Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας στην διαχείριση συσκευών και βλέπεις αν έχει βγάλει άγνωστη συσκευή.

 

μου το διαβαζει κανονικα και μπορω να δω απ το λαπτοπ τι εχει το τηλεφωμο μεσα στη εσωτερικη μνημη και στν sd.οποτε ολα οκ δλδ?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Coolpad8297W_014_lite_htfy_1017_K3

Λοιπον μπηκε επανω,ειναι η τελευταια official με την μοντα απο ATX team.

Με μια ματια,δεν εχει Ελληνκα,τα notf.led δουλευουν,αλλα τα πληκτρα εχουν δονηση.

Πολυ Κινεζια μεσα,θελει καθαρισμα.Ψιλολαγκαρη ελαφρως παιδια.....

Καποια screenshot,εντελως απειραχτο το κντ.

 

Δοκιμασε αυτην πιστευω θα σου αρεσει

http://pan.baidu.com/wap/link?uk=1110166341&shareid=1498186226&third=0

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει. Οταν θα ανοιξει ομως ανοιγει με κινεζικα και οχι Αγγλικα.

Antutu πανω απο 31000

Με 3 χρωματα το led. Ασπρο κοκκινο πρασινο με light manager.

 

Βρε συ αυτην εχω επανω τωρα,το light manager που ειναι??Δεν μου δουλευει στις χαμενες κλησεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απο play store

Χαρηκα βρε........:lol:Νομιζα οτι το εχει απο μαμα και στραβωθηκα μια ωρα τωρα να το βρω.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Χαρηκα βρε........:lol:Νομιζα οτι το εχει απο μαμα και στραβωθηκα μια ωρα τωρα να το βρω.:)

Εβαλα και το SMS WakeUp γιατι δεν ανοιγει η οθονη στο μηνυμα.

Αντε περιμενουμε εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Οφείλεται στο ότι έχετε ξεμείνει με logo από Android 4.2.2 ενώ τώρα έχετε 4.4 το οποίο θέλει διαφορετικό logo σε μορφή. Ο laek στην 4 δεν έχει συμπεριλάβει boot logo και ξέμεινε το παλιό. Αυτό το θαυμαστικό είναι το μήνυμα της μπαταρίας που το πετάει λογω κολλήματος logo.

 

Φλασαρετε από twrp:

 

https://www.sendspace.com/file/9qt0o0 Το υπέροχο logo πού εφτιαξε για kitkat ο φίλος mindtrapper.

 

Ή αν σώνει και καλά θέλετε logo laek:https://www.sendspace.com/file/nxxs4w (Η λέξη Google στο κεντρο με το όνομα laek.17 με μικρά γράμματα κάτω δεξιά)

 

Παιδια δεν μπορω να κατεβασω το boot logo εδω, απο που αλλου μπορω να το κατεβασω;;

Link to comment
Share on other sites

Coolpad8297W_014_lite_htfy_1017_K3

Λοιπον μπηκε επανω,ειναι η τελευταια official με την μοντα απο ATX team.

Με μια ματια,δεν εχει Ελληνκα,τα notf.led δουλευουν,αλλα τα πληκτρα εχουν δονηση.

Πολυ Κινεζια μεσα,θελει καθαρισμα.Ψιλολαγκαρη ελαφρως παιδια.....

Καποια screenshot,εντελως απειραχτο το κντ.

 

 

Τα πλήκτρα ρυθμίζονται για το πόση δόνηση θα έχουν και επίσης τη χρονική διάρκεια που ανάβουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβαλα και το SMS WakeUp γιατι δεν ανοιγει η οθονη στο μηνυμα.

Αντε περιμενουμε εντυπωσεις

Πως σας αρέσει μια ρομ η οποία δεν κάνει τίποτε από αυτά που θα θέλατε και αρχίζετε και τη γεμίζετε apps για να μπορέσει να τα κάνει. Θα είχε πάρει δρόμο με τη μία για μένα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επίσης έχει κανείς την τελευταία οφίσιαλ να την ανεβάσει σε cpb γιατί δεν θα κατέβει ποτέ? δοκίμασα το flashable και δεν μου το περνάει με τίποτα

Την βρήκες; Αν όχι, εάν έχεις κάποιο cloud να στη φορτώσω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

1) Ο laek στην v4 δεν έβαλε boot logo. Έτσι έχεις ξεμείνει με το παλιό jellybean logo που είναι ασύμβατο με kitkat. στο νήμα έχει ποσταρει ο mindtrapper ενα πολύ ωραίο που έφτιαξε ειδικό για κιτκατ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5671367#post5671367

 

το κατέβασα.....λέει Φλασαρετε από twrp.....με twrp είμαι και εγώ....αλλά μέχρι τώρα με τις οδηγίες του Κώστα στην πρώτη σελίδα.....έμαθα να περνάω ρομ......όταν όμως υπάρχουν κάποια μεμονομένα αρχεία - ζιπάκια όπως αυτό για το logo ή όπως το bootimg_v4_laek που είναι για την μπαταρία .......ΠΩΣ το κάνουμε?.....απλά install-βρίσκουμε το αρχείο-το περνάμε και μετά reboot ?.......ή προηγείτε πάλι όπως στις ρομ....wipe πρώτα?(δεν εννοώ το ζιπ για bootimg_v4_laek ,εκεί το λέει ξεκάθαρα....ΜΕΤΑ...το install......το wipe.....το κατάλαβα αυτό.

 

Εγώ μιλάω γενικά για αρχεία όπως το logo ή gapps ......κατευθείαν install σε αυτά ή ΚΑΙ εδώ πρώτα wipe όπως με τις ρομ?

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Πως σας αρέσει μια ρομ η οποία δεν κάνει τίποτε από αυτά που θα θέλατε και αρχίζετε και τη γεμίζετε apps για να μπορέσει να τα κάνει. Θα είχε πάρει δρόμο με τη μία για μένα..

 

Eσυ δηλαδη με πoια rom εισαι που δεν εχει ουτε ενα μικροbug?!

Αν βρεις την τελεια rom να μου την στειλεις και μενα γιατι οσα χρονια ασχολουμαι με android δεν την εχω δει πουθενα γυρω μου!

Εδω official/custom rom εταιριων επιπεδου samsung,lg,apple και λοιπα και εχουν bugs.Μακαρι να εχει bugs ψιλοπραγματα και να τα φτιαχνουμε τοσο απλα με μια εφαρμογη,ευτυχως σοβαρα bugs δεν εχουμε.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

επίσης έχει κανείς την τελευταία οφίσιαλ να την ανεβάσει σε cpb γιατί δεν θα κατέβει ποτέ?

 

Εδώ:

https://drive.google.com/folderview?id=0B36Ay7pVtck6UlBhR1M1M0F0NnM&usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα την πρώτη σελίδα,αλλα λεει οτι το κινητο πρεπει να ανοιγει

οποτε εγω δε μπορω να το κανω ,το κινητο μου δεν ανοιγει καθολου

πειτε μου συγκεκριμενα σας παρακαλώ καποιος τι αλλο μπορω να κανω για να φτιαξω το κινητο

απο vick mall μου εδινε προγραμμα το εγκαθιστουσα στο λαπτοπ,κ οταν ανοιγε συνδεα το κινητο,αλλα τιποτα,,,βεβαια μου εγραφε οταν πατουσα power k voume + k - μαζι τα εξης : --> FASTBOOT mode ... κ οταν ξαναπαταγα αλλη φορα ---> ROOT

εχετε κατι παρομοιο,ΝΑ ΤΟ ΔΟΙΚΙΜΑΣΩ με οδηγιες γιατι ειμαι αρχαριος.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα την πρώτη σελίδα,αλλα λεει οτι το κινητο πρεπει να ανοιγει

οποτε εγω δε μπορω να το κανω ,το κινητο μου δεν ανοιγει καθολου

πειτε μου συγκεκριμενα σας παρακαλώ καποιος τι αλλο μπορω να κανω για να φτιαξω το κινητο

απο vick mall μου εδινε προγραμμα το εγκαθιστουσα στο λαπτοπ,κ οταν ανοιγε συνδεα το κινητο,αλλα τιποτα,,,βεβαια μου εγραφε οταν πατουσα power k voume + k - μαζι τα εξης : --> FASTBOOT mode ... κ οταν ξαναπαταγα αλλη φορα ---> ROOT

εχετε κατι παρομοιο,ΝΑ ΤΟ ΔΟΙΚΙΜΑΣΩ με οδηγιες γιατι ειμαι αρχαριος.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Στο PC έχεις περασμένους τους drivers του κινητού? Το έχεις συνδέσει ποτέ?

ώστε να χρησιμοποιήσεις το YGDP με το κινητό κλειστό και να περάσεις cpb ρομ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

1)θελω να ρωτησω τα πιαδια που εχουν το κινητο μηνες, εχει παρουσιασει τιποτα απο θεμα στοιβαροτητας?

εννοω τα πλαστικα του ειναι οκ? σας εχει ξεκολησει τιποτα? κλπ...κλπ...

2)απο αξεσουαρ του f1 δλδ θηκες, καλωδια, ακουστικα κλπ... ποιο σαιτ εχει ποικιλια και τιμες? το bangood? καποιο αλλο?

ευχαριστω

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Eσυ δηλαδη με πoια rom εισαι που δεν εχει ουτε ενα μικροbug?!

Αν βρεις την τελεια rom να μου την στειλεις και μενα γιατι οσα χρονια ασχολουμαι με android δεν την εχω δει πουθενα γυρω μου!

Εδω official/custom rom εταιριων επιπεδου samsung,lg,apple και λοιπα και εχουν bugs.Μακαρι να εχει bugs ψιλοπραγματα και να τα φτιαχνουμε τοσο απλα με μια εφαρμογη,ευτυχως σοβαρα bugs δεν εχουμε.

Δεν καταλαβαίνω το ύφος του γραπτού σου. Μια παρατήρηση έκανα μόνο. Δεν είπα ότι έχω την τελεια ρομ αλλά μιλώ για τα αυτονόητα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος που αγορασε το συγκεκριμενο κινητο αφου του περασε την aosp v.2 πηγε να συνδεσει το κινητο με τον υπολογιστη και εκει κατι εκανε προφανως λαθος το εβγαλε και το συνδεσε πανω απο 15 φορες και τωρα το κινητο δεν ανοιγει. Συγκεκριμενα αναμοσβηνει η οθονη εναρξης που λεει google και δεν ανοιγει ουτε κλεινει παρα μονο αν βγαλει τη μπαταρια. Του εδωσα οδηγιες γιατι ειναι μακρια και το φλασαρε ξανα με τη μαμα rom αλλα και παλι αναμοσβηνει στην οθονη εναρξης. Μπορειτε να προτεινετε λυσεις η απλα η ζημια ειναι εσωτερικα του κινητου;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου δώσει link με την a310 decrapified?

δεν το βρίσκω με τίποτα..

 

http://www.modaco.com/topic/373497-rom442-micromax-canvas-nitro-a310-rooted-decrappified/

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω τους drivers για το λαπτοπ

αυτο θελω μηπως και φτιαξει ετσι

τι χρειαζεται να κανω ακριβως

 

Πήγαινε εδώ :

https://drive.google.com/folderview?id=0B4huyVgvdssGQVY0UnJuREVVaDQ&usp=sharing&tid=0B4huyVgvdssGQzI1M1lfMk1BSUE

Κατέβασε τους σωστους drivers ανάλογα με την έκδοση windows που έχεις στο laptop σου. Διάβασε το pdf που είναι στο λινκ που σου έδωσα για το πως θα τους εγκαταστήσεις. Στο Link έχει και το ygdp tools. Είναι το βήμα μετά τους drivers. Στην συνέχεια θα πρέπει να βρεις μια rom με cpb format και να την φλασάρεις μέσω του ygdp tools. Πάρτα βημα βημα. Εγκατέστησε πρώτα τους drivers και βλέπουμε.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα.....λέει Φλασαρετε από twrp.....με twrp είμαι και εγώ....αλλά μέχρι τώρα με τις οδηγίες του Κώστα στην πρώτη σελίδα.....έμαθα να περνάω ρομ......όταν όμως υπάρχουν κάποια μεμονομένα αρχεία - ζιπάκια όπως αυτό για το logo ή όπως το bootimg_v4_laek που είναι για την μπαταρία .......ΠΩΣ το κάνουμε?.....απλά install-βρίσκουμε το αρχείο-το περνάμε και μετά reboot ?.......ή προηγείτε πάλι όπως στις ρομ....wipe πρώτα?(δεν εννοώ το ζιπ για bootimg_v4_laek ,εκεί το λέει ξεκάθαρα....ΜΕΤΑ...το install......το wipe.....το κατάλαβα αυτό.

 

Εγώ μιλάω γενικά για αρχεία όπως το logo ή gapps ......κατευθείαν install σε αυτά ή ΚΑΙ εδώ πρώτα wipe όπως με τις ρομ?

 

Έτσι ακριβώς

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):)........ΠΟΥ πάει το έτσι ακριβώς....στο install κατευθείαν ή όπως τις ρομ πρώτα wipe?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο install, χωρίς wipes.

 

Σχετικά με την 4.4.3 Mlais rom πλέον έχω στατιστικά 1ης μέρας χρήσης.

 

Ως το 15% με συνέχεια ανοιχτό wifi και μισή ώρα κλήσεις, έβγαλα 5 ώρες και 18 λεπτά οθόνη από τις οποίες 1 ώρα και 11 λεπτά ήταν παιχνίδι(candy crash saga) και το υπόλοιπο σερφάρισμα με cm browser και tapatalk. Και αυτά με σωστά ποσοστά μπαταρίας χωρίς έντονες πτώσεις εκεί που δεν το περιμένεις και χωρίς κάποια άλλα ενοχλητικά bugs για μένα όπως η αυτόματη φωτεινότητα. Βγάζει κάπου μισή ώρα παραπάνω από laek v4 και μισή ώρα παρακάτω από micromax, σε ίδια χρήση πάντα.

 

Τα μικροπροβληματάκια της τα έχει(πχ τρώει κολλήματα το gravitybox και δεν μου εμφανίζει σωστά όλα τα tiles που θέλω στα quicksettings ή δεν μπορώ να πειράξω τον υπερβολικά δυνατό ήχο από mobile uncle tools), αλλά αυτά μάλλον είναι γιατί δεν είναι καθαρό android και κάποια πράγματα πρέπει να είναι hardcoded μέσα της όπως και στις laek(κλασσικό σημάδι πως οι μπάρες σήματος στις 2 κάρτες είναι άσπρες by default, και όχι το κλασσικό μπλε/πορτοκαλί). Παρ'όλα αυτά την κρατάω μέχρι να βγει κάτι καινούριο να δοκιμάσω, αυτή την φορά ελπίζω όσο πιο aosp γίνεται για να παίζουν απροβλημάτιστα όλα τα tweaks που θέλω να κάνω στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αναφέρεται ως τελευταία official η 4.4.014.P0.141015.8297w (ΚΚ) ενώ στην επίσημη σελίδα υπάρχει μόνο η 4.2.041.P0.140904.8297W (JB 4.2.2) ? Η ΚΚ είναι beta και η JB η stable ?

 

Πάντως όταν ήρθε το κινητό πέρασα την 041 μέσω YGDP Tool. όποιος την περάσει να ακολουθήσει και το tip εδώ : Bonus: Custom recovery hack (borsosg's discovery) για να έχει custom recovery και μετά να το rootάρει εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...