Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακολουθεις αυτον τον οδηγο : Οδηγός εγκατάστασης επίσημων ρομ της Coolpad μορφής .cpb με χρήση του YGDP tool και εγκατάσταση Custom recovery , που βρισκεται στην πρωτη σελιδα.

 

αυτο κανω τωρα αλλα με το coolpad assistant..δεν πιστευω να χω θεμα.πιο πολυ στεναχωριεμαι για κατι φωτο που ειχα στην sd και τις εσβησε.ξερετε κανα προγραμμα για ανακτηση χαμενων δεδομενων?

Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

αυτο κανω τωρα αλλα με το coolpad assistant..δεν πιστευω να χω θεμα.πιο πολυ στεναχωριεμαι για κατι φωτο που ειχα στην sd και τις εσβησε.ξερετε κανα προγραμμα για ανακτηση χαμενων δεδομενων?

EaseUS data recovery wizard το έχω τιμήσει και με το παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 τηλέφωνα με lgcamera 7.0 PRO

 

προτιμώ τις φωτό από την app της ρομ

με lg την trial έκδοση τις θολώνει άλλα δεν έχω δει σε pc κάποια στιγμή θα ανεβάσω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι με την algorom την ορωτη ακομα και ενω μπορουσα να κανω κανονικα hotspot το κινητο ξαφνικα σταματησα να μπορω. Οσο και να προσπαθησα δεν βρηκα λυση εχετε καμια ιδεα η πρεπει να κανω ξανα εγκατασταση την ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και μίλησες για φωτογραφίες και s5,προχτές κοντραρα με ενα S4 active στην φωτογραφία...

Εγω με S5 rom.

Και οι 2 με lgcamera 7.0 PRO.

Ιδια λήψη, ιδιο σημείο (εντος χωρου, μέτριο φωτισμο χωρις φλας).

Εγω: μεγεθος αρχείου 9,24μβ

S4: μέγεθος αρχείου 3,95μβ

 

Στο s4 η φωτογραφία φαινόταν πιο ζωντανή αφενός,ισως, λογω τύπου οθονης (νομίζω εχει αμολεντ) και αφετερου λογω απουσιας ζελατινας, που όσο να ναι, κοβει.

Οταν όμως τις περάσαμε σε πισι.. Εκεί η διαφορα ηταν εμφανής.... Υπερ του f1...

Φυσικα, το s4 τραβηξε στα 8mpixels ενώ εγω στα 21,6....

Αν και interpolarated, ειχα περισσότερη λεπτομέρεια και ευκρίνεια στα δυσκολα σημεία

:) :p

 

Η miui 6 ρομ μου φαίνεται ότι τραβάει καλύτερες φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

 

Πολυ ομορφο διχνει το UI.Κυκλοφορει και ρομ μεσω recovery.Οποτε με βλεπω να την δοκιμαζω.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο διχνει το UI.Κυκλοφορει και ρομ μεσω recovery.Οποτε με βλεπω να την δοκιμαζω.

 

link για cpb υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο διχνει το UI.Κυκλοφορει και ρομ μεσω recovery.Οποτε με βλεπω να την δοκιμαζω.

 

υπάρχει λινκ για την official coolui 6?

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η miui 6 ρομ μου φαίνεται ότι τραβάει καλύτερες φωτογραφίες

Εννοείς καλύτερες από την S5 by liutao?

Αν ναι, ποια από τις 2 που είναι ανεβασμένες στο needrom;

Link to comment
Share on other sites

Σαν να εστρωσε η μπαταρια στην miui 6. 7 μιση ωρες οθονη και 9 ωρες wifi.

 

Υπόψιν ότι ο stock browser είναι πολύ ενεργοβόρος ειδικά στα τελευταία updates.

Καλύτερα κατεβάζετε κάποιον πιο light.

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι ο stock browser είναι πολύ ενεργοβόρος ειδικά στα τελευταία updates.

Καλύτερα κατεβάζετε κάποιον πιο light.

 

Όποιος θέλει θήκη μου ήρθε αυτή http://www.aliexpress.com/snapshot/6467255522.html?orderId=65602714083056 αλλά δεν τη θέλω , ας στείλει προσωπικό μύνημα

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει θήκη μου ήρθε αυτή http://www.aliexpress.com/snapshot/6467255522.html?orderId=65602714083056 αλλά δεν τη θέλω , ας στείλει προσωπικό μύνημα

 

Καλημερα . Ενδιαφερομαι για την θηκη

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει θήκη μου ήρθε αυτή http://www.aliexpress.com/snapshot/6467255522.html?orderId=65602714083056 αλλά δεν τη θέλω , ας στείλει προσωπικό μύνημα

ακυρο απο μενα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σαν να εστρωσε η μπαταρια στην miui 6. 7 μιση ωρες οθονη και 9 ωρες wifi.

Καλημέρα φιλέ μου εμείς παλευουμε για να βγάλουμε 4 ώρες και κάτι οθόνη και εσύ βγάζεις 7 ;;;;;;; Μπορείς να μας πεις πως το κανεις τι προγράμματα δουλευεις;;;; Η διάφορα είναι τεράστια και δεν είναι οτι κάτι κάνω λάθος εγώ ήμαστε τόσοι εδώ με miui 6.....

Sorry για το ύφος μου είναι απλα η αγανάκτηση τον δοκιμών....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλέ μου εμείς παλευουμε για να βγάλουμε 4 ώρες και κάτι οθόνη και εσύ βγάζεις 7 ;;;;;;; Μπορείς να μας πεις πως το κανεις τι προγράμματα δουλευεις;;;; Η διάφορα είναι τεράστια και δεν είναι οτι κάτι κάνω λάθος εγώ ήμαστε τόσοι εδώ με miui 6.....

Sorry για το ύφος μου είναι απλα η αγανάκτηση τον δοκιμών....

Δοκιμαστε μια πληρη φορτιση με το κινητο κλειστο και ενα καλιμπρατε μετα. Στην ουσια ειναι το ιδιο πραγμα αλλα τα εκανα και τα δυο.

Edited by vasilis91
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτό;

 

Έχω δοκιμάσει και τις 2 ρομ και s5 και miui6 και μου φαίνονται καλύτερες τις miui6 τώρα για φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και τις 2 ρομ και s5 και miui6 και μου φαίνονται καλύτερες τις miui6 τώρα για φωτογραφίες

σε παρακαλώ ένα link να δοκιμάσω την ρομ αν έχει κάποιος την συγκεκριμένη ρομ ας ανεβάσει καμιά φωτό ευχαριστώ

δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου γιαυτό ζητάω φωτογραφία για σύγκριση

επίσης έχω μια επιφύλαξη αν δε δω φωτό της miu6 γιατί είμαι πολύ ικανοποιημένος με την s5

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και τις 2 ρομ και s5 και miui6 και μου φαίνονται καλύτερες τις miui6 τώρα για φωτογραφίες

Μιλάς για αυτή τη Miui: http://www.needrom.com/download/miui-v6-c8297w-f1/ ;?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...