Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παιδιά κουράστηκα να ψάχνω μια ΡΟΜ που να μην έχει κανένα ψεγάδι... Καλή, χρυσή, υπέροχη η Α310 αλλά ο proximity έχει θέμα στις κλήσεις με αποτέλεσμα να σε πετάει σε κάτι ρυθμίσεις επειδή ακουμπάει το αυτί στην αναμμένη οθόνη κατά τη διάρκεια μιας κλήσης. Επίσης στα LED έχουμε μόνο κόκκινο και πράσινο. Ξέρει κανείς αν διορθώνεται το θέμα με τον σένσορα; Άντε με τα LED δε βαριέσαι αλλά αυτό είναι σπαστικό.

 

μεσω mobile uncle tools τον ρυθμιζεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια ρομ..μια ρομ που να δουλευουνε ολα δεν υπαρχει??βαζω την inew v3 οπα λεω ειμαστε κομπλε.την εχω δυο βδομαδες τωρα.βαζω εχθες handsfree να μιλησω...εννοειτε οτι δεν δουλευει το κουμπακι που απανταει και τερματιζει την κληση.αντε λεω δεν πειραζει..κοιταω το κινητο μετα ειχα αναπαντητη..καλα διπλα το χα δεν χτυπησε?κανω μια κληση στο κινητο με τα handsfree πανω,σχεδον αθορυβο..ουτε με engineer mode φτιαχνει.πως θα ρυθμισω αυτη τη ενταση ρε παιδια ξερει κανεις?

 

εχει θεματα η iNew τελικα.Με wifi,push notifications κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Την inew Plus και Ξεπλας, την περασα σε 2 τηλέφωνα. Όλα καλά εκτός το WiFi στο ένα ανοιγοκλείνει και το Bluetooth και στα 2 den κάνει tranfer μεταξύ τηλεφώνων. Αρνείται να στείλει apk αρχεία. Αν τα μετονομάσεις σε MP3 τα στέλνει.

Για καντε κανένα τεστ να το σιγουρέψουμε. Μόνο σε μένα συμβαίνει ή ....;;

 

Του Ισπανού καλή ήταν αλλά ακουγόταν χαμηλά το κουδουνι.

By Mitsos Βέροια
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ....ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΧΡΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ.......

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ....ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΧΡΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ.......

 

Αλλαξε rom γιατι με την stock βλεπεις κατι τετοια κουλα

Link to comment
Share on other sites

στο μεταξυ ειμαι με την iNew και εχω ξενερωσει αλλα δεν παιζει και καμια καινουργια aosp να δοκιμασω..αντε να βαλουμε λιγο cm να γουσταρουμε..!

 

σε αλλα νεα:επειδη ειναι 2-3 σιγουρα εδω μεσα απο το thread του huawei x5pro,στο xda παιζει cm 12.1 !Ψιλοαπιστευτο αλλα ναι,υπαρχει ακομα υποστηριξη..!

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ....ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΧΡΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ.......

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

 

Φταίει το ότι η stock rom έχει εξελληνισθεί με το ζόρι και γι' αυτό κρασάρουν οι εφαρμογές. Δεν φταίει η συσκευή, άλλαξε rom να ησυχάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω το κινιτό απο τον Αύγουστο και τους τελευτέους 5 μήνες έχω βάλει την AOSP. ολα καλά με την ROM αλλά θέλω να πάω σε lolipop...έχει κανείς να προτίνει κάτι καλό και σταθερό?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω το κινιτό απο τον Αύγουστο και τους τελευτέους 5 μήνες έχω βάλει την AOSP. ολα καλά με την ROM αλλά θέλω να πάω σε lolipop...έχει κανείς να προτίνει κάτι καλό και σταθερό?

Lollipop περιμένουμε όλοι :p από όσο γνωρίζω θα βγει επίσημη Ιούνιο Ιούλιο...

Link to comment
Share on other sites

μεσω mobile uncle tools τον ρυθμιζεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εχει θεματα η iNew τελικα.Με wifi,push notifications κ.α.

 

Μπορείς να μου πεις τα threshold?

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

πως θα ρυθμισω αυτη τη ενταση ρε παιδια ξερει κανεις?

 

Δες αν έχεις αυτό το αρχείο

/data/nvram/APCFG/APRDCL/Audio_ver1_Vol_custom

σβήστο και reboot

και μετά ρύθμισέ το ξανά

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα dimitris ναι εχει ελληνικα, παει πολύ καλα και η καταναλωση
καλησπερα αν ηταν ευκολο μια ιστοσελιδα για να την κατεωασουμε επισης ειπαρχη καποιο bug που να εχει αντιλιφθει? για color os
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα...ξέρουμε αν γίνετε να δουλέψει το OTG με κάποιον τρόπο?

 

Τα έχουμε δοκιμάσει όλα, δεν γίνεται με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αν ηταν ευκολο μια ιστοσελιδα για να την κατεωασουμε επισης ειπαρχη καποιο bug που να εχει αντιλιφθει? για color os

 

 

https://docs.google.com/uc?id=0B7GtR7GqLcGKUkRzWktHU3hybE0&export=download

 

Color OS UI 2

γεια σας την εβαλα και κολησα με την καλη εύνοια.Πολυ καλη ρομ με αρκετα καλούδια την κρινω πληρη χωρις ιχνος κινεζικων.Τρομερη διαχειριση μπαταριας προς το παρον με διαφορες διαβαθμίσεις οικονομιας,ομορφο περιβαλλον από την oppo 7 εάν θυμαμε καλα όπως ειπε ο dev.Εχει ένα μικρο προβληματακι με το αρχικο πληκτρολογιο δεν σε αφηνει να βαλεις πιν η κωδικούς.Λυνετααι την ξεκινησα με Αγγλικα μετα εβαλα swift key και τα ελληνικα.

Δεν συντονιστηκε με gmail o pote χειροκίνητα εβαλα τις εφορμογες θεωρώ όμως ότι αυτα είναι πταισματακια αξιζει την προσοχη μας θα ελεγα.

Edited by pavlospappas
Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχεις αυτό το αρχείο

/data/nvram/APCFG/APRDCL/Audio_ver1_Vol_custom

σβήστο και reboot

και μετά ρύθμισέ το ξανά

τιποτα παλι..ενω κραταει τις ρυθμισεις ενω πριν δεν το κανε παλι τα ιδια.με τα ακουστικα πανω το τηλεφωνο ειναι σχεδον αθορυβο οταν χτυπαει.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα παλι..ενω κραταει τις ρυθμισεις ενω πριν δεν το κανε παλι τα ιδια.με τα ακουστικα πανω το τηλεφωνο ειναι σχεδον αθορυβο οταν χτυπαει.

 

Βάλε το soundabout

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.woodslink.android.wiredheadphoneroutingfix

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει update στην aosp του maucat. Η μονη αλλαγη που βλεπω ειναι οτι αναβαθμισε τον kernel. [ATTACH]60493[/ATTACH]

To οποίο βεβαια δεν είναι και λίγο!

Τώρα, ...το αν θα τη δοκιμάσω είναι άλλο θέμα!

Αλήθεια, με τις "εμμονές" του maucat σχετικά με τον κωδικό για την οθόνη κλειδώματος και με την εφαρμογή τηλεφώνου, τι γίνεται?

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...