Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

κάτι που μου έχει κάνει εντύπωση...γιατί έχετε ένα 2καρτο τηλέφωνο και έχετε το 90% 1 κάρτα μέσα?

συμβαίνει κάτι εάν έχεις και τις 2 κάρτες?

:X
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια θήκη με flip cover και αναρωτιέμαι αν υπάρχει η δυνατότητα να ανοίγει η οθόνη με το άνοιγμα του cover.

Το είδα σε ένα THL 5000 και ζηλεύω.

Link to comment
Share on other sites

κάτι που μου έχει κάνει εντύπωση...γιατί έχετε ένα 2καρτο τηλέφωνο και έχετε το 90% 1 κάρτα μέσα?

συμβαίνει κάτι εάν έχεις και τις 2 κάρτες?

 

γιατι φανταζομαι πολλοι το πηραμε απλα ως vfm και απλα ετυχε να ειναι και 2καρτο..

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια θήκη με flip cover και αναρωτιέμαι αν υπάρχει η δυνατότητα να ανοίγει η οθόνη με το άνοιγμα του cover.

Το είδα σε ένα THL 5000 και ζηλεύω.

Βάλε το Gravity Screen απο το play store το οποίο έχει μηδαμινή κατανάλωση μπαταρίας, δες τις ρυθμίσεις είναι πολύ εύκολο στο σεταρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Αα ευχαριστω jpower απλα μου φανηκε αρκετο το sot και σκεφτηκα μηπως το βελτιστοποιησες καπως. :D
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια θήκη με flip cover και αναρωτιέμαι αν υπάρχει η δυνατότητα να ανοίγει η οθόνη με το άνοιγμα του cover.

Το είδα σε ένα THL 5000 και ζηλεύω.

 

Δοκίμασε και το smart screen on/off...

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Αα ευχαριστω jpower απλα μου φανηκε αρκετο το sot και σκεφτηκα μηπως το βελτιστοποιησες καπως. :D

 

Καλά, αυτό δεν είναι τίποτα..

Αν πας σε παλαιότερα ποστ, εχω ανεβασει κάτι 8ωρα και 12ωρα οθονης που προκάλεσαν.... "αίσθηση" στους απανταχού στον πλανητη "κουλπαντακιδες".. :lol:

Καθώς φαινεται και maucat γράφει καλά sot

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε και το smart screen on/off...

 

Automaton locker pro, και ελυσες το πρόβλημα...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω το coolpad εντελώς μαμά, και διαπιστώνω ότι δεν αλλάζει αυτόματα ο προσανατολισμός της οθόνης στο launcer και σε αρκετές εφαρμογές. Η σχετική επιλογή για αυτόματη περιστροφή οθόνης είναι ενεργή, ο αισθητήρας λειτουργεί γιατί ορισμένες εφαρμογές περιστρέφουν την οθόνη τους, αλλά γενικότερα το τηλέφωνο δεν γουστάρει να περιστρέφει οθόνη. Καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την Micromax V2:

 

1) Πως μπορούμε να αφαιρέσουμε από την αρχική την αριστερή οθόνη όπου έχει τον καιρό και φορτώνει κάποιες ειδήσεις;

2) είναι καλύτερα να το έχουμε σε λειτουργία Dalvik ή Art;

3)Υπάρχει επιλογή να κάνουμε εγγραφή κλήσης όπως είχε η coolui; ή πρέπει να βάλω εφαρμογή από το play;

4)H υπηρεσία που τρέχει συνέχεια για το update, θα μου φανεί χρήσιμη στο μέλλον; δηλαδή πρόκειται μέσο αυτής να λάβω μελλοντικές αναβαθμίσεις ή μου είναι άχρηστη; να την παγώσω ή να την βγάλω μια και καλή;

5)Με το καλημέρα μου άφηνε ελεύθερη 500-600 mb μόνο ram χωρίς να έχω περάσει καν εφαρμογές έτσι είναι;

6) Έχει δουλέψει κάποιος την επίσημη kk να μου πει τι γνώμη του σε σχέση με την Micromax V2;

 

 

edit: 7) μου βγάζει αυτό το μήνυμα όταν βάζω ξυπνητήρι και απενεργοποιώ το τηλέφωνο. "unfortunately, the process com.android.systemui has stopped " και δεν χτυπάει ούτε ανοίγει αν δεν βγάλω την μπαταρία.

8) στην φωτεινότητα όταν το βάζω στο auto γίνεται πάρα πολύ σκοτεινό , μπορώ με κάποιο τρόπο να το αλλάξω να μην χαμηλώνει τόσο όταν είναι στην αυτόματη φωτεινότητα;

Edited by giannis78
Link to comment
Share on other sites

Καπου το ειχα διαβασει ποιο παλια αλλα λεω να το ρωτησω.εχω την leak 17 v4 και δεν εχω και τοσο καλο σημα.πολες φορες το χανει τελειως και πρεπει να κλεισω την καρτα απο τις ρυθμισεις η να κανω ρισταρτ το κινητο.υπαρχει καποια λυση?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλευω με δυο καρτες και ολα ειναι κομπλε. Η μια μονιμως 3g. Να κανω τα update που μου ζηταει;

Τι ακριβως update σου ζηταει; Αν εισαι με την ρομ που σου ηρθε το κινητο οχι να μην κανεις το update γιατι θα χασεις τα ελληνικα και θα επανελθουν οι κινεζικες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το άλλο μου κινητό (Nubia z5s mini) αλλά δεν τυγχάνει της ίδιας υποστήριξης στο αντιστοιχο thread. Όποιος γνωρίζει από adb ας μου στείλει ένα μήνυμα στο inbox. Κάπου μου διαφεύγει κάτι και δεν μπορώ να φλασάρω. Είναι κρίμα να πετάξω το κινητό, ας κάνει κάποιος τον κόπο να ασχοληθεί για 5 λεπτάκια...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να σαι καλα φιλε μου που απαντησες. Ειμαι με 036 και μου ζητησε να παω στην 039. Πατησα Οκ αλλα εγινε το γνωστο. Εκει που εκανε install update εβγαλε error με το γνωστο ανθρωπακι android. Σε πληροφορω πριν κανω αυτο το κινητο εκανε πολλα και ανεξηγητα lag. Τωρα μου φαινεται οτι δουλευει ρολοι. Και κατι ακομα. Μου πεταει που και που αυτο
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να σαι καλα φιλε μου που απαντησες. Ειμαι με 036 και μου ζητησε να παω στην 039. Πατησα Οκ αλλα εγινε το γνωστο. Εκει που εκανε install update εβγαλε error με το γνωστο ανθρωπακι android. Σε πληροφορω πριν κανω αυτο το κινητο εκανε πολλα και ανεξηγητα lag. Τωρα μου φαινεται οτι δουλευει ρολοι. Και κατι ακομα. Μου πεταει που και που αυτο

Αυτο στην φωτο δεν εχω ιδεα τι ειναι. Αμα θες παντως να ασχοληθεις μπορεις να flashareis αλλη ρομ που μπορει να σε καλυπτει περισσοτερο. Οδηγοι υπαρχουν στην πρωτη σελιδα. Αν βεβαια δεν εχεις ιδιαιτερες προτιμησεις μενεις ως εχει.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να το κανω root με Vroot αλλα ο υπολογιστης δεν το αναγνωριζε. Προς το παρων καλα ειμαι και ετσι. Απλα η μπαταρια ειναι το μεγαλυτερο προβλημα. Και κατι ακομα. Το δευτερο ρολοι του Πεκινου ξερετε πως βγαινει απο την lock screen; Edited by Sotirisglns
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να το κανω root με Vroot αλλα ο υπολογιστης δεν το αναγνωριζε. Προς το παρων καλα ειμαι και ετσι. Απλα η μπαταρια ειναι το μεγαλυτερο προβλημα. Και κατι ακομα. Το δευτερο ρολοι του Πεκινου ξερετε πως βγαινει απο την lock screen;

Δοκιμασε με kingo root και ενεργοποιημενο το usb debugging απο το κινητο. Φανταζομαι οτι εχεις περασει τους drivers στον υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να το κανω root με Vroot αλλα ο υπολογιστης δεν το αναγνωριζε. Προς το παρων καλα ειμαι και ετσι. Απλα η μπαταρια ειναι το μεγαλυτερο προβλημα. Και κατι ακομα. Το δευτερο ρολοι του Πεκινου ξερετε πως βγαινει απο την lock screen;

Το ρολόι του Πεκίνου δεν έχω καταφέρει και εγώ να το βγάλω όσο και αν έψαξα! δοκίμασε από τις επιλογές που έχει να βάλεις ένα άλλο lock screen από το coolshow έχει να κατεβάσεις online.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Θα το δοκιμασω. Παντως πρεπει να κανουμε παραπονα στην coolpad ωστε καθε φορα που θα πουλαει κινητο να δινει και ενα φορτιστη "μπρελοκ" δωρο.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειχα περασει τους drivers αλλα δεν μπορουσα να βρω το USB debugging στο κινητο.Που βρισκεται ;

http://www.kingoapp.com/root-tutorials/how-to-enable-usb-debugging-mode-on-android.htm

Link to comment
Share on other sites

είμαι με leak v4 kernel v3

έχω 2 sim,στην πρώτη cosmote και στην δεύτερη vodafone

όταν ενεργοποιώ τα mb στην δεύτερη sim μου βγάζει:

3g service is not available with this selected sim.this may load data slower..... κλπ

αυτό μου το βγάζει ακόμα και όταν αλλάξω τις θέσεις στις sim

δεν μπορώ να μπω στο internet σε καμία από τις 2 περιπτώσεις

 

μπορώ να κάνω κάτι για να μπαίνω και από την vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...