχεις που σου κάνει τα κόλπα με το Η+;

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να μου απαντιση για την rom του kouskous 1) εχει ενσοματομενο greenify? δηλαδη οταν που λεει ο λογος εχω κλειστο το viber και την οθονη θα μου ερχονται οι οιδοποιησεις? 2) επισης στο messenger υπαρχει μια επιλογη( ανοιγμα εικονας συνομιλητη) και κρατουσε μια εικονιτσα στην οθονη με την maucat εμενε η εικονα του συνομιλητη στην οθονη και με βολευει απυρα :( τωρα εξαφανιζεται πως μπορω να το ριθμισω? επισης υπαρχει κατι αλλο στις ριθμισης που ειναι χρισιμο και πρεπει να το ξερω? πολλες επιλογες και δεν καταλαβενω :wacko: απο maucat ερχομαι ενα χερι βοηθειας σας παρακαλω :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ. Μόνο 3g γράφει και ένα R που σημαίνει roaming επειδή έχω Q. Όταν έχει άσχημο σήμα δεδομενων μου εμφανίζει E.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να ρωτησω τι εταιρεία έχεις που σου κάνει τα κόλπα με το Η+;

 

Vodafone.

 

Δηλαδη παιδια όντως υπάρχει πρόβλημα με το κινητο και το HSPA;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...