Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να το αγοράσω! Είναι πλήρως λειτουργικό ή έχει κανένα θεματάκι; Από που να το παραγγείλω;

vickmall , gearbest

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Σκέφτομαι να το αγοράσω! Είναι πλήρως λειτουργικό ή έχει κανένα θεματάκι; Από που να το παραγγείλω;

 

Ειδικά στο παρόν θέμα έχουμε εξαντλήσει τα πάντα για τη συγκεκριμένη συσκευή. Με ελάχιστο διάβασμα θα αποκτήσεις μια πλήρη εικόνα για τη συσκευή. Διάβασε εδώ και για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το gearbest δεν έχει stock. Για το vickmall υπάρχει κάποιο κουπόνι για έκπτωση;

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Οχι... Δεν ειναι αυτη.

Περιμένω από άλλον κατασκευαστή..

 

Πλην όμως κι αυτη φαίνεται αρκετά πλήρης...

Θα την τεσταρω.

 

τι εννοεις απο αλλο κατασκευαστη?

 

 

http://forum.xda-developers.com/a310/development/4-4-2-color-os-2-t3062858

 

αυτη περναει εφαρμογες στην sd card?

Link to comment
Share on other sites

εχω το coolpad f1 8297w εδω και 5 μηνες, ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο. θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματα. πρωτον ποτε θα γινει αναβαθμιση σε 4,4 και αν θα γινει μονη της μεσω wf η πρεπει να το παω καπου. δευτερον ποια ειναι η καλυτερη ρομ να εγκαταστησω κα;ι τι διαφορα θα εχει απο τις αλλες?
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Άλλωστε διαβάζω για προβλήματα που έχει αυτη η έκδοση...

Τεσπα, με την 1η ευκαιρία, θα δοκιμάσω

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

εχω το coolpad f1 8297w εδω και 5 μηνες, ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο. θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματα. πρωτον ποτε θα γινει αναβαθμιση σε 4,4 και αν θα γινει μονη της μεσω wf η πρεπει να το παω καπου. δευτερον ποια ειναι η καλυτερη ρομ να εγκαταστησω κα;ι τι διαφορα θα εχει απο τις αλλες?

 

πρωτη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Παντως, η Miui 5.3.23 απο needrom, που ανεφερε ο jpower73 (link 2-3 σελ πιο πισω) πολυ καλη.

Μεχρι στιγμης κανενα bug. Αξιζει να τη δοκιμασετε...

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν βγάζει αναγνώριση κλήσεων σε emui unicom τι κάνουμε παιδιά?τις έχω συγχρονισμενες από Gmail αλλά όταν με καλούν δεν βγάζει όνομα... Επίσης η μπροστά κάμερα δεν επανήλθε ποτέ με αλλαγή ρομ.. Δεν ξέρω τι φταίει
Link to comment
Share on other sites

Color os 2.1,έχω θέμα με τα gapps αλλά θα το λύσω εύκολα,δεν δουλεύει (η καλυτερα δεν βρήκα) επιλογή για να επιλεξω την SD
Link to comment
Share on other sites

Παντως, η Miui 5.3.23 απο needrom, που ανεφερε ο jpower73 (link 2-3 σελ πιο πισω) πολυ καλη.

Μεχρι στιγμης κανενα bug. Αξιζει να τη δοκιμασετε...

 

Εμένα πάλι δεν μου έκατσε καλά, την πέρασα 3 φορές με 4απλά wipe αλλά σκαλώνει και δεν φορτώνει τα gapps, το gps δεν παίζει..την σούταρα και μένω στην https://yadi.sk/d/SKS4ZcQBfPGQd η οποία ούτε αυτή έχει gps αλλά όλα τα άλλα είναι jet. Και έχει φοβερή διαχείρηση μπαταρίας, μακράν η καλύτερη απο όσες έχω δοκιμάσει so far!!

Link to comment
Share on other sites

Color os 2.1,έχω θέμα με τα gapps αλλά θα το λύσω εύκολα,δεν δουλεύει (η καλυτερα δεν βρήκα) επιλογή για να επιλεξω την SD

 

Γράψε 2 λόγια για την κάμερα..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Γράψε 2 λόγια για την κάμερα..

Το μόνο που μου άρεσε είναι ότι έχει πολλές επιλογές, από ποιότητα μέτρια(τυπική φωτογραφία εντός σπιτιού 2mb)

Επίσης να σου πω ότι σε 2-3 ρομ που έκανα επαναφορά την αγαπημένη μας lg camera pro έχει τα "δεδομένα "της s5:):)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου άρεσε είναι ότι έχει πολλές επιλογές, από ποιότητα μέτρια(τυπική φωτογραφία εντός σπιτιού 2mb)

Επίσης να σου πω ότι σε 2-3 ρομ που έκανα επαναφορά την αγαπημένη μας lg camera pro έχει τα "δεδομένα "της s5:):)

 

Το ξέρω :) :) :) :) :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μετα απο το φλασαρισμα των official μεσω YGDP το wifi δεν ξυπνησε.

Απο οτι φαινεται ειναι θεμα hardware.

Στο μεταξυ πως ξερουμε αν ειναι multilanguage οι ρομ που εχει σε αυτη τη λιστα? γιατι οποια δοκιμασα εχει μονο κινεζικα και αγγλικα.

http://pan.baidu.com/share/home?uk=51931371&view=share#category/type=0

 

Όλες οι επίσημες είναι αγγλοκινέζικες. Η ρομ που έχουν τα κινεζομάγαζα φορτωμένη είναι δικιά τους πειραγμένη από την επίσημη.

 

εχω το coolpad f1 8297w εδω και 5 μηνες, ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο. θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματα. πρωτον ποτε θα γινει αναβαθμιση σε 4,4 και αν θα γινει μονη της μεσω wf η πρεπει να το παω καπου. δευτερον ποια ειναι η καλυτερη ρομ να εγκαταστησω κα;ι τι διαφορα θα εχει απο τις αλλες?

 

4.4 επίσημη είχε βγει και πριν το πάρεις, αλλά έρχεται από τα κινεζομάγαζα με 4.2 (και την αναβάθμιση θα την κάνεις μόνος σου ->1η σελίδα)

Λολιποπ 5 επίσημη θα εχουμε τον Ιούνιο-Ιούλιο

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν βγάζει αναγνώριση κλήσεων σε emui unicom τι κάνουμε παιδιά?τις έχω συγχρονισμενες από Gmail αλλά όταν με καλούν δεν βγάζει όνομα... Επίσης η μπροστά κάμερα δεν επανήλθε ποτέ με αλλαγή ρομ.. Δεν ξέρω τι φταίει

Βαλε στις επαφες το +30 μπροστα απο το νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν βγάζει αναγνώριση κλήσεων σε emui unicom τι κάνουμε παιδιά?τις έχω συγχρονισμενες από Gmail αλλά όταν με καλούν δεν βγάζει όνομα... Επίσης η μπροστά κάμερα δεν επανήλθε ποτέ με αλλαγή ρομ.. Δεν ξέρω τι φταίει

 

μάλλον έχεις wind-vadafone που θέλουν το +30. βάλε αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maplekeycompany.apps.numberfixer&hl=el

για να τις διορθώσεις αυτόματα όσες επαφές δεν έχουν

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν μου έκατσε καλά, την πέρασα 3 φορές με 4απλά wipe αλλά σκαλώνει και δεν φορτώνει τα gapps, το gps δεν παίζει..την σούταρα και μένω στην https://yadi.sk/d/SKS4ZcQBfPGQd η οποία ούτε αυτή έχει gps αλλά όλα τα άλλα είναι jet. Και έχει φοβερή διαχείρηση μπαταρίας, μακράν η καλύτερη απο όσες έχω δοκιμάσει so far!!

 

Τι να πω... Δοκιμασες το fastergps? Εγω μεσα στο σπιτι πιανω 9 δορυφορους και ακριβεια 4-5 μετρων. Οσο για gapps, προβλημα ουδεν.

Να αναφερω ομως οτι εκανα clean install μετα απο 3 wipes και sd φορμαρισμενη στο pc.

Edited by Lucifer2223
Link to comment
Share on other sites

Είπα να βάλω για δοκιμή τη νέα MIUI 6 από το needrom (ήμουν με aosp maucat) και έχω σοβαρό πρόβλημα με το wifi, δε συνδέεται παρά μόνο με reboot του router. Οταν όμως συνδεθεί το κινητό, το router σε μερικά δευτερόλεπτα τρελαίνεται, αποσυνδέεται και δεν ξανασυνδέεται παρά μόνο με reboot. Δοκιμασα το wifi fix αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έχετε καμιά ιδεα ή να την στείλω τη rom από εκεί που ήρθε;
Link to comment
Share on other sites

μάλλον έχεις wind-vadafone που θέλουν το +30. βάλε αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maplekeycompany.apps.numberfixer&hl=el

για να τις διορθώσεις αυτόματα όσες επαφές δεν έχουν

 

Έχω cosmote. Μήπως να τα περάσω στην συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

...

Επίσης να σου πω ότι σε 2-3 ρομ που έκανα επαναφορά την αγαπημένη μας lg camera pro έχει τα "δεδομένα "της s5:):)

Το ξέρω :) :) :) :) :)

Μιλάτε για την free version της LG camera ή για την πληρωμένη;

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για την free version της LG camera ή για την πληρωμένη;

Την "πληρωμενη "....στην s5 rom την είχα με επιλογή 6000×3600 και τώρα σε όσες rom την έκανα επαναφορά (μέσω titanium )κράτησε αυτή την ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...