Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μενα το ιδιο κανει αλλα με laek ενω βλεπει κανονικα και τις 2 σιμ και δεχομαι και κλησεις δεν μπορω να συνδεθω στο δυκτιο μεσο 3G????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παιδιά είμαι με EMUI2.3_G750-T_4.10.1 και είναι όλα μια χαρά... Μπορεί να μου πει κάποιος ποια είναι η διαφορά του 10.13 και αν αξίζει να το φλασάρω?
Link to comment
Share on other sites

grgz (και όποιος άλλος έχει τα πίστονς) πές μου σε παρακαλώ αν έχεις την καλοσύνη γιατί στο thread των pistons δεν απαντάει κανείς, το kevlar wire είναι ανθεκτικό σε τράβηγμα μόνο? αντέχει? μπερδεύεται? σε περίπτωση που κάποιος το δαγκώσει θεωρείς ότι κόβεται εύκολα? (χαζή ερώτηση αλλά οι γάτες μου, μου έχουν φάει πολλάααα ακουστικά) Sorry για το offtopic αλλά ψάχνω απάντηση αν είναι να τα παραγγείλω και βρίσκω μόνο reviews για τα ακουστικά και κανένα για τα χαρακτηριστικά αντοχής του. Ευχαριστώ!

 

Επίσης στην unicom (τα χρώματα υπέροχα όντως) μετά απο 3-4 ρεσταρτ δεν μου ζητούσε να βάλω κωδικό στην σιμ, και ενώ την είχε ενεργοποιημένη, έβγαινε pin required, χωρίς να μπορώ να το εισάγω πουθενά, και έψαξα παντού. Είχε κάνείς τέτοιο πρόβλημα ή περάστηκε στραβά ? σκέφτομαι να την ξαναβάλω μιας και μου άρεσε πολύ...

 

Το κέβλαρ είναι ανθεκτικό αλλά από τα κουμπιά και πάνω και προς τα ακουστικά είναι κανονικό καλώδιο οπότε αυτό θα φαγωθεί κανονικά.

Σαν ακουστικά είναι καλά αλλά όντας υπερευαίσθητος σε συριγμούς με ψιλοενοχλησαν στην περιοχή 5-7Κ. Βέβαια μετά έβαλα memory foam tips και έστρωσαν δραματικά.

Link to comment
Share on other sites

Το patch το έχω ήδη κατεβάσει αλλά δεν το έχω περάσει. Παρόλα αυτά το κινητό ανοίγει κανονικά και μπορώ να κάνω τηλεφωνική κλήση αλλά και να δεχτώ και από τις δύο κάρτες sim. Τι ακριβώς εννοείς δεν θα διαβάζει τη sim;

Ευχαριστώ

 

Ε τοτε δεν χρειαζεσαι patch,ειναι για 3g η rom..!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με EMUI2.3_G750-T_4.10.1 και είναι όλα μια χαρά... Μπορεί να μου πει κάποιος ποια είναι η διαφορά του 10.13 και αν αξίζει να το φλασάρω?

 

Η emui (1-10) δεν έχει κινέζικες εφαρμογές είναι καθαρισμένη και έτοιμη.

Η 13-10 έχει κινέζικες και θα πρεπει να τις βγάλεις εσύ.

Εγώ δεν ίδια κάποια ιδιαιτερη διαφορά.

Αλλά στο δικό μου κινητό η 13-10 ''σφυρίζει'' ο ήχος όταν το δυναμώνεις, και την πέρασα και 2 φορές από την αρχή (όπως και σε μερικές άλλες emui)

 

Οι ρυθμίσιες στην κάμερα τις βρίσκεις πατώντας τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά (για τη στοκ κάμερα)

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Η Micromax_A310_decrappified που χρησιμοποιώ για περίπου 3 βδομάδες έχει θέμα με τη σωστή ένδειξη της υπολοιπόμενης μπαταρίας. Χτές το απόγευμα ήμουν στο 60% και πρίν λίγο στο 53%. Κάνω χρήση τηλεφώνου με πολύ standby και γενικά μου βγάζει 2~3 μέρες.

Εκτιμώ οτι όπως μου το είχε κάνει παλιότερα όταν φτάσει το 30% θα κατεβαίνει το ποσοστό ανά λεπτό. Είναι η τέταρτη φορά που το αφήνω να κλείσει μόνο του και το φορτίζω στο 100% οπότε κάτι δε πάει καλά στην ένδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Η Micromax_A310_decrappified που χρησιμοποιώ για περίπου 3 βδομάδες έχει θέμα με τη σωστή ένδειξη της υπολοιπόμενης μπαταρίας. Χτές το απόγευμα ήμουν στο 60% και πρίν λίγο στο 53%. Κάνω χρήση τηλεφώνου με πολύ standby και γενικά μου βγάζει 2~3 μέρες.

Εκτιμώ οτι όπως μου το είχε κάνει παλιότερα όταν φτάσει το 30% θα κατεβαίνει το ποσοστό ανά λεπτό. Είναι η τέταρτη φορά που το αφήνω να κλείσει μόνο του και το φορτίζω στο 100% οπότε κάτι δε πάει καλά στην ένδειξη.

 

τσεκαρε στις προηγουμενες σελιδες..!

 

 

Εχει παρει κανεις αυτην την θηκη? --> http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-For-Coolpad-Dashen-F1-8297-Battery-Case-Tempered-Glass-Back-Cover-With-Aluminum-Frame/2008687709.html

 

Ωρες ωρες μου λενε οταν μιλαω οτι δεν με ακουνε και υποψιαζομαι την θηκη που εχει αλουμινιο γυρω γυρω

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από ponemeno >

 

Εδώ η 联通版大神F1-EMUI2.3-10.13

Να ρωτήσω αν και αυτή θέλει το patch "fix Modem3g Coolpad F1" και τι κάνει αυτό το patch;

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει πριν το βάλω και μετά δεν ξέρω τι θα γίνει;

Κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Καποιο link για το patch??

Link to comment
Share on other sites

Το κέβλαρ είναι ανθεκτικό αλλά από τα κουμπιά και πάνω και προς τα ακουστικά είναι κανονικό καλώδιο οπότε αυτό θα φαγωθεί κανονικά.

Σαν ακουστικά είναι καλά αλλά όντας υπερευαίσθητος σε συριγμούς με ψιλοενοχλησαν στην περιοχή 5-7Κ. Βέβαια μετά έβαλα memory foam tips και έστρωσαν δραματικά.

 

Ευχαριστώ blitz :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ειμαι με την emui unicom και τωρα παρατηρησα οτι παρολο που οι επαφες μου ειναι αποθηκευμενες ολες με +30 δεν μου δειχνει αυτον που με καλει.... επειδη διαβασα σε προηγουμενο ποστ οτι το ειχαν και αλλοι αυτο το προβλημα αλλα δεν ειχαν το +30 στις επαφες τους περασαν το twitch contacts και το ελυσαν....το περασα και εγω αλλα συνεχιζει τα ιδια ..να μην εμφανιζει τις επαφες που με καλουν και να δειχνει τον αριθμο σαν αγνωστο.....

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ειμαι με την emui unicom και τωρα παρατηρησα οτι παρολο που οι επαφες μου ειναι αποθηκευμενες ολες με +30 δεν μου δειχνει αυτον που με καλει.... επειδη διαβασα σε προηγουμενο ποστ οτι το ειχαν και αλλοι αυτο το προβλημα αλλα δεν ειχαν το +30 στις επαφες τους περασαν το twitch contacts και το ελυσαν....το περασα και εγω αλλα συνεχιζει τα ιδια ..να μην εμφανιζει τις επαφες που με καλουν και να δειχνει τον αριθμο σαν αγνωστο.....

Καμια ιδεα?

 

Με το twitch contacts αφαίρεσα το +30 απο όλες τις επαφές και τώρα μου τα δείχνει όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Με το twitch contacts αφαίρεσα το +30 απο όλες τις επαφές και τώρα μου τα δείχνει όλα μια χαρά.

Για πες πως γινεται αν εχεις την καλοσυνη γιατι θα τρελαθω....

Link to comment
Share on other sites

Για πες πως γινεται αν εχεις την καλοσυνη γιατι θα τρελαθω....

 

Στο twitch patcher πας πρώτα στις ρυθμίσεις και στο "Phone Type" επιλέγεις "check and update phone types". Μετά εγώ χειροκίνητα αφαίρεσα το +30 από όλες τις επαφές και πάτησα "Save Selected". Ελπίζω να βοήθησα.

 

Υπάρχει και το number fixer αλλα δε το έχω δοκιμάσει. Οποιο και να χρησιμοποιήσεις κράτα ένα backup των επαφών σου πρώτα.

Edited by chrfil
Link to comment
Share on other sites

Στο twitch patcher πας πρώτα στις ρυθμίσεις και στο "Phone Type" επιλέγεις "check and update phone types". Μετά εγώ χειροκίνητα αφαίρεσα το +30 από όλες τις επαφές και πάτησα "Save Selected". Ελπίζω να βοήθησα.

 

Υπάρχει και το number fixer αλλα δε το έχω δοκιμάσει. Οποιο και να χρησιμοποιήσεις κράτα ένα backup των επαφών σου πρώτα.

Χειροκινητα δεν παιζει με την καμια 678 επαφες ουτε σε μια εβδομαδα δεν τελειωνω .....κλαψ

Link to comment
Share on other sites

Χειροκινητα δεν παιζει με την καμια 678 επαφες ουτε σε μια εβδομαδα δεν τελειωνω .....κλαψ

 

Κατέβασε αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maplekeycompany.apps.numberfixer

γραφεις ότι θέλεις να προσθέσεις( ή αφαιρέσεις) το +30

στους αριθμους που έχουν 10 ψηφία

και τελείωσες.

Εμένα πάντως έχει αναγνώριση όταν έχουν το +30.

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτησουλα πριν φλασαρο το κινητο ειχα κανει την ρομ που φοραγε ειδη επανω το κινητο backup μπαινω σε recovery mode απο κει και περα πως επαναφερω το στην ρομ που εχω κρατησει backup εννοω με ποια διαδικασια?????ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μολις περασα την νεα νιτρο που παρεθεσα πριν

Επιτελους,διορθωσανε το προβλημα με τον αισθητηρα φωτος

Πλεον, στο αυτοματο αποδιδει σωστα.

Ειναι ρουταρισμενη, εχει πλειστορ κσι βαηπερ.

 

Α, και δεν εχει γοτθικη γραμματοσειρα. Μη μασατε, :)

Φωτο σε λιγο

 

Το playstore δεν μου λειτουργει. Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω παιδια δουλεψε οταν αφαιρεσα το +30.....με το number fixer Edited by dreamlord1970
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια αφελη ερωτηση?

παρατηρησα οτι οι διαφορες ROM'S που βαζετε ανηκουν και σε αλλες μαρκες, ειναι αληθεια?

δηλ. μπορουμε να βαλουμε οποια rom θελουμε η πρεπει η rom να ειναι προσαρμοσιμη με το κινητο μας?

και κατα 2ον υπαρχει rom για το f1 με εκδοση 4.4.4 ?

ευχαριστω..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγω για την δικη μου μπαταρια...

Λοιπον 4.4.2v4 με κερνελ v3.

Βγηκε απ την πριζα στις 5.30 το πρωι και τχρα μετα απο 8 ωρες ειναι στο 55% 3.842v,με wifi μονιμα ανοιγμενο και οθονη 3+30 ωρες ως τωρα.αν ειναι οκ η οχι το ολο πραγμα δεν ξερω...

Βλεπω ομως οτι στην καταναλωση ειναι παντα δευτερο οι υπηρεσιες google.αν το απενεργοποιησω,θα επηρεασει σε κατι τις εφαρμογες η γενικοτερα την λειτουργια του τηλεφωνου?

 

Ας πω και εγω για την δικη μου μπαταρια...

Λοιπον 4.4.2v4 με κερνελ v3.

Βγηκε απ την πριζα στις 5.30 το πρωι και τχρα μετα απο 8 ωρες ειναι στο 55% 3.842v,με wifi μονιμα ανοιγμενο και οθονη 3+30 ωρες ως τωρα.αν ειναι οκ η οχι το ολο πραγμα δεν ξερω...

Βλεπω ομως οτι στην καταναλωση ειναι παντα δευτερο οι υπηρεσιες google.αν το απενεργοποιησω,θα επηρεασει σε κατι τις εφαρμογες η γενικοτερα την λειτουργια του τηλεφωνου?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

grgz (και όποιος άλλος έχει τα πίστονς) πές μου σε παρακαλώ αν έχεις την καλοσύνη γιατί στο thread των pistons δεν απαντάει κανείς, το kevlar wire είναι ανθεκτικό σε τράβηγμα μόνο? αντέχει? μπερδεύεται? σε περίπτωση που κάποιος το δαγκώσει θεωρείς ότι κόβεται εύκολα? (χαζή ερώτηση αλλά οι γάτες μου, μου έχουν φάει πολλάααα ακουστικά) Sorry για το offtopic αλλά ψάχνω απάντηση αν είναι να τα παραγγείλω και βρίσκω μόνο reviews για τα ακουστικά και κανένα για τα χαρακτηριστικά αντοχής του. Ευχαριστώ!

 

Αν σου πω ότι δεν έχω τρελαθεί με τα Pistons θα με πιστέψεις; Καλά ακούγονται, περίμενα κάτι εξαιρετικό διαβάζοντας τα reviews, παραμορφώνουν για πλάκα, η κατασκευή είναι κάπως φτηνιάρικη, από το ρυθμιστή και πάνω είναι απλό καλώδιο και όπως όλα μπερδεύονται απίστευτα εύκολα.

 

Επειδή έχω και γάτες, δε θα τις άφηνα να παίξουν μαζί τους.:lol:

 

Επίσης στην unicom (τα χρώματα υπέροχα όντως) μετά απο 3-4 ρεσταρτ δεν μου ζητούσε να βάλω κωδικό στην σιμ, και ενώ την είχε ενεργοποιημένη, έβγαινε pin required, χωρίς να μπορώ να το εισάγω πουθενά, και έψαξα παντού. Είχε κάνείς τέτοιο πρόβλημα ή περάστηκε στραβά ? σκέφτομαι να την ξαναβάλω μιας και μου άρεσε πολύ...

 

Ξαναδοκίμασέ τη, αξίζει τον κόπο. Εγώ το πρώτο πράγμα που απενεργοποιώ είναι το pin της sim, οπότε δεν έχω απάντηση. Επειδή έχω δοκιμάσει όλες τις emui όμως, έχω μείνει σ' αυτήν, όλες ψιλοΐδιες είναι, η συγκεκριμένη έχει παλαιότερο baseband από τις άλλες.

 

Σήμερα ανοιχτό από τις 6:30 το πρωί, κλειστά δεδομένα και wi-fi, με περίπου μία ώρα ομιλίας, τώρα στις 20:30 η μπαταρία βρίσκεται στο 97%.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην Emui unicom χρειάστηκε να προσθέσω το +30 με το twitch! contact(απλα έτρεξα το app)και μου τα βγάζει μια χαρα,απο πανω το όνομα και απο κατω το νουμερο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα... δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί... υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί το autobrightness στην EmuiUnicom 10.1 ....?????

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα... δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί... υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί το autobrightness στην EmuiUnicom 10.1 ....?????

 

Μάλλον όχι. Εγώ έτσι κι αλλιώς δεν το χωνεύω, θέλω άπλετο φως.:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην Emui unicom χρειάστηκε να προσθέσω το +30 με το twitch! contact(απλα έτρεξα το app)και μου τα βγάζει μια χαρα,απο πανω το όνομα και απο κατω το νουμερο.

 

Πως την ρούταρες; Εγώ δεν τα κατάφερα ούτε με το supersu2.02 ούτε με το update super su v2.14

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...