Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tα εχεις βαλει σε κανα αλλο κινητο;

 

Τα εχω, και τα χρησιμοποιω στο Oneplus One και στο Coolpad.

 

1) Καμια σχεση ο ηχος του ενος με του αλλου, στα ιδια mp3 φυσικα. Στο coolpad χανουν παρα πολυ σε ποιοτητα.

2) Φτηνιαρικα τα pistons? :wacko: Εχεις δει ποσα λεφτα πρεπει να σκασεις εδω για να παρεις τετοια ποιοτητα υλικων;

 

Ποια pistons εχεις και απο που τα εχεις παρει;

 

Το παραξενο θα ηταν να εχουν ιδια ποιοτητα στον ηχο βρε.:)

Ειπαμε εξαιρετικο το f1 αλλα εως εκει.

Οχι και εγω θα ελεγα οτι εχουν καλη ποιοτητα κατασκευης.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Όχι, τώρα τα πήρα.

 

 

 

Εννοώ φτηνιάρικα στο μάτι. Δεν τους έκανα και χημική ανάλυση. :lol:

 

Έχω τα rev.2 και τα πήρα από merimobiles. Πονεμένη ιστορία, τα περίμενα ακριβώς δύο ολόκληρους μήνες.

 

Tα ιδια εχουμε, μια χαρα ειναι.

Δεν φταινε τα ακουστικα λοιπον, το τηλ 'φταιει'

 

Το παραξενο θα ηταν να εχουν ιδια ποιοτητα στον ηχο βρε.:)

Ειπαμε εξαιρετικο το f1 αλλα εως εκει.

Οχι και εγω θα ελεγα οτι εχουν καλη ποιοτητα κατασκευης.

 

15€ εχουν και τα βυσματα ειναι μεταλλικα.

Εγω τα πεταω οπου να ειναι εδω και ~60 μερες που τα εχω και ειναι σαν καινουργια.

 

ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα αντιστοιχης τιμης απο Ελλαδα θα τα ειχαν ηδη παιξει στα χερια μου (εχω παρει 5-6 τα τελευταια 2 χρονια)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μου μέρα σήμερα με το κινητό. Γενικά έμεινα υπερευχαριστημένος με την συσκευή(πρώτη μου παραγγελία), δεν το έλιωσα κανονικά λόγω δουλειάς αλλά τελείωσα απλα το 50% της μπαταρίας, έτσι όπως μου ήρθε απο το vickmall δηλαδή. Γενικά η ρομ που είχε απο το Vickmall( 4.2.2 Kernel 3.4.39 mine@ubuntu 1 (14-4-2014) ) δεν μου παρουσίασε κάποιο σοβαρό πρόβλημα εκτός απο 2-3 κινέζικα popups, κάποια κρασαρίσματα στις "ρυθμίσεις" και ίσως την όχι ιδιαίτερα καλή κάμερα(όχι κάτι τραγικό φυσικά). Το τηλ. ήρθε rooted.

 

Αύριο που θα πάρω την SD κάρτα μου σκέφτομαι να προχωρήσω στην πρώτη μου αλλαγή rom. Θα προσπαθήσω να κρατήσω ένα back up αυτής της Rom και να ακολουθήσω τις οδηγίες που σημίωσα για το flasharisma της ρομ απο το thread μας και το φόρουμ του modaco. Είμαι ανάμεσα στην AOSP V4 laek.17 kernel v3 και την AOSP του jonzalvo με τα patches. Την α310 την ψιλοφοβάμαι λίγο με αυτές τις συζητήσεις για την κατανάλωση ειδικά για την μπαταρία μου που δεν έκανε ακόμη 2-3 επαναφορτίσεις. Για την Emui δεν έβγαλα κάποιο συμπέρασμα ακόμη απο τα σχόλιά σας. Γενικά αυτό που ζητάω είναι καλύτερη απόδοση της κάμερας, καθαρό λειτουργικό απο κινεζιές και όσον το δυνατό λιγότερα bugs. Γι αυτό και κλείνω περισσότερο στην ΚΚ και αν δεν δω καμια τραγική αλλαγή στην φωτογραφίες ή πέσω σε αρκετά bugs θα την αλλάξω με του jonzalvo που είναι , βάση σχολίων πάντα, σχεδόν απροβλημάτιστη, με διαφορά ταχύτερη απο τις KK και γενικά ακόμα η καλύτερη rom βάση γενικής απόδοσης. Σε καμιά εβδομάδα όμως μπορει οι jpower73 και azuli να με κάνουν να αλλαξοπιστήσω και να πιάσω στα χέρια μου την a310. Γενικά εκτός της φοβερής αυτονομίας τι άλλες διαφορές έχει με τις 4.2.2 και AOSP V4 laek.17 kernel v3?

Edited by psof
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ολονυχτία θα κανω, με ανέβασμα σοτς οθονης ανα μια ωρα, (9 σοτς διάρκειας οθονης) και... Θα προσελθεις και συ, τέκνο, στο ποιμνιο.. :lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στην AOSP V4 laek.17 kernel v3 και την AOSP του jonzalvo με τα patches.?

Και εγώ τον ίδιο προβληματισμό είχα και έβαλα τελικά AOSP V4 laek.17 kernel v3 ενώ στο κινητό της συζύγου, που είχε αγοραστεί καλοκαίρι, άφησα του jonzalvo (αλλά δεν έχω βάλει τα patches). Έτσι ελπίζω να μπορέσω να βγάλω κάποια συμπεράσματα....

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ολονυχτία θα κανω, με ανέβασμα σοτς οθονης ανα μια ωρα, (9 σοτς διάρκειας οθονης) και... Θα προσελθεις και συ, τέκνο, στο ποιμνιο.. :lol:

Για τη συλλογή σου

[ATTACH]51823[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

πολλες rom απο Himax polymer εδω,μεταξυ τους και miui v6 (!) http://www.kaskus.co.id/thread/540006f960e24bd6028b4569/official-lounge-himax-polymer-android-real-octacore-harga-terjangkau/

 

Θελουν 3g patch αν δεν εχουν το ''w'' μετα το 8297 και οποιες ειναι cpb θελουν edit στο ονομα λογικα για να μπουν απο ygdp tools

 

κι αλλες καινουργιες αναμεσα τους η official coolUI v019

http://pan.baidu.com/share/home?uk=1109748163&view=share#category/type=0

 

πανικος,τι να πρωτοδοκιμασεις..

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ολονυχτία θα κανω, με ανέβασμα σοτς οθονης ανα μια ωρα, (9 σοτς διάρκειας οθονης) και... Θα προσελθεις και συ, τέκνο, στο ποιμνιο.. :lol:

 

Κοιτα κανονικά θα θυσίαζα οποιεσδήποτε επιδόσεις για μεγαλύτερη αυτονομία και καλύτερη κάμερα (η α310 δηλαδή απέναντι στην aosp 4.2.2 δηλαδή) αλλά απλά δεν θέλω να ρισκάρω(αν είναι ρίσκο) την ολοκαίνουργια μπαταρία μου πριν κάνει 4-5 κύκλους πρώτα. Απο bugs έχεις προσέξει κάτι παραπάνω εκτός του μπερδέματος της μέτρησης της μπαταρίας που και που; Ένα παιδί που είχε πρόβλημα με την ένωση της sd με τον χώρο του κινητού(με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο) στην a310 του έτυχε; Θυμάμαι που το είχα διαβάσει αλλά δεν το σημείωσα...

 

Και εγώ τον ίδιο προβληματισμό είχα και έβαλα τελικά AOSP V4 laek.17 kernel v3 ενώ στο κινητό της συζύγου, που είχε αγοραστεί καλοκαίρι, άφησα του jonzalvo (αλλά δεν έχω βάλει τα patches). Έτσι ελπίζω να μπορέσω να βγάλω κάποια συμπεράσματα....

 

Ώραια θα περιμένω τις παρατηρήσεις σου τότε.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τώρα το thread και έχει αρχίσει να με ψήνει πολύ το Coolpad F1.

 

OTG υποστηρίζει;

Γιατί με βολεύει πάρα πολύ αυτή η λειτουργία και την χρησιμοποιώ συνέχεια στο παλιό κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κανονικά θα θυσίαζα οποιεσδήποτε επιδόσεις για μεγαλύτερη αυτονομία και καλύτερη κάμερα (η α310 δηλαδή απέναντι στην aosp 4.2.2 δηλαδή) αλλά απλά δεν θέλω να ρισκάρω(αν είναι ρίσκο) την ολοκαίνουργια μπαταρία μου πριν κάνει 4-5 κύκλους πρώτα. Απο bugs έχεις προσέξει κάτι παραπάνω εκτός του μπερδέματος της μέτρησης της μπαταρίας που και που; Ένα παιδί που είχε πρόβλημα με την ένωση της sd με τον χώρο του κινητού(με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο) στην a310 του έτυχε; Θυμάμαι που το είχα διαβάσει αλλά δεν το σημείωσα...

 

 

δεν υπαρχει θεμα με την μπαταρια,ποσες αναλυσεις πρεπει να κανουμε?!Για την μετρηση της μπαταριας αν εχεις θεμα κανε calibration με το battery calibration απο Play,εμενα εφτιαξε ετσι.Και αυτο με την sd ειναι προβλημα αλλης rom στην a310 ειναι ολα κανονικα.

 

 

Κατεβαζω miui v6 και ενημερωνω..!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!Χθες παρελαβα και γω το κινητο απο minideal στους οποιους ζητησα να γινει το κινητο ρουτ τελικα ομως δε το εκαναν.Η ρομ που εχει 4.2.2 baidu εχει πολλες κινεζοεφαρμογες τις οποιες δε μπορω να διαγραψω.Αυτο που μου εκανε αρνητικη εντυπωση ειναι τοι η μπαταρια καταναλωνεται πολυ γρηγορα πραγμα το οποιο δε ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολιγικο και τι διαδικασια ακολουθειται σε μια καινουργια μπαταρια.Πρεπει να το κανω ρουτ και να περασω μια καινουργια ρομ με καλυτερη αυτονομια.Θα ηθελα βοηθεια σ αυτο γιατι ως τελειως αδαης φοβαμαι.Εχω διαβασει τις περισσοτερες σελιδες του θρεντ και ξερω οτι εχουν συζητηθει πολλες φορες απλα θα ηθελα να γνωριζω αν υπαρχει καπου βημα προς βημα πως να κανω ρουτ και να περασω μια νεα ρομ αφοβα.Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!Χθες παρελαβα και γω το κινητο απο minideal στους οποιους ζητησα να γινει το κινητο ρουτ τελικα ομως δε το εκαναν.Η ρομ που εχει 4.2.2 baidu εχει πολλες κινεζοεφαρμογες τις οποιες δε μπορω να διαγραψω.Αυτο που μου εκανε αρνητικη εντυπωση ειναι τοι η μπαταρια καταναλωνεται πολυ γρηγορα πραγμα το οποιο δε ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολιγικο και τι διαδικασια ακολουθειται σε μια καινουργια μπαταρια.Πρεπει να το κανω ρουτ και να περασω μια καινουργια ρομ με καλυτερη αυτονομια.Θα ηθελα βοηθεια σ αυτο γιατι ως τελειως αδαης φοβαμαι.Εχω διαβασει τις περισσοτερες σελιδες του θρεντ και ξερω οτι εχουν συζητηθει πολλες φορες απλα θα ηθελα να γνωριζω αν υπαρχει καπου βημα προς βημα πως να κανω ρουτ και να περασω μια νεα ρομ αφοβα.Σας ευχαριστω.

 

Για να μην είναι ρουτ το κινητό σου φαντάζομαι οτι δεν θα έχεις ούτε custom recovery. Συνεπώς υπάρχει η διαδικασία φλασαρίσματος ενός zip μέσω stock recovery (https://www.dropbox.com/sh/4j0q4cy2hs23s5b/AACzRipgipVV_VLi5qw88W1Ca?dl=0) για να ρουταριστεί. Εναλλακτικά αν δεν δουλέψει αυτό χρησιμοποίησε το kingo root.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!Χθες παρελαβα και γω το κινητο απο minideal στους οποιους ζητησα να γινει το κινητο ρουτ τελικα ομως δε το εκαναν.Η ρομ που εχει 4.2.2 baidu εχει πολλες κινεζοεφαρμογες τις οποιες δε μπορω να διαγραψω.Αυτο που μου εκανε αρνητικη εντυπωση ειναι τοι η μπαταρια καταναλωνεται πολυ γρηγορα πραγμα το οποιο δε ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολιγικο και τι διαδικασια ακολουθειται σε μια καινουργια μπαταρια.Πρεπει να το κανω ρουτ και να περασω μια καινουργια ρομ με καλυτερη αυτονομια.Θα ηθελα βοηθεια σ αυτο γιατι ως τελειως αδαης φοβαμαι.Εχω διαβασει τις περισσοτερες σελιδες του θρεντ και ξερω οτι εχουν συζητηθει πολλες φορες απλα θα ηθελα να γνωριζω αν υπαρχει καπου βημα προς βημα πως να κανω ρουτ και να περασω μια νεα ρομ αφοβα.Σας ευχαριστω.

Από την πρώτη σελίδα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5391391#post5391391) ποστ 170.Πολύ αναλυτικό.Κι εγώ καινούργιος στο f1 και άσχετος.Το έκανα root και του πέρασα το cwm χωρίς προβλήματα.

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.Στην μαμίσια ρομ μου έχει κατεβάσει αναβάθμιση του coolpad ui.Συγκεκριμένα έχω την 4.2.036 και θέλει να μου εγκαταστήσει την 4.2.039.Πατώντας το ok κάνει restart και δεν την εγκαθιστά.Ούτε με το αρχικό recovery αλλά ούτε και με το cwm.Κάθε μια ώρα μου το βγάζει.Τι μπορώ να κάνω;

Edited by manouras2
συμπλήρωμα
Link to comment
Share on other sites

Αν πχ η CWM recovery δεν κάνει install την ρομ που επιθυμούμε και εμείς έχουμε κάνει ήδη wipes και format στο κινητό θα πρέπει να βάλουμε στην sd κάρτα μας την TWRP recovery μέσω του υπολογιστή μας και να προσπαθήσουμε μ'αυτήν σωστά;

Αν ναι τότε θα πρέπει να κάνουμε ταυτόχρονα delete την CWM recovery μέσω του υπολογιστή μας για να μην υπάρξει πρόβλημα στην ενεργοποίηση του κινητού και του recovery mode;

Τέλος η sd κάρτα μου είναι καινούργια. Χρειάζεται να την κάνω format ή απλα να κάνω ένα για καλό και για κακό;

 

Edit: Αυτό που εννοούσα είναι πως αν σου δημιουργηθεί πρόβλημα κατά το flasharisma με CWM και δεν σου κάνει install για κάποιο λόγο την ρομ που επιθυμείς και εσύ έχεις ήδη κάνει τα wipes και το format μετά μπορείς να αλλάξεις μέσω του PC σου το recovery.img ή χρειάζεσαι ότι και να γίνει ένα λειτουργικό τηλ. και το MobileUncle Tools για να το βάλεις μέσω τηλεφώνου;

Edited by psof
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την miui,v5 ειναι τελικα αλλα με kitkat 4.4.2 (miui εκδοση 26ης Σεπτεμβριου)

 

Τωρα τι να πει κανεις για την Miui,πανεμορφη φυσικα,υποστηριζει xposed μεσω του δικου της fork (WSM Toolbox) εχει το Mi-Tools με τις δικες της εξτρα ρυθμισεις,η camera ειναι ποιοτητας stock coolUI,οχι φυσικα ποιοτητα της a310 αλλα αν δεν σε ενδιαφερει τοσο η καμερα την κανεις την δουλεια σου (δεν δοκιμασα αν βελτιωνεται με better camera/lenovo)

 

Μπαταρια δεν προλαβα να κοιταξω αλλα miui ειναι αυτη,τα looks πληρωνονται συνηθως!Απο ram 800-1gb καλημερα (αν και αν ειναι καλα οptimized αυτο δεν παιζει κανενα ρολο)

 

Εχει μεσα ηδη root explorer,ειναι root,εχει sdfix,play store,maps κλπ,leds και capasitive leds δουλευουν,το ραδιο παιζει μια χαρα χωρις να βαλεις ακουστικα και πολλα αλλα features που εχουν οι miui rom.Κατι που μου αρεσε πολυ ειναι οτι εχει το τελειο haptic feedback στα capasitive,oυτε πολυ δυνατο (οπως οι περισσοτερες) ουτε να μην δουλευει καθολου.Απλα πολυ smooth και ευχαριστο στην αφη.

 

Αυτα τα γρηγορα,δεν ειδα κατι να μην δουλευει ετσι στα γρηγορα που την περασα.Μην ρωτησετε κατι αλλο γιατι σε μιση ωρα δεν θα την εχω πια,εχει πολλες rom για τεσταρισμα!

 

Γενικα:miui=Ομορφιες

 

ΥΓ:μην περιμενετε ταχυτητα γυμνης aosp,αυτη ειναι Miui τα πραγματα απλα κυλανε smooth,απολαμβανεις τα animations και τετοια..!

 

link:http://www.kaskus.co.id/show_post/543205fc902cfe8d0f8b4569/4876/miui-6-polymer-octacore

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κανονικά θα θυσίαζα οποιεσδήποτε επιδόσεις για μεγαλύτερη αυτονομία και καλύτερη κάμερα (η α310 δηλαδή απέναντι στην aosp 4.2.2 δηλαδή) αλλά απλά δεν θέλω να ρισκάρω(αν είναι ρίσκο) την ολοκαίνουργια μπαταρία μου πριν κάνει 4-5 κύκλους πρώτα. Απο bugs έχεις προσέξει κάτι παραπάνω εκτός του μπερδέματος της μέτρησης της μπαταρίας που και που; Ένα παιδί που είχε πρόβλημα με την ένωση της sd με τον χώρο του κινητού(με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο) στην a310 του έτυχε; Θυμάμαι που το είχα διαβάσει αλλά δεν το σημείωσα..

 

Εκτος σπο την πολυ χαμηλή φωτεινότητα στο αυτόματο, δεν εχω προσέξει κανενα σλλο μπαγκ.

Τους αποθηκευτικους χωρους τους βλέπει μια χαρα.

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-10-31-16-26-50_zpsezepazko.jpg

 

Υ. Γ. : μεγαλη ευλογία η 64 άρα κάρτα.. Το τι ναντροιδ μπακαπ εχει μεσα και ρομ, δεν παιζεται..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν υπαρχει θεμα με την μπαταρια,ποσες αναλυσεις πρεπει να κανουμε?!Για την μετρηση της μπαταριας αν εχεις θεμα κανε calibration με το battery calibration απο Play,εμενα εφτιαξε ετσι.Και αυτο με την sd ειναι προβλημα αλλης rom στην a310 ειναι ολα κανονικα.

:up:

Πες τα ρε αζουλι

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνώμη κιόλας,αλλά το θέμα με την μπαταρία νομιζω οτι το εξαντλησαμε πλεον.:Οποτε ο καθένας ανάλογα της αναγκες του έχει επιλογές.

Αντε δώστε μου καμια αλλη rom να δοκιμασω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνώμη κιόλας,αλλά το θέμα με την μπαταρία νομιζω οτι το εξαντλησαμε πλεον.:Οποτε ο καθένας ανάλογα της αναγκες του έχει επιλογές.

Αντε δώστε μου καμια αλλη rom να δοκιμασω.

 

μια?!

 

http://bbs.ydss.cn/forum.php?mod=forumdisplay&fid=612&filter=typeid&typeid=2295

http://pan.baidu.com/share/home?uk=1109748163&view=share#category/type=0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνώμη κιόλας,αλλά το θέμα με την μπαταρία νομιζω οτι το εξαντλησαμε πλεον.:Οποτε ο καθένας ανάλογα της αναγκες του έχει επιλογές.

Αντε δώστε μου καμια αλλη rom να δοκιμασω.

 

Kostast είσαι το παιδί που ανέβασε στο youtube review και οδηγό φλασαρίσματος με το Coolpad F1 και το TWRP recovery;

Αν ναι σου έχει δημιουργήσει γενικά κάποιο πρόβλημα αυτό το recovery γιατί μου φαίνεται πιο εύχρηστο απο το CWM;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αγχωνεσαι; έτσι και αλλιώς θα έχεις πάρει backup τη rom που φοράς... Παρεπιπτοντως δύσκολα δημιουργεί πρόβλημα το recovery και αν υπάρχει θέμα ο δημιουργός της Ρομ το αναφέρει...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αγχωνεσαι; έτσι και αλλιώς θα έχεις πάρει backup τη rom που φοράς... Παρεπιπτοντως δύσκολα δημιουργεί πρόβλημα το recovery και αν υπάρχει θέμα ο δημιουργός της Ρομ το αναφέρει...

 

Γιατί είναι η πρώτη μου φορά και αυτό που με φοβίζει δεν είναι το φλασαρισμα μέσω recovery αλλά το σοβαρό brickarisma και τη περίπλοκη unbrick μέθοδο μέσω υπολογιστή και τους windows drivers και λοιπά. Τέλος πάντων θα κάνω buck up και flash με τον οδηγό του post 170 και ελπίζω να μην πέσω ποτέ σε σοβαρό brick.

 

Επειδή στο μέλλον θα δοκιμάσω κάποια MIUI λόγω ομορφιάς(όπως λέει και ο azuli) και περιέργειας(πριν μάθω για το Coolpad ψηνόμουν άγρια για το Xiaomi redmi 1s) θέλω να ρωτήσω αν οι επιδόσεις της κάμερας είναι ανάλογες με τις AOSP 4.4.2 roms.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την miui,v5 ειναι τελικα αλλα με kitkat 4.4.2 (miui εκδοση 26ης Σεπτεμβριου)

 

Τωρα τι να πει κανεις για την Miui,πανεμορφη φυσικα,υποστηριζει xposed μεσω του δικου της fork (WSM Toolbox) εχει το Mi-Tools με τις δικες της εξτρα ρυθμισεις,η camera ειναι ποιοτητας stock coolUI,οχι φυσικα ποιοτητα της a310 αλλα αν δεν σε ενδιαφερει τοσο η καμερα την κανεις την δουλεια σου (δεν δοκιμασα αν βελτιωνεται με better camera/lenovo)

 

Μπαταρια δεν προλαβα να κοιταξω αλλα miui ειναι αυτη,τα looks πληρωνονται συνηθως!Απο ram 800-1gb καλημερα (αν και αν ειναι καλα οptimized αυτο δεν παιζει κανενα ρολο)

 

Εχει μεσα ηδη root explorer,ειναι root,εχει sdfix,play store,maps κλπ,leds και capasitive leds δουλευουν,το ραδιο παιζει μια χαρα χωρις να βαλεις ακουστικα και πολλα αλλα features που εχουν οι miui rom.Κατι που μου αρεσε πολυ ειναι οτι εχει το τελειο haptic feedback στα capasitive,oυτε πολυ δυνατο (οπως οι περισσοτερες) ουτε να μην δουλευει καθολου.Απλα πολυ smooth και ευχαριστο στην αφη.

 

Αυτα τα γρηγορα,δεν ειδα κατι να μην δουλευει ετσι στα γρηγορα που την περασα.Μην ρωτησετε κατι αλλο γιατι σε μιση ωρα δεν θα την εχω πια,εχει πολλες rom για τεσταρισμα!

 

Γενικα:miui=Ομορφιες

 

ΥΓ:μην περιμενετε ταχυτητα γυμνης aosp,αυτη ειναι Miui τα πραγματα απλα κυλανε smooth,απολαμβανεις τα animations και τετοια..!

 

link:http://www.kaskus.co.id/show_post/543205fc902cfe8d0f8b4569/4876/miui-6-polymer-octacore

 

Το miui market το χρειαζόμαστε ή μπορεί να βγει?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι η πρώτη μου φορά και αυτό που με φοβίζει δεν είναι το φλασαρισμα μέσω recovery αλλά το σοβαρό brickarisma και τη περίπλοκη unbrick μέθοδο μέσω υπολογιστή και τους windows drivers και λοιπά. Τέλος πάντων θα κάνω buck up και flash με τον οδηγό του post 170 και ελπίζω να μην πέσω ποτέ σε σοβαρό brick.

 

Επειδή στο μέλλον θα δοκιμάσω κάποια MIUI λόγω ομορφιάς(όπως λέει και ο azuli) και περιέργειας(πριν μάθω για το Coolpad ψηνόμουν άγρια για το Xiaomi redmi 1s) θέλω να ρωτήσω αν οι επιδόσεις της κάμερας είναι ανάλογες με τις AOSP 4.4.2 roms.

 

εξαρταται ποια εκδοση Miui,αν βαλεις καποια τελευταια θα χει καλη καμερα αν αυτος που την εκανε εχει παρει πραγματα απο την τελευταια official του τηλ μας.Οι AOSP του τηλ μας δεν ειναι ολες ιδιες.Η αυθεντικη aosp ειναι η a310 γιατι ειναι φτιαγμενη για το τηλ μας και εχει για μενα την καλυτερη καμερα απο ολες που εχω δοκιμασει και με διαφορα.Οι υπολοιπες aosp του στυλ laek και τετοια ειναι port λογικα απο αλλο τηλεφωνο και σιγουρα δεν ακουμπανε την a310 ουτε για πλακα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το miui market το χρειαζόμαστε ή μπορεί να βγει?

 

το βγαζεις εχει και play store

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...