Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ωραιος!δουλευει..ευχαριστω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

α ρε coolpadαρα συνεχιζεις και με εκπλησεις!!!πριν 2 βδομαδες ειμουνα στο γηπεδο και εκλεισε το κινητο και δεν ανοιγε.εβγαλα την μπαταρια και μετα ανοιξε.σημερα το ιδιο παλι..με διαφορετικη ρομ...τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

για fiui έχουμε λίνκ ; γιατί του modaco κάνει fail κατά την εγκατάσταση

 

και σε μενα εκανε fail. Δεν βρήκα κατι άλλο, αλλα από την περιγραφή στο video που την χαρακτηριζει ενεργοβορα ως "heavily themed customized", δεν θα ασχοληθω μαζί της

 

στο μεταξύ, χτες δοκιμασα vibe ui2

πολυ καλη ρομ, εμφανισιακα. Αλλά εχει κατι θεματακια με την απεικονηση μνημης.

Πάντως έχει αρκετες παραμετρους και είναι αρκετα εύχρηστη..

Κατι σαν μια πιο ελαφρια μιυι...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω,

Δεν το έχω επιχειρήσει ακόμη.... Είμαι σίγουρος 99,9% οτι θα δουλέψει το κόλπο, με την ποιοτητα να είναι στα εξαιρετικά επίπεδα των φωτο που εχω ποσταρει προσφατως (oppo find 7, 4.4.2 γαρ)

Όσον αφορά την s5, η καταναλωση κυμαίνεται στα γνωστά πλαίσια των 422.

Ε, με την α310, έγραφα διπλάσια αυτονομία, άνετα

 

Φυσικά, υπάρχουν και κάτι "επικά" ξενύχτια με την Α310ν2 που έγραψα 10 και 12 ώρες οθόνης, τα οποία και ξεσηκωσαν θύελλα αντιδράσεων σε άλλες ιστοσελίδες, ενω γίνανε "viral" σε.. . δημοσιεύματα ιστοσελιδων κοινωνικής δικτύωσης ινδονησιακης προελευσεως... :D

 

Επειδη, σε αυτη τη φάση το σκαλίζω, εχω την ευχέρεια να πειραματιστώ με διάφορες ρομ, έτσι για να ξελαμπικαρω.. .

Επίσης, δεν έχω προγραμματισει κάποιο ταξιδάκι αυτές τις μέρες.

Σε περίπτωση που συμβεί κατι τετοιο, εχω έτοιμο το twrp backup της α310.:p

(64gb sd κάρτα transcend ειναι αυτα........... Και σε λιγο θσ δοκιμασω και 128gb....;))

Όπως επίσης, έτοιμη είναι και η lgcamera στα 20mp..!

 

Προς το παρόν, θα δοκιμασω Cm11, για να την τσεκαρω απο θεμα οικονομίας...

 

Το ζήτημα της φωτογραφίας.... Το εχω λύσει..! :D

 

έγω πάω για a310 την v2 ή την v3? δοκίμασα την lenovo super camera αυτή θα χρησιμοποιήσω έμεινα ικανοποιημένος με την ποιότητα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με την v2.

και η 3, καλή είναι, βέβαια, αν θυμαμαι καλά τα τεστ τα εκανα στην 2.

Οπότε για την 2, μπορώ να μιλησω με σιγουριά

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα. Υπάρχει περίπτωση να βρεθέι τέτοιο καπάκι;

 

10628490_687120221366199_865087752826159164_n.jpg?oh=0e6c5fa017b38a193b066e24305c8a88&oe=559BA5BB

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν την δουλεψα αρκετά,το μονο αρνητικό για μένα είναι οτι δεν έχει πληρη πρόσβαση στην sd(όπως αρκετές 4.4.2),πάντως έχει καλό ήχο ,ελάχιστες κινεζιες, xposed 2-3 module που έβαλα τα δούλεψε....για κάμερα πέρασα όπως σε κάθε Ρομ την lg camera με τα 20 mp

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασε κανένας την cm11;;; Την πέρασα το πρωι και παρατήρησα οτι δεν ειχα wifi...

 

αν μπορεις πες μας πιο πολλα, φαινεται πολυ ομορφη ρομ.. ποιο launcher φοραει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μία ερώτηση.

αν έχει κανείς samsung galaxy s2, μπορεί να δεί αν ταιριάζει η μπαταρία στο δικό μας?

Βασικά, αν ταιριάζουν οι επαφές..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

με την v2.

και η 3, καλή είναι, βέβαια, αν θυμαμαι καλά τα τεστ τα εκανα στην 2.

Οπότε για την 2, μπορώ να μιλησω με σιγουριά

Εχω φαει τον κοσμο να βρω την v2 να δοκιμασω και βρισκω μονο μια v3 που λεει repack by dakok...θα μπορουσες να δωσεις ενα λινκ για την V2 να δοκιμασω αυτη τη μπαταρια!!??

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις πες μας πιο πολλα, φαινεται πολυ ομορφη ρομ.. ποιο launcher φοραει;

Εκείνη την ημέρα δοκιμασα 3 ρομ και ήταν η καλύτερη...θα την ξανα δοκιμασω σε λίγες μέρες γιατί εμεινα ικανοποιημένος.... launcher δες εδώ http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/themes-apps/app-lghome-weather-20-themes-t2815938

Link to comment
Share on other sites

@mixanikosgr

Κατάφερα μετά μυρίων βασάνων και ενώ ήταν "not connected" να περάσω την επίσημη ρομ σε μορφή .cpb η 4.4 019

και σε ευχαριστώ για αυτό. ΌΛΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ....Δυστυχώς ΔΕΝ παίζουν τα 3 κουμπιά εκτός οθόνης που αυτό είναι και το προβλημά μου.

Το έχω έτοιμο για repair σε αυτούς. Παίζει να δοκιμάσω τίποτα άλλο πριν το στείλω;

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα. Υπάρχει περίπτωση να βρεθέι τέτοιο καπάκι;

 

αχ να ήξερες πόσο καιρό το έχω βάλει στο μάτι,αλλά δεν βρίσκω πουθενά :cry:

:X
Link to comment
Share on other sites

Εχω φαει τον κοσμο να βρω την v2 να δοκιμασω και βρισκω μονο μια v3 που λεει repack by dakok...θα μπορουσες να δωσεις ενα λινκ για την V2 να δοκιμασω αυτη τη μπαταρια!!??

 

Μια χαρά δουλεύει και η V3 by dakok , πέρασε την άφοβα

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/a310/development/rom-xtremevanilla-rom-micromax-canvas-t2999254

Ετοιμη η extreme vanilla v3.Αυριο το λινκ.Οποτε εχουμε δουλεια το σκ....

Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε back up μια ρομ μεσω recovery.πως την ξανακανουμε install αν θελησουμε καποια στιγμη?εννοω αφου δεν ειναι σε ενα αρχειο zip αλλα ειναι 4-5 αρχεια τι πρεπει να κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

@mixanikosgr

Κατάφερα μετά μυρίων βασάνων και ενώ ήταν "not connected" να περάσω την επίσημη ρομ σε μορφή .cpb η 4.4 019

και σε ευχαριστώ για αυτό. ΌΛΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ....Δυστυχώς ΔΕΝ παίζουν τα 3 κουμπιά εκτός οθόνης που αυτό είναι και το προβλημά μου.

Το έχω έτοιμο για repair σε αυτούς. Παίζει να δοκιμάσω τίποτα άλλο πριν το στείλω;

 

Τη γλώσσα την αλλάζεις από το μενού (αν θυμάσαι τα εικονίδια και τη θέση τους) μόνο σε αγγλικά.

Δεν ξέρω αν υπαρχει τίποτα άλλο για να το φτιάξεις. Στην Ελλάδα νομίζω έχει το service η Αρβατο στην Αθήνα.

Την αλλαγή οθόνης+digitizer (κάπου πιο πίσω έχει λινκ για αγορά) αν θα το κάνεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για την ν2.

 

ποια λες να περάσω; v2 η v3; έχουνε διαφορές;

μπορείς να μου δώσεις και ένα λινκ για lenovo super camera apk αν γίνεται την τελευταία έκδοση ή όποια θεωρείς καλή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την AOSP_KitKat_4.4.2_1101 και παρατήρησα ότι το σήμα σε μια από της δυο κάρτες είναι ασθενές ( όταν έχει π.χ φουλ σήμα η μια η άλλη έχει από 1 έως το πολύ 3 γραμμές και σπάνια φουλ σήμα ) αλλά και συνεχώς αυξομειούμενο. Παίζοντας λοιπόν με το τηλέφωνο και πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις -> διαχείριση κάρτας sim ->κλήση βίντεο διαπίστωσα ότι όποια από τις δυο κάρτες είναι τικαρισμένη για κλήση βίντεο είναι και αυτή που έχει το πρόβλημα ( πήγα από την μια στην άλλη 6 φορές οπότε αποκλείεται να ήταν τυχαίο).Υπάρχει λύση, γίνετε με κάποιο τρόπο να απενεργοποιήσουμε τις κλείσεις βίντεο μπας και λυθεί το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την AOSP_KitKat_4.4.2_1101 και παρατήρησα ότι το σήμα σε μια από της δυο κάρτες είναι ασθενές ( όταν έχει π.χ φουλ σήμα η μια η άλλη έχει από 1 έως το πολύ 3 γραμμές και σπάνια φουλ σήμα ) αλλά και συνεχώς αυξομειούμενο. Παίζοντας λοιπόν με το τηλέφωνο και πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις -> διαχείριση κάρτας sim ->κλήση βίντεο διαπίστωσα ότι όποια από τις δυο κάρτες είναι τικαρισμένη για κλήση βίντεο είναι και αυτή που έχει το πρόβλημα ( πήγα από την μια στην άλλη 6 φορές οπότε αποκλείεται να ήταν τυχαίο).Υπάρχει λύση, γίνετε με κάποιο τρόπο να απενεργοποιήσουμε τις κλείσεις βίντεο μπας και λυθεί το πρόβλημα?

 

Μήπως η μία έχει σήμα 3g και η άλλη 2g ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει να κάνει με το ότι η videoκλίση θέλει 3G, ενώ αλλιώς μπορεί το σήμα να είναι 2G, το οποίο συνήθως είναι πιο δυνατό.

edit

με πρόλαβε ο φίλος!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος να μου προτείνει καμιά θήκη τις προκοπής γιατί μια silicone που πήρα είναι για τα μπάζα... Οχι από το ali γιατί δεν έχει paypal.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει να κάνει με το ότι η videoκλίση θέλει 3G, ενώ αλλιώς μπορεί το σήμα να είναι 2G, το οποίο συνήθως είναι πιο δυνατό.

edit

με πρόλαβε ο φίλος!

 

Μήπως η μία έχει σήμα 3g και η άλλη 2g ???

 

Ελπίζω να μην είναι χαζή η ερώτηση άλλα υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να λύσω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...